Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


100. sutoczkine (válaszként erre: 95. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 21:54
A baba nem tehet arról, hogy milyen körülmények között fogant. Ha bizonyítottan az élettel összeegyeztethetetlen betegsége van akkor és csakis akkor engedném az abortuszt.
99. martin3 (válaszként erre: 25. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 21:54

szia!

a kezdeti hozzászólások után az fogalmazódott meg bennem, hogy ugyan már ezek csak kifogások, simán meg lehet tartani a picit, attól hogy anyukádnak nincs állása...azt nem értettem jól, hogy van még egy éved a gimiben, vagy pedig ez az utolsó éved? de mindegy is, baba mellett is simán lehet tanulni, ez sem érv! sőt dolgozni és tanulni is együtt! igen, nehéz dolog, de simán meg lehet oldani, én is ezt tettem, és egyetemen tanultam, nem gimiben már(ugyebár az egyetemen kb 1 vizsga annyi, mint az egész érettségi..)

a párod is mehet dolgozni és te is, stb stb.

Aztán ledöbbentem 2 dolgon! hogy anyós-pajtás elutasítja a gyereket, illetve hogy a párod sem akarja. Sajnos ennél a pontnál kell azt mondani, hogy akkor te se akard. Ugyanis, ha egy szülő (párod anyja) nem akarja vállalni/ fevállalni a fia gyerekét, az mindent elmond róla. Ha majd az én gyerekem egyszer ilyen helyzetbe kerülne, el sem tudnám képzelni, hogy azt mondjam a meny-jelöltnek, hogy vetesse el, tuti, hogy mindenben támogatnám, hogy meg tudják tartani, persze ha akarnák(márpedig itt te akarod a gyereket). A párod sem akarja, mert most épp nem jó az idő számára? ugyan már. Ez arról szól, hogy te neki nem vagy az igazi, elvan veled, de ha az igazi lennél, akkor egy ilyen esetben 100%-ig melletted kellene állnia! Ez pont egy olyan helyzet, amikor kiderül, hogy a másik melletünk van-e! Ha ebben a helyzetben nincs, sok jóra ne számíts. Én is fiatalon mentem férjhez(21) és ha akkor terhes lettem volna a férjem(vagy előtte is, amikor még nem voltunk házasok) evidens lett volna, hogy ha baba van, megtartjuk, kérdés sem lett volna. Mert az élet annyi új helyzetet teremthet, ki tudja mi lesz holnap, lehet jobb is. Aki azt mondja, hogy most szülök, mert most "tehetem" meg anyagilag, az sem lehet abban biztos, hogy holnap van-e még állása...és máris borul a biztosnak vélt gyerekvállalás.

Szóval ebben a helyzetben egyedül fogsz maradni a gyermekkel, ha azt az utat választod, hogy megtartod, akkor magadnak szülted, és mivel nagyon fiatal vagy mérlegeld, hogy egy gyerek(akinek az apja nagy valószínúséggel magára hagy majd!) megéri -e azt az áldozatot, azt a rengeteg mindenről való lemondást, ami ezzel jár. Vagy elveteted és majd szülsz annak, aki igazán melletted áll.

Én a helyedben(tudom ezt nagyon nehéz kimondani) mindkét esetben(ha megtartod a babát, ha nem) elhagynám a párod, mert ebben a helyzetben mutatta meg magát igazán, az anyjáról nem is beszélve! (tudom most te ezt nem látod, de ez pont az az élethelyzet, ha a párunk nem áll mellettünk, az váló ok!!! egyszerűen ha 2 fél igazán szereti egymást, akkor a gyerek a legszebb dolog a világon...nem is kérdés, hogy megtartják-e. És erre ő azt mondja, hogy ez most nem fér bele? egy gyerek nem egy tárgy...na mindegy, kicsit felhúztam magam)

98. andi6020 (válaszként erre: 65. - E705905164)
2011. máj. 23. 21:51

"nem kerül olyan sokba tápszer, pelus stb. . és kap támogatást is az államtól. . "



jesszus....ezt komolyan gondolod?

2011. máj. 23. 21:50

Itt a városomban egy ma már nyugdíjas szülés-nőgyógyász orvos, aki bizony már a hetvenes évek elején is megtagadta az abortusz elvégzését.

A kórházigazgató főorvos meghurcoltatt ugyan, később csak szülést vállalt és aneszteziológusként ment nyugdíjba.

96. sutoczkine (válaszként erre: 90. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 21:50
Ha törvény tiltaná az abortuszt akkor csak abban az esetben lenne dolga elvégezni, ha beteg lenne a baba. Egyéb esetben tilos lenne.
95. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 85. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:50

És aki beteg gyereket szülne,vagy fogyatékosat...vagy akit megerőszakolnak.....


Ne írj hülyeségeket!!!!

94. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 1. - 043b9396b5)
2011. máj. 23. 21:48

Szia!

Elképzelni sem tudom min mész most keresztül....csak annyit írhatok amit a többiek is...gondold át még egyszer!!!Elhiszem hogy elkeserítő a helyzeted és nem látsz más kiutat!!!de én is azt mondom amit előttem jó néhányan...ha van más kiút próbálkozz azzal olyan sokan szeretnének babát!!!

Én nem ítéllek el de szerintem az örökbe adás is megoldás lehet....

93. sutoczkine (válaszként erre: 88. - Somhel)
2011. máj. 23. 21:48
Igen büntetném ugyanis számtalan védekezési lehetőség van és mivel egyik sem nyújt 100 %-os védelmet egyszerre legalább 2 féleképpen kéne védekezni. Ezt kéne végre rendesen beleverni milliónyi ember fejébe akik nem akarnak gyereket. Szedni rendesen a gyógyszert nem csak úgy össze vissza és igenis a pasiknak gumit kéne húzni, nem hisztizni, hogy az nem jó. Annyira vékonyak, hogy észre se lehet venni. És, ha még így is teherbe esik akkor az maga a csoda. Ja és, ha antibiotikumot kell szedni akkor meg pláne kell a gumi ugyanis a két gyógyszer egyszerre kevésbé nyújt védelmet.
2011. máj. 23. 21:47
ÉS RETTENTŐ BÜSZKE VAGYOK RÁ, hogy ő az ÉN apukám!
2011. máj. 23. 21:46
De nem ítélkezik senki felett, de mindig megpróbálja rábeszélni a kismamát, hogy tartsa meg a babát, nem egy eset volt, hogy sikerült:)...
90. e6e5405fd3 (válaszként erre: 85. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:45

Bocs, de az orvos nem mondhatja meg, hogy NEM végzem el a dolgom:D...apám 35 éve dolgozik szülész-nőgyógyász ként, él hal a szakmájáért, lelkiismeretes (túlságosan is), 2002-óta nem mentünk nyaralni, mert nem "hagyhatta itt" a kismamáit, és pár éve jutott el olyan "szintre", orvosigazgató, osztályvezető főorvos, 1napos sebészet vezető főorvosa, hogy "megteheti", hogy NEM végez abortuszt...mert őt lelkileg olyan szinten megviselete, hogy egyszerűen nem képes tovább csinálni!!! (term. ha nem áll fent életveszély, vagy betegség...)

Egyfelől világra segíteni, másfelől ÖLNI...azt mondta, férfi létére, nem szégyelte bevallani, hogy borzasztó érzéss!!!

89. e705905164 (válaszként erre: 87. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 21:40

megyek veled:D


én már mondtam jó éjt..csak érdekes volt:)

88. somhel (válaszként erre: 85. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:40
ekkora butaságot hogyan lehet írni? büntetni az abortuszon átesett nőt? jézus...
2011. máj. 23. 21:40
Sajnos itt erkölcsi, etikai felfogásbeli különbségek vannak:), úgyhogy meddő vita...én léptem is, jóéjt mindenkinek!
86. e705905164 (válaszként erre: 84. - Somhel)
2011. máj. 23. 21:40

az lehet,de így jött ki..én meg mondtam,hogy 2 út van..nehéz élet.hárman vagy ketten,vagy könnyebb élet szintén egyedül vagy ketten...

na itt majd ő dönt..a fórumindító..egy ilyen témába mindig van pro és kontra.. stb..meg ez nem így van ez amúgy van dolog..ki mit élt át attól függ...meg milyenek a tapasztalatai..mindenki a saját értékrendje alapján tud itt válaszolni..én sem írhatok mást,mint amit érzek,vagy ebben a helyzetben tennék..ennyi:)

85. sutoczkine (válaszként erre: 72. - Barbye123)
2011. máj. 23. 21:38

Ez annyira igaz!


Az első babámat én is elveszítettem és el kellett vetessem :-( Spontán felszívódott csak az üres petezsák maradt utána, de még a mai napig is sokat gondolok rá, pedig már van két másik gyermekem akiket imádok.


Én büntetném az abortuszon átesett nőt és az azt végző orvost is.

84. somhel (válaszként erre: 82. - E705905164)
2011. máj. 23. 21:37

mint ahogy a lány is leírta : Védekeztek !

szóval nem hiszem hogy ez volt a cél, hogy teherbe essen

2011. máj. 23. 21:35
És ne felejtsük el: a magzatnak joga van olyannyira, hogy "örökölhet", "kaphat ajándékba" pénzt, földet, ingatlant, bármilyen értéket.
82. e705905164 (válaszként erre: 80. - Somhel)
2011. máj. 23. 21:35

ha teherbe tudta ejteni és nem vállalja az tényleg,sőt komolyan felelősségteljes:)


azért baj,mert ha megcsinálta vállalja..ezen nem vitázok,mindenkinek más a véleménye...

81. e6e5405fd3 (válaszként erre: 77. - Andi6020)
2011. máj. 23. 21:34
de nem ő hozta meg ezt a döntést...ő nem akarja...olvassd már el, hogy mit írt!JÉzusom.....
80. somhel (válaszként erre: 55. - E705905164)
2011. máj. 23. 21:33
Én nem értem hogy miért van baj egy olyan fiúval aki képes felelősségteljesen gondolkodni?
2011. máj. 23. 21:32

Minden tanévben levetíttetem a filmet a tanítványaimnak. Akik látták (lányok), még egy sem esett teherbe...

A fiúk le voltak döbbenve...

Vállalom a vetítést annak ellenére, hogy utána 2-3 éjszaka nyugtatóval és altatóval.

78. e705905164 (válaszként erre: 77. - Andi6020)
2011. máj. 23. 21:32

nem hatott meg ahogy szétcincálják azt a kis testet?és belegondolva abba,hogy azt a te gyerekeddel teszik??


lehet nem egy filmet láttunk...vagy nemtom...


huhh,mára ennyi horror elég is.:))))jó éjt nektek..

77. andi6020 (válaszként erre: 75. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:30

Én megnéztem. Egyáltalán nem hatott meg. Vagyunk így egy páran. Aki el akarja vetetni a gyerekét, az el is fogja. Nem változtat rajta egy ilyen kisfilm.


Szegény fórumindítónak meg így is meg van nyomorodva a lelke, nem hiszem, hogy ilyen filmeket kellene nézetni vele. Jó, tudom, nem neki írtad, de mégis. Aki nehéz szívvel meghoz egy ilyen döntést, annak ez nem segítség, csak egy újabb rúgás. :(

76. e705905164 (válaszként erre: 75. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:29
én láttam...
75. sutoczkine (válaszként erre: 60. - Fairytalentum)
2011. máj. 23. 21:26
Feltétlenül nézd meg a néma sikoly című filmet mihamarabb!!!! Kíváncsi vagyok hogy utána mi lesz a véleményed a saját gyereked meggyilkolásáról csak azért mert nem tudnál neki mindent megadni.
74. andi6020 (válaszként erre: 69. - A14deb9047)
2011. máj. 23. 21:24
Gonosz vagy.
2011. máj. 23. 21:24

És még valami.

A magzat nevében kérem ki a "kezdemény" jelzőt!

Aki ezt írta,hát inkább nem illetném jelzővel,mert nem lenne publikus.

2011. máj. 23. 21:23

szia!

hát az abortusz az a dolog amit be kellene tiltatni!!!

inkább add örökbe, de ne öld meg!

én egyszer terhes lettem de spontán elment a drága... ne éld át soha azt amit én.... éreztem mindent amit a műtőben csináltak velem bár a fizikai fájdalmam fele akkora nem volt mint a lelki!!!

azóta is várok várok.... addig nem gyógyul be ez a seb amíg egyszer anya nem lehetek!!!

rengetegen gondolkodás nélkül megöletik a magzatot...

és sajnos elég sokan vannak akik éveket évtizedet várnak arra hogy örökbefogadhassanak egy picit...

magadnak is ártasz vele ha elveteted.... és ha bibi lesz közben vagy utánna és nem lehet gyereked??? akkor mit csinálsz??? te is vársz évtizedeket.... vagy netán öngyilkos akarnál lenni...

kemény dolgok ezen.... de ahogy te megkaptad szüleidtől az élet esélyét add meg neki is!!! ne vedd el tőle!!!

2011. máj. 23. 21:21

Kedves fórumindító.

Nagyon nem vagy könnyű helyzetben,de ezt te magad is tudod.

Sokan adtak itt sokféle tanácsot,mindegyikben van igazság.Nehéz más élethelyzetébe beleképzelni magunkat.

Egy dolog biztos.Ez a pici emberke téged választott anyukájának.Hát legyél erős,és légy az anyukája.

Beszélj a védőnővel,a családsegítővel,próbálj meg minden lehetőséget.Okos lány vagy,és most legyél nagyon erős.Ez a te babád,a te tested.


Tudom,tudom,majd írják itt nekem,hogy az anyagi dolgok,stb.

Ha abortuszra mész,készülj fel lelkileg nagyon.De hisz nem is akarsz menni,ezért aztán nem is tudsz felkészülni,hanem összeroppansz.

Örökbeadás.Tényleg nemes dolog,de ha a karodba adják,soha az életedbe nem fogod tudni elengedni.

Az a nagy helyzet,hogy már most annyira akarod és szereted őt,hogy soha nem tudnál lemondani róla.


Olyan nincs,hogy sehogyan ne legyen.Mindig mindenre van megoldás,csak keresni kell.És ez most a te dolgod.

Megharcolni azokkal,akik abortuszra akarnak kényszeríteni,és megtalálni a megoldást,hogy fel tudd nevelni.

Anyukád biztos segít,még ha anyagi nehézsége van,akkor is,hisz ő is szeretné.

A barátod,nos.....az anyukájával együtt nem kommentálnám ha nem baj.


Nem lesz könnyű,ha megtartod,ez biztos.De mindenért kárpótolni fog egyetlen mosolya:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook