Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. máj. 25. 22:06

Holnap segítséggel az egész szobát felforgatom, tudni akarom hova tűntek!

Szekrényajtókat a leírás szerint kinyitottam és a zsákokat is, amiben a fél lakásom van 1 hónapja.

A szaga egyáltalán nem zavaró, olyan citromos szúnyogriasztóra emlékeztet.

Imádtam illatos tisztítószerekkel takarítani, de ezeket elpakoltam, hogy még véletlenül se zavarjam meg a bugizacskót. :) Szagtalan dezodor, amit lehet mosószer nélkül mosok (még keresek valami szagtalan mosószert és öblítőt, valami tipp?) Hajcuccokkal vagyok még bajban, de ezeket csak a lakásból elmenetel előtt a fürdőszobában használom, és a szobába már nem megyek be.

Eddig esti vadászat volt, most új program van, illattalanítás!:)

Meg fogom rendelni az állapotfenntartó tasakot is, de a tapétát leszedem, kifestek, szegőléceket cserélem, mindent leszigetelek, parkettarepedéseket is (erre találtam egy szert, folyékony fa a neve).

2013. máj. 25. 22:05

Tádám, üdv. Mindenkinek!

Előzmény aznap estig:

Mint már írtam: nem volt nagy fertőzés, pár dög,kinyírtam nagy részüket, de petéztek rendesen, hogy rohadjanak meg! Szagtalan irtószer szórófejes változatban, por (ami szintén szagtalan) és illóolajorgia. Ágyam körül, alatt, ágyneműtartóban rovarirtó por, ágyamat hetente kétszer fújtam irtószerrel, párnán, takarón teafa-levendula-szegfűszegolaj, vízzel hígítva az ágy körbefújva szinte mindennap. Porszívózás, bútorokon megtalált tojások gőzölése, égetése.

Néha 1-2 csípés, idegbaj, nemalvás, dühroham, lakás felgyújtásának elképzelése.

21-én este levágtam egy bizonyos zacskó 2 sarkát, letettem magam mellé az ágyra (azóta is ott van, még köszönök is neki! :D) ágyneműt párnástól-takaróstul lecseréltem, hogy ne legyen semmi zavaró illat, a rovarirtó port maradéktalanul felporszívóztam, és egy életem egy halálom lefeküdtem aludni.

Ismétlem aludni.

Ugyanis ugyanabban a pózban ébredtem, és akár hiszitek, akár nem, egyetlen egy csípés sem volt rajtam reggel. És azóta sincs! Másnap láttam a falon mászni egy kisebb példányt, persze rögtön kinyiffantottam, és azóta semmi.

268. eszmé (válaszként erre: 267. - Gabie)
2013. máj. 23. 18:45

:))))Ja,volt a poloska előtti élet...és van a poloska utáni...amiben nem a híradó,hanem a poloska fórum amit elsőre megnézek amikor bekapcsolom a gépet :)))

Azért jó lenne a többiektől is jó híreket hallani...

267. gabie (válaszként erre: 265. - Eszmé)
2013. máj. 23. 17:36
Egy rugóra jár az ágyunk :D Bár nekem jelenleg nincsen ágyam :D
266. gabie (válaszként erre: 265. - Eszmé)
2013. máj. 23. 17:33
Eszmé! Én felhívtam ma az írtómat,akinek a nevét imába foglalom,és ő is megvigasztalt,hogy tuti,hogy kimúlt mind.Nálam sincsenek,DE azért megrendelem ezt a bio izét,mert inkább biztos ami tuti.A csípéseket ne is említsd.Nekem az alkaromon nem akarnak elmúlni,pedig több mint egy hónapos csípés :( Lehet örök életre megmaradnak,hogy sosem felejtsem őket :D
265. eszmé
2013. máj. 23. 16:51

Szintén Gabie!!!!NO CSÍPÉS :D A bal csuklómon még mindig ott van egy félkőr alakban hat csípés nyoma,(mintha egy vámpír harapott volna meg)pedig már egy hónapja nem csípnek...soha többé nem nézem meg a Twilight-ot :))))

Viccet félretéve,21 nap egy pete kikelési ideje,tehát ha valakinél megvolt a második irtás,még 3-4 hétig keményen gőzöljön,nem szabad abba hagyni...utána is hetente 1-2X érdemes...a többi óvintézkedéssel együtt...Zarácska volt olyan kedves és megadta ennek a bió irtószernek az összetételét-csupa jóféle illóolaj:

Bazsalikom

Eukalyptus

Szegfűszeg

Fahéj

Citromfű

Múskátli

Ezek hatan összekeverve,egy kis tégelybe elhelyezve a szoba félreeső sarkába,elvileg kiirtják a dögöket...mondom elvileg-mert hogy nem tudom kipróbálni,mert nálam már nincsenek :) (de jó ezt kimondani) :D... Azért keverek nekik egy ilyen koktélt amint beszerzem a hozzávalókat :D

264. gabie (válaszként erre: 263. - Eszmé)
2013. máj. 23. 07:19
Eszmé! :) 3 hete no csípés.Kész az aljzat beton,fal lefestve. :) Nálad? Mizu? :D
263. eszmé
2013. máj. 22. 20:34

Kedves Maroon!

Remélem hogy üdvözölhetünk a "csípés mentesek klubjába" :)

2013. máj. 21. 22:07

Kedves Mindenki!

15-én megrendeltem, 16-án érkezett a számla, aznap kifizettem, 17-én visszaigazolták, és ma a postaládámban landolt a csomag.

Zara által ajánlott bugator tesztelése ma este indul, drukkoljatok!

Ha minden igaz ma éjjel már csípésmentes éjszakám lesz! A kis rohadékoktól elköszöntem: a sohai viszontlátásra, nem örülök, hogy itt voltatok, de mostantól pusztultok!:D

Jó éccakát!

261. faafb963dd (válaszként erre: 257. - Hoxa)
2013. máj. 21. 22:02

Kedves Hoxa!

Csak és kizárólag azért regisztráltam a fórumra (nem szólok hozzá semmi máshoz, és szinte nem is olvasok más témát ezen az oldalon), hogy segítséget kérjek, ugyanis nálam is megjelentek ezek a dögök.

Próbáltam házi szerekkel felvenni ellenük a harcot (nálam nem volt nagy fertőzés), és legnagyobb szerencsémre olvastam Zara hozzászólását, a segítségét kértem privátban.

Minden, ismétlem minden kérdésemre érdemben válaszolt, készségesen segített az oldal fordításának értelmezésében, minden tapasztalatát megosztotta velem, kedves, segítőkész ember!

Tapasztalatból tudja, hogy milyen borzalmas amin átmegyünk, és minden tőle telhetőt megtesz, hogy a másikat segítse, biztassa.

Mielőtt elhamarkodottan kitörölted a hozzászólásait és őt magát is, megkérdezhetted volna az itt hozzászólók véleményét…

260. eszmé
2013. máj. 21. 16:42

Kedves Hoxa!

Köszönöm hogy védelmezni szeretnél,és tudom hogy nagyon nehéz disztingválni,az az igazság hogy én is ezek miatt a szörnyetegek miatt kerültem erre az oldalra,és egyelőre csak itt fórumozok,tudod ha valaki belecsöppen egy ilyen tragédiába,pár hónapig biztos hogy csak ezzel tud foglalkozni...

Én vettem a fáradságot és az első felszólalástól kezdve minden egyes kommentet végig olvastam,annak érdekébe hogy ötleteket,segítséget találjak...és találtam is,köszönet érte,viszont nekem is feltűnt egy két fura hozzászóló,akik ,úgy éreztem hogy csak lehúzni és elkeseríteni tudják az amúgy is pánikba esett embereket..én is gyanakodtam,de az ilyenekkel nem foglalkoztam,sőt arra ösztönöztek engem hogy próbáljak egy kis vidámságot,pozitív hozzáállást kelteni,hisz ilyenkor erre van szükség...és sok sok tapasztalatcserére ...

259. gabie
2013. máj. 21. 16:02

Kedves Hoxa!

Korrekt dolognak tartom,hogy válaszoltál,eloszlatva a kételyeket.

Bár a véleményem az,hogy tűt kerestek a szénakazalban.Nagyon nehéz kiszűrni azt,aki marketing fogásból van csak itt.Pl. én máshoz nem igen szólok hozzá,csak ehhez a poloska témához.Akkor én is gyanús vagyok?De persze,megértelek,hiszen ezt a mi védelmünkben teszed.További jó munkát :)

2013. máj. 21. 13:01

Sziasztok! segiteni szeretnek, foleg a kisgyerekeseknek, es kisallattartoknak! nincs marketinges celom!

Azert irtam a forumra, mert itthon sokan nem ismerik, hogy mas alternativa is letezik az agyi poloska irtasra, mint a mergezo sprayk, es az irtok altal hasznalt dolgok!!

Ez amit en hasznaltam, 100% termeszetes illoolajokbol all!!!! kis papirtasak, amit a szobaba leteszel, es 24 oran belul garantaltan megszunnek a csipesek!!! Arban ugyanott van mint a tobbi.. (ezt is 3 honapig kell csinalni sajnos, mert a petek folyamatosan kelnek ki..)

A francia irtoszer oldala: bugator.net

az oldal fr.-ul van, ott lehet megrendelni. a google egesz jol forditja, de szivesen segitek is! (madagaszkaron gyartjak)

Par fertozott mar varja, hogy megerkezzen a bugator-ja, es hamarosan ok is fogjak irni a tapasztalataikat :)

Koszonom!!

Zara

257. Hoxa
2013. máj. 21. 08:43

Sziasztok!

A moderátorok több felhasználót is töröltek, akik marketinges megfontolásból regisztráltak ide és írták le a "tapasztalataikat". Ezek a tapasztalatok úgy vannak megfogalmazva, hogy igazinak tűnjenek, de a céljuk az, hogy az általuk képvilselt vállalkozáshoz irányítsák a felhasználókat. Zara hozzászólásai is e körben kerültek levételre, mivel már nagyítóval figyeltük ezt a fórumot és mert gyanúsak voltak. Máshoz nem szólt hozzá, csak ide és privátban kínálta a megoldást. Lehet, hogy vele kapcsolatban tévedtünk, nem tudom megmondani.


Mi titeket akarunk ezzel védeni. Úgy gondoljuk, mindenkinek joga van ahhoz, hogy igazi magánemberek igazi tapasztalatait olvassák, ne a marketingesek által megfogalmazott beetető szövegeket.


Zarát megkérem, hogy írja ki a termék nevét, mint ahogy eddig is megtették már többen más termékekkel kapcsolatban! Nincs gond ezekkel. Aki szeretné, megkeresi a lelőhelyet is - gondolom. De a "privátban tájékoztatlak" típusú hozzászólások továbbra is gyanúsnak fognak minősülni és továbbra is figyeljük és megpróbáljuk kiszűrni a marketing célú megmozdulásokat a fórumban - pontosan a felhasználók védelmében.


Megértéseteket köszönöm:

Hoxa

256. gabie
2013. máj. 19. 13:26
Kedves Zara! Ne is add fel,mi legalább segíteni akarunk másokon azáltal,hogy megosztjuk a tapasztalatainkat.A kedves moderátornak meg üzenem,hogy nem kívánok neki ilyen csapást,de gondolkodjon már el rajta,hogy Ő is kerülhet ilyen helyzetbe!!! Eszmé ez az,csak pozitívan,nehogy már ezek az élősködő kis dögök győzzenek rajtunk.. :D A fene a csípőkéjüket :DDD
255. eszmé
2013. máj. 19. 10:40
Pedig nem is írtad ki az oldal nevét...sem az írtószer nevét...pfffff...azért üzenem a kedves moderátornak hogy tényleg borzasztó dolog ha egyszer megfertőződik a lakás ezekkel a dögökkel,és mivel hogy sajnos globális csapásról van szó,kell hogy segítsünk egymáson!!!!!!!Kinek az érdeke hogy ezek a dögök terjedjenek és megkeserítsék az emberek életét??????Láttam itt irtószerek nevét kiírva,az maradhatott????az nem számított reklámnak?????????Csak ami NEM árt az emberek és állatok egészségén,csak azt nem szabad reklámozni???????FEL VAGYOK HÁBORODVA!!!!!!
2013. máj. 18. 23:09
Inkább privátban segíts, mert úgy fognak törölni, hogy vissza nem tudsz jönni ;)
253. enci61 (válaszként erre: 251. - Eszmé)
2013. máj. 18. 22:07
Próbálok:))
252. faafb963dd (válaszként erre: 246. - Eszmé)
2013. máj. 18. 22:04
A drágalátos moderátor hova tüntette Zara2 hozzászólását?!
251. eszmé
2013. máj. 18. 21:41

Kedves Enciő 1!

Gabie jól mondja!!!Hinni kell benne!!!Kimúltak!!!

250. eszmé (válaszként erre: 248. - Gabie)
2013. máj. 18. 21:39

Sziaaa Gabieee!

Na azért sikerült a pihi,rögtön a film után jött egy másik-a vérszívó denevérről szólt :D,na az sem semmi,de abba belealudtam és fél óra múlva arra ébredtem hogy háton fekve jó nagyra tátott szájjal alszom :DD ...Most fejeztem be a gőzölést...miszlikre szedtem és elhúztam az ágyamat megint,porszívó,gőz,illóolaj-minden ami kell megvolt,éééés boldog vagyok mert már biztos hogy 2020 Szilveszteréig befejezem a nagymosást!!!Na megyek vasalni,nekem ez az éjjeli műszak,nektek meg jó betonozást holnapra!!!

Jelszó:Csak pozitívaan :D

249. gabie (válaszként erre: 243. - Enci61)
2013. máj. 18. 19:18

Kedves Enci!

Ha már 2 hónapja nincsenek,akkor nem is lesznek már.Kimúlt mind.Hinni kell benne :)

248. gabie (válaszként erre: 247. - Eszmé)
2013. máj. 18. 19:02
Szia Eszmééé :) Kell neked ledőlni :D Nemhogy gőzöltél volna egy jót :)))) Mi ma kezdtük el repedés mentesíteni az aljzat betont.Holnap folyt.köv. Tuti buli :D
247. eszmé
2013. máj. 18. 18:08
Nahhhh...két hosszú hónapja hogy nem pihentem még hétvégén sem a szörnyetegek miatt,,ma úgy döntöttem hogy ledőlök 1 órára és átadom magam egy jó természetfilm megnézéséhez,gondolván hogy majd jól belealszok...bekapcsoltam a NatGeoWild-ra a TV-t és...az ágyi poloskákról szólt a dokumentumfilm!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááá
246. eszmé
2013. máj. 17. 17:07

Ja ,és csatlakozom a "20 év múlva megnyugszom" társasághoz :)Én is csak lámpa fénynél alszom...és reggel vagy bármikor napközben kicsit is megviszket a bőröm már ugrok mint a veszett béka...

Viszont én azt tapasztalom hogy a 100% teafa illóolaj tényleg jó...én már mindenhová csöpögtettem ,elég 1-1 csepp a lepedő négy sarkába is,a párnára,a szekrényekbe,pár cseppet ha beleraksz a felmosóvízbe és azzal mosod fel a padlót,de minden mást is:WC,csempe,bútor-tényleg használ!!!Egy kicsit erős az illata,de lehet hozzá adni levendula vagy citromfű illóolajból 1-3 cseppet-...A ruhákat is úgy mosom most már ki,hogy az öblítős rekeszbe 1 rész 10% ecet,2 rész víz,3 csepp teafa illóolajat teszek! Nagyon jól kifertőtleníti a ruhákat!Kicsit húzós az ára:900,-körül van de sokáig tart mert csak pár cseppet kell használni alkalmanként...

Zara2 szerintem az a bizonyos bio rovarirtó is efféle illóolajokat tartalmaz...

245. eszmé (válaszként erre: 242. - Gabie)
2013. máj. 17. 16:33

P akták


:D Kedves Gabie! Jelentem 2 hete szintén nulla csípés!!!És csak 2-3 naponta gőzölöm az ágyamat,viszont én nem találtam még sehol tetemet...hmmm pedig itt mindenki már talált...biztos azért mert én bevetettem a mentális képességeimet :))) és erősen elképzeltem hogy csak úgy eltűnnek mint a szappanbuborékok mikor kipukkannak :)))

244. enci61
2013. máj. 17. 14:29

Sziasztok!


Huhh, hát mi is megjártuk a poklot...

Most jelenleg azt lehet mondani kb 1-2 hónapja, hogy nincsen csípés. Elvétve találunk a falon mászva, de nincs bennük vér, illetve nagyon kicsi, nem friss. Szerintem a szomszédoktól jönnek át a szellőzőkön, mert pl a wcben többször találtunk, ott van a fal mögött a vízóra, ott kimásznak. Azt mondja a csótányirtó(a múltkor volt, mert kötelező a panelban nálunk, benne van a havi lakszöv díjban és kötelező beengedni)szóval azt mondta, hogy nem olyanok mint a csótányok, hogy a csatornákon át jönnek, de szerintem igen, mert annyira el van zaporodva itt a panelban.Azt is mondta, hogy teljesen felesleges kihívni az irtót, mert nem használ...pedig ő is rovarirtó, tehát maga ellen beszél...Nekünk CSAK A GŐZTISZTÍTÓ HASZNÁLT!!!!!!

Bármit kifújhatsz, meg sem kottyan nekik, mi meg már levegőt is alig kaptunk.

Mindennap amikor csak 5 perced van, gőztisztítózzál!!! Mindenhol!!!!! Tapéta mögött, laminált szegélyek alatt, képek mögött, ülőgarnitúrát MINDENHOL!!!!!!Éjjelente kelj fel állítsd be az órát kétszer és figylj csendben, pici lámpafénynél!!! Mi mindig találtunk, jöttek a lepedőn. Érzik a testhőt és a lélegzést, a kifújt szén-dioxidot! Nagyon fáradtságos tudom, de máshogy nem tudod elkapni őket, a rovarirtó is ezt mondta!!! Mi Auchanban vettünk 10000ftért sárga asszem Solac gőztisztítót. Van több feje is, cserélgetheted, de legjobb a csőrös, azzal kis résbe is be tudsz fújni. Mi a laposat arra használtuk, hogy az ágyneműket, ruhákat, plüss játékokat, párnákat át gőzöltük, miután minimum 60 fokon mindent kimostam!!!

Minden éjjl virrasztottam/tunk leskelődtünk, gőztisztítóztunk!! Minden nap hulla fáradtan mentem dolgozni kb 1 hónapig! Nem vicc!!! Minden éjjel fent voltunk órákig. Éhesek, elő fognak jönni!!!! Borítsd fel minden irányban az ágyakat gőzöld le!!! Mindig, akkor is ha hulla vagy, vedd rá magadat, csak ez segít!!!! Ha már nincs, utána is minden takarításnál kb hetente egyszer kell gőztisztítózni azt mondta a rovarirtó!!! Mert maradhatnak peték, és van kikelési idő!!! Ezért mindig ismételd!!!!! Mi a szobákban a padlótól kb 10 cmre a tapétákat levágtuk, hogy jobban lássuk őket....tele volt!!!!!!

Sok sikert mindenkinek!!!!!

És kitartást!!!!

243. enci61 (válaszként erre: 242. - Gabie)
2013. máj. 17. 14:29

Gabie!


Ja nálunk is ugyanez van, mi is kb 20év múlva nyugszunk meg és még mindig lámpánál alszok és mi is nézzük magunkat minden reggel:DDDD

nálunk kb 2 hónapja egyelőre nincs....

242. gabie
2013. máj. 17. 07:30
Sziasztok.Eszméhez híven,én is bejelentkezem. :) 2 hete csípésmentesek vagyunk.Hétvégén még az aljzat betont is résmentesítjük,ui.ott is találtam tetemeket :( Utána jöhet a festés.S ha nem lesz csípés,akkor visszapakolom a kimosott,kivasalt ruhákat is,és kb.20 év múlva megnyugszom,hogy vége a rémálomnak.Párommal viccelődtünk.80 évesen is,reggel az lesz az első kérdése remegő hangon,hogy van e új csípésed drágám? Nekem meg,"akkor ma is gőzölsz,ugye szivem?" :D :D
241. Irtózatos (válaszként erre: 240. - Matahari84)
2013. máj. 15. 17:34
Mivel írtottak nálad? Mennyi idő telt az írtás óta? Általában 2-3 hét szünet után kezdődik minden előről, ezért kérdezem, mióta nincs ágyi poloskátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook