Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


90. margareta197373 (válaszként erre: 86. - Katka29)
2012. aug. 16. 17:30
Nekünk bevált a Protect ágyi poloskaírtó! Pedig mi 3 éve szenvedtünk tőle. Ma szedtük széjjel megint az ágyat. Sem csípés, sem pedig bogarat nem találtunk. Az írtószert akár naponta is lehet használni. Nekünk 7 flakon ment el, de két szobára. Használata: csak húzat mellett (jó szellőzés mellett lehet használni) be kell fújni az ágyat(nem csak a réseket, hanem egyetlen mm szabad hely sem maradhat). Mellette a falat, a parkettát, szőnyeget, tapétarepedéseket. Minden ami az ágy körül van. Ágyneműre nem szabad fújni. Ez nem egyik napról a másikra hat. Függ a bogarak mennyiségétől is. Nekünk az első tapasztalatunk az volt, hogy amint befújtuk az ágyat jöttek elő a rejtekhelyekről a bogarak. Utána már nappal is találtunk mi is a falon, ágy körül is. Ez annyit jelent, hogy a szer hatásos. Az mellett, hogy írtja a bogakarat, a kikelt petéket megakadályozza a továbbfejlődésben, amik így elpusztulnak. Napi szinten lehet fújni addig amíg érezhetően nem csökken a számúk. Utána elég pár naponta. Mi 3 ágyat cseréltünk le. A szakember is ugyanezt az írtót használja. Ezt nekünk is egy szakember mondta.
2012. aug. 15. 14:30

Sziasztok!Nálunk (apa-anya+1 pici gyerek) kb. 3 napja van poloska.Csak a csípésekből tudom,hogy az (néhány évvel ezelőtt többször is volt dolgom vele).

A megjelenésükre 2 verzió létezik.

1.:Vasárnap költöztünk be az új albérletbe,egy családi házba.Esetleg elképzelhető,hogy már itt vártak bennünket a bogarak...

2.:Vasárnap,amikor beköltöztünk,jött segíteni egy fiatal lány is.(Majdnem rokon:apukám volt feleségének a lánya).A Drága hölgy itt volt tegnap (azaz kedd) reggelig és utolsó nap,késő este,mintegy MELLÉKESEN mondta,hogy náluk otthon van poloska!!!!!NAGYON-NAGYON PIPA VAGYOK RÁ!!!!!A valószínűbb,hogy ő hozta,mint házavató ajándékot.Szóval 3 napos a poloskainvázió.Nem is látszik semmi,csak a gyerek van összecsípkedve,de nem gyengén.Rajtam talán 2-3 csípés van...Ilyenkor még ki lehet írtani őket házilag?Még a lepedőn sem látszik (tudjátok,amikor már sokan vannak,akkor piros pöttyös-csíkos lesz tőle a lepedő).Mit csináljak?Mit vegyek?Most adtam oda a tulajnak a kauciót,nincs pénzem szakembert hívni!SEGÍTSETEK!!!!Előre is köszönöm!!

2012. aug. 13. 16:19

Sziasztok!

Sajnos én is hasonló cipőben járok..:(Leírom az esetet hátha tudok valakinek segíteni illetve hátha tud még nekem is segíteni valaki). 2-3 hónap szúnyogra való gyanakodás után (tele voltunk csípésekkel, párom rengeteg csípéssel, én meg nagyon kevés de sebesre vakart csípéssel) a párom felfedezett 2 ágyi poloska fészket az ágy és a fal közötti, fénytől fedett részen. Azonnal interneten beazonosítottuk ezeket a "dögöket" majd megkezdtük az írtást házilag. A központi helyen kb. 60 poloskát öltünk meg, majd másnapra gondoltam én sterilizálom az ágyat. Alig kezdtem el, rájöttem, hogy szinte lehetetlen. Minden apró résben ott voltak az ágy minden apró sarkában. Azonnal kidobtuk az ágyat, majd megkezdődött az általunk való írtás, és a sok átvirrasztott éjszaka a figyelésükkel. A 2 fészek kiirtása után több telepet nem találtunk de kóborló jószágot a Protect, a hypós víz és más egyéb gazdaboltokban kapható irtószer használata után még igen. Nem is keveset sajnos....nagyon is sokat. Falakon, szőnyegen, ruhában, iróasztalon...stb.(kb további 50-et). Szakemberhez fordultunk. Vidéki nagyvárosban lakunk az irtó a többihez képest olcsón 8000-ért ki is fáradt. Most jobban utánaolvastam kicsit félek mert kb 20-25 perc alatt végzett ami más oldalakon való hozzászólás alapján elég összecsapott munka (de amúgy meg korrekt volt nagyon). 1 hete volt kint. Azóta 1 élőt találtunk az előszobába( hozzátenném, hogy azóta nem is volt nagyon időnk figyelni...munka van ezerrel..:((). Szóval kivárunk még hogy hasson az irtószer illetve a maradék pete kikeljen. Szerencsénkre módunkban állt a másik szobába való átköltözés ami lakatlan(részben). Oda csak aludni járunk, talán még nem mentek át oda is mert a csípések megszüntek. Természetesen ott is dolgozott a szakember. A héten teszteljük a fertőzött szobát...Estére fehér lepedőn bedobjuk magunkat csalinak..szégyen-nemszégyen.....máshogy nem müködik ahogy tapasztaltuk..:((NAgyon meg szeretnénk tőlük szabadulni. Aki most fedezi fel őket szakember hívását ajánlom. Mi is több mint 10000 ft.-ot költöttünk írtószerre de sztem használhatatlan...maximum megelőzésre jó már egy steril lakáshoz. Amit még nagyon nyomozunk, az a poloska bekerülés módja mert a késöbbiekben a kiírtás után nem szeretnénk újra "gazdatestek" lenni. Szóba jöhet sajnos nálunk a használt ruha, a szomszéd is (mert 60 fős panelban lakunk és már hallottunk róla) és más által való behurcolás is mint most kiderült. Ha valakinek van észrevétele vagy bármi szívesen fogadom és remélem én is tudtam valakinek segíteni.

2012. aug. 11. 10:44
Sziasztok! Nálunk ma reggelre vált nyilvánvalóvá, hogy a nagyinál ágyi poloska van. Minden cuccunk abban a szobában volt, ma utaznánk, hazavigyem a ruháinkat vagy csak az irtás után vigyem el őket?
2012. aug. 10. 17:37
Nálunk egy hónapja jelent meg az első ágyi poloska.Akkor még nem tudtam mi az,felporszívóztam és kb két hétig csak csípések voltak rajtam meg a gyereken,de azt hittem szúnyog.Mégnem egyszer csak megjelent a bogár,majd napról napra egyre több reggel amikor felhúztam a redőnyt.Vettem Protect ágyi poloska írtót,már 3 flakonnal kifújtam és tegnap este végleg betelt a pohár,amikor már lámpa fénynél is másztak a falon,és amikor be akartam takarózni a takarómon is mászott.Csak szedegettem össze őket,de már majdnem a sírógörcs kerülgetett.Már egy hónapja nem tudo ezeket a kis dögöket kiírtani,így ma reggel felhívtam az írtókat akik jövő hét kedden jönnek.Azt várom a legjobban.Remélem jó munkát végeznek majd.Ja és ennek tetéjben fejre állítottam a kiságyat,persze az alja tele volt petékkel.Ettől is rosszul lettem.Valakinek ha valami ötlete van hogy mit csináljak amég a pár nap mire az írtók jönnek az írjon.
85. margareta197373 (válaszként erre: 83. - Kacagi43)
2012. júl. 25. 19:53
Elhiszem, hogy ki vagy már tőlük. Mi három éve szenvedtünk tőle. Egy babaruha csomaggal kaptuk ajándékba. Mi másfél hónapja vettük először a 2 db Protect ágyipoloska írtószert. Nem gondoltuk volna, hogy ilyen jó. De már úgy voltunk ezt is megpróbáljuk. Egy ágyipoloska írtó hölgy ajánlotta, aki nem tudott kijönni hozzánk, mert nem volt vegyszere. Ő mondta, hogy ők is ezzel csinálják. Azóta még 5 db flakonnal vettünk (ebből még van 2). És két szobába kellett használni. Tegnap lett még befújva az ágy (széjjel is szedve), de nem találtunk egy szemet sem, csak döglött tetemeket az ágy mögött. Még a hétvégén egyszer széjjel szedjük, majd ha nem találunk akkor csak kb. 1 hónap múlva. Nekünk úgy néz ki bevált. Ára változó 1400-2700-ig. Ha van valakinél közel Praktiker nézze meg ott. A Bábolna-bio honlapját pedig olvassátok el. Úgy kell használni a flakont, hogy az ágynál a réseknél minden cm-re kell fújni, nem szabad réseket hagyni. Meg mellette a szekrényt, asztalt. Ami az ágy közelébe található. Lehet parkettára, szőnyegre is. Ezt mind huzat mellett csináljátok és kb. fél órát így legyen. Addig pici gyerek ne menjen be a szobába.
84. Suzy007 (válaszként erre: 83. - Kacagi43)
2012. júl. 22. 12:12
Helló Én megfogadom az előtted szóló tanácsát és kipróbálom a Proteck et. Legalább ti találtatok bogarat és biztosan tudjátok hogy az, én viszont már többször felforgattam mindent és sehol semmi.Az irtó is megnézte még párnák csücskeit is ő sem talált.Pedig van valami mert csipkednek.Valakinek sikerül kiirtani valaki azt mondja hogy csak szakember tud segíteni. El nem tudom képzelni hogy kerültek ide ha egyáltalán poloskák.De ezt már sosem fogom megtudni.
2012. júl. 22. 06:11
Sziasztok.Nállunk kb 1 hónapig volt mos nyugalom.De 3 napja megint csípések vannak rajtam.Kezdek megbolondulni tőllük.Tegnap reggel felforgattam megint a szobát,és persze találtam is párat.Gőztisztítóval mentem végig megint centiről centire.Sajnos már ott tartok hogy nem merek a szobában aludni.Ma reggel megint találtam.Most újra kezdem.Ezeket a dögöket soha nem lehet kiírtani??valkinek van valami tuti megoldása?
2012. júl. 21. 21:23
Akit érdekel itt tud olvasni a Bábolna bio termékéről. Nekünk bevált. Mi két szobát fújtunk le többször. 3 évi szenvedésünk volt. Sokat keltünk éjjel fel ésszedtük össze kétoldali ragasztóval, fújtuk be biokill-lel. Nem használt. Az egyik poloskaírtó hölgytől kaptuk az elérhetőséget, mert neki pont nem volt anyaga. Ő ajánlotta ezt a terméket. Boltba, Tesco, Praktiker, Obi-ba lehet kapni. Ha valaki nem tudja hol, hívja fel őket és az üzletkötő telefonszámát megkapja. Nekünk ő hozta. Összesen 5 üveget vettünk, ebből 2 van még. Bogarakat viszont nem találunk. Pedig azóta is biztonság kedvéért széjjel szedjük az ágyat.
81. margareta197373 (válaszként erre: 74. - Suzy007)
2012. júl. 21. 21:16
Nézzétek meg a lepedő réseiben, a takaró, párna huzatoknál is. Oda is szeretettel bújnak. Akármilyen illeszkedés van az ágyon oda is elbújnak. Minden kis lyukba be tudnak mászni, akár egy vékony papírlap helyen is elfér. Próbáld meg a Protect termékcsaládot. Nálunk bevált. MI 3 évig szenvedtünk. Mindent kipróbáltunk, már a kétoldali ragasztot is. Ezt tudom ajánlani esetleg az ágy alsó részét meg tudod nézni. Oda is szeretnek menni. Most egy hónapja hogy elkezdtük először venni. Most jelenleg csönd van már jó pár napja. Gyerekre ártalmatlan. De azért fél órát ne enged be a szobába. Mindent fújjál be vele. Az ágyneműt nem lehet. De az ágy környékét, réseket,mellette levő tárgyakat, a falon levő tárgyakat, falat, stb. akár a parkettát is. Én csak ajánlani tudom.
80. Suzy007 (válaszként erre: 78. - 69592ddb84)
2012. júl. 21. 20:08
Ja a csípés nem gyullad be legalábbis ezt nem tapasztaltuk, csak nagyon viszket.
79. Suzy007 (válaszként erre: 78. - 69592ddb84)
2012. júl. 21. 20:07
Most néztem, a derekánál a hasáig végig nagyon sok van és nagyon viszket szegénynek.De pl a háta is tele van.A karján valóban a belső részen de a combját elszórtan. Igen van galamb a padláson!szerintem nem is egy, és mi pont alatta vagyunk.Mikor lefekszünk én nem érzek semmit de a kislány akkor is vakarózik.A csukló és boka részen is volt már sok csípés most ott nincs.
2012. júl. 21. 17:43
felkarál, csuklórészen (bocs)
2012. júl. 21. 17:42

Galamb van a házban? Mert lehet galambóvantag nevű szörmegydény is. Kicsi, vért szív, nap közben távozik sötét helyre...ezért nem látható. Be is gyullad a csípés helye, vagy csak viszket ? Lényeges!Hol viszket? (próbálok diagnosztizálni) Lágy bőrös részeken?Úgymint a kar belső felülete, comb belső felülete? Ágyban, ha lefekszetek, erősödik-e a vakaródzási késztetés, vagy ágynyugalomtól, alvástól független? Vagy inkább bokánál, feklarnál vannak a sebek?

Az ürülékről: fekete-emésztett vért tartalmazhat, valamiféle vérszívóé

2012. júl. 21. 16:15
Szia!Előre is köszönöm a segítséget.Az ürülékkel kapcsolatban elősször azt hittem, hogy kis fekete kavicsok de szerintem valaminek az ürüléke, fogalmam sincs.Nem olyan aprók kicsit nagyobbak. A kislányon a csípések egy helyen sok csípés, sötétebb kisebb dudorok más mint a szúnyogcsípés.Az irtó azt mondta hogy sem a falom sehol nem lát ágyipoloskára utaló jeleket de azért lekezeli. Most is épp keresgélek az ágy körül semmilyen rovart vagy levedlett bőrt nem találok, ebbe bele lehet bolondulni.
75. 69592ddb84 (válaszként erre: 74. - Suzy007)
2012. júl. 21. 14:24
A poloska sötét helyeken szeret elbújni. Nappal nehéz megtalálni( fútéscsövek mentén, ágykeretekben, képek mögött, képkeretekben. Éjjel támad, és van érzéstelenítője is. Azt gondolom, ha értelmes szakember (gázmester) járt ott, megtalálta volna, HA AKARTA VOLNA.Milyen ürüléket találtál? És hol vannak a csípések rajtatok? Mindkettőtöknek azonosak a tünetei? Konkrétan mekkora csípést kell elképzelni? Lehet, tudnék segíteni, ha megírod.
2012. júl. 21. 13:00
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni.Arról van szó hogy a kislányomon majdnem minden reggel rovarcsípések vannak.kb 2 hónapja kezdődött.Mindent felforgattam nem találtam eddig semmit.A neten fórumokon olvastam hogy ágyi poloska is lehet.Rovarirtót hivtam alig tudtam kifizetni nem talált egyetlen poloskát sem. Sem arra utaló jeleket.4 nap mulva ujra csípések, nagyon durva, szegény kislány egész nap vakarózi,tele az egész teste, biztos hogy csípések. Rajtam is volt 1-2.Ma ismét elhuztam az ágyat, és szerintem ürülékeket találtam alatta. Olyan az egér ürülék/elég nagyok/ de nem tudom mi vagy mik ezek. Nagyon el vagyok keseredve, ha valaki tud segítsen mert nem tudunk már aludni sem.Bogár vagy bogarak sehol, minden tiszta csak ezek a fekete izék. Köszönöm előre is.
73. Pocokpajti (válaszként erre: 71. - Irtózatos)
2012. júl. 17. 20:19
Szia, ha van falvédőtök,mindenképpen nézzetek be mögé,ill. szereljétek le.Nálunk abban tanyáztak,hemzsegtek össze-vissza, peték-peték hátán mindenhol...faliképek mögött,konnektorokban, függöny tetején a "hullámok" között...
2012. júl. 12. 23:44

nálam is akadt probléma...

oké először azt hittem a csípésekre,hogy valami étel allergia lehet vagy mittomén...el is mentem az orvoshoz,hogy kiderítsük,hogy mik is lehetnek ezek a dolgok a végtagjaimon...Felhívta a figyelmemet arra,hogy bárány himlős vagyok XD mondom jóóó,akkor nem kéne láznak jelentkeznie pl?

Elmentem bőrgyógyászhoz,aki nem tudja megkülömböztetni a csípéseket egy allergiás reakciótól..ez oknál fogva beutaltatott egy csomó helyre...nőgyógyászat stb 2 hete járkáltam orvosokhoz...

Ismerősöm egyik nap nálam aludt és mondta,hogy ő is csípésekkel kelt fel...és az anyja takarítónő és ez bizony ágyi poloska.

Azonnal elhúztam az Ázsiába és vettem Protectet (csótány stb-re jó) meg vepát ( pók,csótány,százlábú stb ellen hatásos) feltúrtam az egész szobát minden zeg zugos helyet tele fújkáltam stb...

1. ágyamat ( régi tipusú ) találtam is benne 3 fészket...ki is nyírtam őket. a petéket viszont hideg zsíroldóval fújtam le...(ha már a kezemet szét marja akkor ezek ellen is hatásos lehet)

2.függönyök kimosása 95 C fokon.

3. ruháim lefújása és elkülönítése szemets zsákokban.

4. ágynemű garnitúra lefújása.

5. szekrények mögött

6. kis rések a faparketta részein.

konvektor mögött.

mindenhova fújtam...az egész szobát át is rendeztem!!! és 1 db-ot se találtam...ágy alatt minden hova befújtam...

a vepát 990-ért vettem a másikat 720-ért de megérte!!!

egy-kettő már csak megdögleni jön elő...és pár perc alatt megpurcannak...biztos hatás...de le kopogom!!!de én eddig a nehezén túl vagyok...remélem így is marad és tudok nyugodtan aludni és nem kell majd ide a poloska írtó :)

2012. júl. 10. 13:38

Közel fél éve kínlódunk az ágyi poloska borzalmával. Könyvtárból hozott könyvekkel vittük az ágyba, vagy haza. ERRE NAGYON VIGYÁZZATOK! Nézzétek meg a könyvet hazavitel előtt!

Először házilag próbálkoztunk minden féle szabadpiacon kapható spay, hypó, ecet… A csípések nyoma mutatta, immunisak, nem zavarta őket.

Aztán hívtunk egy gázmestert (rovarírtót) …tox cégtől, nem olcsón. Úgy tűnt becsülettel mindent lelocsolt, legalább is minden vizes és maszatos lett. Az volt a garancia feltétele 10 nap múlva újabb pénzért ismét ki kell jönnie. Megismételtettük. A folyamat ugyan az, úszott a lakás, ágy tükrök, ablakok… amit lehetett porszívóztunk, lemosni semmit nem szabad, mert akkor nem hat az állítólagos csodaszer, ami növényi származék.

A kétszeri fizetésért és permetezésért 3 hónap garanciát vállaltak.

Időközben az ágyat kidobtuk, a hálót nem használtuk, rettegve hogy mégis maradhatott ágyi poloska vagy annak petéje a kárpitban. Letelt, a 3 hónap, itt az új ágy (originált, bolti, drága..) És megjelentek a bogarak csípései. Sehol soha egyet sem találtunk, a rovarirtó sem talált, sem ürülékét, sem nyomát, kizárólag a csípések (három közeli csúnya vörös viszkető folt) amire azt mondják reggeli-ebéd-vacsora vagyis a bogár többszöri közeli szúrásnyoma utal az ismételt jelenlétre. Gondolom a három hónapi pihenő időszak volt és most keltek a kis bogarak. Felhívtam ismét a …tox céget, de nagyon lekezelőn beszélve, azt javasolta kezdjük, előröl az irtást. Ők a két permetezésért csak 3 hónapot vállalnak, az pár napja letelt, így nincs garancia.

Tudtok egy valóban megbízható rovarirtót Budapesten? Nem létezik, hogy 3 havonta végig kell, csináljuk ezt a procedúrát. Idegileg kikészültünk. Többet porszívózunk, mint eddig az életünkben összesen. Van úgy hogy napi 4x5 ször. Hátha sikerül elkapni egy bogarat. (A porszívót nem tarjuk a lakásban)

Ideiglenesen az ágyainkat kétoldalú ragasztóval körbe vontuk. Szétszórtunk a lakásban CHEMOTOX EXTRA rovarport, (amit hangyákra is árulnak a boltokban) sárga műanyag doboz, azon az ágyi poloska neve is szerepel. Használta már valaki poloska ellen ezt a port? 10 dekás kiszerelésben kapni kb. 500 Ft. Hatásos volt? Lehet ez is segít?

Minden javaslatot örömmel fogadok, kivéve, hogy gyújtsuk fel a szép és pár éve épült lakásunkat, vagy menjünk egy évre nyaralni, mint itt az egyik rovarirtó cég ajánlotta.

NEM TUDJUK HOL LEHET (LEHETNEK) A BOGARAK? SOHA EGYET SEM TALÁLTUNK. De biztos, hogy van, vannak, mert a csípés nyomai egyértelműek. Segítsetek ötletekkel.

2012. júl. 6. 16:31
Debrecenben tudtok megbízható rovarirtót?
69. 8e25063226 (válaszként erre: 68. - Margareta197373)
2012. jún. 18. 15:57

Sziasztok!

Legutóbbi írásom óta felforgattuk mindhárom szobát,és összesen három nagy példányra leltünk,egyébként teljes a csend a fronton.Úgy gondolom nálunk ez szuper eredmény,három hét után nyugodtan alszunk.Két taktikám van az ellenőrzésre:Hajnali négykor felkelek öt percre allólámpa felkapcs az ágy mellett ha lenne valami megtalálnám!A gőztisztító géppel pedig hetente egyszer átmegyek minden résen az ágyon és környékén,mert az írtószer a petéket nem írtja ki csak ha már kikeltek! A forró gőzölés viszont megsüt mindent még a kikeletlen petéket is!Porszívó porzsákot pedig néhány hétig dobjátok ki,ne sajnáljátok!Plüsállatkák,alvóállatkák /a gyerek kedvencei/egyszerre való kimosása szintén fontos,ha van!!!!

Sok sikert!

2012. jún. 17. 16:28
Na ma kiprobáltuk a Profect termékcsalád ágyipoloska írtó spray-et. Hát öröm (eddig - le is kopogom). Csak úgy hullanak - szedjük össze őket sorba. Mindenkinek tudom ajánlani. Délután nekiálltunk a két szobának. Először amiket találtunk kétoldali ragasztószalaggal összeszedtűk (nem keveset). Majd 2 db írtószert elfújtunk. Most pedig látjuk, hogy sorba jönnek elő a rejtekhelyről. Némelyik kokadozva,másik döglött. 2 hét múlva megint ismételjük a fújjást.
2012. jún. 16. 20:01
Mi is sajnos ezzel a rovarral küzdünk. A biokill abszolút nem jó rá, senkinek sem ajánlom. Mi jelenleg most vettünk egy új terméket, amit kizárólag erre fejlesztettek ki. A termék gyártója a Bábolna Bio (www.babolna-bio.com) a Protect termékcsaládban van. Most vettünk két flakonnal. Kezdjük az írtást. Annyit mondtak, hogy jól be kell fújni mindent, a ruhákat meg 60 fokon kimosni. Remélem használni fog.
2012. jún. 13. 01:19

Üdv mindenkinek.

Kb 1 hónapja kínlódok ezekkel a dögökkel,és egyszerűen nem tudom őket kiírtani.Már nem tudom hány flakon Bio killt vettünk,és még mindig csípnek?Valakinek nincs valami ötlete,hogy tudnék végre egyszer nyugodtan aludni?Felforgattunk már mindent,és még mindig van.Mikor befújok utánna 2-3 napig nem csípnek,de utánna úra.Mit csináljak hogy írtsam ki őket?

2012. jún. 2. 00:27

Üdv.mindenkinek!

Olvasva az ide vonatkozó írásokat,cikkeket és ezt a fórumot,pár napja én is úgy döntöttem házilag veszem fel a harcot a vérszívokkal!Az ágyunk abszolút régi fazonú,békebeli bútor jó sok réssel összeeresztékezéssel,illesztésekkel.A büdös dögök két tized mm-es résben is simán megbújnak mintha kilapulnának!Porszívózás,felmosások,semmire sem mentem vele.A következő dolog vált be nekem:Írtó spray bogarak ellen,majd találtam itthon egy kicsi gőzfejlesztő masinát,amivel naponta egyszer végig pörkölöm a réseket és az ágy környékét is! Csak úgy repültek kifelé a forró gőztől az ágy réseiből és a szegélylécek mögül is.A peték sem fognak kikelni az tuti,mert ropogósra sülnek a gőztől.Amit a fújás közben és után találtok csipesszel összeszeditek,és lehúzod a vécén.Ha porszívóztok,a porzsákot külső kinti kukába tegyétek nehogy valamelyik élő egyed vissza másszon a lakásba!! Váltogassátok a spray-t,és a forró gőzkúrát,ameddig találtok valamit,de naponta csak az egyik eszközt használjátok.Nálam szuper,az elmúlt két éjszaka semmi sem jött elő sehonnan,és ha mégis megjelennének a bogárkák akkor Gőzt nekik.....!!!!!!

64. tulipan77 (válaszként erre: 61. - Betti921215)
2012. máj. 21. 23:15

Sziasztok!

Én egyszerűen tömény hipót öntöttem egy flakonba, felhígítottam vízzel, és mindent először jól lefújtam, az ágyat háromszor is. Aztán letöröltem. Az egész helységet. Adtam nekik rendesen. Azóta csend van a fronton.

Olvastam egy könyvben, hogyha a zárt helységbe egy tálba szalmiákszeszt (ammónium-hidroxid) teszek, pár nap múlva megdöglenek, mert nem bírják az ammóniát.

Én szalmiákszesz híján 9%-os hajfestő oxit használok, mert abban is van ammónia.

Eddig bevált. Meglátjuk meddig.

63. twitti
2012. ápr. 13. 12:35

Két hete költöztünk egy budapesti körfolyosós ház egyik garzonlakásába. A két hét alatt semmi probléma nem volt, de két napja megjelentek azok a bizonyos piros viszkető csípések a bal kézfejemen-csuklómon és a két lábfejemen, meg 1-2 a köldököm felett is.

Miután utánagugliztam és az ágyi poloskára kezdtem gyanakodni, rögtön elkezdtem vadászni.

Galérián alszunk két összetolt szivacsmatracon és a páromon egyetlen csípés sincs, csak rajtam. Biztos ízlik neki a B RH+-os vérem :S


Lényeg, hogy felforgattam az ágybelit, a matracokat, kiporszívóztam a laminált padló és a fal közötti rést, de élő bogarat nem találtam, sőt, igazából egyetlen levedlett bőrt találtam a párom feje alatti részen a matrac alatt. De a kiporszívózott szemetet is átnéztem, abban sem volt se pete, se bogár. Átnéztem a polc mögötti részt, a faliképeket, de semmi. Az egyetlen ötletem, ha valóban ezek a kis mocskok, akkor a padló alatt lakhatnak. Szerintetek ha a fal és a padló közötti rést leszigetelem kétoldalú ragasztóval, az megoldhatja, ha esetleg ott vannak, ne tudjanak feljönni?

A nappali-konyha részen szintén semmi nyoma, de a bútoron, a kanapét is kihúzkodtam, ott se. De a csípések és az az 1 db bőr nyugtalanít, hogy mégis poloska.

De pete, kaki és vérfolt nincs. És bogár se.

62. Laca68
2012. ápr. 5. 09:30
Jonapot Sziasztok nálam 06-30-555-1938.volt irtani A pasi mikor meg jött feltérképezte a területet Utána pedig 4 kéz láb precízen hatalmas oda figyeléssel becserkészte a dögöket Talált is kis mocskos vér szivokat 3 órát irtót Nagyon meg voltam vele elégedve Ha ez segít valakinek akkor bátran ajánlom Laca68
61. betti921215 (válaszként erre: 59. - Polszka)
2012. febr. 22. 21:13

Szia! Mi is ugyanezzel a problémával küzdünk, és a szakember sem segített. Meg tudnád mondani, mi a pontosan a szer neve? Utánanéztünk, de többféle kórházi fertőtlenítőt is találtunk.

Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook