Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik Atkinseznek fórum

Akik Atkinseznek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
13145. Roosie (válaszként erre: 13144. - *Csajszi*)
2015. jan. 16. 16:01

Nem, nem tornázom, pedig tudom, hogy nagyon kellene! A callanetics-et néztem ki magamnak, van is dvd-m, csak még az elszántság hiányzik. Gondolom néhány kiló elvesztése után az is meg lesz, ha nem, ünnepélyesen megfogadom, hogy amint kétjegyű lesz a kilóim száma, nekikezdek!


Én is itthon dolgozom, varrok, hastáncruhákat készítek, abszolút ülő munka. Közben persze én is főzök a családra szinte minden nap, rászoktam, hogy velük kóstoltatom az ételt, így nem csábulnak el az ízlelőbimbóim! Úgy tűnik beválik! :-)


Remélem sikeres a napod! :-)

13144. *Csajszi*
2015. jan. 16. 11:55

Szia Roosie,

Orulok, h ugyesen megy, meg hogy ketozisban vagy es nem vagy ehes.

Nemtudom tornazol-e, mennyit, de ha igen, akkor nem lehet hogy a suly azert tobb, mert izmot epitessz?

Akarmi is az ok, elindul hamarosan megint szepen. Igazad van, 20 gramm alatt az ember elvarna, hogy porogjenek le a dekak, kilok, es nekem is igy volt korabban, most nem. Lehet korral jar, marmint fiatalon jobban megy ez is :) Nem mintha oregek lennenk, de mindenkepp oregebbek par evvel, mint mikor jot fogytunk. De nem adjuk fel :)


Gyerekek kicsik es tenyleg nem mindig konnyu a dieta igy, de ami nekem legnehezebb, hogy itthonrol dolgozom... Amikor 5 eve lefogytam munkahelyre jartam be, ami kajat vittem magammal annyi volt. De most, itthon vagyok tudom mi van a konyhaszekrenyben, hutoben, spajzban es ez neha eleg nagy kisertes. Foleg mikor egy hetet kell varni 20 deka minuszra, megfordul mindenfele a fejemben. Szerencsere a klikk most is nagyon eros, igy vegul legyozom a kisordogot, csak remelem igy marad. Ugyes napot kivanok mara (is) :)

13143. Roosie (válaszként erre: 13141. - *Csajszi*)
2015. jan. 16. 07:40

Neked hogy megy? Bírod?

Pici gyerekek mellett azért biztos nehezebb! Az enyéim már nagyok, 18 és 21 évesek elmúltak, "önjáróak"! :-)

13142. Roosie (válaszként erre: 13141. - *Csajszi*)
2015. jan. 16. 07:37

Szia "Csajszi"! :-)

köszönöm kérdésed!

Bizonyos szempontból jó, mert nem ettem mellé,klasszul 20 g ch. alatt tudok maradni, viszont nem vagyok éhes (nem panasz! ) ezért 2x is kimaradt a reggeli..

Masszív ketózisban vagyok, a súlyom mégis több, mint kedden reggel volt. Picit megijedtem, mert emlékeim szerint ilyenkor már peregtek le a kilók annak idején.

Azt hiszem én most vagyok ott, ahol Te néhány napja... :-(

Örülök, hogy "ehető" az új tésztád! Egy kísértéssel kevesebb, hisz büntetlenül beillesztheted az étrendedbe!

13141. *Csajszi*
2015. jan. 15. 20:37
Szia Roosie, milyen napod volt?
13140. *Csajszi* (válaszként erre: 13139. - Roosie)
2015. jan. 14. 16:02

Szinte biztos hogy vacak a 'teszta' :DDD csak abban remenykedem, hogy eheto, de nincsenek nagy elvarasaim. Amugy 0.5 gr ch van 100 grammban, tehat elmeletileg ha fel kilot is megeszel belole az is csak 2.5 gr ch, szoval eheto ipari mennyisegben is :DDD csak az ara eleg borsos (legalabbis itt nalunk), meg az ize is biztos nem az igazi.


En is sokaig ilyen voltam, vagy ettem / csinaltam valamit 'rendesen' vagy sehogy. Ezert is tudtam nagyon jol 20 grammozni (gyakorlatilag semmi ch-t nem ettem), de ha elszurtam akkor aznap gumicukor is volt vagy egy talca suti, mert ha mar csinalok valamit (elszurom), akkor rendesen szurjam el :SS

Ma mar kicsit azert jobb a helyzet, pld mar meg tudok enni 2-3 kocka csokit is, korabban a tablabol nem maradt semmi, keptelen voltam leallni.


Tesztak nagy kedvenceim, igazabol kedvenc etelem a teszta. Akar magaban is, csak kis so meg vaj ra, es egyem. Akkor szeretem legjobban, mikor felig- 3/4-ig van megfozve, picit ilyen roppanos ahogy raharapsz, azt mondjak, az olaszok is igy eszik :)

De nem lehet, hat nem lehet ;((

13139. Roosie (válaszként erre: 13138. - *Csajszi*)
2015. jan. 14. 15:41

Köszönöm szépen, hogy beengedtél a naplódba! :-)

Este el fogom olvasni!


Jó étvágyat a tésztához! Kíváncsi vagyok, mit mondasz majd róla!

Én nem merek kísérletezni ilyesmivel, olyan mindent vagy semmit alapon, mert nem tudok keveset enni. Vagy eszem normálisan, addig ameddig jól lakom vagy inkább nem eszem belőle. Ezért iktattam ki minden nem zöldség szh.-ot az étrendemből...pedig nagyon szeretem a tésztákat (is )...


Szerintem az a 1,5 liter víz nem rossz. Nekem nagyon rapszodikus, tegnap pl. nem tudtam annyit meginni, máskor simán elfogy a 2 liter is...

13138. *Csajszi* (válaszként erre: 13137. - Roosie)
2015. jan. 14. 13:29

Megjott ma a zero ch-s 'teszta' (lehet nem itt, hanem a naplomban emlitettem) ugyhogy vacsorara fozok egy kis csirkepolkoltet, teszek bele gombat, tejfolt es akkor a muanyag tesztat kiprobalom :)

Eleg draga mondjuk, de ha heti egyszer ennem csak, akkor nem olyan veszes.

13137. Roosie (válaszként erre: 13136. - *Csajszi*)
2015. jan. 14. 12:03

Szia!

Megértelek! :-(

...és köszönöm, akkor jelentkezem olvasásra!

13136. *Csajszi*
2015. jan. 14. 11:50

Szia,

Ivas nem az erossegem. Masfel liter viz mindig megvan, neha 2 is, de annal tobb nem megy le. Iszok kavet :DDD Persze az nem szamit.

Naploba persze beengedlek, azert titkos, mert nemreg olvastam valahol, mersekelten joindulato hoxa-sok velemenyet azokrol, akik etelek fotoit teszik fel mondjuk fb-ra (en csak ide teszem fel mondjuk), es megint kiakadtam milyen rosszindulatuak az emberek, ugyhogy inkabb atvittem a naplot titkosba.

13135. Roosie
2015. jan. 14. 07:47

Jó reggelt *Csajszi*! :-)

Az jutott még eszembe a stagnálásoddal kapcsolatban, hogy vajon iszol eleget?


Nem szeretnék tolakodónak tűnni, de megengednéd, hogy az Atkins-naplód olvasója legyek? :-)

Persze csak akkor, ha nem abszolút mértékben titkos és csakis Neked szól! Gondolom nem véletlenül választottad ezt a naplóformát, így nem fogok megsértődni, ha nem engedsz be!


Sikeres szép napot kívánok!

13134. *Csajszi*
2015. jan. 13. 22:40
Remelem, mert zsirbol 1000 kaloria hamar osszejon, az frankon ehezes lenne :(
13133. Roosie (válaszként erre: 13132. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 20:43

Nagyon-nagyon örülök, hogy így döntöttél!! :-)

Türelem! be fog indulni!!!

13132. *Csajszi* (válaszként erre: 13131. - Roosie)
2015. jan. 13. 20:17
Nagyon keves a megengedett kaloria :( es a zsiros etelek persze kaloriadusak. Varok meg kb egy hetet, hatha beindulok 20 grammal.
13131. Roosie (válaszként erre: 13130. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 18:50

Szorítok, hogy sikerüljön Neked! (...is és nekem is! :-D )


Megtaláltam végre azt a néhány oldalt, amire szerintem gondoltál a stagnálással kapcsolatban!

Ez a "piros" könyvből való. ha szeretnéd szívesen elküldöm Neked, ha küldesz privát üzenetben egy e-mail címet! Persze nem tolakodni akarok, csak gondoltam egyszerűbb így...

13130. *Csajszi* (válaszként erre: 13129. - Roosie)
2015. jan. 13. 17:32

Eredeti almom 64 kilo volt, de mar igy nem annyira fiatalon, ket gyerek utan latnom kell, hogy tobbe nem realis, tenyleg alom marad... Mivel magas vagyok, ha sikerulne 80 kilo ala menni mar orulnek. 5 eve 79 kiloig ment le, akkor nagyreszt 12-es vagy neha 14-es ruhameretet hordtam. Az nagyon jo volt, de mondjuk akkor rendszeresen edzettem is.

Az igazi cel 10-es ruhameret lenne, de 12-essel mar elegedett leszek.

Ja, igen januar elsejen mertem majdnem szaz kilot :(( Most mar 5 napja 97.7-et, szoval a cel meg odebb van, minimum 20 kilo de ha tobb, annak csak orulni fogok.

Azt tervezem, maradok 20 grammon amig birom /ra nem unok, nem fogom 2 het utan elkezdeni emelni, mint anno. Az uj konyv talan mar igy is javasolja, maradni 20 grammon ha nagyobb a felesleg.

Ha kijovok ketozisbol (kb 30 gram ch-nal), visszter az etvagy. Jo most, hogy nem vagyok ehes vagy csak ritkan, konnyebb igy.

13129. Roosie (válaszként erre: 13128. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 16:13

Igen, így van! Nekem azért szimpatikusabb ez a Colette Heimowitz féle könyv, mert olyan kis "szájbarágós"... :-) nekem így jobb.

A fehérjét és a zsírt a magam megnyugtatására, kontrollálására számolom. Mióta az eszem tudom ilyen számolgatós voltam, ahányszor csak fogyóztam!

Kávét én is iszom, tejszínnel, reggel egyet, 40 ml. zsíros tejszínnel.

Néha én is elcsábulok, azt hiszem talán a 4. napon volt, hogy annyira kívántam a ch-ot, hogy mogyorós kekszet ettem sós pereccel... :-/


Szívből kívánom, hogy sikerüljön a terved! Ha nem indiszkrét a kérdésem, mennyit szeretnél fogyni?

13128. *Csajszi* (válaszként erre: 13127. - Roosie)
2015. jan. 13. 15:26

Bar csak ketszer eszem naponta, azert neha-neha (vicces,de leginkabb csak az ize miatt) bekapok egy brazil diot vagy sima diot. Meg iszok napi 2 KV-t kis szojatejjel. Estenkent szoktam kicsit nasizni, mikor lecsendesul a haz, mikor mit, tegnap pld kokuszkrembol keszult 'csokit' ettem egy csikot, neha 90%-os csokibol 20grammot, abban van majdnem 1 gram ch, neha edesitett mascarpone, vagy cottage cheese. Szoval a napi fo etkezesek szama csak ketto, de biztosan nem keves kaloriara.

Neztem a naplod, nem vegig csak beleneztem (nem sok idom van munka mellett, csak lopott percek :) ). EN is irom miket eszem, Atkins nevu naplomban, gyakran kepeket is teszek fel.

Nagyon jo lenne, ha a kitartasunk maradna, most nagyon elszantnak erzem magam minden kulonos ok nelkul. Azt hiszem, csak igy siman besokalltam, es kesz vagyok valtoztatni.

Amugy en Atkins alatt kaloriat meg feherjet / zsirt sosem szamoltam, csak a szenhidratot. Az eredeti konyvben nem voltak szamok, nem tartotta fontosnak semmi mas szamolasat csak a ch-t.

13127. Roosie (válaszként erre: 13126. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 14:39

Finomakat eszel!

Én kiiktattam az összes lisztes, magos dolgot, (pedig nagyon szeretem), még a megengedetteket is! és a legtöbb feldolgozott hústerméket a korábban említettek miatt. Ha mégis megkívánom a felvágott félét, akkor az glutén és laktózmentes. Általában csirkemell-,pulykacomb sonka, virsli, főtt tarja...igazából azt hiszem, a 9 nap alatt ma ettem először csirkemell sonkát.

Én reggelente általában rántottát kolbásszal vagy nélküle, főtt tojást zöldekkel, tejföllel(ezekre most nagyon rákattantam), ebédre és vacsira csirkemell sütve, párolva, levesnek, de mivel elég szűkösek az anyagi lehetőségeink én szívesen eszem a csirkenyakat, farhátat, szárnyat is. Általában egész, csontos csirkemellet veszünk, csak úgy nagyjából filézem, a csontos részből leves-marad rajta 10-20 dkg. hús, finom leves van belőle és a fehérje is kipipálva. De eszem sertést is sütve, pörköltnek, párolva...stbstb..

Ha érdekel az étrendem, a naplómban minden nap vezetem az étkezéseimet!


Az új könyvet én annyiban találom másnak, hogy egyszerűbben van leírva a lényeg. Külön örülök, hogy konkrét számok vannak benne, itt pl. a napi tápanyagszükségletekre gondolok, aminek a meghatározása nekem mindig gondot okozott. Ez így most úgy tűnik működni fog!

Egészen használható mintaétrendek vannak benne, én tegnap óta e szerint étkezem picit átalakítva a lehetőségeimhez viszonyítva.


Remélem Neked is beindul!

Nem lehet, hogy keveset eszel?

13126. *Csajszi* (válaszként erre: 13124. - Roosie)
2015. jan. 13. 14:14

En most neztem az eredeti atkins oldalt, es ez az uj Atkins elegge mas, mint a regi, nyilvan mar 2015 van :/ Nekem ez tul 'baratinak' tunik, ovatosabb. Talan figyelembe veszi a tudomany mai allasat es ezert, nemtudom.

Azert parazok ra most erre a stagnalasra, mert akarmikor 20 grammoztam, ment le a suly meg a centik is, ahogy kell. Korainak tartom.


Nalam is hasonlo a helyzet, volt egy nagy fogyas, aztan hamarosan babat vallaltunk, ott sajnos visszatertem a regi eletmodhoz, nem faltam a ch-kat de ettem ahogy az atlag ember - sok sok plusz kilo feljott terhesseg alatt emiatt. Aztan baba megszuletett, szoptatas alatt megint csak ettem. Mikor mar nem szopott a kislanyom, gondoltam most itt az ido leadni a fennmaradt kilokat, akkor kiderult, hogy megint terhes vagyok, kislanyom 7 honapos volt akkor. Es folytatodott az ordogi kor. Szoval igy szenvedek evek ota. Probalkoztam en, de valami hianyzott, egyszeruen nem volt ott a 'kattanas'. Most ugy erzem megint itt van, mint 5 eve, ugyhogy nagyon akarom utni a vasat, mig meleg :)


6 het alatt 16 kilo nagyon szep eredmeny. Jo lenne most is :)


Minden nap eszek egy lenmagbol keszult zsemlet, neha 2 tojassal vagy baconel, vagy virslivel, mikor mi van itthon. Vacsorara szoktam csirkemellet tejfolos uborkasalataval - ez a leggyakoribb vacsora, nagyon finom. Ha nem ezt, akkor ilyen darat marhahusbol fozott ragut, beletoltom salatalevelbe, sajt, tejfol ra. vagy husleves (csirkebol), valamennyi alacsony ch-s zoldseggel, meg kicsi szojalisztbol keszult csipetke felevel. Most par napja rendeltem neten ch mentes tesztat, tuti tiszta muanyag ize lesz, de nem vagyok valogatos. Megjon, akkor fozok levest vagy csirkeporkoltet tejfollel, gombaval meg a 'teszta' :)

13125. Roosie
2015. jan. 13. 13:34

Egyébként miket eszel-iszol?

Én észre vettem, ha pl. feldolgozott húsféléket eszem, (virsli, párizi, egyéb ilyesmi) akkor stagnálok vagy esetleg még hízok is. Előfordul, hogy a víz nem esik jól, akkor cukormentes szörppel adok egy kis ízt neki és igaz, hogy cukormentes, de tiszta "műanyag" az egész, ezért gondolom a különböző adalékok miatt az is visszafoghat a fogyásban.

13124. Roosie (válaszként erre: 13123. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 13:30

Szia! :-)

Nagyon szívesen, bár azt hiszem, nem voltam túl nagy segítség, viszont nagyon örülök, hogy végre találtam egy Sorstársat, aki ugyanolyan módszerrel próbál alakulni, mint én! :-)

Estefelé megpróbálom előbányászni a könyvet és valami konkrétabbat találni Neked!


A célom: legalább-20 kg.Többnek is örülnék, de ennyivel sem lennék boldogtalan! Nagy súlyból és viszonylag gyorsan kell fogynom, mert féltem az egészségem!

Kb. nekem is 5-6 éve sikerült Atkins-szel fogyni 6 hét alatt 16 kg-ot, végig 20 g ch-val, mellette heti 3 kardióedzés. Imádtam a helyzetet, aztán jött a nyár, nyaralás a barátainkkal....és annyi. Azóta csak nyűglődöm, állandóan fogyni akarok, de a kitartásom = NULLA!

Azt érzem, most viszont sikerülni fog, erős belső késztetést érzek rá!

13123. *Csajszi* (válaszként erre: 13122. - Roosie)
2015. jan. 13. 12:53

Szia Roosie, koszi a gyors valaszt. A regi konyv szerint az elso fazisban ahogy beall a ketozis (nalam beallt 4 nap utan) es atall zsiregetesre a szervezet, szinte olvadnak a felkilok. Ezt tapasztaltam is, sajnos nagy ujrakezdo vagyok. 5 eve szinten Atkinssal sikerult majdnem 25 kilot leadni, es az elso nehany hetben (mig felertem 45-50 gram korulre) nagyon szepen folyamatosan ment le a suly. Igazabol en nem is a sulyra koncentralok, nem bannek en 200 kilos lenni ha a ruhameret csokkenne. Egyelore nem edzem, tehat nem az izomgyarapodas miatt nem mutat a merleg semmit, ruhakban sem erzem a kulonbseget picit sem. Tudom, meg korai, de ha az ember lanya 20 grammozik akkor jo lenne eredmenyt latni, mert stagnalni spagetti mellett is nagyon jol tudok :)

Majd valahonnan eloszedem a regi konyvben leirtakat, ha anno mukodott most is mennie kell majd, bar azert nyilvan ahogy oregszik az ember, ugy lassul az emesztes stb.


Neked mi a celod egyebkent? Korabban csinaltal mar atkkinst?

13122. Roosie (válaszként erre: 13121. - *Csajszi*)
2015. jan. 13. 11:58

Szia *Csajszi*! :-)

Én 9. napja Atkins-ezem, eddig 1,5 kg ment le. Megvettem az "új" könyvet, abban kicsit konkrétabb ajánlások vannak, nekem átláthatóbb.

Ezek alapján a napi szükségleteim: fehérje 300 g, szh.: 20 g, zsír 100 g. A fehérjét soha nem érem el, még a felét se nagyon, a szh.-ot szigorúan tartom, a zsír változó.

Hogy a kérdésedre valamelyest válaszoljak: stagnálásról akkor beszélünk a piros könyvben leírtak szerint, ha legalább 1 hónapja nem mozdul a súlyunk. Az oka sok minden lehet, akár a túl kevés kalóriabevitel is. A szh.-ot (amit ugye kizárólag zöldségekből veszünk magunkhoz + abból a minimális tejtermékből, ami engedélyezett.)szerintem NE csökkentsd drasztikusan 20 alá, egyelőre semmiképp!

Picit még várj! Egyél naponta 3x normál adagot vagy 5x kevesebbet, a zöldségeket ne mellőzd egyetlen étkezésből se!

Vízvisszatartásod is lehet....

13121. *Csajszi*
2015. jan. 12. 23:38

Sziasztok, nemtudom jar-e valaki meg ide, mindenesetre lenne egy kerdesem. Bo egy hete csinalom az elso szakaszt, nagyon becsuletesen 20 gram alatt vagyok, viszont ma 4. napja, hogy nem mozdul a sulyom. Regen olvastam dr Atkins konyvete, abban van valami erre vonatkozoan, hogy ha nem indul be a fogyas, le kell meg jobban csokkenteni a ch bevitelt, es tobb zsirt kell bevinni. Nem emlekszem pontosan, valaki esetleg tud ebben segiteni, mint mond a konyv pontosan?

Elore is koszonom.

2014. szept. 14. 19:27
a t25egy mozgás forma vagyis inkább edzéssorozatnak mondanám. napi 25 perc és nagyon jól megizzaszt :)
13119. pupak84
2014. szept. 10. 15:38
Na sziasztok,ismet eltuntem:-) :-) recepteket nem felejtettem el csak nem tudtam gepkozelbe lenni sajnmos....mi az a t25? :-) hallottam rola de meg nem neztem utana:-)
2014. aug. 26. 10:38
Szia! :) Örülök, hogy visszatértél :) hát én az elmúlt héten esküvőn voltam, aztán rögtön nyaralni, szóval nálam is hasonló a helyzet, mint ott. :) Viszont olvastam egy nagyon jó edzésformáról, a T25-ről. :) Szerintem érdemes kipróbálni, csak napi 25 perc :) jaa és köszi a recepteket :)
13117. pupak84
2014. aug. 23. 19:09
Sziasztok:-) na hat eltuntem:-) -bocsanat erte:-) en mar 2 napja bunozok-egyszeruen mintha megallt volna az elet.az idois sz**r,meg is jott:-) ugyh ki vagyok teljesen:-) na a recepteket elo varazsolom nekem-es atkuldom:-) ti hogy alltok?????
2014. aug. 7. 10:28

ja és Pupak! megírom az email címem, ha esetleg ráérnél, küldenél nekem recepteket! Mert ugye lejjebb írtad, hogy neked vannak :)

Előre is köszi :) (vvikike11@gmail.com)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook