Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortuszra kényszerítve fórum

Abortuszra kényszerítve (beszélgetős fórum)


130. e705905164 (válaszként erre: 98. - Andi6020)
2011. máj. 23. 23:05

hát a pelus az lehet 3000 meg van a tápszer legyen havi 6000 nahh hát add össze mi kell még?egy kis tea? egy csecsemőnek?? semmi más..kezdetben pont átmegy a nehéz időszakon utána már csak döcögnek tovább..ha szoptat meg szerencsés... ruhát nem számoltam,de van egy csomó családsegítő stb...vagy a rokonok odaadják a kinőtt cuccot neki....


ennyi..akarat kérdése..

129. e6a969240e (válaszként erre: 121. - Kri76)
2011. máj. 23. 22:52
"Igaz, ma már látom, hogy amikor gyereked van, érte mindenre képes vagy és mindent meg tudsz oldani!!!" ---> idéztem tőled,remélem nem gond :)...nálunk is mindig meg oldódott minden, ha nem is rögtön, .de mindig volt megoldás. Ismerősöm 4 gyerekkel maradt egyedül,..mind a 4 12év alatt van, a férje meghalt :((..csodálom, ámulom-bámulom a benne rejlő lelkierőt..pedig én sem vagyok egy elveszett ember...
128. e705905164 (válaszként erre: 127. - E6a969240e)
2011. máj. 23. 22:51

erről beszéltem,így gondoltam Én is..:)

elismerésem,hogy megtartottad a nehéz helyzet ellenére is....

2011. máj. 23. 22:48

Sziasztok!

Háát, hhúú...annyira megoszlanak a vélemények, a gondolatok...

Nekem is van két gyerkőcöm,...az elsővel rögtön suli után lettem terhes, nulla melóval a hátam mögött,..a páromnak alig volt munkája,..és ha állami támogatást nem is kaptunk, azért az önkormányzat,"pelenkapénzt, ruhapénzt, tápszerpénzt, "havonta,..és egy nagyobb összeget negyed évente kaptunk,..és akkor van még lakbértámogatás, és a többi,..szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet! Kihasználtam mindent amit lehetett... Nálunk mindenki, de ezt szó szerint értem MMIINDDENNKII! a baba ellen volt a családunkban...mindenki!!!!! Senki nem állt mellettem,..az adott pillanatban,..csak szülés után, akkor már viszont mindenki segíteni akart:)...Nem rég megszületett a kislányom,..x évi le dolgozott munka után, a gyedem 75e forint, az apukájuk dolgozik ..még mindig ugyanannál a cégnél....szóval ..én azt gondolom,..annyira mégsem reménytelen a helyzete a fórum indítónak...

Egyetlen percét sem bánok annak, ahogy cselekedtem...nem sokára én is gyes kapok újra, ..de megyek éjszakai áru feltöltőnek, vissza a melóhelyemre,nappalra meg marad a bölcsi, vagy a nagymama...:)..és máris több a pénz :) ismét :) Mindig van kiút! ( És két gyerek mellett tanulok,úgy, hogy gyakran itthon vannak velem együtt:) )

126. monilla (válaszként erre: 90. - E6e5405fd3)
2011. máj. 23. 22:45
Kelnorem, igazán büszke lehetsz az apádra!!!
125. sutoczkine (válaszként erre: 120. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:35

Az abortusz egy lehetőség a gyilkolásra. De úgy látom ez egy meddő vita ezért inkább megyek fürdeni és aludni.

További szép estét mindenkinek!

124. martin3 (válaszként erre: 119. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:34

ezekkel mind tisztában vagyok, 4 bébim van...

én csak annyit mondtam, hogy ha már a 9 hónapot vállatam utána már képtelen lennék lemondani róla, akkor inkább az abortusz 8hetesen...(vagy amíg lehet), ha már érzem mocorogni, rugdosni stb nem tudnék lemondani róla. (és nem is értem azokat akik ezt teszik, de ez persze csak az én érzésem..)

123. e705905164 (válaszként erre: 98. - Andi6020)
2011. máj. 23. 22:34

amúgy akármilyen hülyeséget is emeltek ki,kit érdekel?mikor igazam van....te az abortusz mellet állsz én meg nem..

ja a másik,hogy nem akarásnak nyögés a vége..


cső

122. e705905164 (válaszként erre: 98. - Andi6020)
2011. máj. 23. 22:32
komolyan,mert én is költöttem ilyenre:)
121. kri76
2011. máj. 23. 22:30

Ezt sajnos neked kell eldöntened és felelősséggel.


Nem vagyok sem abortusz párti, sem ellenes.

Ha segít, elmesélem a történetem.

25 évesen, fogamzásgátló mellett (triod..a), lettem terhes. A párommal a kapcsolatunk nem volt fényes, külön laktunk, én a hitelből vett lakásomban, ő a szüleivel. Én a családomra nem számíthattam. (Anyukám alkoholista volt, apum csak az új családjával volt elfoglalva.)

Én döntöttem az abortusz mellett, mert nem lettem volna képes megszülni és örökbe adni a saját véremet. Nem sírtam, fájt ugyan, de tudtam, hogy a saját döntésemmel nekem kell együtt élnem.

A sorsom megváltozott.

Az akkori párom ma már a férjem és a kisfiam apja. (De most mindketten vágytunk a családra.)

Anyum lerakta a piát. Apum elvált és a válás után tőlem kért anyagi segítséget.


A lényeg, ne mástól várd a megoldást.(Ilyenkor könnyű lenne azt mondani, mert a másik mondta...és hárítani később másra a felelősséget.)


Igaz, ma már látom, hogy amikor gyereked van, érte mindenre képes vagy és mindent meg tudsz oldani!!! Mert meg kell, hogy tedd!!! Felelős vagy érte!!!


Az örökbe adás sem rossz megoldás, de ebben az esetben tudnod kell lemondani róla. És ha már átöleled és hozzád bújik, nem biztos, hogy meg tudod tenni. Illetve azzal is számolni kell, hogy évek múlva, ha esetleg Ő lesz kíváncsi rád és eléd áll, hogy mért dobtad el, mit mondasz neki? Persze, ha nem tudja meg soha, hogy örökbe fogadták, akkor ez már nem is lesz soha kérdés.


Dönts saját belátásod szerint és ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted!!!

120. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 115. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:29

Az abortusz mint lehetőség a Nők önálló döntése. Csak is az a Nő dönthet erről akit érint a dolog. Nem az a lényeg hogy mellette vagy vagy ellene, megvan a lehetőséged arra hogy dönts.


Én az abortusz mellett döntenék ha nemi erőszakból foganna vagy ha súlyosan betegen születne, egyébként mindenképpen megtartanám. Lenne lehetőségem dönteni.

119. sutoczkine (válaszként erre: 117. - Martin3)
2011. máj. 23. 22:28
Az örökbeadásasl legalább némi értelmet nyerhet az a szörnyűség és, ha előre eldönti, hogy nem akarja megtartani akkor a szülés után meg sem mutatják neki. Elvszik és máris keresnek neki örökbefogadó szülőket. Vagy ez már a terhesség alatt is megtörténhet és már azonnal lesz neki új családja és a pár napos bentlét után máris szerető otthonba viszik haza.
118. a14deb9047 (válaszként erre: 113. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:27

A jogban van egy szakszó: duplexeffectus; jelentése: két rossz közül a kevésbé rossz.

Ez alapján megállapítható, hogy melyik a kevésbé rossz.

Nem szülöm, elvetetem, majd lesz /másik/ valahogy;

megszülöm, /gondoskodom róla/, nevelem/nevelőszülőhöz adom addig, amíg nem rendezem az életem, de addig is részt veszek az életében... (és megmenekültem a gyilkosság bélyegétől). És később nyugodtabban nézhet a gyermeke szemébe.

117. martin3 (válaszként erre: 112. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:24

már bocs: mi az hogy valamilyen elfogadható választ? mire? a megerőszakolásra?? arra nincs válasz...és mi az hogy ha annyira zavarja szóba jöhetne az örökbeadás??? ezt úgy gondolod, hogy majd dédelgeti, szeretgeti, és egyszer csak kimondja, hogy nem tudok rá "normálisan" nézni???

már maga a szüléshez való eljutás is egy gyötrelem lenne lelkileg, terhesen is minden nap erre a szörnyűségre emlékeztetné! amúgy egy 15 éves sem a szülésre sem egy gyerek felnevelésére nincs felkészülve mentálisan!!!!

te komolyan gondolod ezeket, amiket írsz?

116. sutoczkine (válaszként erre: 114. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:23
Mindig van választás.
115. sutoczkine (válaszként erre: 113. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:23
Nem akarlak én idegesíteni, de úgy gondolom, hogy valaki vagy teljesen abortuszellenes vagy egyáltalán nem. Olyan nincs, hogy csak kicsit vagyok ellene vagy mellette. Hol kéne meghúzni a határt és kinek lenne joga kimondani, hogy a te babád életben marad a tiéd meg meghal?
2011. máj. 23. 22:20

Én nem vagyok sem az abortusz ellen sem mellette!!!

De vannak helyzetek amikor nincs más kiút,nincs más választás!!!


És tényleg nem szeretnék senkivel sem vitatkozni!!!!

113. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 107. - A14deb9047)
2011. máj. 23. 22:17

Igazad van és elnézést mindenkitől csak nagyon idegesít ha valakinek ennyire csőlátása van!!!


mert néha sajnos csak az abortusz a megoldás!

ennek ellenére ha van más mód pl.a fórum eredeti témájával kapcsolatban akkor én is azt mondanám ha én lennék a kérdező helyében hogy vagy megtartom és valahogy megoldom de ha semmiképpen sem tudnám fölnevelni akkor örökbe adnám!

112. sutoczkine (válaszként erre: 109. - Martin3)
2011. máj. 23. 22:13
Valamilyen elfogadható választ biztos találnék. Ha meg annyira arra emlékezteti akkor jöhet szóba az örökbeadás és meglenne az esélye egy boldog életre egy családra ahol szeretik és nem kelt rossz emlékeket.
2011. máj. 23. 22:12

Mint ahogy írtam, 11 naposan maradtam egyedül a gyermekemmel. Volt otthonom ugyan, de férjem már nem, és egy fillérem sem. Visszamenni napi 8 órába nem akartam... 3 hónap múlva elvállaltam 8 db 10 emeletes lépcsőház takarítását éjszaka.

Családi pótlék+gyes; később ehhez jött némi albérleti díj. Volt egy kiságya és gyermekkocsija, 2 napra elég ruha. Ebből éltünk ketten, fizettem a rezsit és a lakás hitelét.

A békásmegyeri IX. emeleti öröklakás fenntartása sem 200,-Ft volt...

110. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 105. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:12

mert az a 14éves lány még gyerek!!!!És a legtöbben nincsenek sem lelkileg sem fizikailag felkészülve arra hogy szüljenek hogy anyák legyenek!!!

nem beszélve arról hogy örökké az jutna az eszükbe arról a gyerekről hogy az apjuk vagy a testvérük vagy valakijük akiben megbíztak azt a szörnyűséget tette velük fájdalmat okozott meggyötörte a kis testüket és elvette a lelkük gyermeki ártatlanságát!!!!!

109. martin3 (válaszként erre: 105. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:09

ez meddő vita! ha pl a lányomat 15évesen megerőszakolnák, és foganna belőle egy élet, akkor egész biztos, hogy elvetetném, mert egész életében erre kell emlékeznie, ha ránézne a gyerekére? és ha a gyerek megkérdezi ki volt az apám? mit mondana? egy vadidegen állat, aki megerőszakolt???

vagy te milyen választ adnál?

108. sutoczkine (válaszként erre: 104. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:06
Én senkit nem ítéltem el, mert ahhoz nekem nincs jogom.
107. a14deb9047 (válaszként erre: 102. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:06
De most nem ez a kérdés...
106. martin3 (válaszként erre: 72. - Barbye123)
2011. máj. 23. 22:06

nem tudom, én egyik pártján sem állok, mármint én azt mondom, ha nagyon nagy az indok arra, hogy abortusz, akkor legyen(pl megerőszakoltak valakit, vagy beteg a baba), de az hogy nem tudom felnevelni, az kifogás...és ha már amellett döntök, hogy megszülök, egyszerűen képtelen lennék odaadni másnak! én ezt el sem tudom képzelni!!

tudom most az örökbefogadók nekem esnek, de én erre személy szerint képtelen lennék! akkor inkább az abortusz. Ha már ott érzem a rugdosását, megküzdök a szüléssel, és ne én neveljem fel? a háború után milyen anyagi körülmények voltak? semmilyen! mégsem adta mindenki örökbe a gyerekét, mert most nem "fér bele az életébe", vagy mert épp nem jó anyagilag...komolyan mondom ez az anyagi kifogás egyszerűen szánalmas....(na persze a 3 általánost végzett ne is szüljön 12 gyereket, de én most az első gyerekről beszélek, és arról, hogy egy egészséges felnőtt igenis bármilyen munkára képes, a háború után a férfiak elmentek szenet lapátolni, hogy el tudják tartani a családjukat és legtöbbször ezt az ország másik felén tették, távol a családtól, max 2-3 havonta mentek haza, mégsem adták örökbe a gyereküket...)

105. sutoczkine (válaszként erre: 102. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:05
Még egy kérdésre válaszolj léci. Miért érdemel halálbüntetést az a pici élőlény aki egy 14-15 éves lány méhében fejlődik? Akármilyen körülmények között is került oda. Miért?????
104. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 103. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 22:03
én sem akarok veszekedni csak nagyon bosszant amikor valaki ennyire elítéli embertársait a saját meggyőződése miatt!!!!
103. sutoczkine (válaszként erre: 102. - 4bd8ba24e4)
2011. máj. 23. 22:01
elhiheted hogy belegondoltam és kiállok a véleményem mellett. Nem tudsz meggyőzni és én sem akarok senkit, csak elmondtam mit gondolok ennyi.
102. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 100. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:58

És egy gyerek akit a saját hozzátartozója zaklat és teherbe esik???

Kényszerítsünk egy 14-15éves gyereket hogy gyereket szüljön?????Vagy akár még fiatalabbat?????


Gondolj bele!!!!!

101. andi6020 (válaszként erre: 85. - Sutoczkine)
2011. máj. 23. 21:55
Te nem vagy tudatában azzal amit mondasz! Hangzatos szavak, de rettenetesen ostobák.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook