Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik Atkinseznek fórum

Akik Atkinseznek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
12965. demonhunter (válaszként erre: 12964. - Klim78)
2013. jún. 20. 18:14
Szia! Én most nem Atkinsezek, mert 27 hetes kismama vagyok, de tavaly fogytam vele több, mint 15 kilót és nekem ez az egyetlen diéta, ami hatásos volt és amit tudtam tartani. Az elején érdemes számolni, mert ha csak úgy saccolsz és nem jön a kívánt eredmény, akkor könnyen fel lehet adni, vagy túl kevés szénhidrátot engedsz meg magadnak és szenvedsz, vagy túl sokat és nem fogysz. Ja és mindenkinek azt tanácsolnám, hogy a könyv elolvasása nélkül bele se kezdjen, nagyon sok hasznos infó van benne, amik nélkül sokkal nehezebb csinálni. Csak akkor érdemes belevágni, ha komoly az elhatározás, próbálgatni nincs értelme, vagy csinálja az ember rendesen, vagy sehogy, de komolyan. :) Az első pár nap nehéz lesz, de utána már nagyon jól megy, nem fogsz éhezni, csak nem szabad egyoldalúan táplálkozni, rengetegféle receptet ki lehet találni, vagy keresgélni a neten. Vitamint is érdemes szedni, székrekedés is várható, de arra nagyon jó az útifű maghéj, a könyvben is ezt ajánlják. Sok sikert! :)
12964. klim78
2013. jún. 20. 16:14

Hűű, remélem nem a semminek írok.... :)

Sziasztok. Egy hete olvasgatok erről az Atkinsről, de már régóta hallok róla ezt-azt. Eldöntöttem, belevágok lesz, ami lesz. Egyenlőre nem számolok szénhidrátot-egyszerűen kipróbálom egyáltalán megy-e ez az étkezési forma nekem- ha igen, akkor belevetem magam teljes erővel. A nem számolom annyit jelent, hogy a tiltottakat egyáltalán nem eszem a zöldségekkel viszont nem tökölök. nem fél csésze paprikát eszem, hanem egy darab paprikát.. :) Persze ez max. egy hétig mehet így, aztán, ha nem roskadtam bele az egy hétbe, akkor jön a komolyság. Ellenben futok mellette. heti 4alk. min.3 kilométert. Ingyenes, és ami a leglényegesebb: energiát ad a húsféle a fehérje pedig táplálja az izmaimat. Más diéták mellett rossz volt futni, mert "eléheztem" a 4. kilométerre. Lényeg:75,2kg vagyok,166 cm és 35 éves. - Csak a centi van rendben:) Írjatok nekem ötleteket, szurkoljatok!! Szívesen fogadok minden tapasztalatot, segítséget.

12963. muci26
2013. jún. 4. 15:36
Én most kezdtem újra az Atkins diétát és jól jönne néhány jó tancs és biztatás.
12962. muci26
2013. jún. 4. 15:35

Sziasztok!

Már nem megy ez a topik? Pedig jó lenne még olvasni a sikereiteket! :-)

12961. subszi (válaszként erre: 12960. - Finlandia)
2013. márc. 21. 20:25

Képzeld, minden nap becsúszott valami, de tegnap már egész jól sikerült. A mai nap teljesen. A fogyás pedig be is indult. Azért már az is számított, hogy próbálkoztam. Most már komolyan fogom venni, tuti. :)

Szombaton lesz egy kis kilengés vendégek miatt, de akkor se csokival fogom tömni magam.

És neked hogy megy, hogy haladsz?

12960. Finlandia
2013. márc. 19. 20:24

Subszi!


Hogy sikerült a mai napod?

12959. subszi (válaszként erre: 12958. - Finlandia)
2013. márc. 18. 21:47
Köszönöm! :)
12958. Finlandia (válaszként erre: 12957. - Subszi)
2013. márc. 18. 19:58
Szurkolok, hogy sikerüljön az elhatározás!
12957. subszi
2013. márc. 18. 18:12

Képzeljétek, nem tudom csinálni. Mindig közbe jön valami. Vagy én megyek valakihez vagy ma éppen hozzám jött egy barátnőm.

Komolyan kéne pedig venni.

Mandela, te hogy haladsz?

Finlandia, sok sikert!

Én holnap akkor megpróbálom komolyan venni, és mindent visszautasítani. És ha jön valaki, azt eszi, amit én. :D

12956. Finlandia (válaszként erre: 12954. - Subszi)
2013. márc. 18. 17:33

Szia Subszi!


Én ma kezdtem az atkins diétát, nekem is már bevált egyszer.

Hasonló paraméterekkel indulok, mint Te.

Remélem, tényleg fellendül a fórum.

12955. mandella
2013. márc. 15. 06:55

Sziasztok!

Atkins-zsemlét hogyan készítitek?

Próbáltam keresni a neten, de nem vagyok elégedett, mert az arányokban meg a túró milyenségében nem vagyok biztos, és ha majd csinálok, nem szeretném elrontani, és kidobni a drága hozzávalókat.

Tehát a kérdéseim:

- hány tojáshoz mennyi túró?

- szódabikarbóna kell-e bele?

- zsírszegény vagy félzsíros legyen a túró?


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít.

12954. subszi
2013. márc. 13. 22:40

Sziasztok! Én a napokban kezdtem az atkins diétát.

Régen már csináltam, nekem nagyon bevált. És egészségesebben étkezem, mint amikor nem diétázom. Fontosnak tartom, hogy nem húst hússal kell enni (főleg, hogy most pénzem sincs rá). Na most a pénzhiány miatt kicsit gondban is vagyok, de majd visszaolvasgatok, hogy találjak jó és olcsó recepteket.

177 cm magas lány vagyok, jelenleg 80 kg-mal. A cél első nekifutásra a 73 kg lenne, ha ezt elérném, már boldog lennék. A végső cél: 67-70 kg

Nem elérhetetlen, de sajnos idő előtt feladom, mert mindig jön valami (szülinapok sorozata, programok...).

Bízom benne, hogy újra fellendül a fórum, és tudunk egymának segíteni.

12953. Petaluda
2013. jan. 31. 21:01

Van itt még valaki???

Én belevágtam a 3. hétbe...az első fázist csinálom, jövő héttől kezdem a 2.akt és indul az edzés.

-4 kgnál járok és tök boldog vagyok, kezdem elérni az álomsúlyt!!! :) Egyre jobb a popóm is :D Hehehe...

12952. tigergina
2013. jan. 25. 12:04
Szia demonhunter! Gratulálok! Boldogságot és egészséget kívánok és remélem majd azért értesítesz minket a fejleményekről! :D
2013. jan. 24. 14:06

Sziasztok! Én egy ideig hanyagolom a diétát, mert kiderült, hogy babát várok:))) Persze ezentúl is igyekszem odafigyelni az étkezésre, sőt...csak hát nem atkinssel.:))

Nektek viszont sok sikert és kitartást!

12950. Petaluda
2013. jan. 23. 15:45

Sziasztok! Kitartás, én is csinálom még mindig. Hétvégén vétkeztem, mert megittam pár pálinkát sajna, volt egy buli és nem hagytak élni :) De amúgy mindent betartok. Ez a 10.napom.

Nem tudom sajna hogy mennyit fogyhattam, mert a digi mérleg megőrült...Össze vissza mér, vagy elemcsere vagy gariba visszaveszik. De mindenképp látok már különbséget, és mások is. A pocim laposabb és a gatyám lötyög rajtam ^_^

Tippem szerint olyan 2 kiló tuti..

Kicsit már a kajákat unom. Vágyom némi kenyérre, vagy csak egy jó spagettire... De hááát..

Mozgás nem nagyon jön össze. Max ha a napi 1 km séta számít :) Néha metró helyett inkább gyalogolok, ha épp nem szakad a hó és/vagy esik az eső. Futni kéne! Kéne..kéne, de hideg vaaan :( Mmmmm...

12949. tigergina (válaszként erre: 12947. - Demonhunter)
2013. jan. 21. 19:40
Mi a párom szüleinél lakunk, szóval nem egyszerű a kajatéma, de becsületére váljék anyósomnak, mindig gondol rám. A sütik és édességek terén nem olyan gáz a dolog, nemzavar a látvány. Nekem inkább az esti majszolás hiányzik inkább. Ma nagyot alakítottam (fáj is a fejem), mert csak 2db 170g-os konzervhalat sikerült ennem és tornára sem jutott időm. :S A párom szerint túlzásba is esem az evéssel kapcsolatos szigorral. Ja, és első heti mérés után azt mondhatom, hogy sikerült -1,5kg. A grillezést most roston sütőre cseréltem most a télre és nagyon jókat eszem. Az elején még hiányzott a jól megszokott köret, pl. rizs (nagyon-nagyon szeretem), de kezdek belerázódni. Néha elkámpicsorodok, hogy hol az alagút vége, de kitartok.
12948. demonhunter (válaszként erre: 12947. - Demonhunter)
2013. jan. 21. 14:57
Talán még gumicukrot is lehetne így csinálni házilag, neeem?? :DDD
12947. demonhunter (válaszként erre: 12946. - Tigergina)
2013. jan. 21. 14:55
A kajával nekem is voltak ilyen problémáim, főleg amikor szülőknél, nagyszülőknél vagy rokonoknál voltunk. Csak a sütit nem szabad meglátni:DDD A grillezés meg kimondottan diéta barát nyáron:) Na szóval én olyan 5 hónap alatt adtam le ennyit, de közben voltak kilengések időnként, fagyizás, étterem, stb. szóval hamarabb is elérhető, ha vki igazán kitartó, szerintem max. 3 hónap alatt simán, bár feleslegtől is függ, meg h ki mennyit mozog. Most jutott eszembe egy jó édesség ötlet, biztos ismeritek a joghurt-tortát, ami zselatinnal készül, tejföllel is lehet csinálni, simán lehet Atkins-esíteni :D Cukor helyett édesítő, tetejére meg mondjuk diétás üdítő szintén zselatinnal elkészítve. Ki fogom próbálni:)
12946. tigergina (válaszként erre: 12944. - Demonhunter)
2013. jan. 20. 14:41
Szia Demonhunter! Köszönöm a hozzászólásod! A kajával annyi a gondom, hogy körülöttem mindenki az eddig megszokottat eszi,ami még nem is lenne olyan nagy gond, ha nem dugdosnák az orrom alá, nem kínálgatnának, de tartom magam az elképzelésemhez. Te mennyi idő alatt tudtad leadni a 15kg? Csak azért, mert nekem könnyebb úgy, hogy ha vissza felé számolok (box edzéseken megszoktam). Jó, tudom, ahány ember, annyi idő, de lenne mihez tartanom.
12945. demonhunter (válaszként erre: 12942. - Petaluda)
2013. jan. 20. 13:35
Szerintem vedd be nyugodtan, én pl. gyümölcsteát is szoktam inni, még nem vettem észre, hogy lenne vmi negatív hatása.
2013. jan. 20. 13:34
Szia Tigergina! Én 15 kg-ot fogytam tavaly Atkinssel, ebből 5 visszajött, mert már vagy fél éve elég szarul étkezem, amire persze nem vagyok büszke. Túlságosan nem edzettem szét magam diéta alatt, csak néha elipsziseztem. Szerintem a sikeres diétához fontos, hogy igyekezzünk változatosan enni, nekem ez a tapasztalatom. Ha megunjuk a kajákat, gyorsan fel is adjuk az egészet. Sok sikert neked is!
12943. tigergina
2013. jan. 19. 21:33
Sziasztok! Én új vagyok és hétfőn lesz egy hete, hogy elkezdtem a diétát. 156cm és 65kg vagyok 27 évesen és egy gyermek után. 10kg-ot szeretnék fogyni minél előbb, persze minél egészségesebben. Ja, és a leadott kilókat nem szeretném visszaszedni.:D Örülök, hogy van egy ilyen fórum, mert részemről az egyedüli diéta nem megy,mert nincs motiváló tényező. Régen nagyon sokat sportoltam (atlétika, kézilabda, box, stb.), de kislányom születése után sajnos nem maradt ilyenekre időm. Most próbálom újra formába hozni magam. Ja, és nem utolsó sorban, a páromnak szeretnék vizuális örömöt, meglepetést szerezni. :) Tapasztalatokat, ötleteket és eredményeket szívesen fogadok a sikeresebb eredmény érdekében!
12942. Petaluda
2013. jan. 17. 12:16
Vettem Acai Berry maxslim fogyi tabit, viszont gyümölcs kivonatot tartalmaz...Nem merem bevenni. Vajon Atkins mellett ezt lehet, v nem ? Valkai?
12941. Petaluda
2013. jan. 17. 11:49
Ja, a pálinka nem jó! Tele van cukorral! vendéglátós voltam,egyik leghizlalóbb ital, főleg az ágyas meg a mézes! de a sima is.. Szóval azt nem ajánlom. Gin, vodka...ezeknek nincs ch tartalmuk egyáltalán! ;))
12940. Petaluda (válaszként erre: 12939. - Demonhunter)
2013. jan. 17. 11:47

Nekem sem nő meg az étvágyam tőle...Sőt, tegnap pl, az ebédemet 4 kor sikerült magamba gyürnöm és a vacsorát egyszerűen nem kívántam, kimaradt. Nem igazán értem...egyszerűen nem voltam éhes. Viszont reggel korgó pocakkal keltem. Megint főtt tojás, sajt, és egy kis kagyló ;) Most épp 10 dkg brokkolit párolok ebédre egy kis csirkemellel :)


Nem voltal kioktató, örülök h ír valaki legalabb:)

12939. demonhunter (válaszként erre: 12938. - Petaluda)
2013. jan. 16. 13:51
Ügyes vagy, csak így tovább! :) Bocs, nem akartam kioktatónak tűnni. A kaják nálam is hasonlóak, de mostmár le fogok tesztelni új recepteket. Kávét én is szoktam inni néha édesítővel és tejszínnel, én sosem tapasztaltam h utána megnőne az édesség utáni vágy, és a fogyás is ment tőle. Pálinkát is ihatsz, ha szereted ;)
12938. Petaluda (válaszként erre: 12936. - Demonhunter)
2013. jan. 16. 12:13

Szia! Tudom az olajbogyót is h mennyit lehet, répa mint zöldség 1 db, nincs benne sok szénhidrát, figyelek...egy nap 1 db-ot eszem, mert nagyon szeretem...De köszi :) Én átlagban 1000 Kcal-t fogyasztok egy nap...

Reggeli általában, virsli, főtt tojás, szardini, tonhal, grillcsirke..

Én még birom, nem unom, de gyanitom hamarosan a könyökömön fog kijönni a tojás is..

Ja és vettem kagylót, az lesz a héten vmelyik nap az ebédem :PP Imádom a tengeri herkentyűket!

Viszont én alkoholt is fogok a hétvégén fogyasztani...Vodkát, ch tartalma 0! Illetve kávézom reggel, édesítővel..:)) Nekem is nagyon jó...már le is ment 1 kg.

2013. jan. 15. 22:23

Érdemes nézegetni paleós és mediterrán étrendes recepteket, nagyon sok van, amit Atkinsben is lehet használni, keresgéltem és már tuti nem lesz gondom, hogy mit kéne enni:D

Jó éjt!

2013. jan. 15. 11:44

Sziasztok!

Nekem ez a 2. napom, de megőrülök annyira nincs ötletem, mit kéne enni. Igazából meguntam az Atkins-féle kajákat, már nem először csinálom a diétát, viszont nekem eddig csak ez a módszer működött. Vkinek ötlet esetleg, mivel lehetne feldobni az étrendet??

Petaluda, répát nem szabad enni az első fázisban, csak óvatosan az olívabogyóval is, a könyv szerint max. 8 szem ajánlott egy nap, ha jól emlékszem. Ugyanígy pl. citromléből is csak max. 2-3 evőkanállal, ezekre érdemes figyelni. Tapasztalatom szerint a zero cola is lassítja a fogyást, és minden, amiben van citromsav...sajna.

Sok sikert!:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook