Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


180. gabie (válaszként erre: 179. - Apuci43)
2013. máj. 1. 19:27
Nem alszik benn a párom.Holnaptól új melóhelye lesz,és nem akar csípésesen megjelenni.2 hetet várok az írtóig,közben gőzölök mindent.A szobát lezártuk,kirámoltuk.de ugye nem mentek át másik szobába? Csípés nincs a fiamon,de mi van ha még nem éhesek?vagy mi van,ha pár darab csak van ott is? milyen időközönként éheznek ezek meg? nem tudod?
179. apuci43 (válaszként erre: 178. - Gabie)
2013. ápr. 30. 22:42

Fel a fejjel! Párodat kenjétek be Teafaolajos testápolóval vagy vegyen teafaolajos fürdőt és úgy feküdjön le csalinak. Az asszonytól taccsra mennek szerintem a krémtől mert azt írta itt régen valaki hogy a teafa olajtól írtóznak ezek a bogárkák!!!

Írtások között legalább harminc nap szünet kell,mert ha peték vannak lerakva valahol,meg kell várni a kikelésüket,és akkor kell telibe kapni őket az írtószerrel. A kikeletlen peték burkán semmilyen szer nem hatol át,vegyszerrel elpusztíthatatlanok!!! Ezért mondta az írtó hogy várni kell a második menettel!! DE ITT JÖN A GŐZTISZTÍTÓGÉP,ÉS TI!!!! Nyúvaszd meg őket, mielőtt kikelnének!!!! Vágd Gallyra Őket!!!!!

178. gabie (válaszként erre: 175. - Apuci43)
2013. ápr. 30. 17:08

Kedves apuci!

Minden cucc,ami a szobába volt,kinn van az udvaron zsákokban.csak mosva kerül be,úgyszint zsákokba.a páromat csak megcsípte egy,és sajna nagyon allergiás rá.nem tudom mit tegyek.hívtam az írtót,de azt mondta hogy 2 hetet várjunk az újabb írtással.nagyon el vagyok keseredve...nem tudom mi lesz,de én ezekkel nem tudok együtt élni :( :( Gallyra vág!!

2013. ápr. 30. 14:03

apuci43 Tisztelettel kérdezném, melyik gőztisztítót használjátok? A lakásban a parkettán, ágyon, ablakkereteken kívül, pl szekrényben ahol ruhák vannak, hogyan használod? Logikával azt gondolom, nem tudnék mindent átgőzölni, károsodás nélkül. pl. bőr kanapé. Ártana a könyveknek is. Hisz forró gőzt kap. Én kipróbáltam a hajszárítós módszert, 2000V végig térdeltük a szoba minden centijét, az ágyat, szekrénybe befújtúnk. Azt hittem a forró levegő kifújja, megégeti. Nem így történt. Néhány napig csend, majd újra csípések.

Sok sok hozzászólásom volt már itt az 1 év alatt.

Jelenleg a háló körül az érintős idegmérekpor van szétszórva, (protech)szabadon kapható, ami tudom hogy iszonyú káros számunkra is, de minden lehetőségem kudarcba futott. Valahol egy egy mindig megbújhat, 2-3 hét után újra lesz egy, ami csípéseivel jelzi jelenlétét. VAN OLYAN AKINEK VÉGLEG, legalább fél éve nincs ágyi poloska gondja? Sikerrel kiírtotta? Köszönök minden ötletet.

176. apuci43 (válaszként erre: 165. - Irtózatos)
2013. ápr. 30. 14:01

Helló Írtózatos!

Azt tudom mondani neked is mint a többieknek:

Gőztísztító gép és télen hűtés,már írtam régebben erről.Véleményem szerint teljes mentesség csak átmeneti lehet,mert egyre több ember hozza viszi ezeket a dögöket szerte világban! Valamilyen módon lokalizálni lehet,de nem retteghet az ember hátralévő életében hogy mikor mászik be a szomszédjából egy ilyen dög,ha az éppen fertőzött hely csak senki nem mer beszélni róla mert mindenki szégyelli és hallgat róla,küszködik mindenki egyedül!Szerintem ha valamilyen brutális új szert nem hoznak forgalomba hamarosan,az egész világon jelen lesz a probléma,és nem csak a nagyvárosokban!!Majd együtt élünk velük, mint a szúnyogokkal,cecelegyekkel,moszkitókkal!Ez legalább nem hordoz betegségeket úgy tudom!!

175. apuci43 (válaszként erre: 172. - Gabie)
2013. ápr. 30. 13:46

Szia gabie!

Egyik szobából végleg eltűntek,szerintem már csak a gyereknél van néha,de ő egyáltalán nem allergiás rá.Amikor nincs itthon gyorsan gőzölök nála amennyire időm van éppen rá.Volt hogy 3 hónap után láttunk rajta új csípést addig nyugi volt.Párodat "áldozd" csak be rendszeresen,ha nem allergiás rájuk ki fogja bírni.Plüsállatokat, falvédőt takarót,függönyöket, mindent moss ki legalább 60 c-on.Gőztisztító szuper lesz majd meglátod!!!Porzsákot hajitsd ki,ne sajnáld!!!!

Csak kitartóan ügyesen!!

174. gabie
2013. ápr. 30. 07:45
Nem észleltünk újabb csípést,a poloska csapda egy élőt fogott.Nagyon reménykedem! Szorítsatok. :(
173. gabie (válaszként erre: 170. - Irtózatos)
2013. ápr. 30. 06:58
Kedves irtózatos.Ha ma úgy engedi az időm,mindenképpen fotózom,és elküldöm.Nincs mit :)
172. gabie (válaszként erre: 171. - Apuci43)
2013. ápr. 30. 06:57

Szia apuci43 :)

A napokban veszek egy gőztisztítót,minden bizodalmam ez.Nem tudom,de valahogy mégis bízok ebben az írtóban.nagyon irritáló szerrel fújt be mindent.Tegnap porszívóztam össze a dögöket.Volt egy jó pár.Ma este benn aludt a párom,megnézzük,volt e új csípés a testén.Az a szerencsénk,hogy eddig még csak egy szobában észleltük őket,és arra nagyon vigyázok,hogy véletlenül se hozzak ki egyet sem.apuci,neked eltűntek végleg ezek az élősködők???

171. apuci43 (válaszként erre: 168. - Gabie)
2013. ápr. 29. 23:46

Helló gabie!

Olvasva a hozzászólásokat úgy gondolom hogy a bogárkák rezisztensek lettek a legtöbb szerre!Nem akarom az írtókat bántani,mert szinte a lehetetlennel próbálkoznak a fél világon!!Azt ajánlom szerezz be valamilyen gőztisztító gépet,mert enélkül már nekünk is végünk lett volna már tavaly ilyenkor!Nem fogsz begolyózni csak csináld a gőzölést kitartóan,eleinte kétnaponta,később már hetente,havonta egyszer is elég lesz.Kordában lehet őket tartani,kitartás!!!

170. Irtózatos (válaszként erre: 169. - Gabie)
2013. ápr. 29. 21:09
Privátban elküldtem a mail címem és köszönöm hogy küldesz fotót róluk.
169. gabie
2013. ápr. 29. 08:15
Kedves irtózatos.Én egy befőttes üvegbe gyűjtöm az élő egyedeket.Ha gondolod,lefotózom neked,és elküldöm.Undormány egy jószág.
168. gabie
2013. ápr. 29. 08:11

Segítsetek kérlek!!

2 hete vettem egy használt szekrény sort.Nagyon szép,tetszett.Sajnos 1 hete észleltük,hogy nem egyedül érkezett,ui.tele volt poloskákkal.azóta persze már az ágyba is beköltöztek.Volt kinn az írtó,azt hiszem,hogy Fovart, vagy Fovalt használt.Van erről tapasztalat? Mennyire hatásos? Már az őrület határán vagyok.A 15 hónapos kislányomat úgy összemarták,hogy csalánkiütése lett tőle.Én 1 hete nem alszom.Bár átköltöztem egy másik szobába(ahol elméletileg nincsennek,de ezt is nehéz kideríteni,mert annyi csípés van rajtam,hogy nem tudom melyik friss,és melyik régi) Zseblámpával fetrengek az ágyban,azt hiszem a pszichiátrián fogok kikötni.. Soha a büdös életben nem láttam még ilyen bogarat.3 napja egyfolytába mosok,hogy véletlen se kerüljön vissza egy darab sem.Szóval hallott valaki erről a Fovarról? Segítsetek.. :(

2013. ápr. 28. 21:31

A Protectet milyen gyakran lehet használni?

Akár egy hét múlva újra?

2013. ápr. 28. 20:49

Kedves Irtózatos!

Hát valóban az, amit írtál!

Mi most csináltuk az első protect fújástl, hát kiváncsi vagyok, de már a szobában is félek lenni, mert pszihésen tényleg nagyon megterhelő.

Minden ruhámat kiraktuk, és amit csak lehetett.

Poszter mögött a szobában tényleg voltak peték, undorító.

Remélem nem sok van és valahogy csak elfogynak.

Az a durva, hogy november óta a bőrgyógyászok tömkelege sok felesleges vizságlat helyett mondhatta volna, hogy lehet csipések ezek.

Akkor körül nézünk a lakásban, de én nem is feltételeztem ezt.

Minden csipésem más volt, de mivel láttuk a bogarat, valszínű ők szívogattak.

Szóval én is csak a csodában hiszek!

2013. ápr. 28. 18:59

CSÍPÉSEK! ÁGYI POLOSKA ÁGYPOLOSKA, vámpír, ami éjjel eszik bennünket. Sikerült már valakinek végleg kiirtani? Mondjuk fél éve nincs éjjeli látogatójuk? Hihetetlen invázió, szinte minden házban van, csak szégyellik, nincs publicitása. Ha nézed az embereket, villamoson, buszon, minden második emberen látni a csípések helyét. Karján, nyakán, lába szárán.. A jó idővel elő kerülnek a csípés helyek, amiket télen tudtunk takargatni. Nem szeretnék rémhírterjesztő lenni, de nagyon sok emberen látni a három közeli csípést, tipikus jelei a poloskacsípésnek. Babakocsis gyereket is láttam.. Aki már átélte ezt a borzalmat, nem téveszti össze, az allergiával, szúnyogcsípéssel.. egy éve próbáljuk kiirtani… Az ágyi poloska nem a higiéniára megy, hanem az emberi vérre.

Ismétlem a nem túl régi bejegyzésem:

Van néhány hozzászólásom itt a fórumon. Egy éve szenvedünk a csípésektől. Kezdtük anno az egyszerű háztartási spay rovarirtó szerekkel, naivan azt gondolva, hatásos mint a szúnyog vagy légy ellen. Az ismétlődő csípések nyomai mutatták, csak idő és pénz kidobás… Aztán hívtunk szakembert, gázmestert, ahogyan magukat nevezik. Becsülettel összefújtak mindent, majd garanciába ismét… Hatástalanul. Másik céget hívtunk, aki szintén nagy hirdető a neten… fújtak, majd garanciában is.. Egy hónap siker, aztán újra látszottak rajtunk a rovarcsípések. A netes fotókon látható három közeli csípés, reggeli-ebéd-vacsora. Néha csak egy darab viszkető csípés hely. Nem mindig három... Változó… Voltunk bőrgyógyásznál, hátha már a gondolattól kapunk kiütést,vagy a sok rovarirtótól, mert bogarat soha nem láttunk. A bőrgyógyász bizonytalan volt, hűsítő krémet javasolt, mint egy szúnyogcsípésre. Már leírtam, de az új olvasóknak megismétlem. Újépítésű, nagyon tiszta lakásban élünk. Az ágyat több hónapja kidobtuk, a hálókat szinte kiürítettük, polc, kép, szőnyeg, már rég kidobva.. Vagyis makulátlan tisztaság és új ágyunk van. Nem a higiéniára megy a rovar, hanem az emberi vérre. A neten leírt bogarat soha nem találtunk. A gázmesterek sem. Néha az ágyban van egy kis világos barnás valami, talán a bogár levetett bőr darabkája, de a netes fotók alapján nem hasonlít a levedlett bőrre. Vérnyomot, a bogárnak széklet nyomait amit a neten írnak, soha nem találtunk. A rovar irtása különböző vegyszerekkel a lakásunkban folyamatos. Protectől kezdve (aminek az ára egy év alatt szépen csökkent) 3200 Ft helyett már az élelmiszerboltok vegyi részlegén is látni 1800 Ft körül. Rendszeresen használjuk a szabadon kapható idegméreg rovarport. Az ágyunk körül, ecettel, hypoval mostuk több esetben a parkettát, szegőlécet. Hajszárítóval, centiről centire végig mentünk a parkettán, ablakoknál, ágynál, függönynél. Más bútor már nincs a hálókban. Gondoltuk a 2000W csak megsüti. Tévedtünk. A csípések rendre ismétlődnek. Sajnos nem azonnal viszket, így nehéz beazonosítani, melyik éjjel volt látogatónk. Általában 1-2 nap múlva kezd nagyon viszketni. De van hogy csak egy csípés látni.. Olyan rejtőzködő, hogy képtelenség megtalálni. Nem lehet sok, nincs invázió. Nincs széklet nyoma. Gondolom, a folyamatos rovarirtásunk megakadályozza, hogy nagy számban elterjedjenek a lakásban. De újra és újra jelentkeznek, mert a csípések 2-3 hetente újra láthatók. Ez nem allergia, kiütés, mert a három közeli csípéshely arra utal, ilyet csak az ágyi poloska csíp. A helye gyakran 2-3 hétig is látszik, halványuló piros foltként. Nem múlik el egy két nap alatt…

Már feltettem itt a fórumban azt a kérdést? Sikerült valakinek végleg megszabadulnia tőlük? Választ senki nem írt, csaj újabb gázmester jelentkezett. Mint megtudtam, ők sem használhatnak erős szert. Nincs forgalomban. A DDT betiltva. Ismétlem: Az ágyi poloska nem a higiéniára megy, hanem az emberi vérre. Abból pedig bőven talál. Amerikában, Angliában óriási probléma. Angol nyelvű cikkeket olvasva, ott sem tudnak igazán tenni ellene. Nincs forgalomba, nem árusítható erős szer. A bogár az utazókkal a világ minden részére költözget. Főleg az angolt használt ruhák vagyis a turikban vásárolt dolgokkal hurcolható a lakásba. De a könyvtári könyvekkel is tud gazdát cserélni. Van esetleg valakinek amatőr fotója a bogárról? Van olyan aki végleg megszabadult mondjuk már fél éve nincs a lakásában? Minden információt köszönök.

2013. ápr. 27. 22:22
Nekem már kevés Fendona 5 wp van,és nehéz volt beszerezni.Annyit tudok ajánlani,hogy vidéki Gazdaboltokban érdeklődjetek,ott könnyebben hozzá lehet jutni.
163. kekcsillag26 (válaszként erre: 154. - 483cc26e57)
2013. ápr. 27. 01:58
kedves teniszlabda. pár csomag fendona5 engem is érdekelne,nekem sajnos nem sikerült eddig szereznem
162. apuci43
2013. ápr. 26. 23:01
Sokszor írtam már a fórumra,legjobb dolog a gőzölés! Asszony pajtással pluszban még teafaolajos krémmel szoktuk bekenni magunkat,főleg térdig és a kézfejeinket. Decemberben a kinti mínuszban pedig négy napra hat fok alá hűtöttem a szobát! Hullottak akkor is, és még most is havi egy gőzöléskor találok meghalt elszáradt bogarakat. Lehet ettek a krémből,vagy megfagytak? Egyik szobából teljesen kipusztultak,másikban ahol alszunk nem találni csak max 1-1 bogarat és az sem nagy kifejlett példány.Másfél éve amikor hazahoztuk őket,három hónap alatt elleptek minket úgy, hogy hetente több gőzöléssel vagy 50 db-okat szedtünk össze alkalmanként a két szobából! Szóval évekig is el lehet játszani sajnos,de nagyon jól kordában lehet tartani őket ha már tudod mivel állsz szemben. Olvasd a többiek tapasztalatait. mindig vannak jó ötletek.Ha feladod megesznek!!!
161. lacuslacus (válaszként erre: 159. - Moneszka84)
2013. ápr. 25. 22:00
Az ágyat, az ágy alatt, főleg ha padlószőnyeg van alatta, az ágy környékét mindenütt ahol fa van vagy szövet, vagy kép, falidísz, és ami alatt/mögött el tudnak bújni. Heti ismétléssel elég jó eredményt lehet elérni, bár a végleges kiirtásukhoz ez önmagában kevés! Ezért írtam, hogy több ponton kell támadni a nyavalyásokat! De így is lassú folyamat sajnos!
160. eszmé
2013. ápr. 25. 21:03

Moneszka84

Március első napjaiban rendet raktam a teraszomon(7-ik emelet)és másnap reggel csípésekkel ébredtem...a történetet korábban leírtam-a lényeg hogy csak 3-4 hét múlva jöttem rá hogy mivel állok szemben,akkor éjjel láttam meg őket,de csak az ágyamban,később a bogárirtás után botorkáltak szanaszét a házban is :(( de az jobb mert legalább le tudja őket csapni az ember...nem tudom hogy honnan jöttek...vagy a szomszédtól,vagy behordtuk cipővel,de iszonyú nehéz megszabadulni tőlük...ahogy lacuslacus írja,sok türelem kell hozzá és többféle irtás...valamennyit azért használt a bogárirtás mert jóval kevesebb azóta a csípés...egyébként az ágynemút, főleg a párnát próbáld kimosni min.60 fokon,és utána gőzölni-ha nem bírja az anyaga dobd ki,ne sajnáld-ott is lehetnek a peték :((( Kitartás!!!

2013. ápr. 25. 20:53

Szia kedves lacuslacus!

Az lenne a kérdésem , hogy a portect-et hova fújod?

Rájuk, ha éppen látod őket, vagy a sarkokba és ágyhoz?

Mert akkor veszek, ha használ.

Ha november óta vannak csipéseim, kb. mennyien lehetnek?

De csak mostanában látom őket, és azért nem túl sokat...

De ki tudja, hol bújkálnak!

2013. ápr. 24. 20:21
A DM-ben láttam a múltkor olyan permetet, ami polska ellen is jó! Protect a neve, és szürke flakonban van. Nem öli meg rögtön őket, de megakadályozza, hogy felnőtt bogarak legyenek belőlük. Így azért lassan -lassan elfogynak. Bár az is igaz, hogy nem olcsó, de talán használ. Javaslom próbáljátok ki! De olvassátok el teniszlabda 151-es hozzászólását.Az is működik. De - sajnos - lassú dolog a kiirtásuk, sok türelem kell hozzá, és többféle irtás. /Gőzölés, fendona, protect, és persze a kézzel irtás is!/
157. Moneszka84 (válaszként erre: 156. - Eszmé)
2013. ápr. 24. 19:14

Hát ez szomorú, mert vettünk új ágyat.

Nincs benne semmi, és gyakran bele kukkantok, hátha látok valamit.

Ráadásul már nappal is látok egyet-egyet a falon mászni. Háromszor csapok rájuk, hogy megdögöljenek.

Én sem merek aludni, másik szobában oldom meg.

De ez nem megoldás.

Nem tudom hol fészkelhetnek és nem értem Eszmé,hogy miért nem segít a rovarírtás.

Mióta vannak nálatok?

Rögtön láttad őket, vagy csak a csipéseket?

156. eszmé
2013. ápr. 23. 20:48

Nincs már nyugodt éjszaka..közel 1 hónapja villany mellet alszom-ha azt alvásnak lehet nevezni-irtózok az ágyamba feküdni és olyan fáradt vagyok ...2 bogárirtás...minden nap gőzölés...és ők továbbra is csípnek :((((

Moneszka84,én ecetes vízzel permetezem magam,attól enyhül a viszketés,de a nyom ott marad sokáig..nem beszélve arról hogy úgy érzem magam mint egy ecetes uborka :((

Nekem azt mondta a bogárirtó hogy kár új ágyat venni amíg ezek a dögök ki nem pusztulnak a házból,mert ellepik azt is...

2013. ápr. 23. 18:17

Nos, sajnos én is küzdök a poloskákkal itthon.

Novemberben kezdődött minden, kiütések, amik égetően viszkettek.

Szabálytalan szúnyogcsipés illetve csalán.

Minden testrészemen máshogy nézett ki a helye, de főként végtagokon jelent meg.

Na, elindult a bőrgyógyászat és allergia kálváriám, hogy kiderítsék mi a baj. Mostanáig sem derült ki semmi.

Viszont valami megváltozott, vannak bogarak.

Az ágyamban mászkáltak este és mikor észrevettem a frász jött rám.

Voltak többen is, először nem is gondoltam hogy poloska lenne.

Na, kipakoltuk, tisztítottuk az ágyat, de semmi.

Aztán anyám a támlában talált levedlett bőrt és petéket.

Ez kb. 2 hete volt. Rögtön ágycsere.

Azóta aludni sem merek még az új ágyban sem, mert kiráz a hideg, ha arra godnolok, hogy ezek mászkáltak rajtam hónapokig.

Csak azt nem értem eddig miért nem láttam őket.

és ha november óta vannak, akkor sokkal többnek kéne lennie.

az új ágyban nincs, illetve mászott rajta kettő egyik hajnalban.

Mostanában inkább a falon másznak és a plafonon.

Nem tudom merre tartanak, de próbálok nyugodt maradni és arra godnolni, hogy el tudom őket tüntetni.

Sokan küzdötök ezzel a problémával.

Jó lenne tudni honnan jöttek és hol rejtőzhetnek.

Már alduni sem merek, max lámpánál.

A kivakart sok-sok kiütésem meg nyomot hagyott és nem múlik.Arra van valami tippetek?

Előre is közsönöm!

Üdv, Móni

154. 483cc26e57 (válaszként erre: 152. - Judit36)
2013. ápr. 20. 14:04
Irtam pivátot.
153. margit74 (válaszként erre: 148. - Irtózatos)
2013. ápr. 20. 11:10
Szia! Mi is harcoltunk ezekkel a dögökkel tavaly egész nyáron. Gázmester kétszer is járt, az csak lecsökkentette a számukat. Az igazi megoldást a gőzölés jelentette. Nálunk a nagyobbik lányomat teljesen megették, volt, hogy a buszon elszörnyűlködve találgatták az emberek, hogy mi lehet vele. Nem merem elkiabálni, de kb. szeptember óta nem találkoztunk velük, de azóta is minden nap rettegek, mert a lépcsőházunkban több lakásban is van. Mondjuk mi láttuk is őket, főleg az írtás után, mert akkor csapatostól jöttek elő. Igaz nem döglöttek meg, nekünk kellett szétnyomkodni őket.
152. Judit36 (válaszként erre: 145. - 483cc26e57)
2013. ápr. 19. 17:05

Teniszlabda, a felesleget szívesen megvásárolnám, ugyanis nekünk eddig nem sikerült beszerezni.

Ha van rá lehetőség, kérlek jelentkezz, köszi :)

151. eszmé
2013. ápr. 13. 12:17
Sziasztok4 SEGITSÉÉÉG! 1 hónapja jelentek meg csípések rajtam,azt hittem egy pók csípet meg,rettenetesen bedagadt és fájt meg viszketett..aztán három nap múlva a jött a többi csípés..azt hittem szúnyog,láttam is egyet,beletörődtem,majd elmúlik..de nem múlt..olyankor is jelentek meg fájdalmasan viszkető dudorok amikor nem csíphetett meg semmi..már arra gondoltam hogy bolha..átnéztem a kutyámat,minden ruhát,ágyat..semmi..bőrgyógyászhoz mentem,ő sem tudta megállapítani..gyanította hogy csípés lehet,mégis allergiára írt receptet..így telt el 3 hét..a csípések múltak,de jelentek meg újak..míg egyik éjjel már nem bírtam tovább a viszkető fájdalmat felkapcsoltam a lámpát és magam elé merengtem,akkor vettem észre a párnámon egy mikroszkopikus fekete mozgó valamit,elpöcköltem és ...rettenetes volt..-kibuggyant belőle a vér..jobban szemügyre vettem az ágyneműt és még találtam kettő nagyon nagyon picit,és egy kb.1 millimétereset,na azt átlátszó dobozba tettem és és így azonosítottam be a neten...Szétszedtem,felforgattam az ágyamat de ne találtam csak 1 felnőtt példányt,viszont ki tudja hány száz kikelt pete lehet..olvastam egy bogárirtó honlapon hogy 5 vedlésen mennek át amíg felnőtt példányok lesznek,3 naponta vedlenek,akkor kell nekik az emberi vér...Azért írtam mindezt le részletesen mert amíg az ember rájön hogy mi történik,addig ezek a borzadályok elszaporodnak...Túl vagyok az első bogárirtáson,azóta is jelentek meg csípések ,de kevesebb..jövő héten újra jön a bogárirtó,viszont olvasom itt a fórumon hogy a gőztisztító a leghatásosabb -kérdés hogy milyen típusú gőztisztitó,melyik az amelyikkel el lehet érni a hatást?Nagyon fontos számomra mert irtózok a vegyszerektől,kiskutyám,kisgyermekem van,akváriumomból (hiába fóliáztam le alaposan)a fél halállományom kihalt :( ..Tanácsot kérek tőletek..melyik az-a még megfizethető árban lévő gőztísztitó amivel ki lehet végezni ezeket a vámpírokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook