Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

102. Vica26
2006. okt. 17. 16:53

Sziasztok!


Néha úgy érzem, hogy olyan gonosz vagyok.

A hétvégén tudtam meg, hogy egy volt osztálytársamnak hamarosan a második babája születik meg.

Nem tudtam neki szívből örülni, mert a lelkem legmélyén az a kérdés sejlett fel, hogy nekik már a második, nekem meg az első sem? Miért?


Úgy látszik az emberi természet már csak ilyen!

101. perfi (válaszként erre: 100. - Garbo)
2006. okt. 17. 14:59
Garbo, ezzel pont én is így vagyok. Szerdán mentem vissza dolgozni. S pont aznap jelentette be az egyik kolléganőm, hogy babát vár.
100. Garbo
2006. okt. 17. 11:06

Sziasztok!


Nekem is nap, mint nap eszembe jut. Nagyon-nagyon várom már, hogy gyorsan elteljen ez a pár hét.

Nemrég tudtam meg, hogy egy csoporttársam kisbabát vár. Annyira őrülök neki, de közben nagyon elszomorít is.

99. mandy
2006. okt. 17. 10:22
Én hat éve vetéltem. Már 'csak' heti egyszer-kétszer jut eszembe.....
2006. okt. 17. 10:15

Sziasztok!


Nem akarom tovább rontani a hangulatot, de nálam is úgy van, hogy nincs olyan 5 perc, hogy ne gondoljak rá, hogy mi történt.

De azért mindenki pozitívan tekintsen a jövőbe! Okszi lányok?

Remélem napokon belül megjön.

Puszi mindenkinek!

97. Vica26
2006. okt. 13. 23:24
Bizony nehéz!!!
96. perfi (válaszként erre: 95. - Vica26)
2006. okt. 13. 23:01
Bennem is megfordult az, hogy a következő baba a második lesz. Ilyenkor azonban mindig azzal vigasztalom magam,tutira a szemem fénye lesz. Nagyon fogom szeretni.S ha az a szörnyű vetélés nem lett volna, akkor lehet hogy ő sem lenne. Viszont ott van az a kérdés is, hogy milyen lett volna az első babám. Nehéz ez! :(
95. Vica26
2006. okt. 13. 22:22

Sziasztok!


Én is elég sokat mélazgatok mostanában.

Például eszembe jutott, hogy amikor még csak tervben volt a baba, akkor az volt az elsődleges célom, hogy pozitív legyen a tesztem. Soha nem is gondoltam arra, hogy utána baj lehet, és elvetélek. Mindig úgy gondoltam, ha végre egyszer sikerül, akkor én leszek a legboldogabb ember a Földön, és utána már semmi baj nem történhet.

Álmomban sem gondoltam, hogy az első babámat el fogom veszteni! És szinte mostanában tudatosul bennem, hogy igen, én az első babámat ELVESZTETTEM! A következő már "csak" a második lehet. Volt egy kis élet, aki szinte nem is élt. Vajon milyen lett volna?

Nagyon várom már hogy összejöjjön a következő, de félek, hogy nem tudok majd a pozitív tesztnek felhőtlenül örülni, mert már tudom, hogy az csak az első állomás. Az út nem ér ott véget, annak a kis életnek világra is kell jönnie.

Néha engem is elfog a rosszkedv és a szomorúság. Néha olyan kilátástalan a jövő!

Persze van, amikor nagyon pozitívan látom a helyzetet, és szerencsére ez a sűrűbbik eset, de most valahogy le vagyok hangolódva.

Hát, van ez így!

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de ez most kikívánkozott belőlem.

Puszi!

94. mimo (válaszként erre: 93. - Perfi)
2006. okt. 13. 22:19

Szia perfi!!!!


Sorry a munka miatt, kiváncsi vagyok én is milyen lesz.ma ért az első meglepi, mikor üzenik hogy lejárt a táppénzem.Rohanok be a rendelőbe, és szóltam hogy még nem is voltam a 6 hetes controllon.erre mondták ha még maradni akarok akkor kérjek az orvostól olyan igazolást hogy még pihenést igénylek.

Mondják ezt az ápolónők, holott én az orvosal megbeszéltem meddig maradok.Na akkor mit okoskodnak bele???


Már nem kell sokat várni a köv, mensesre, már a 11 napon vagyok, remélem hamar eltelnek a napok!!!Puszi!!!

93. perfi (válaszként erre: 91. - Vica26)
2006. okt. 13. 22:02

Igazad van, még nem ért véget, de már csak kevés van és barna.


Hogy milyen újra dolgozni? Furcsa. Egy kicsit nehéz visszarázódni, s megszokni az állandó terhelést. Képzeld, hogy csütörtökön délutános voltam, s 14-től hajnali 3-ig kellett bent maradnom. Mire hazaértem alig 1 perc és már aludtam is. Kimerítő volt.


A munkatársakról csak annyit, hogy aki a terhesség bejelentésekor örült és gratulált, az most is odajött, megkérdezte hogy vagyok és mi történt. Viszont akit akkor sem érdekelt, azt most sem. No comment.

Egy váratlan hír is ért. Az egyik kolléganőm szerdán jelentette be, hogy babát vár. Egyik szemem sírt, a másik nevetett.


Már nem bírtam megállni és kiszámoltam, hogy elvileg legközelebb Nov.6-án kell megjönnie. Ami tart mondjuk 5 napig. Akkor a bébi project kb.Nov. 13-án indulhat. :)))

Hogy bírom ki? Azt nem tudom! Néha kezdek kiakadni!


Puszi

92. mimo (válaszként erre: 81. - Vica26)
2006. okt. 13. 19:46

Szia Vica!!!


olyanannyira bevált neki hogy mire megrendelte , még meg sem érkezett és már terhes volt.természetes uton!!!!!!!Abbahagyta a hormonokat, erre koncentrált, és sipp-supp összejött neki.


Még alkalma sem volt kipróbálni!!!De most én is veszek egyet!!!!!!


ja arra meg hogy minden nap eggyütt lesztek nem bólogatok.


nekem az orvos azt mondta hogy minimum 3 naponta kell szeretkezni, mert a spermiumoknak is kell idő arra hogy életerősek legyenek, és meg tudják termékenyiteni a petesejtet.


ha minden nap van akció éretlenek a spermák, és nem lesz erős baba, sőt valószinü semmilyen(((((.


3 napig életképesek a spermiumok, ugyhogy elég ha igy akciózuunk.remélem nem tul bonyolult ahogy leirtam!!Puszi!!

91. Vica26
2006. okt. 13. 14:27

Szerintem a vetélés utáni első menstruáció más, mint egy átlagos.

Legalábbis mindhármunk példája ezt mutatja. Sokkal erősebb volt a vérzés.

Van egy olyan érzésem, hogy még neked sem ért véget!


Milyen újra dolgozni? Munkatársaid hogy fogadtak? Emlékszem, mesélted, hogy mikor bejelentetted a terhességet, nem mindenki örült tiszta szívből. Most hogy viselkedtek veled ezek a "kedves" emberek?

90. perfi (válaszként erre: 89. - Vica26)
2006. okt. 13. 13:55

9 évig szedtem fogamzásgátlót. Ez idő alatt 5 napig tartott enyhe vérzéssel. Gyógyszer előtt kb. 7 napig volt közepesen erős.

Lehet, hogy lesz még valami, mert feszít az alhasam. :(

89. Vica26 (válaszként erre: 87. - Perfi)
2006. okt. 13. 13:42

Szia Perfi!


Nekem is az első két nap volt erősebb.(Szintén vízesés!)

Tegnap volt a 10. napom. Ma már talán nem lesz semmi, eddig legalábbis úgy néz ki.

Habár az elmúlt 5 napban már csak szivárgott, és elég volt a tisztasági betét is.


Lehet, hogy neked csak ilyen rövid volt, de jó erős. Máskor meddig tartott?

88. Garbo (válaszként erre: 87. - Perfi)
2006. okt. 13. 13:12

Szia Perfi!


Szerintem az a lényeg, hogy megjött. mindenkinek máshogy reagál, indul be a szervezete egy ilyen szörnyűség után.

87. perfi
2006. okt. 13. 11:52

Sziasztok!


Vetélés utáni első mennstruációm kedden jött meg, a 29.napra. Nagyon örülük, mert beszéltem erről az egyik kolléganőmmel és neki 6 hónap múlva jött csak meg az első. Szerdán mentem először dolgozni, de jól pórul is jártam. 8 órás műszak alatt 3 fehér nadrágot hazsnáltam el, annyira esős volt. A Niagara vízeséshez tudnám hasonlítani.

Szerintetek az normális, ha 2 napig totál erős, de tegnap csak szószerint 2 csepp, ma még semmi sem volt!? Lehet ilyen rövid egy mensi??? Lehet, hogy mire írtok ki is derül! ;)

86. Vica26
2006. okt. 13. 09:35

bocs:

mikroszkóra=mikrószkópra

fáradság=fáradtság

85. Vica26
2006. okt. 13. 09:33

Szia Zsebi!


Én is abban bízom, hogy ha egyszer összejött, akkor másodszor is sikerül. Persze remélem, minél hamarabb! Talán ebben tudna segíteni ez a mikroszkóp.

Utánanéztem a neten: Mayby Baby mini mikroszkóp a neve. Az ára 8000-12000 Ft körül mozog. Ez azért nem kevés!

Úgy döntöttem, egy hónapot adok a természetnek, talán mindenféle extra nélkül is sikerülhet a dolog. Elvégre úgy tervezem a próbálkozós hónapunkat, hogy egy napot sem fogunk kihagyni. A mikroszkóp is csak az időzítésben segít. Így ha mindennap együtt leszünk, nincs szükség mikroszkóra.

Persze, ez most csak terv, nem tudom meg tudjuk-e így valósítani? (Pl:. fáradság...stb)

Ha ez a taktika nem válik be, akkor mindenképpen beszerzek egy ilyen mikroszkópot!


De azért bízunk abban, hogy minden rossz után valami jó jön!

2006. okt. 13. 08:45

Egy orvos azt tanácsolta, hogy keressek fel egy meddőségi centrumot. Felhívtam őket telefonon, de annyi volt a válasz, hogy legalább két vetélés, és 3 sikertelen inszemináció után menjek.

Hiszek benne, és remélem ti is, hogy ha letelik a tilalom, akkor ugyanúgy kisbabánk lesz már első hónapban, mindenféle segédeszköz nélkül. Mindössze a vitaminokat kell szedni. Mit gondoltok róla?

2006. okt. 13. 08:39
Vagyis mindannyian spontán teherbe tudnuk esni. Megjegyzem a dokinak annyi volt a hozzáfűznivalója, hogy örüljek, hogy legalább teherbeestem, mert eddig az sem sikerült. Igaz nálam mint 3 hónapja kiderült petevezetékek voltak elzáródva.
2006. okt. 13. 08:36

Szerintem nekünk nem kell ilyen ketyere, mert mindannyian vártunk már babát. Sajnos azt pedig nem tudjuk befolyásolni, hogy kromoszóma, vagy valamilyen elváltozás miatt ne történjen mégegyszer

hasonló.

81. Vica26 (válaszként erre: 80. - Mimo)
2006. okt. 12. 23:50
És bevált az uncsitesódnak?
80. mimo
2006. okt. 12. 23:17

Én is hallottam erről a mikroszkópról, nekem az uncsitesóm akinek 9 évig nem volt baba ezt használta.

Ezt ő rendelte valahonnan, és már 3 éve is 12 000 ft volt.Az orvosa segitségével jutott hozzá, fel kellett irani.ha tudok rőla ujat leirom nektek!!!

79. zsebibaba27 (válaszként erre: 78. - Stöpszli)
2006. okt. 12. 10:02

Szia Stöpszli!


Köszönjük, hogy leírtad a módszeredet.

Egy kérdésem lenne, ha gyógyszertárban nem árulják, hol lehet beszerezni? Kb mennyibe kerül?

Köszi

2006. okt. 11. 21:56

Sziasztok!


Az én módszerem abból áll, hogy otthon nyugodt körülmények között tudodjátok megállapítani, hogy van-e peteérésetek, tüszőrepedésetek, fogamzó képesek vagytok, vagy sem.

Neki köszönhetem, hogy 11 év várakozás után orvostól orvosig járva, rendszeresen menten uh-ra, vérvételre a peteérés megállapítása miatt,ami sem nekem sem a pénztárcámnak nem tett jót, mivel magán dokihoz jártam. De nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. a használatával már egy hónap múlva "babás lettem", ráadásul kisfiú,amit szerettünk volna az első kislány után..Ugyanis valamilyen szinten a baba nemét is befolyásolhatjátok, tiszta biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.


A kérdésekre válaszolva nagyon sok mindent tudnék róla mesélni, de mivel ez elég sokáig tartana így megpróbálom röviden a lényegét leírni:

Kinézetre akkora, mint egy rúzs. Nagyon egyszerűen használható klinikailag tesztelt a neve mini mikroszkóp. Bárhol bármikor használhatjátok, ahányszor csak akarjátok, megtudhatjátok, hogy termékeny vagy terméketlen időszakban vagytok-e.

Használata egyszerű a mikroszkóp lencséjére egy kis nyálat kell cseppenteni, és ha megszáradt 5-10 perc után mindenféle szaktudás nélkül megállapítható a dolog, amikor termékeny időszakban vagy a nyál rajzolata páfránylevél, a többi napokon ilyen nem látható.

Azoknak ajánlják

- akik a természetes fogamzásgátlás hívei,

- akik nem szeretik a hormonkészítményeket.

-akiknek a hormonális fogamzásgátlás nem javasolt,

- akik ritkán élnek nemi életet-így még inkább felesleges a gyógyszer szedése.

-Változó korú hölgyeknek,

-akik szeretnének kisbabát,

-akik szeretnék előre megtervezni a fogamzás és így a születés időpontját,

-akik a ritka együttléteket a termékeny időszakra tartogatják,

-akiknek a reggeli hőmérsékletmérés és más egyéb nem vált be.


Röviden ennyi. ja és ami még fontos egyszeri nem nagy befektetés örökéletű, ha csak össze nem tapossátok.


Ha még van kérdésetek szívesen válaszolok. Gyógyszertárba ne keressétek ott nincs. Ez nem a PG/53. Annál komolyabb szerkezet, a ciklust részletesebben mutatja.


Sziasztok


Ildikó

77. Vica26 (válaszként erre: 73. - Stöpszli)
2006. okt. 10. 22:37

Szia Ildikó!


Ez a tutti módszer engem is érdekelne!

Látod, mindenkinek felkeltetted az érdeklődését.:-) Ezért feltétlenül oszd meg velünk a titkodat! Talán nekünk is bejönne.

Sajnos vagyunk itt egypáran, akik sok mindenen keresztül mentek, akiknek nem ment minden simán.

De most mindenki tiszta lappal indul, új esélyt kaptunk a sorstól, és szeretnénk ezt mihamarabb megragadni.


Tehát várjuk nagyon a válaszod!!!

76. mimo (válaszként erre: 73. - Stöpszli)
2006. okt. 10. 22:10

Szia Ildikó!!!


Az én keresztnevem is Ildikó, névrokonok vagyunk, meg ugylátom sorstársak is.


nekem is 4 évig sikertelen volt mindenféle kezelés ami babához vezetett volna, majd spontán lettem terhes mikor lemondtam róla, de sajnos 20 hetesen megszakadt.3 hónap mulva akarok babát, leirod azt a tutti módszert????Mert nincs peteérésem és lehet évekig megint nem lesz eredmény!!!Segitesz????

75. zsebibaba27 (válaszként erre: 73. - Stöpszli)
2006. okt. 9. 14:16

Szia Ildió!


Köszöntünk köztünk.

Elárulod a módszert?

2006. okt. 9. 13:39

Sziasztok!


Mindannyiotoknak sok sikert kívánok!!!

2006. okt. 9. 12:41

Sziasztok lányok asszonyok!


Csatlakozhatok hozzátok?

Bár ennyi hozzászólást nem tudtam vissza olvasni, nagyon érdekel a témátok.

Magamról annyit, hogy kislányom születését követően 11 évet kellett várnunk a következő babára. Közben 2000-ben volt egy vetélésem is.

Mindenféle módszert kipróbáltunk, folyamatosan jártunk uh-ra, vérvételre, hogy pontosan meglehessen állapítani a peteérést, mivel semmi szervi problémát, elváltozást nem találtak az orvosok egyikünknél sem.

De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot, aminek segítségével egy hónapon belül kismama lettem.

Ez a történet kicsit régen volt, mert az a baba már az első születésnapját is betöltötte.

Ismerem a havonta vásárolt, és hát többnyire hiába elhasznált tesztek után érzett lelki csalódásokat. Én sokszor haragudtam magamra, hogy miért nem tudtam várni még pár napot, akkor nem dobtam volna ki az ablakon a pénzt. De mondanom sem kell, sokszor beleestem még ebbe a hibába.


Hát csak ennyit akartam


Sziasztok


Ildikó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook