Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
222. ae8bf4f41c (válaszként erre: 221. - Monika1225)
2007. máj. 4. 19:07
Köszi monika1225, lelkileg nagyon nehéz. Olyan fura, hogy mindenki azt kérdezi: "jól vagy?". Hogy lehet "jól lenni" ilyen helyzetben??!!! Látom, hogy Neked már több gyerkőcöd is van. Nekem ez lett volna az első... :-(
221. monika1225 (válaszként erre: 220. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 4. 18:36

Nagyon sajnállak azért amit most érzel , és amin keresztül mész most!

kérdésedre az én válaszom, annyit, hogy engem hazaengedtek , igaz saját felelősségre...

De sokan mondták, hogy bennt kellett utána még maradni pár napot. Szerintem ez hely és a baj okának is függvénye!

Kivánom neked, hogy akármi is lesz légy erős!

Mindenki félne a helyedben, ez az a helyzet amire nincsenek szavak se előtte se utána...:((((

2007. máj. 4. 16:29
Sziasztok! Bevallom,elolvastam ezt a topikot az első hozzászólástól, mert nagyon aktuális a téma. Kb. három hete pozitív lett a terhességi tesztem, aztán két napra rá megint csináltam egyet. Azt is pozitív lett. Nagyon vártuk már ezt a babát a férjemmel. Aztán elkezdtem barnásan vérezgetni. A doki Duphaston-t írt fel, de nem használt mert egyre erősebben véreztem. Első ultrahangnál 6,3 mm volt a baba, három napra rá 3,2 mm. Most úgy néz ki, hogy ha nem megy el magától, műtéti úton veszik el. Jövő hét hétfőn megyek dokihoz, akkor dől el, hogy műtenek-e. Kérdésem, hogy mire kell felkészülnöm? Hogyan zajlik egy ilyen műtét? Be kell feküdni, vagy aznap hazaengednek? Nagyon félek... :-(((
219. melrosp (válaszként erre: 217. - 5d3fac1d2b)
2007. máj. 3. 16:40

te mennyi időre lettél ismét terhes?

Én 2 hónapot várok a következő terhességgel.Szedtél a 2. terhességed alatt plusz folsavat magzatvédő vitamin mellé?

218. Csimi
2007. ápr. 28. 21:47

Köszönöm a válaszokat.Sajnos pénteknél előbb nem tud a dokim megvizsgálni.

Akkor majd írok hogy mi volt.Nekünk ez az első probálkozásunk és állítólag az első terhesség álltalában nem életképes.Ezért fel vagyok készülve mindenre:(

217. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 214. - Csimi)
2007. ápr. 27. 22:37
Én 9.hetesen ugyan így jártam és most 17.hónapos a kislányom!!!
2007. ápr. 27. 22:34

Sok jóval sajnos én sem biztathatlak,ugyanezekkel a tünetekkel vesztettem el egy 6 hetes magzatot.Azóta igaz eltelt 2 év,most van egy gyónyórû kislányunk.

De hátha nálad másképp alakul.Mindenképpen menj el a dokihoz.És írj majd,hogy mi a helyzet!Szorítok neked!

215. mimo (válaszként erre: 214. - Csimi)
2007. ápr. 27. 21:20
sajnos nem akarlak biztatni, a vérzés általában nem jelent jót.Keresd fel az orvosodat minél hamarabb.Sok sikert.!!!!!!
214. Csimi
2007. ápr. 27. 20:04
Sziasztok!Szeretném a véleményeteket kérni a velem történtekről.6 hetes tehes voltam mikor a múlt héten enyhén vérezni kezdtem.A dokim azt mondta hogy ő nem gyogyszerezne agyon inkább a természet rendezze el a dolgot,ezért 2 hét múlvára(vagyis jövőhét péntekre)visszarendelt hogy megnézze fejlődött-e.Azóta elmúlt a vérzésem de a múlt hét csütörtökön egy hatalmas alvadt vér darab esett ki belőlem.Szerintetek ettől még megmaradhatott a terhességem?
213. dudorka
2007. ápr. 23. 17:51
A fájdalom csak lelkileg elvíselhetetlen,egyébként nem.Nehéz tanácsot adni,légy erős.Az ídő és a remény segít.
212. szurgo
2007. ápr. 23. 17:22
Sziasztok! Egy ideje már olvasgatom a fórumot, most a segítségeteket kérem. A 6hét+3 napon üres petezsákot diagnosztizáltak, ma 7+6-on megismételték az ultrahangot és hát miért is történtek volna csodák, a baba nem látszik. Csütörtök este megyek tágításra, pénteken műszeres befejezés. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mi fog velem történni? Lelkileg már teljesen kivagyok. 33 éves vagyok, nagyon szerettem volna ezt a babát, ugye nem kell sokáig várnom, hogy újra teherbe eshessek?
211. dindin19 (válaszként erre: 205. - Mandula77)
2007. ápr. 23. 17:22

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sok fertőzés a terhesség második felében veszélyes a babára. Igaz, hogy a szervfejlődés kialakul az első 12 hétben, de problémák sajnos még utána is bőven jelentkezhetnek.

210. dudorka (válaszként erre: 196. - Melrosp)
2007. ápr. 23. 17:17
Véletlen estem teherbe 6 hét után.Nagyon megijedtem, mert ki akartuk várni a 3 hónapot.Erősödni kell a méhednek!Tudom, hogy nehéz kivárni de ne kockáztass!Végig rettegtem a 9 hónapot, de nem csak emiatt.Volt, hogy úgy bevéreztem, hogy ömlött a lábamszárán a vér, és ki se derült miért is volt.A lényeg, hogy sikerült kihordanom!Legyél türelmes,lehet, hogy nem lenne semmi probléma,de jobb félni mint megíjedni!
209. melrosp
2007. ápr. 23. 17:02

Sziasztok!

Holnap megyek orvoshoz, végre letelt ez a 3 hét, én az Elevitet szedem de láttam több változatát, szerintetek mi a kettő közötti különbség: elevit pronatal N vagy Roche?

208. monika1225 (válaszként erre: 207. - Mandula77)
2007. ápr. 20. 13:35
válaszom elküldtem!
2007. ápr. 20. 09:31

Kedves Mónika!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

A gyerekek közeliek, de ritkán találkozom velük. Jövő héten lesz az esküvőnk ahol muszáj lesz az érintkezés velük, hiszen még nem is szóltunk senkinek a babáról. Vívódom ám rendesen, hogy mi legyen...szóljunk előbb, ne szóljunk, hátha nem lesz semmi. Hatalmas dilemmában vagyok. Párommal azt beszéltük meg, hogy ha egy homlokpuszit dobok a gyerekeknek csak nem lesz belőle baj. Szerinted meg lehet így úszni az első időszakot? Aztán úgyis megmondjuk csak ez most egy kivételes alkalom. Egyébként iszonyatosan kapar a torkom és fáj a fejem, pedig nem is emlékszem utoljára mikor voltam beteg.

206. monika1225 (válaszként erre: 205. - Mandula77)
2007. ápr. 19. 18:30

szia!

Remélhetőleg nem pont most kapod el!!!! nem tudom mennyire közeli rokonaid a gyerkőcök, de ha még ők se voltak bárányhimlősek akkor beszéld meg a környezeteddel, hogy most a te érdekedben a találkozásokat ha lehetséges kerülni szeretnéd a gyerekekkel.

Majd bepótoljátok.

azért én elmondom, hogy az első fiammal 9 hetes terhes voltam amikor a hugomtól elkaptam a bárányhimlőt, pedig nem is találkoztam a gyerekkel, csak a lakásban tartózkodtam előtte levő héten.

Rendesen megijedtem és az orvosom is, de SZERENCSÉRE nem lett semmi baja a babának!

ma már 12 éves kiskamasz!

De az hogy nem okoz problémát nagyon ritka , tehát a biztos az lenne ha kerülnéd a gyerköcöket

vigyázz magadra!

2007. ápr. 19. 16:40

Viszont tudjátok mitől félek... a bárányhimlőtől.

Még nem voltam és rettegek, hogy ne is legyek. Hülye voltam, hogy nem oltattam be magam. A családban van két picur, ovisok és nagy eséllyel hozhatják haza a bacikat. Mondjuk ritkán találkozom velük, de félek, hogy puszi ide, puszi oda és már meg is fertőzödtem. Csak legyek már 13 hetes mert akkor már nem lehet baja a babának belőle!

204. monika1225 (válaszként erre: 203. - Mandula77)
2007. ápr. 19. 16:36

köszi a választ!

nekem most fogyik el az Elevit, és azt hiszem átpártolok a Gravidára, a másiktól olyan fura instabil volt a kedélyállapotom a doki azt mondja ettől nem lesz

És remélem én se fogok nagyobb étvággyal lenni tőle!

203. mandula77 (válaszként erre: 201. - Monika1225)
2007. ápr. 19. 16:32

Szia,

én a gravidát szedem és minden oké vele. Az elevitet nem ismerem, csak hallomásból. Nincs egyáltalán több étvágyam tőle.

202. melrosp (válaszként erre: 199. - Mimo)
2007. ápr. 19. 15:27

Szia!

Aranyos vagy hogy írtál, szertnék több helyről tanácsot kérni. Én 9 hetes voltam,már nem volt szívhang és másnap megműtöttek, ennek 2 hete, most várom, hogy legyen mensesem. Járok természetgyógyászhoz, aki segít regenerálni a méhnyálkahártyámat,a héten is voltam nála és azt mondta sokat javultam. ő volt aki segített előző teherbesésemnél is, mert a j.o. petevezetékemet őt tisztította ki, le volt záródva.Nagyon sokan járnak hozzá, rákos betegek, meddő párok, stb. Csoda egy ember.

2007. ápr. 18. 18:32

sziasztok!

Nekem most a doki a Gravidát ajánlotta, mint vitamint. szedte vagy szedi ezt valaki? van valamilyen tapasztalata valakinek? Vagy maradjak az Elevitnél?

200. Vica26 (válaszként erre: 194. - Moncus)
2007. ápr. 18. 17:02
Nagyon-nagyon sajnálom Moncus!!!!!!:(
199. mimo (válaszként erre: 198. - Melrosp)
2007. ápr. 18. 16:56

Igen érdemes szedni, főleg a folsavat.nekem tavaly szeptemrbe volt egy 20 hetes terhességmegszakitásom, a baba beteg volt, akkor megvártuk a 3 hónapnyi pihenőidőt, és azóta 5 hónapja semmi...Én is igy voltam vele mint te, nem akartam várni, azt hittem 6 hét után ha próbálozunk sikerülni fog, de azóta sem lettem terhes(((((((


megkérdezhetem mi történt????

198. melrosp (válaszként erre: 197. - Mimo)
2007. ápr. 18. 16:28

Szia!

Köszi, hogy ilyen gyors voltál, nem akarok várni sokáig , neked nem volt bajod, hogy nem vártatok?Olvatam , hogy többen nem várták ki a 3 hómapot.

Folsavat és C- VITAMINT,Elevitet azért érdewmes szedni?

197. mimo (válaszként erre: 196. - Melrosp)
2007. ápr. 18. 16:16
ne várj sokáig, de azért a 3 hónapot érdemes megvárni.Kitartás!!!!!
196. melrosp (válaszként erre: 195. - Dudorka)
2007. ápr. 18. 16:14

Sziasztok!

Olvastam, hogy te is rögtön 6 hét múlva terhes lettél a vetélés után, nem volt semmi gond a terhességeddel, sz orvosod mit szólt?Én sem szeretnék sokáig várni.

195. dudorka
2007. ápr. 16. 16:08

Sziasztok!

Előszőr elvetéltem egy 8 hetes babát,3 hónap múlva ismét terhes lettem, de sajnos 23 hetesen őt is elveszítettem,méhen belüli fertőzés miatt.Azt hittem sohasem állok talpra.A fájdalom kimondhatatlan,de soha sem szabad feladni!

Úgy alakult,hogy a halvaszülést követő 6 hét múlva, már itt volt az újjabb babó!(véletlenül)

Az orvosok nem sok esélyt láttak,hogy megmarad!Végigrettegtem a terhességemet,többször véreztem is vele!Erős vörös vérrel,hetekig kórházban voltam.Mégis megmaradt, és már itt van velünk,1 éves csibész!

Legyetek erősek,pihenjetek sokat!

Szoritok mindenkinek!

194. moncus (válaszként erre: 191. - Zsuzsa74)
2007. ápr. 16. 09:02

Szia Zsuzsa!

Köszi a kedves szavakat, hát sajnos úgy alakult, hogy meg kellett tudnom ezt is:(

Túl vagyok rajta, bár nem volt könnyű, most már újra a régi vagyok:)

193. moncus (válaszként erre: 190. - Vica26)
2007. ápr. 16. 09:01

Hát ez van...volt, kész, vége:(((

Legalább az a biztos, hogy össze tudunk hozni egy bébit, ezért megérte.

A péntek 13. nekem nem hozott szerencsét, de a doki azt mondta ne keseredjek el, és milyen igaza van!

Köszi a biztatást,most némi szünet, de utána újra próbálkozunk!

puszi

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook