Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
282. Erika31 (válaszként erre: 281. - Christineee)
2007. máj. 21. 17:27

Szia!


És lelkileg hogyan sikerült feldolgoznod?

2007. máj. 21. 17:23

Sziasztok !


Nekem márciusban volt egy vetélésem a 10.héten.

A dokik fejezték be.

280. melrosp (válaszként erre: 277. - Mimo)
2007. máj. 21. 17:20

Szia mimo!

tudod írtam a természetgyógyászról, nem akarod felkeresni, biztos tudna neked is segíteni.

279. Erika31 (válaszként erre: 276. - 12667dcac6)
2007. máj. 21. 15:45
Köszönjük szépen! A vallás és a hit más. Én hiszem, hogy oka volt, hogy megtörtént, de elbeszélgettem a Jóistennel, és elmondtam neki, hogy a 3.-at nem fogja megkapni. Legyen elég a kettő.
278. Erika31 (válaszként erre: 275. - Mimo)
2007. máj. 21. 15:43

Szia Mimo!


Igen, tudom mi történt Veled, végigolvastam a topikot. Azt nem mondták Neked, hogy mitől alakult ki a vese probléma? Neked kellett döntened róla?

Igen, meg kellett szülnöm a Kicsit. Sokat imádkoztam a Jóistenhez és a Kicsi lelkét is kértem, hogy segítsen, hogy ne kelljen sokat szenvednem. Persze akkor már csak a kis teste volt bennem. És csodával határos módon, nagyon hamar megszületett. Azt mondta az orvosom, nagyon ritka az ilyen. Te meddig vajúdtál?

277. mimo (válaszként erre: 276. - 12667dcac6)
2007. máj. 21. 15:32
Köszönjük szépen a jókivánságokat.Ránkférne.nekem 5 év alatt ez a terhesség volt az egyedüli, nagyon nehezen sikerült.Azóta 9 hónap eltelt, és nem jön össze megint a baba.És ez a sok sikertelenség mégjobban elkeserit(((((((((Pedig ugy biztam benne hogy ha egyszer sikerült akkor hamar fog majd,De csalódnom kellett, és ki tudja még meddig fogok............
2007. máj. 21. 15:28
Sziasztok lányok!!!!!!!!!!!!!!!Nem is tudom mit is írjak.Annyira de annyira sajnállak benneteket,így ismeretlenül is.szörnyű lehet nektek átélni mindezt amit itt leírtok.Bár nekem van két gyönyörű,egészséges kicsi lányom,remélem nem baj,hogy írtam nektek.És bár nem vagyok vallásos,de azt kérem a jóistentől,hogy tegyen bebenneteket is olyan boldoggá mint amilyen én vagyok.
275. mimo (válaszként erre: 273. - Erika31)
2007. máj. 21. 15:23

Szia Erika!!Szörnyen sajnálom ami veled történt(((.Tudom hogy milyen szörnyen érzed magad.Én is a 20. héten veszitettem el a babámat, jobb veséje nem fejlődött ki rendesen, igy megszakitották a terhességem.Azt hittem belehalok(((((.De az idő mindent megold.


Az a baj hogy azt gondolod hogy egyszer már megtörtént, akkor nem történhet meg ujra.és erre tessék, te is 2-szer vetéltél(((((((.meg kellett neked is szülnöd igaz???Nekem is.........

274. Erika31 (válaszként erre: 272. - Almakompót)
2007. máj. 21. 14:41

Szia Almakompót!


És megállapították, hogy mi történt?

273. Erika31
2007. máj. 21. 14:38

Sziasztok Lányok!


Igazából sokat olvasgattam, de még sehova nem írtam. Ez az oldal viszont megtettszett. 2 hete vesztettük el a Kisfiunkat, 23 hetes terhességi kórban. Sajnos ez már a 2. baba volt, de az első a 7. hétben halt meg. Mindkettő ugyanúgy, missed ab. Az előző is nagyon megviselt, de a mostanihoz nem hasonlítható. Remélem valami kiderül, hogy miért is történik mindez velünk, annyira vágytunk erre a kisbabára, nagyon vigyáztam rá, végig itthon feküdtem vele, mert a terhesség elején is voltak problémák. Aztán mire azt gondoltam, hogy rendben van minden, egyszer csak megállt a szíve. Nagyon fáj, nem tudom mikor fogok túllenni rajta.

2007. máj. 20. 11:17

Sziasztik lányok!


Nekem 22 hetesen indult meg a szülés, és meghaltak az ikerbabáim :(

Lassan eltelik a három hónap amit a doki ajánlott, de lelkileg nagyon ki vagyok!

Még azt is megkockáztatom, hogy most fogtam csak föl igazán, hogy mi történt és most sokkal rosszabbul vagyok mint korábban.

Szerintem minimum fél év mire valamilyen szinten ki tudok ebből lábalni. Legalább is most úgy gondolom.

271. melrosp (válaszként erre: 266. - Mimo)
2007. máj. 20. 10:32

Szia mimo!

Írtam neked a jónás naptár oldalon, olvasd el.

szia

270. melrosp (válaszként erre: 264. - Gabo001)
2007. máj. 20. 10:20

szai gabo!

Nálam is ugyan az a szitu volt mint nálad. nekem a műtét után 5 héttel jött meg, azóta már 7 hét telt el, én 2 hónapot pihenek és utána hajrá, az én dokim 2-3 hónapot mondott.

szerintem sokaáig nem szabad rajta agyalni, arra kell gondolni, hogy jön a következő baba , és igen mi is leszünk boldog kismamák.

kitartás.

269. monika1225 (válaszként erre: 264. - Gabo001)
2007. máj. 19. 12:15

szia

Legbelül lelkileg legalább három hónap kell! De ez nagyban emberfüggő és sokat számit a párod, környezeted hozzáállása! Most még nehéz de hidd el idővel enyhül, de elmulni sose fog!

Kitartást és pihenést neked!

268. mimo (válaszként erre: 267. - Gabo001)
2007. máj. 18. 22:03

Nálunk a baba jobb veséje nem fejlődött ki rendesen, ezért meg kellett szülnöm((((.Ez tavaly szeptemberbe volt, 3 hónap után decemeberbe elkezdtünk élesbe, de azóta nem lettem terhes((((((.5 év alatt ez volt az első terhességem sajnos((((((.Nincs peteérésem, meg a tejem sem apadt el((((((((..


nekünk is 3-6 hónapot mondtak.Pl akivel eggyütt feüdtem ő is 20 hetesen vetélt, 3 hónap mulva terhes is lett, most már a 23. hétbe jár, én meg............


Szerintem várj mindenképp, és hidd el nem a testi dolgok miatt, hanem a lelkiek miatt.majd meglátod később hogy miről beszélek.el kell engedni a babát, meg kell gyászolni, és azután vágyni egy másikra, és nem ezt a terhességet keresni abba is.Nagyon nehéz feldolgozni, de muszály!!!!!Puszi!!!!

267. gabo001 (válaszként erre: 266. - Mimo)
2007. máj. 18. 21:56
Köszi Mimo! Én 4 rendes mensest gondoltam megvárni! Remélem a dokim sem ellenzi majd. Azért gondolom az sem mindegy, hogy valakinek a 9. héten megy el a baba, vagy esetleg sokkal később. Ha később megy el, akkor nem kell több idő a méhnek, hogy regenerálódjon? Hát azért az ember nem is gondolná, hogy a 20. héten is még baj lehet!!:-( Kitartás neked is! Első babád volt? Próbálkoztok már?
266. mimo (válaszként erre: 264. - Gabo001)
2007. máj. 18. 21:48

Sajnálom gabo!!!Tudom hogy szörnyen fáj most ott...legbelül.Legalább 2 hónap kell amig kicsit enyhül a fájdalom.Vigyázz magadra, pihengess.A vérzés a vetéléstől számitott 4 héten belül meg kell jönnie.De 6 hétig ha nem jön meg sincs gond.nekem egy 20 hetes terhességem volt, azt elvesztettem, és utána pont 28 napra megjött.


Minél előbb akar ilyenkor az ember babát, de a 3 hónapot várjátok meg, azután nyugodtan próbálokzzatok.3 vérzés kell hogy a nyálkahártya regenerálódjon.Kitartást neked!!üdv.

2007. máj. 18. 21:47

Sziasztok!

Nekem július 31-én ment el a babám, sokat gondolok rá és még mindig nagyon fáj, de szerencsés is vagyok, mert van két gyönyörű lányom.

Én az első vérzést vártam meg, utánna elkezdtünk próbálkozni, de még gyógyszeres stimulálás sem segít. Nekem 3-6 hónapot mondott a doki, de biztos voltam benne, hogy nem fog egyhamar sikerülni a baba.

264. gabo001
2007. máj. 18. 21:38

Sziasztok!

Nekem május 6-án ment el a babám (anyák napján!!!), és akkor be is fejezték a terhességet műszeresen. Ez volt az első baba. 9. héten ment el.( nem volt szívhang)Elkésett vetélés volt, nem görcsöltem. Kicsit barnáztam.

Férjem végig velem volt, sok erőt adott, kapcsolatunk megerősödött. (ez az egy előnye volt)

Most már úgy tűnik a barnázást is abbahagyom. Kontrollra majd az első menses után akarok menni. Azt mondta a dokim, akkor majd megbeszéljük a továbbiakat. Akkor a kórházban 6 hónap várakozást mondott, de ahogy így olvaslak titeket (meg más honlapokat is) sok doki 3 hónapot elegendőnek tart. Most akkor mi van? Persze mi is minél előbb akarunk babát, de nem akarom, hogy baj legyen.

Melrosp! Írtad, hogy neked az 5. héten jött meg. Mihez képest az 5. hét? A vetélés (műtét) napjától, vagy miután abbamaradt a vérzés?? Köszi előre is!

Jó éjt csajok!! Mi is leszünk még boldog kismamák!! Csak most olyan nehéz..:-( Várom is a következőt nagyon, de ha ŐRÁ gondolok megszakad a szívem!! Mikor lesz jobb?? Mikor nem fáj már ott belül?? Már lelkileg értem.

263. melrosp (válaszként erre: 262. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 18. 14:42

Szia fiona!

Ne izgulj semmin, megfog jönni rendesen kb. 6 hét, nekem 5 . héten jött meg.Mit gondolsz a természetgyogyászról, megprobálod? most kellene elkezdened járni hozzá mikor még csak regenerálodsz.

szia

2007. máj. 18. 10:39

Sziasztok! Még a megmaradt Elevitet beszedem, aztán meg tegnap vettem Gravidát (azt mondta a dokinő, hogy mindegy melyiket szedem), azzal folytatom.

Szurgo! Egy kicsit nálam is jobb, de még nem vagyok 100 százalékos. Szerintem ez természetes. Örülök, hogy Te már jobban vagy! Nekem a dokinő azt mondta, hogy augusztusban próbálkozhatunk, úgyhogy tényleg nincs sok idő a Te és az én sajnálatos "eseményünk" között. Mi augusztus legelején megyünk nyaralni, de fogalmam sincs, hogy mikor fog most megjönni. Különben nálam (amikor most kedden, a műtét után egy héttel!) visszamentem a dokihoz, már azt mondta, hogy tüszőt lát, és ilyenkor a leghajlamosabb az ember, hogy teherbe essen! Persze most nem szabad! :-(( Azt mondta a dokinő, hogy akkor menjek vissza, ha az első menstruációm kimarad. De tudtok valamit mondani, hogy ha most megjön, mi a teendő? Vagy semmi különös?? Megjön és kész?

261. szurgo (válaszként erre: 259. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 17. 14:00

Szia Fióna! örülök, hogy jobban vagy már, napról napra jobb lesz. Nálam már teljesen átfordult a dolog, volt még pár kiborulásom, de mosmár csak előre nézek, hőmérőzök stb.

Annyira hasonló cipőben járunk, talán két héttel vagyok előtted. Pár napja fura, ismerős szurkálást éreztem a petefészkemnél, gyorsan csináltam egy vizeletes ovu tesztet és azonnal pozitív lett, tehát már van is peteérés. Mi elméletileg júliusban próbálkozhatunk, mire megjönne éppen nyaralni megyünk, remélem már egyel többen mehetünk :). Így legalább gyorsan elrepülne az idő az ultrahangig. Annyira jó lenne....

260. monika1225 (válaszként erre: 259. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 16. 10:41

Tudom nehéz most nem aggodni, de próbáld meg hogy nem aggodsz előre a következő terhességért, próbáld meg szerencsétlen véletlennek felfogni.

Örülök, hogy nem látott most semmit a doktornőd, és remélhetőleg a véreredmény is jó lesz! Pihenj sokat és tényleg szedjél valami vitamint mert amin most keresztül mentél az minden tartalékodat felhasznált!

Gondolj arra, hogy mindjárt itt az augusztus!:))

2007. máj. 16. 10:31
Sziasztok! A dolgok úgy érzem jobban alakulnak. Tegnap voltam orvosnál (a méhen kívüli terhesség miatt). Megultrahangozott a dokinő. Elvileg nem látott semmit, csak jobb oldalt valamit. De azt mondta, hogy az valószínűleg már tüszőérés. Teljesen meglepődtem, hogy ilyen hamar??? Azt mondta, ilyenkor nagyon fogékony azt ember. Azért még leküldött vérvételre. Ma kell betelefonálnom az eredményért. Úgyhogy nem kiabálom el a dolgokat. Tök fura volt, mert kérdeztem, hogy akkor augusztusban próbálkozhatunk már? Ő igennel válaszolt. És kérdeztem, hogy akkor mi a teendőm. Mondja, hogy már most kezdjem el szedni a terhességi vitamint, de ha teherbe esnék augusztusban, akkor is várjam meg az első menstruáció kimaradást. Ez mind rendben lenne, de most is ezt tettem. És lássátok mi lett az eredmény! Úgyhogy félek egy kicsit, nehogy következőleg is ez legyen a vége. Nincs rá garancia. A dokinő erre nem mondott semmit. Persze a szövettan még nincs kész, de ahogy olvaslak Titeket, semmi nem fog kiderülni belőle. :-( Legalább tudnám mitől volt, és legközelebb mit kell másképp csinálni!!!
258. szurgo (válaszként erre: 255. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 15. 10:24

Sziasztok!

Fiona, csak meg akartam kérdezni, hogy hogy vagy? Jobban van már a lelked egy kicsit?

257. melrosp (válaszként erre: 255. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 10. 12:07

Szia Fiona!

Nem szabad keseregni, főleg nem azon rágódni össze jön egy vagy sem, sokan írnak ilyet és olyat is. Csak is pozitívan kell gondolkodni, mert a negatívat meg vonzod magadnak. bÍzzál magadban, és azt ajánlom tényleg keresd fel azt a természetgyógyászt, több barátnőmnek segített már, és most én is hozzá járok, azt mondta nekem jun. közepén már lesz baba.

A barátnőm akit 4 hete vittem el hozzá hosszú próbálkozás után esett teherbe az Ő segítségével, elvolt záródva a petevezetéke, ő rendbe hozta és most volt nála a héte és a 3 napos bébit már látta nála, na mit szólsz, szuper nem.

Az nem baj, hogy pesten laksz, járnak hozzá szolnokról, szegedről stb.

Cím: kerekegyháza, írj priviben és elküldöm a címet ha érdekel.3000 ft egy kezelés,.szerintem ne habozz és menj hozzá mniél hamarabb, segít a méh nyálkahártyáját rendbe tenni.ő ugy is megmondja mikor jöhet a baba.

256. szurgo (válaszként erre: 255. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 10. 11:25

Szia Fiona!

Holnap lesz két hete, hogy műtöttek. Csak két napig véreztem, utána jött kb. 1-1,5 hét barnázás, de tegnapra már teljesen elmúlt. Műtét előtt egy szemernyit sem véreztem és mégis ilyen hamar elmúlt. Mondjuk a normális mensim is elég rövid szokott lenni.

Ha megjön elmegyek dokihoz megnézetni magam, hogy minden rendben van-e, de én nagyon bízom benne, hogy hamar összejön majd. Én az orvossal ütemeztetem be az együttlét időpontját, nekem az előző is így jött össze.

2007. máj. 10. 11:08

Sziasztok! Nekem a dokinőm azt mondta (még a műtét előtt), hogy 6 hétig egyáltalán ne legyünk együtt a férjemmel, és utána legalább 2 hónap kihagyás legyen. Persze ez attól is függ, hogy jövő hét kedden mit lát az orvos. Mármint, hogy lehet-e méhen kívüli terhességem. Olyan fura, hogy csak tegnap véreztem. Ma már olyan homok színű kevés folyadék jön. Amikor a szülésznő barátnőmnek ezt említettem, azt mondta, hogy szerinte nem baj, mert előtte 2 hétig folyamatosan véreztem, és lehet, hogy ezért is jött kevés kaparék. Remélem igaza van. Ki mennyi ideig vérzett a műtét után?

Kicsit félek, hogy nem fog majd összejönni a baba, mert itt többen is írjátok, hogy nem jött össze azóta sem.

Kedves Melrosp! Érdekelne a természetgyógyász, de én Pest megyében lakok. Mindenképpen megbízható kéne, és nem aki csak úgy csinál,mintha gyógyítana. A segítségedet köszönöm!

254. melrosp (válaszként erre: 252. - Mimo)
2007. máj. 10. 06:30

Szia mimo!

Mért nem próbálkozól meg egy természetgyógyásszal. tudnék neked ajánlani egyet, aki segít a fogantatásban. Igaz, hogy a vitaminoktól nem leszel terhes, de megelőzi a fejlődési rendellenességeket. írj ha érdekel

253. Vica26
2007. máj. 9. 22:22

Sajnálom Fiona!:(



Mindenkit altatásban műtöttek?

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook