Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

72. Garbo (válaszként erre: 70. - Mimo)
2006. okt. 6. 10:35
Én is nagyon remélem, hogy hamarosan (néhány hét múlva) mindannyian ismét kismamák leszünk.
71. Garbo
2006. okt. 6. 10:32

Szia Vica!


Igen, alig várom, hogy ismét állapotos legyek.

Az Elevitet én is szedem azóta, viszont a Duphastont nem említette a dokim. Azt hiszem ideje lesz orvost és kórházat is váltanom.

70. mimo
2006. okt. 5. 19:44
Sziasztok!!remélem hamar sikerül minegyikünknek a baba.Vica ugylátom voltál vissza és 2 hónap mulva lehet ujra próbálkozni?????
69. Ekka (válaszként erre: 68. - Vica26)
2006. okt. 5. 17:26

Szia Vica.

Pedig tényleg ezt olvatam..

Hát, köszi szépen a felvilágosítást. Remélem mielőbb találkozunk a babát tervezünk topikba, bár én már szívem szerint egy szinttel feljebb költöznék:-))

68. Vica26 (válaszként erre: 67. - Ekka)
2006. okt. 5. 17:14

Szia Ekka!


Ezeket nem írja fel automatikusan a doki.

A Duphastont akkor szokták felírni, ha van egy kicsi barnás vérezgetése a kismamának, aminek a hátterében a progeszteron hormon nem elegendő volta állhat. Húúú, ezt jól megfogalmaztam!

A MagneB6 pedig egy vitaminkészítmény, amit nem receptre írnak fel, és magnéziumot és B6 vitamint tartalmaz, ami segíteni szokott a rosszullétek esetén, illetve a vérezgetésnél is hasznos lehet.


de ezeket, főleg az elsőt, akkor írják fel, ha a fenyegető vetélés kockázata fennáll.

67. Ekka
2006. okt. 5. 17:03

Sziasztok Lányok.

Duphastont és a MagneB6-ot milyen esetekben írja fel a nőgyógyász? Csak, mert valahol olvastam, hogy egy lány elment dokihoz, hogy babát szeretne -előzőleg nem volt semmi problémája- és automatikusan ezt írta fel neki a dr.

66. Vica26 (válaszként erre: 64. - Garbo)
2006. okt. 5. 16:44

Szia Garbo!


Köszöntelek téged a társaságunkban, igaz nem örömmel, mert gondolom, te is szívesebben írnál a terhességes topikba, mint mindannyian!

De talán hamarosan mi leszünk a mostani kismamák utánpótlása.:-)


Az én kontrollom két héttel a kaparás után volt, és szintén egy rutin manuális vizsgálat volt. A dokim megállapította, hogy minden újra a "helyén" van, a méh is visszahúzódott, és megbeszéltük a továbbiakat.

Két mensi után próbálkozhatunk ismét, de addig is szedem az Elevitet. Mihelyst összejön a babóca, felkeresem és egyből elkezdem szedni a Duphastont és a MagneB6-ot megelőzés képpen.


Ha addig semmi gondom nincs, akkor nem kell felkeresnem.

2006. okt. 5. 10:24

Kedves Vica, Zsebibaba és Perfi!


Nemsokára visszatérhettek a terhességes topicba, ne izguljatok! Mint már Vicának említettem, hogy mire mondjuk én már onnan kifele fogok tartani, addigra remélem, hogy újra ott lesztek Ti is!!!

(mi most töltöttük be a 6. hónapot vasárnap)

64. Garbo
2006. okt. 5. 09:27

Sziaztok!


Ha nem bánjátok én is csatlakoznék a topikhoz.

6 hete estem át ezen a szörnyűségen, amin ti is. Nálam a kórházi zárójelentésre 6 hetet írtak, a dokimnál előbb, kb. 2 hete jártam, de egyszerű rutinvizsgálatnál nem volt több az egész. Nálatok milyen vizsgálat volt?


G

63. zsebibaba27 (válaszként erre: 58. - Mimo)
2006. okt. 5. 08:06
Két éve próbálkozunk, de most lettem először terhes 2,5 hónapja.
62. perfi
2006. okt. 4. 18:45

Sziasztok!


Nekem 3 hetet mondott kontrollra az orvosom. Ez volt hétfőn, de mivel csütörtökön van magánrendelése csúszik pár napot a vizsgálat.

Jövő héten lesz a 28. nap. Vajon nekem megjön-e pontosan? Ennyire még soha nem vártam menstruációt, mint most.

Vica, ne tudd meg mennyire szeretnék visszatérni a 'terhességes topikba'! Hiányzik!!!


Pussz

61. mimo (válaszként erre: 60. - Vica26)
2006. okt. 4. 17:48
Okés vica, szavadon foglak majd!!Puszi!!!
60. Vica26 (válaszként erre: 56. - Mimo)
2006. okt. 4. 17:27

Gratulálok a mensidhez! Lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba, és hamarosan a babát tervezünk topikban társaloghatunk!

Már alig várom!:-)

59. Vica26 (válaszként erre: 57. - Zsebibaba27)
2006. okt. 4. 17:25

Nekem két hét után kellett visszamennem. De a 4-5 hét is ideális.

Mióta dolgozol már?

58. mimo
2006. okt. 4. 16:44
Szia zsebibaba!!!Nekem 6 hét mulva kell visszamennem controllra , nekem szülésem volt 20 hetesen azért ugyanolyan a controll mint egy igazi után.A 4 hét ideális neked egty missed ab után!!!De ha pont menstruálnál akkor az sem gond ha csuszol a vizsgálattal.Mióta próbálkoztatok a babával????
57. zsebibaba27 (válaszként erre: 51. - Mimo)
2006. okt. 4. 15:22

Sziasztok!


Rendszeren olvaslak Benneteket, de nincs mindig időm írni is, mert néha néha benéz a főnök.

Csak annyit akartam mondani, hogy pont két hét telt el, de nincs olyan 5 vagy 10 perc, hogy ne gondoljak rá.

Nektek mikor volt a kontroll?

Nem tudom mikor menjek vissza, mert nem volt lehetőségem a dokimmal utána beszélni. 3-4 hét?

56. mimo
2006. okt. 3. 23:25

Szia Vica!!csatlakozok én is a menstruálók táborához!!!Szerintem az jó jel hogy még a vérzésed is erős, hisz ahogy irtad a méhnyálkahártya vastagságától függ a vérzés mennyisége.Az jó ha vastag a nyálkahártya hogy az embrio könnyebben megtapadhat, de ha tudod nem életképes akkor bármilyen vastag nyálkahártya em tudja megmenteni(((Lásd az előző terhességed(((((.


Mindenhol azt olvasom a korai vetélés egy áldás, hisz valamilyen kromoszómarendellenesség alakul ki ami mindenképpen beteg babát produkálna...csak az a baj hogy ezt az áldást lelkiekben nagyon nehéz feldolgozni(((((

55. Vica26
2006. okt. 3. 10:38

Sziasztok!

A kaparás után megjött az első menstruációm, de milyen mennyiségben! Ömlök, mint a zápor!


Éjjel háromkor arra ébredek, hogy valami nincs rendben. Elszaladok a wc-re, ahol is látom, hogy a pizsamám csupa vér a tampon ellenére. Máskor egy tampon elég egy egész éjszakára, mert olyankor kevesebb szokott lenni. Most meg a tampon ellenére úgy átáztam, mintha semmi nem lett volna benn!

Moshattam a pizsimet, a lepedőt, sőt még az ágy kárpitját is sikálhattam! Jó kis éjjeli program volt!


Gondolom, ez a kaparás miatt lehet, csak nagyon remélem, ez nem marad így!

Azon is filóztam, hogy ez a nagy mennyiségű vérzés azt jelentheti, hogy jó erősen felépült a méhnyálkahártya, ami talán azt is jelentheti, hogy ha legközelebb teherbe esek, akkor jobban megtapadhat a bébi! Vagy túl messzemenő következtetéseket vonok le?

(Mindenben a legjobbat szeretném látni.;-)


Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

54. perfi (válaszként erre: 53. - Vica26)
2006. szept. 29. 16:50
Ahogy megfogalmazták, hogy mit tartalmaz. :(
53. Vica26
2006. szept. 29. 16:47
Mi volt benne a durva?
52. perfi
2006. szept. 29. 16:40

Sziasztok!!!


Ma elmentem a szövettani eredményért. Hát elég durva a megfogalmazása. Szerencsére nem volt semmi komoly ok, amiért a vetélés bekövetkezett.

Beszéltem az orvosommal is. Jövő héten vár kontrollra.

51. mimo
2006. szept. 27. 21:58

Szia vica!!!


Látod én is igy tettem mint te.Eltüntettem azokat a ruhákat amiket akkor hordtam amikor már volt pocakom, meg a kismamaujságokat, a kiskönyvemet, a terhességi csikok elleni testápolót, a leleteket, stb.Igazad van soha nem felejthető az hogy már voltál kismama, ha lesz már babád akkor is eszedbe fog jutni.Hihetetlen hogy itt is ahogy megtudták az ismerősök sokan számoltak be arról hogy ők is hányszor vetéltek már életükbe(csak ezekről nem beszéltek).

50. 1b6124cf3d (válaszként erre: 48. - Mimo)
2006. szept. 27. 20:36
Szia Mimo. Én is 20 hetes terhes voltam amikor megszültem a babámat. Tudom milyen nehéz ezt átélni, de jó látni,hogy már a követkekezö babóra gondolsz. Én nagyon nehezen tettem túl magam rajta. Neked mit mondott az orvosod mennyi idöt kell kihagyni a következö terhességig.
49. perfi
2006. szept. 27. 15:34

Szia Mimo!


Nagyon sajnálom, ami veled történt.

Ha van kedved,akkor gyere át a 'babát trevezünk' topikba. Ott sok babát elvesztő, majd újra tervező csajszival találkozhatsz. Jó kis csapat. Itt elsírhatod bánataidat. Nekem is sokat segítettek és segítenek.

48. mimo
2006. szept. 27. 15:09
Sziasztok!!Ugy látom hogy itt is mindenki ujra gyorsan teherbe akar esni.Hát nekem is ez a vágyam nagyon.3 hete 20 hetes terhesként meg kellett szülnöm a babámat, mivel a jobb veséjében ciszta volt.Szörnyü volt, és én is az uj terhességre gondolok, habár rendszertelen a ciklusom és 2 éve még hormonkezelésekre jártam..sikertelenül..most meg spontán teherbe setem.De ezután nem tudom mi jóra számithatok.ha van kedvetek irjatok.Vandy neked szoritok.
47. Vica26
2006. szept. 12. 17:58

Jaj, bocs az altatásra nem is válaszoltam.

Ahány kórház, annyi szokás.

Itt nem altatnak, csak vénásan kábítanak. Ez jól hangzik, az ember azt hinné, hogy szinte magánál se lesz, de egy fenét! Mindent érez, képben van és szenvedhet még fizikailag is! Ha tudom, hogy ez ilyen rossz, csak altatásban mentem volna bele. Jó tudom, hogy sok kockázattal jár az altatás, de akkor is!

Habár abban tényleg lehet valami, hogy ha fizikailag is szenvedsz, akkor könnyebben túlteszed magad a lelki szenvedésen. Elvonja a figyelmet a lelki bajokról.

46. perfi
2006. szept. 12. 17:55

Nekem még csak kiskönyvem sem volt. :(

Odáig el sem jutottam.

Talán jobb is így. :(

45. Vica26
2006. szept. 12. 17:43

Ja, és még valami.

Lehet, hogy ez nem sokat jelentett, de egykis cipősdobozba összeszedtem az összes babávak kapcsolatos holmikat, mint pl. a kiskönyvemet, a hozzá kapott kismama újságot, a netről kinyomtatott babás cikkeket, a gyógyszereket, amiket szednem kellett, kaptunk már egy kacsát és egy kis zokni, meg egy kis bodyt, meg ilyeneket, és jó mélyre elsüllyesztettük őket. És végül a fájdalmat is bezártuk a dobozba.

Ezt a műveletet már a műtét után kigondoltam, de csak egy hete tudtuk megcsinálni.

Azért is jó. mert nem látom magam körül a terhességre emlékeztető dolgokat.

Persze ettől még nem fogom elfeljteni, hogy én már voltam kismama!

44. perfi (válaszként erre: 42. - Vica26)
2006. szept. 12. 17:39

Nem is csak az öltözködés miatt lesz jó tavaszi-nyári kismamának lenni. Téli kismamaként nem mutogathattuk volna büszkén a pocinkat.

(Bár inkább ne látták volna)

Na de nem akarok sajnálkozni!

Fel a fejjel!!!


Nem értem Téged miért nem altattak el? Nálatok nem szokás?

43. Vica26
2006. szept. 12. 17:34
elvágák=elvágták

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook