Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


2011. máj. 23. 21:17
Ha megtartaná, és segítséget kérne (itt hoxán is akár), kötve hiszem, hogy ne árasztanák el babacuccokal óvis koráig, vagy még tovább is de nem lenne hiánya semmiben...és miért ne oldódhatnának meg az anyagi problémái? Ha megtartja, és a párja aki állítólag ugye nem örül neki (még most), de egyébként együtt képzelik el az életüket, ha valóban szereti a lányt, nem fogja elhagyni, és miután megszületett a baba minden rendeződni fog köztük, ha kint tanul angliában akkor biztos, hogy nem állnak rosszul anyagilag! ennyit erről..(ha erasmusos, akkor is...egy "nagyonrossz" anyagi helyzetben lévő család gyereke nem tud még ilyen pályázati lehetőségek után sem külföldön tanulni:)..diák vagyok, voltam kint és tudom:)
69. a14deb9047 (válaszként erre: 62. - N.Eszter)
2011. máj. 23. 21:16

Annak "párhetes" magzatnak kicsiben már mindene megvan, keze, lába, feje, dobog a szíve, megállapítható a neme, stb.

Az első trimeszterben 4 hetenként kb. 3 cm-t nő, tehát 8 hetesként 6, 12 hetesként 9 cm.

Amíg egy állatot először el kell kábítani, és csak utána lehet leölni, addig a magzatot szó szerint élve széttépik; és ha megszületésre kényszerítik az anya szervezetét, akkor is elveszik az életét.

Melyik élőlény pusztítja el a saját szervezetében az utódját???

Csak az ember a kivétel... :(

2011. máj. 23. 21:13

mondok valamit..van egy lány..vetetett el gyereket már 2 szer..na hát most,hogy akar 1 se lehet neki...és az orvosa azt mondta a két abortusz okozott gondot...mit nemtom..ennyi..

van aki 5-öt csináltat neki semmi baja..van aki 1 et és már attól is..én egyet se fogok csináltatni..ez megint biztos..


ezek mellett nem tudom érdemes e tanácsot osztogatni,illetve az abortusz mellett érvelni...mert számomra csak akkor elfogadható fogcsikorgatva,ha betegség miatt kell elvetetni egy kis életet...amúgy nem..

67. e6e5405fd3 (válaszként erre: 62. - N.Eszter)
2011. máj. 23. 21:12

Nézd Eszter...felfogás kérdése...és erre mondok egy olyan példát, amit nem lehet megcáfolni:).

Érdekes módon, amikor egy tervezett (vagy épp becsúszott de örömmel várt terhességet vélsz felfedezni) az a fél centis pár hetes "KEZDEMÉNY"-t már mindenki babának titulálja...MERT akarja...

De ha abortuszra kell menned akkor már csak egy "kezdemény"...ja...tényleg jobb annak hívni, és meghazzudtolni magunkat, hátha így kevésbé fáj, és jobban feldolgozható..ez így csupán csak a lelkiismeretünk megnyugtatása...

2011. máj. 23. 21:10

Még egy dolog.Tudom, hogy egy leendő anyának minden sejtje tiltakozik a magzat elvetetése ellen, ez természetes.

Mégis, ilyenkor nem árt ésszerűen cselekedni.

65. e705905164 (válaszként erre: 63. - 36f04c14f7)
2011. máj. 23. 21:10

ennyi..ez így igaz...


nem kerül olyan sokba tápszer,pelus stb..és kap támogatást is az államtól...szóval szerintem egyedül is fel tudja nevelni...nem egy ilyen van az ismerőseim között is,aki nehezen,de megoldja..szereti..felneveli...stb..

szerintem,ha lakás van a többi már nem gond.. és szerintem anyu meg apu segít ennyit...


aztán a gyerek mellett is lehet tanulni,erre is számtalan példa van..nehezebb sorsa lesz a lánynak..de a tudat,hogy a gyerekéért teszi enyhít ezen...


de van a másik véglet is,hogy elveteti és éli tovább az életét...


na lehet látni melyik könnyebb,csak számomra az az út elfogadhatatlanabb...

2011. máj. 23. 21:07
"Belehalok, nem akarok így élni!!!!!!!!! Pár nap múlva kitágítanak, bedrogoznak és kiszívják belőlem ezt a csöppöt, és ez NEM AZ ÉN DÖNTÉSEM, NEM AKAROM!!!!!"
63. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 21:07
Egy kisgyereknek a legfőbb dolog amire szüksége van az a szeretet. Mindegy neki, hogy százeres kiságyban, vagy márkás ruhákban van-e. Ha a minimumod meg van és ha a családod, legalább egy picit segít, legalább egy évet, akkor hadd élni!
62. N.Eszter (válaszként erre: 58. - Nzs2001)
2011. máj. 23. 21:06

Neked lenne egy nyugodt perced, ha az újszülött kisbabádat, akit imádsz, oda kéne adni valakinek?Szerintem ebbe bele lehet bolondulni.

Egy pár hetes fél centis kezdemény nem egyenlő egy kész gyerekkel.

A két rossz közül a könnyebben feldolgozhatót kell választani, elvetve mindenféle vallási és egyéb dogmákat.

2011. máj. 23. 21:05

jól van lányok,nem kell ezen is vitatkozni...szerintem egyik sem feldolgozható és egyik sem elfogadható..ennyit erről...


a lánynak meg azt tanácsolom,hogy most már tartsa meg,ha nem akarja elvetetni,nehéz lesz,de nem az első ilyen a világon és nem is az utolsó..szép estét!

60. fairytalentum (válaszként erre: 51. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 21:04

:)Kérdezd meg a "lelenc" gyereketől hogy úgy általánosan mit gondolnak a szüleikről vagy azokról

akik azért szülnek a semmire,mert éppen úgy hozta a kedvük.Jó kis hecc nem?

Nem volt soha abortuszom,de inkább az abortuszt vállalnám mint azért megszülni hogy örökbe adjam.Nekem az milliószor jobban fájna,mint egy

szakszerűen elvégzett abortusz.Nem kell ahoz megtörténni a dolognak hogy világos legyen,melyik a feldolgozhatóbb.Nekem ez.

2011. máj. 23. 21:03

Egy szóval sem mondtam, hogy büszke lennék bármire is:)))...A lány helyzetét nézem, és a soraiból "kissé" kitűnik bár ez úgy látszik senkinek nem tűnik fel aki itt okoskodik, hogy VETESSE el, HOGY MINDEN SEJTJE TILTAKOZIK ELLENNE, és úgy ÉRZI BELEROPPAN...

Erre azt írogatjátok neki, hogy vetesse el...az anyagiakon kívül a lelki dolgokkal is kéne számolnotok...és jó páran a lány kérésére, szó szerinti Segítség kiáltására, ahogy olvastam megírták különböző alapítványok és emberek telefonszámát.

Ő nem azt kérte, hogy voksolgassunk itt az abortusz és a gyerek megtartása között!!

58. nzs2001 (válaszként erre: 56. - N.Eszter)
2011. máj. 23. 21:02
Nem tudom miért tartjátok az abortuszt eldfogadhatóbbnak és könnyebbn feldolgozhatónak, mint azt örökbeadást? Azért mert ennek nagyobb a gyakorlata? Belegondoltatok abba, hogy ez a saját gyereked meggyilkolása? Láttad a néma sikolyt? Az örökbeadással megmented a gyerek életét és jót teszel valakivel aki nagyon vágyik gyerekere és nem lehet neki. Ha a körülmények miatt nem tudja felnevelni a gyereket így biztosíthatja neki a szerető szülőket és az Életet. (Így nagy betűvel)
57. Borsi :-) (válaszként erre: 54. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 21:00
Próbálom,próbálom megérteni,de nehezen megy...
56. N.Eszter (válaszként erre: 43. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 20:56

Arra vagy büszke, hogy valaki lelkinyomorékká teszi magát azzal, hogy lemond a gyerekéről?

Milyen alapon?Hogy lehet ezt feldolgozni?

Egy abortuszt sokkal egyszerűbb, mint egy örökbeadást.Az, életre szóló bűntudat.

Annak van lelke, aki képes odaadni idegeneknek a gyerekét?

55. e705905164 (válaszként erre: 25. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 20:55
Ilyen pár ne haragudj,de nekem nem kellene..
54. fairytalentum (válaszként erre: 49. - Borsi :-))
2011. máj. 23. 20:55

Én nem vitatkoztam. :)

Elmondtam mit gondolok,meg te is.Ennyi.

53. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - N.Eszter)
2011. máj. 23. 20:54

vannak itt többen is

mindig, akik a leghangosabban háborognak

52. e705905164 (válaszként erre: 1. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 20:53

akkor ne tedd meg!

nagyon nehéz,de azért nem lehetetlen!


a párod miért nem tudja vállalni?azt nem csak te hoztad össze!hanem ő is..mégis csak te szenvedsz!

éljen itt vállaljon itt munkát és nevelje fel amit "teremtett" gondolom az nem megy neki...


sajnálom..szívből...:((((

51. e6e5405fd3 (válaszként erre: 47. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 20:53

Igen...embere válogatja...pontosan, ahogy mondod!

Önzőség lenne az, ha megtartanám és éhezne...az önzőség! Érdekes, hogy mennyire véded szegény örökbeadott gyereket...lelencnek, meg piaci portékának titulálva, kiváncsi lennék abortusznál darabokban kikapart valamit minek nevezed..

Neked volt már abortuszod?

Vagy örökbe adtad a gyereked?

Gondolom valamelyik csak volt, ezért tutod ennyire jól, hogy melyik eset a jobban feldolgozhatóbb!

50. N.Eszter (válaszként erre: 18. - 840bd70224)
2011. máj. 23. 20:51
Nem gondolhatod komolyan, hogy odaadná ha megszüli?Ki tudja azt megtenni?
49. Borsi :-) (válaszként erre: 44. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 20:49
Én nem így gondolom.Meddő vita a mienk.
2011. máj. 23. 20:45

És ha nem akarják?

A ti döntésetek. A ti felelősségetek.

47. fairytalentum (válaszként erre: 43. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 20:44

Oh hogy te milyen nagy lekű vagy!Csak éppen azt felejted el,hogy nem játékbabáról van szó,hanem egy élő emberpalántáról!Aki megszüli,ne azért adjon neki életet,hogy a lelencben vagy idegeneknél kössön ki!Aztán hogy néz majd a gyereke szemébe?

Ne azért szüljek már hogy látogathassam!Ha szülöm,akkor azért szüljem,mert fel is akarom nevelni,nem pedig adni-venni mint holmi piaci vásárban a portékát!Igen,az abortusz feldolgozhatóbb,mint egy örökbe adás vagy egy lelencbe lökés,persze embere válogatja..

46. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 20:41
abszolút egyetértek
45. Basset
2011. máj. 23. 20:40
Én ismerek olyan lány, aki megtartotta 17 évesen (apa lelépett), és mégis boldog. Most a 2-at várja egy férjtől, aki szereti az 1-t is. Vannak kivételek... :) Hála Istennek!
44. fairytalentum (válaszként erre: 38. - Borsi :-))
2011. máj. 23. 20:37

Életet adni a nyomorra,csak azért mert annyira akarom,az önzőség,mitöbb;galád cselekedet!

Itt nem csak a kedvről van szó,hanem többek életének a megnyomorításáról.Próbáld megérteni ha nehezen is megy.Nem tudhatod,hány nő van,aki utólag megbánta hogy valamikor felelőtlenül cselekedett.

Nem azért,mert "olyan is",hanem azért,mert 18 évesen

nem úgy gondolkozik valaki az életről,mint mondjuk 25-30 évesen. A hasonlatommal pedig semmi gond.A gyerekvállalás nem luxusnyaralás!

43. e6e5405fd3 (válaszként erre: 26. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 20:37

"Azért meg végképp ne szülj, hogy örökbe add???"...

Ilyet h. lehet mondani??? Itt most nem az örökbefogadókat akarom védeni, hanem magát a benne növekvő életet!

Azt pedig SENKI nem tudhatja, hogy mit hoz a jövő...az élet egyfelől elvesz, másfelől ad... és ez nagyon is igaz mondás!

Szerinted, ha megszülné a babát és örökbeadná élete végéig bánni fogja???!! Lelkileg ezek szerint jobban feldolgozható egy abortusz?? A benned növekvő SAJÁT VÉRED kioltása???!!!

Én büszke vagyok azokra az anyukákra, akik anyagi vagy más okok miatt örökbeadják a gyermeküket!

Van nyílt örökbeadás is...tudod, hova, kihez kerül a kicsi, és találkozhatsz is vele! Én inkább ezt választanám, biztos fájna amikor látnám, de a tudat, hogy JOBB helyen van, és SZERETŐ emberek között megnyugtatna!

42. 8a9cd37140 (válaszként erre: 1. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 20:28
Kegyetlen helyzet, sajnálom :-(
2011. máj. 23. 20:28
Modern Taigetos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook