Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik Atkinseznek fórum

Akik Atkinseznek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
12995. Mariann (válaszként erre: 12994. - Szilvita)
2013. aug. 20. 19:28

Szia!

Akkor valamit nagyon félreértelmeztél amikor elkezdted! Ez nem arról szól, hogy együk a szalonnát kolbásszal, és ennyi... Mert az tény, hogy ha csak a médiára hagyatkozol, ennyi jön le.

Én például életemben nem ettem ennyi zöldséget mint most...

...és hogy visszahíztad??? Minden fogyókúra után visszahízzuk a kilóinkat, ha utána ugyanúgy zabálunk mint régen, és nem sportolunk semmit. Bocsi....

Nos, ez nem fogyókúra, hanem életmód! Szerintem...

12994. Szilvita
2013. aug. 18. 22:26

Sziasztok!

Én atkins diétával lefogytam pár éve 10 kilót 6 hét alatt! Marha boldog voltam, úgy két hónapig, addig tartott ugyanis, utána egy hónap alatt 15 kilót híztam, amit sehogy nem bírtam már leadni.

Nagyon egészségtelen egy fogyókúra...szerintem, de tény, hogy nagyon gyorsan lehet vele fogyni.

12993. Kelemenné Nikoletta (válaszként erre: 12992. - Mariann)
2013. aug. 18. 22:21
nem adom fel de 13 kell még nem 3 :D Csak ennyivel már egyszer kevesebb voltam...újra kezdem .
12992. Mariann
2013. aug. 18. 17:43

Köszi!

Majd lemegy az a 3 kg, csak ne add fel!:)

12991. Kelemenné Nikoletta (válaszként erre: 12990. - Mariann)
2013. aug. 16. 09:17
Az nagyon sok. Gratulálok! Nekem betett a nyaralás , mert olyan helyen voltunk ,hogy nem nagyon lehet válogatni. Próbálok újra vissza állni az első 2 hét alatti étkezésemre , szellemileg is. 3 kg vissza jött. De nem adom fel kezdem újra. :)
12990. Mariann
2013. aug. 13. 22:43
Január óta 22 kiló ment le. Most éppen stagnálok :P
12989. Kelemenné Nikoletta (válaszként erre: 12988. - Mariann)
2013. aug. 10. 14:45

Köszi Mariann! Sokat segítettél. Nyaraltam így nem voltam. Na ezt így sorba beiktatom :D Engem érdekel a naplód.:) Köszönöm. te hol tartasz, és mennyit fogytál?

Niki

12988. Mariann
2013. júl. 28. 22:01

Niki, akkor gratula a 6 kilóhoz!!!:)


Szoktam inni zéró kólát is, light kólát is. Mondjuk nem sűrűn, de valahogy nem tart vissza az aszpartam:P Ha kóla kell, akkor kóla kell!


Kaják: lecsó - tojással, gombával; tejszínes fokhagymás csirke (opsz, bár ez csirke, de lehet más husival is), gyros husi salátával (krumpli és pita nélkül), kínai jellegű kaják - köret nélkül sok zöldséggel, brassói husi salátával, sült kolbász, sült lecsókolbász (bevagdosni a tetejét, mustár, pirosarany rá, körbepakolni hagymával, paprikával, alufóliát rá, és be a sütőbe), zöldbableves, rakott zöldbab, rakott cukkini (mintha rakottkrumpli lenne, kolbásszal, tojással, tejföllel), sült oldalas, virslisaláta, karfiol bármilyen formában (najó, rántva nem, de én simán beledugom felvert tojásba, úgy sütöm)


Nasi: újabban nálam a mikrós süti a nyerő.

Így csinálom:

Hozzávalók:

3 kisebb tojás

1,5 ek szójaliszt

3 ek kókuszreszelék

1,5 ek kakaópor

5 ek tej

3 ek olaj

5-6 lötty folyékony édesítő

kevéske sütőpor

Mindent összezutyulni egy kis műanyag tálkába, 3-3,5 perc a mikróba. Piskótaszerű tészta lesz belőle.

Ha kihűlt, meg is lehet tölteni: 10 deka vaj, 10 szem édesítő összetörve, 1 ek kakaópor, pár csepp rumaroma. Jól ki kell keverni, megtölteni vele a sütit, és be a hűtőbe.

Ha a család nem segít be az evésbe, akkor 3-4 napig is elég, mert 1 nap csak 1-2-3 szeletkét szoktam enni.


Bocsi, ha hosszú voltam. Van egy fogyis naplóm, ha valakit érdekel, szívesen beengedem! :)

2013. júl. 27. 18:28
Sziasztok! Köszönöm. Azóta 6 kiló.Kicsit ha tudtok segíteni mit főztök a 2 hét után , már unom a csirkét.
12986. linéri
2013. júl. 23. 19:02
Zero colát iszik vki atkins alatt vagy az aszpartám miatt tilos ??....ja és bolero italport ??
12985. demonhunter (válaszként erre: 12979. - Klim78)
2013. júl. 22. 21:58
Addig csinálhatod, ameddig úgy érzed, hogy bírod és szükséges, főleg nagyobb súlyfeleslegnél, a könyvben is írja Atkins bácsi, úgyhogy nyugodtan.:)
12984. Mariann
2013. júl. 22. 19:38

Sziasztok! Vagyok én is!:)

Én iszok kávét, nekem nem zavart be. Mondjuk nem literszámra... Édesítővel, tejszínnel, van hogy habbal :)

Niki, gratula a 4 kilóhoz!:)

2013. júl. 21. 19:15

Szia! Én is iszom . Nem bírom nélküle. Most júli 10.-én kezdtem eddig 4 kiló ment le így is.

Sok sikert továbbra is neked!

Köszi, hogy írtál. Még 10-15 kiló kell nekem :)

12982. klim78 (válaszként erre: 12981. - Kelemenné Nikoletta)
2013. júl. 18. 20:18
Szia. Én vagyok..lehet, hogy csak én..:) de én nem hagytam el a kávét. Rengeteget iszom naponta, mert a munkámban segít. Nekem így is beindult a fogyás. Ui: lehet a többiek nyaralnak..:)
2013. júl. 12. 15:21
Nincs senki? :(
2013. júl. 11. 23:16

Sziasztok!2 napja kezdtem a diétát. A kávét mindenki elhagyta? Én nagyon kávés vagyok. Nem működik ,ha fekete kávézok?

Köszi , ha írtok!

12979. klim78
2013. júl. 8. 17:09
Lányok! Meddig lehet csinálni ezt az első 2 hetet. Kötelező emelni a ch -t??
12978. klim78
2013. júl. 1. 16:02
Sziasztok. Na ma bűnbe estem... :( az első alkalom, de nem ettem, hanem ittam:) egy sört. Annyira megkívántam a napon és már hetek óta a hűtőben volt...megittam. Szánom-bánom, de olyan jól esett, hogy az csuda. Előfordulhat, hogy megáll a fogyás az elején? Csütörtökön telik le a 2. hét, de szombat ota nem ment le semmi. Eddig napok alatt lerohant ez a pár kiló most meg áll. 70,2. remélem nem áll itt meg, mert akkor megveszek...
12977. Mariann (válaszként erre: 12976. - Klim78)
2013. jún. 27. 17:41

Gratula az első héthez! csak így tovább!:))

Bocsi-bocsi a kaki ügy miatt... Próbáld ki a szűztea-kapszulát, hátha...

Nekem ez a 2.nagy fogyásom. 2004-ben egyszer már sikerült. Akkor is sokat fogytam. Akkor indult a HOXA is, én már itt őskövületnek számítok!:)) Jó kis csapat volt:D

Sokáig tartottam a súlyom, szépen beálltam az életmód váltásra. ...csak utána jött egy nagy depis időszak, és borult a rendszer. (lecarom-bogyókat szedtem, zabáltam össze-vissza, stb.)

Most januárban ismét kezdtem, ez a 2. atkins kúrám :) ...és megy ez másodjára is!:))

Könnyebb, ha nem egyedül csinálod!:D

Majd biztatjuk egymást!:DDD

Bizony-bizony milyen jó amikor beleférünk egy régi ruciba-naciba. ...és milyen jó, amikor másik megjegyzik, hogy fogytál!:))

12976. klim78
2013. jún. 27. 13:36

Kedves Demonhunter. Kipróbáltam a túró ( 10dkg)+citromhéj+édesítő+egy kis keserű kakaóport....olyan hányingerem lett, hogy majd bele gebedtem, többet nem eszem ilyet. Az is megfordult a fejemben,hogy nem ettem édes ízt egy ideje, lehet émelyítő volt hirtelen. Mariann zselés cucca jól hangzik:)

Mariann hangsúlyozom NEM székrekedésem van, hanem éppen, hogy fordítva... remélem ez normális...

Ma vagyok egy hetes!! :) nem gondoltam volna, hogy menni fog, de egyszer sem csábultam el. Nagyon elhatároztam magam. Ma, hogy bizonyítékot nyerjek felvette a 2 hete még kicsi rövidnadrágjaimat, mert azt gondoltam ez mind csak víz volt, ami lement. Hát víz vagy sem: az összes rám jött. betudtam gombolni, vagy feljött a cipzár. Hihetetlen. Jó-jó, még egyáltalán nem lenne kényelmes egyik sem, de feljöttek. Hát lányok az tény, hogy nem olyan könnyű, de nagyon jó, hogy tudom nem vagyok egyedül:) Tudtok olyanról akinek nem jött be ez a diéta? Természetesen olyat, aki rendesen betartotta?

12975. Mariann (válaszként erre: 12974. - Klim78)
2013. jún. 26. 22:13

:) ez a pitypanglevél tetszik!!!:))

Gratula a 71,4-hez.

Ha kicsit zsírosabban eszel, nem lesz székrekedésed. Ha meg lesz, akkor szűztea-kapszula - az tuti rendbe hoz!:)


Ha megállna a fogyás, nehogy feladd!!! A centik akkor is mennek! ...ez saját tapasztalat:D


Hmmm, a gyümik... Néha elcsábulok, és megeszek pár szem epret-meggyet-ribizlit-málnát... Ami épp akad.

Ha ch-t nézem, már nem az első szakaszban vagyok, ezért eszek több zöldséget, és ezért bűnözgetek néha pici-pici gyümivel.


Nasi. Próbáljátok ki a szörpis-zselét (persze ami édesítős), sőt lehet bele keverni tejfölt is.

(szörpöt - felforralni, bele a zselatint, elkeverni, le a tűzről, és bele a tejfölt. Formába önteni, be a hűtőbe, és ha megdermed, akkor megenni!)

12974. klim78
2013. jún. 26. 14:31

Nos soknak hangzik ez a sok zöldség, de vicces lenne, ha a szomszéd azt látná, hogy ülök a kertben és a pitypanglevelet eszegetem..lehet rám hívná a mentőket.. :) Viccet félretéve: van azért változatosság azt látom. A tejfölt én nem tiltottam el magamtól 2-3 naponta 2dl eszem. Beledarabolok egy kis paprikás szalámit ( házi ) erős paprikát, összekeverem és hmmm..nagyon fini.

A Mascarpone jó ötlet! Köszi. 71,4! Nem lenne rossz, ha ilyen ütemben menne. :)

12973. demonhunter (válaszként erre: 12972. - Klim78)
2013. jún. 25. 22:46

Ehetsz salátákat, retket, gombát, póréhagymát, sóska, kínai kel, ezek mellé ha még belefér egy kevés: articsóka, babcsíra, bambuszrügy, brokkoli, cukkíni, fehérrépa, fodros káposzta, gyöngyhagyma, hagyma, karalábé, karfiol, kelbimbó, kelkáposzta, padlizsán, paradicsom, paraj, pitypanglevél, póréhagyma, rebarbara, savanyú káposzta, spárga, sulyom, tök, zellergumó, zöldbab. :)

Néha egy kis avokádó fele (én nagyon szeretem). Használhatsz egy kis tejszínt, tejfölt is, ha uncsi lenne az étrend. Citromlével vigyázni kell, egy egész citrom leve azt hiszem 9 g ch.

Jaj a gyümölcsök nekem is hiányoztak. Néha beiktattam egy kis túrót, ha édesre vágytam, én fogytam továbbra is tőle, bár nem ajánlja az első két hétben. Bele vanília aroma, édesítő, citromhéj, tök fini. Mascarponéból is csinálhatsz krémet, pl. natúr kakaóval. Sokféle lehetőség van, hogy ne legyen unalmas a kajálás, egy idő után tök jól bele lehet jönni és jönnek az ötletek.:)

12972. klim78
2013. jún. 25. 15:26

Kedves Mariann. A zöldségek CH létráját megtartva, még csak uborkát és paprikát eszem. A2. hét után "léptetem be+ a többi zöldséget. Én legalábbis így értettem az olvasottakat. Igazából tudod mi hiányzik? A gyümölcsök! Eddig nem voltam nagy gyümölcs evő, de most mit nem adnék egy nagy karéj görögdinnyéért.. :) Ja! Sok helyen írták, hogy székrekedés várható..hát, lehet, hogy én fordítva vagyok bekötve, de nekem épp az ellentettje történik.?? Talán a zsíros ételek miatt.. Holnap mérlegelek! Ma sült oldalas volt a főmenü+ uborka. Természetesen megint kissé hányingerem lett utána egy órával, gondolom nem volt, ami felszívja a zsírt...hál istennek persze:)

Gratulálok a mínuszaidhoz, le a kalappal Előttetek!

12971. Mariann
2013. jún. 24. 20:27

Én már megszoktam a zsíros kajákat.

A csirke bőrét próbáld meg sütve, ropogósan, fűszerezve. Úgy könnyebb legyűrni, mint csak simán megfőzve.

A tepertő is fincsi, csipsz helyett szoktam csipegetni.

...és a császárszalonna egy kis sajttal!!! Hmmmm!!!

Persze ne feledkezz meg a zöldségekről: paprika, paradicsom, uborka, retek, saláta, karfiol, karalábé stb.

Nekem ma ment le a 22. kilóm!:)

Sok sikert, és kitartást! Menni fog!!!:D

12970. klim78
2013. jún. 24. 19:36
Hát azt észrevettem,hogy rohannak a kilók és valóban kissé megszeppentem. 5 nap alatt 3kg ment le..Az a baj, hogy nehezen eszem meg a nagyon zsíros kajákat. Pl. csirke bőrt brr..., na azt soha ( most sem ), de azt észrevettem, hogy 3-4 órán belül éhes leszek bármennyit is eszem előtte..és bármit. :) A gyomromnak szoknia kell ezt is. Remélem minden a maga útján fog menni.Köszönöm még egyszer a tanácsokat.
12969. Mariann (válaszként erre: 12968. - Demonhunter)
2013. jún. 22. 08:54
Köszi!:)
2013. jún. 21. 23:26

Örülök, hogy tudtam hasznosakat írni.:) Az elején akár egy kiló is lemehet egy nap alatt, de az még csak víz, ne ijedj meg.:) Ennél a diétánál lesz erőd, főleg, ahogy telnek a napok, és megszokod ezt az étkezési formát, meg eszel eleget. Az elején minél több zsírosat eszel annál többet fogysz, aztán ugye ahogy haladnak a szakaszok fokozatosan áttér az ember egy egészségesebb életmódhoz, akkor már a fogyás is lelassul kicsit. Én mondjuk nem jutottam el az utolsó szakaszig. Olyan 4-5 hónap alatt fogytam ennyit, torna nem nagyon volt csak fizikai munka, meg néha azért voltak "csalások".


Mariann nagyon-nagyon ügyes vagy, gratulálok!!!! :D

12967. Mariann
2013. jún. 21. 22:26

Sziasztok! Nagyon régen jártam erre...

Január közepe óta 21 kiló ment le!:))

Sok sikert mindenkinek!!!:))

12966. klim78
2013. jún. 21. 19:53
Kedves Demonhunter köszönöm a sorokat, "megtámogattak" :), hisz nem gondoltam volna, de valóban éhséget érzek. Kissé megborulva csinálom én ezt a diétát, hisz többször vagyok éjszakás is, így pont egy olyan nappal kezdtem, hogy 20..nehány órát kellett mellőznöm az én szeretett szénhidrátaimat. Háát nem volt könnyű az első nap őszintén szólva. De kibírtam.Nem tudom mennyire állja meg a helyét a valóságban, de a mai napon 74kg-ot mértem reggel. Ettem rendesen. Remélem nem ennyire hirtelen zuhannak le azok a kilók, mert akkor nem lesz erőm az élethez. :) Neked mennyi idő alatt ment le az a sok-sok kiló?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook