Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


2011. máj. 23. 20:27
Ja, és gondoljatok milyen állami támogatást kap egy lány, aki még nem is dolgozott...
2011. máj. 23. 20:26
Szerintem az abortusznál is nagyobb fájdalom lehet, amikor a gyereknek nem tud "mindent" megadni. Amikor éhes, de még kenyérre is alig futja. Lehet albérletről albérletre kell menni,vagy esetleg kiköt egy anyaotthonban, mert nem tudja megteremteni a szükséges feltételeket a baba ellátásához. Ebbe is bele kell gondolni, és meg tudom érteni a fiút és az anyóst is.
2011. máj. 23. 20:15
Önzőség?Életet adni önzőség?Nem értelek...A barátja megijedt és azért az is kiderült,h csak akkor áll mellé,ha elveteti.Na ez az önzőség!Nem sok nő van,aki megbánná az életében,hogy megszült egy babát(aki,igen,az meg olyan is).A hasonlatodat inkább nem komm. a luxus nyaralásról...
37. Barát1 (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2011. máj. 23. 20:04

Szerintem az is gond, hogy az apa jelölt sem érett még igazán egy babára, lehet, hogy később nagyon szeretne ő is, de nem most.

Ne ítéld el, fiatal, lehet, hogy bele sem gondolt úgy igazán mélyen.

36. fairytalentum (válaszként erre: 28. - Borsi :-))
2011. máj. 23. 20:00

Azt gondolom ez önzőség lenne a javából.

Annál is inkább,mivel a barátja sem akarja.

Biztos hogy bánni fogja az abortuszt,de jobb ha ezt bánja,mint az egész elkövetkezendő életét.

Helytelennek tartom arra bíztatni ebben az esetben hogy tartsa meg,csak azért,mert annyira szeretné.

Az ember sokmindent szeretne életében,csakhogy itt többről van szó,mint mondjuk egy luxus nyaralásról a Hawaii szigeteken.

2011. máj. 23. 19:59
mármint ha abortuszra mész, akkor úgyis menni kell
2011. máj. 23. 19:59
Oh igen, javaslom hogy menjetek el a családsegítőbe pároddal. Ha abortuszra mész, vidd a párod is. Segítőkészek és hagyd hogy a párod is megfogalmazhassa az aggodalmait. Lehet meggondolja magát, ebben bízok.
33. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - Barát1)
2011. máj. 23. 19:58
Szeretnék őszinte lenni: ilyen "férfit" nem neveznék páromnak.
32. Barát1 (válaszként erre: 28. - Borsi :-))
2011. máj. 23. 19:57

Igazad van, de egy anyának

/és ő az szeretne lenni/

nagyon sokszor kell olyan döntéseket hozni ami fáj és nem a szívére hanem az eszére kell hallgatnia.

Én abortuszellenes vagyok és most hálát adok az égnek, hogy ilyen döntést soha nem kellett meghoznom.

2011. máj. 23. 19:57
Annyira sajnálom hogy ilyen helyzetbe kényszerültél :( De gondolj bele ha a barátod tényleg elhagy és ott leszel 1 babával, ő is szenvedni fog hogy nem tudod rendesen ellátni. Bár megtarthatnád :( Veled sírok. Nézd meg a Házon kívül csütörtöki adását, egy asszony vall aki örökbe adta a babáját. Szörnyű.
30. Basset (válaszként erre: 25. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:55

Sajnálom... Azt gondolom, ha ezért elhagyna, akkor másért is... Másrészt viszont lehet, hogy most ezt mondja, 5 hónap múlva nagy pocakkal meg elcsöppen... :) Beszéljétek át, engedd, hogy átrágja a dolgot, tervezgessen, álmodozzon ő is - akár együtt. (A férjem kétségbe esett, mikor megtudta, pedig mindenünk megvan. Férfireakció.) Végső esetben dönts nélküle, de ne egyedül, mondjuk anyukáddal!

A baba, az CSODA!!! Az abortusz az, amikor a soha többé igazi csoda... Főleg ilyen jó szívvel, mint a tiéd! :))

29. Barát1 (válaszként erre: 25. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:54

Ha a párod nem akar apa lenni, akkor nagyon-nagyon gondold át, mert nem csak a saját és a leendő gyermeked, hanem az ő /párod/ életét is befolyásolod ezzel a döntéseddel.

Nagy döntés előtt állsz, valaki tesó, rokon, barátnő nem tud segíteni?

28. Borsi :-) (válaszként erre: 26. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 19:53
Szerintem,amennyire szeretné ezt a babát egész életében inkább az abortuszt bánná..és nem hiszem,hogy "csak egy picit fájna" neki.
27. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:52
Végig kellene nézetnie vele egy abortuszt...
2011. máj. 23. 19:48

A fiú anyjának (anyósjelöltednek) igaza van!A gyerek vállaláshoz 2 ember kell,és mind a kettőjüknek akarni kell,mert a gyereknek család kell!Sok a kell,de ez van.Nyomorra

tényleg nem szabad szülni.Még nagyon fiatal vagy,előtted a pálya.Azért meg végképp ne szülj hogy örökbe add,csak ha nem bánod hogy életed végéig kínozi fog a lelkiismeret.Nem mondom hogy dicsőség az abortusz,de jobb mintha több ember életét nyomorba dönti egy felelőtlen gyermekvállalás.Még lehet sok gyereked,amennyit csak akarsz,majd az idejében,amikor fel vagy rá készülve minden téren.Bizonyára már latba vetettél mindent.Inkább most fájjon egy picit,mint egy egész életen át.Inkább tanulj,fejezd be a sulit,és ráérsz még a családdal.Sok sikert!

2011. máj. 23. 19:45
Köszönöm! Itt a bibi, a párom nem akarja. Abban az esetben, ha megtartom elfelejthetem, a másik esetben áll mellettem. Azt mondja, tervez velem közös jövőt, de most ez nem fér bele. Az a legrosszabb, hogy egyedül maradtam, de nem adom fel! Folyamatosan keresgélek, és bízom a csodában. Köszönöm mindenkinek, a privit küldőknek is. Küzdeni fogok !
2011. máj. 23. 19:43

Iszonyú nehéz döntés,tudom,átéltem.

Az anyagi dolgok sokat jelentenek,de nem mindent.

Ha elveteted,SOHA nem fogod megbocsátani magadnak!

Én is számoltam,hogy most születne,most mekkora lenne,mit csinálna,ráadásul a kisfiam is gyakran mondja,mennyire szeretne kistesót.Én meg gyötrődöm,hogy mekkora állat voltam,hogy nem tartottam meg a "kistesót".

23. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:40
Kicsilány! Járjatok körbe minden lehetőséget! Nem kell egyik percről a másikra döntened. Itt a lányok olvastam, hogy már adtak elérhetőségeket. Ha Te ennyire szeretnéd és a párod is akarná a babát, valamint az anyukád is bár ismeri a korlátaitokat szíve szerint vállalná, akkor a párod anyukája is enyhülni fog idővel ha a megtartás mellett döntötök. Egy kisbabának nem lehet ellenállni. Érdeklődj, tudakozódj Drága! Nagyon szorítok Neked!
22. evcsuh
2011. máj. 23. 19:40

Nemkem van egy barátnőm aki szintén abortuszra ment 18 évesen. Befejezte a sulit,férhez ment,gyerekeket szült ,boldogan ,biztonságban él. Azt mondja annó jó döntést hozott.


Ez az egyik dolog amit le akartam írni. A másik pedig,hogy nagyon sokan vágynak babára de nem lehet nekik. Bármit megadnának érte. Gondold át!

2011. máj. 23. 19:33

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történt. Nehéz bármit is mondani azon kívül hogy kitartást és bármit is teszel végül, helyesen döntesz. Már az is lépés hogy gondolkozol a lehetőségek között. Én egyetem alatt lettem terhes, de az volt a mákom hogy párom dolgozott már, így megtartottuk, most 4 hós. Viszont nagyon gondolkoztam az abortuszon. Ne hagyd hogy az anyósod döntsön. A fiú szempontja is érthető, hisz tanul. Mennyi idő van neki még vissza? Mert ha csak fél év, akkor megtarthatnátok esetleg. Viszont ha tényleg úgy érzed, vetesd el. Ez nem a te hibád. Hisz a semmire tényleg nem szülhetsz. Örökbe is adhatod, de azt tudnod kell hogy egy rettentő nehéz dolog lenne. Én nem tudnám megtenni. Egy gyerek amikor először rád néz, olyan élmény..sosem tudnád elengedni.

20. monilla (válaszként erre: 11. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:32
Hívd fel Budavári Zitát 06 209443566. Éjjel nappal be van kapcsolva a telefonja a krízisterhes anyák számára. Amikor az ember kényszerítve érzi magát valamire, akkor is mindig van egy szalmaszál amibe kapaszkodhat. Ezt a szálat kell megtalálni!!! Ha kényszerítve érzed magad a pici valami miatt nagyon is élni akar. Szorítok neked, hogy jól tudj dönteni.
19. Borsi :-) (válaszként erre: 11. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:31

Neked nem osztottak lapot?????Te vagy az aki babát vár és nincs beleszólásod?Én azt mondom neked,hogy tartsd meg és még mindig ott a lehetőség,h örökbe add.

Az abortusznak van egy olyan veszélye is,h később esetleg nem lehet babád!

18. 840bd70224 (válaszként erre: 12. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:27

Szia!


Esetleg az örökbeadáson nem gondolkodtál?

Segíthetnél olyan családon, akinek nem lehet babája..sokan vannak :(

17. Basset (válaszként erre: 11. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:25

Azt mondtad, a párod melletted áll, akkor mi a gond? Apa kipipálva... :)

Dolgozni fog. Meg te is. Valamit, akármit. Hátha, édesanyád is szert tesz valami jövedelemre, ki tudja... Talán anyósék szíve is megindul...

Aztán remélhetőleg, állambácsi is támogat majd azért... :)

Nyugi! Semmi baj nem lesz! :)

16. sutoczkine (válaszként erre: 11. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:23
Ne is foglalkozz az anyósoddal, mert nem az a normális, hogy valaki csak úgy érzelmek nélkül elveteti a babát.
15. Monka1212 (válaszként erre: 8. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:22
Ha utána nézel sokan emlegetik a pharmatex bébiket. Ez a tabletta/krém nem sokat véd. És a terhesség esélye sem 0,0001 - ahogy említetted - egyik védekező eszköznél sem. Hallgasd meg a lehetőségeket és dönts!
14. Basset (válaszként erre: 12. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:21
Ne sírj! Van remény! Soha ne add fel!!! SOHA!!!!
13. Barát1 (válaszként erre: 11. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 19:20

Nagyon nehéz neked most, sajnálom:(

A párod mit mond a babáról? Ő is szeretné megtartani, ha találnátok rá megoldást?

12. 043b9396b5 (válaszként erre: 9. - Basset)
2011. máj. 23. 19:18
annyira aranyos vagy, köszönöm. most is sírok
11. 043b9396b5 (válaszként erre: 6. - Borsi :-))
2011. máj. 23. 19:17
annyira szeretném megtartani, hogy nem tudom elmondani, de nem megy. se apja nem lenne így, sem ennie mit. én szívem szerint azt tenném, hogy megtartom, és ha 9 hónap alatt nem javul a helyzet (mindig vannak csodák) akkor örökbeadni egy kedves, szerető családnak. még az is jobb lenne, de nekem nem osztottak lapot. anyósomék szerint elmebeteg vagyok, hogy nem az abortusz mellett teszem le a voksom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook