Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? fórum

90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. nov. 20. 15:36
Nekem a hajdina nagyon nem izlik, pedig megszoktanm enni minden nyavaját, de ezt nem veszek többet.Szoktam bulgurt, kuszkuszt, barna rizst , és csak úgy zöldségféléket összepárolni, mostanában sütni . Cukkini, répa, borsó, brokkoli, kukorica, karalábé, csicsóka stb
2013. nov. 20. 15:35
Nekem a hajdina nagyon nem izlik, pedig megszoktanm enni minden nyavaját, de ezt nem veszek többet.Szoktam bulgurt, kuszkuszt, barna rizst , és csak úga zöldségféléket összepárolni, mostanában sütni . Cukkini, répa, borsó, brokkoli, kukorica, karalábé, csicsóka stb
359. patapucs (válaszként erre: 358. - Patapucs)
2013. nov. 20. 13:33

Jól rémlett, a 80-as bejegyzés nálam a hajdina.

A kölest megkeresem a neten.

358. patapucs (válaszként erre: 357. - Ef28dc56be)
2013. nov. 20. 13:30

A hajdinához és a köleshez.


Igaz, hogy a hajdinának a szénhidrát/kcal értéke kb. hasonló mint a többinek, ám élettani szempontból értékesebb.

A szénhidrát mennyiség nagy része keményitő (ha jólrémlik kb. 80-90%-a) és így csak a maradék az, ami valódi szénhidrát + a vércukrot is lassan emelei meg és nem úgy, mint pld. a fehér rizs.


Keresek linket majd mind a kettőhöz és beteszem a naplómba (bár lehet, hogy már korábban csináltam, majd visszanézem) és meg tudjátok nézni, hogy melyik miért jobb.

357. ef28dc56be (válaszként erre: 355. - Icuska538)
2013. nov. 20. 13:12

Bocsi, meglehet, hogy én értettem félre.

A 348-as hozzászólásodban attól kezdve, hogy:

"Még egy dolog...

és egészen a végéig nekem teljesen úgy jött le, mint aki visszakozik a megállapodásunktól. Természetesen nagyon örülök, ha félre-értettelek, és részedről nincs visszakozás. :)))


Egyébként ma délelőtt már voltam lent, kb. egy jó órahosszát gyalogoltam egyik üzletből a másikba, be is véstem a KalóriaBázisba egy normál tempóban végzett gyaloglás címén.


Egyébként voltam bent a gyógynövényben, megnéztem, összehasonlítottam a kölest és a hajdinát. Mivel valahol azt olvastam, hogy a rizs helyett inkább kölest kellene, a tésztaféle, tarhonya helyett a hajdinát kellene használni.


Szóval a rizs és a köles egymáshoz viszonyítva kb. ugyanannyi kcal, ch, és egyéb összetevőket tartalmaz. Most néztem, a hajdina is kb. ugyanott van e tekintetben, csak ezek ugye árban jelentősen drágábbak.

2013. nov. 20. 12:53
Csak arra akartam rátérni, hogy azonos korúaknak kb azonosak az adottságaik, persze ez csak nagy vonalakban , és könnyebb egy hasonló adottságúval együtt csinálni , de semmi rosszat nem akartam .Mindenkit meghallgatunk , de más egy fiatal és más egy idős eü-s problémákkal- mint én -teli fogyúkúrája. Bár nem jó szó ez a fogyókúra , mert inkább életmódváltás.
2013. nov. 20. 12:44
Én nem irtam olyat, hogy nem akarom csinálni , SŐT kell csinálnom , de az nem biztos, hogy egyféle a módszerünk , de a mozgásra véd és dacszövetséget kötöttünk , nem ? Örülök, hogy velem korúval mehetünk , mert a problémák hasonlóak ebben a korban. Ird meg honnan veszed melyik mondatomból ,hogy nem igy gondolom .
354. ef28dc56be (válaszként erre: 353. - Patapucs)
2013. nov. 20. 12:27

Köszi, rendes vagy!

Egyébként ott vagyok én is több fórumban is, néha-néha már az az érzésem, hogy lassan a "vízcsapból is" kisibolya folyik! :))))

353. patapucs (válaszként erre: 352. - Ef28dc56be)
2013. nov. 20. 12:22

Hmm, a második felét én sem értettem....mondjuk most sem értem.

Nézdd a jó oldalát: a magad 65 évével fiatalka vagy még. :-)


Amúgy nézd meg azokat a fórumokat is, ahol én dumálgatok, hátha szimpi vmelyik. Praktikus több helyen ott lenni, jó ötleteket is be tudsz gyűjteni. :-))

352. ef28dc56be (válaszként erre: 351. - Patapucs)
2013. nov. 20. 12:18

A 348-as válaszát értelmezem visszakozásnak.

A 344-esben még (amire most az előbb hivatkoztam) még nem voltak aggályai.


A két válasza között eltelt 1-2 óra, és hogy ki/mi miatt változott a véleménye, nem tudom. Én a 348-ast úgy értelmezem, mint aki megbánta, hogy a 344-esben elvileg csatlakozott.


De mindegy! Csinálom én egyedül is, ha valaki más is jön velem együtt, akkor már könnyebb lesz, sajnálom!

351. patapucs (válaszként erre: 350. - Ef28dc56be)
2013. nov. 20. 12:07

Helló!


Biztos, hogy jól értetted? Szerintem nem írt semmit, ami "visszatáncolás" lenne.

350. ef28dc56be (válaszként erre: 344. - Icuska538)
2013. nov. 20. 12:02

Nem értelek, mi/ki miatt táncolsz most vissza. Persze nem szükséges indokolni, mindenki szabad akaratából tesz/nem tesz ezt-azt.


Amit írtál indokként, hogy a fiatalabbak még könnyebben állnak neki tornázni, stb. stb.

Az adatlapomon bárki olvashatja, hogy már 65/N vagyok, hogy ha te még nálam is idősebb vagy, akkor bóknak veszem, hogy a fiatalok közé soroltál. Egyébként pedig csak "mondvacsinált" ürügy a visszakozáshoz felhozott indok! Sajnálom!

2013. nov. 19. 21:17

Icuska538,kisibolya és mindenki aki kicsit is komolyan veszi a fogyókúrát !

A hiba nem a mérlegben van,hanem bennünk !!!

Tudni kell hogy aki fogyózik és mozog is ,annál ez nem csak a mérlegen fog meglátszani ,hisz az elvesztett zsír helyett izom növekszik rajtunk,és annak is van súlya !Majd ha kialakul a megfelelő izomzatunk és még mindig fogyózunk,és már nem sok felesleges zsír lesz rajtunk,akkor a mérleg nyelve gyorsabban fog lefele mozdulni !

NEM SZABAD FELADNI !!!!

Tartsunk ki egymás mellett,osszuk meg őszintén egymás közt a gondjainkat,problémáinkat hogy tanulhassanak/tanulhassunk/ belőle. Az örömhírek pedig doppingolni fognak bennünket !

Sajnálom hogy ilyen kevés ember meri bevállalni a túlsályának kínját,annak ellenére hogy név és arc nélkül inkognitóban maradhat az aki akar.

Én bízom benne hogy mindnyájunknak menni fog ez a módszer ! AKARNUNK KELL és kész !

Várom - várjuk a negatív és pozitív véleményeket,hozzászólásokat, Minél többet,többen írjatok .

Nekem ma gyümi napom volt. Erről sokmindent nem lehet írni .De holnap !!! Kocsonyát fogok enni sok-sok erőspistával kenyér nélkül !

Kitartás mindenkinek ,és én pl. szívesen olvasnám nap mint nap hogy ki mit evett az adott napján .

Szép jóéjszakát mindnyájatoknak .

2013. nov. 19. 20:17
Visszajöttem , van egy óra elfoglaltságom estefele , de már itt vagyok és tornáztam is .4 óra fele ettem azóta csak egy joghurtot és ennyi mára. Ki kell birnom máskor ez nekem jó volt ha nem vacsiztam be. Én elég nagy db csaj vagyok 175 magas és mázsán felüli, már sok ruhám elkótyavetyéltem , de lehet még szórok szét . Míg dolgoztam sokat összegyüjtöttem de most nincs annyira szükségem ha eldöntöm fogok szólni legalább jó helyre kerül, remélem nem haragszotok érte. Még egy dolog sokkal jobb azonos korúakkal együtt fogyizni mert egyformák az eü-s gondok kb , fiatalabbaknak ugye ritkábban vannak ilyen jellegű problémáik, nekik legalább arra nem kell figyelni , hogy cukor, pajzsmirigy stb és a gyógyszerek miatt is nehezebb mert az üres gyomornak nem jók a pirulák, legalább is én igy vélekedem .
347. c383f88f42 (válaszként erre: 346. - Ef28dc56be)
2013. nov. 19. 18:34
Hajrá! Feltétlenül nyomonkövetem az eseményeket.
2013. nov. 19. 18:24
343-344-345 sorszámok alatt van a "szövetségünk" lényege, aki akar csatlakozzon hozzánk és tornázzunk együtt, vegyük fel a kesztyűt!!!
345. ef28dc56be (válaszként erre: 344. - Icuska538)
2013. nov. 19. 17:34

Az elmúlt napokban én is teljesen magam mellé zuhantam, amikor itt azt olvasom, hogy a 90 napossal mások havonta 4-5-8-9 kg-kat adnak le, én pedig másfél hónap alatt 1,5 kg-ot!

Aztán ma reggelre azt mondtam, nem baj, a társaság jó, itt maradok közöttük, és amit lehet ötletet, módit, "ellopom" tőlük, biztosan lesz olyan, amit ha hozzáteszek a saját módimhoz, mert ugye az apró dolgok eredményei előbb-utóbb összeadódnak.

Tudom, hogy alapvetően nálam is a kenyér- és tésztaféléhez való erőteljes kötődés játszik szerepet, azt viszont nem tudom elképzelni, többektől hallottam, hogy egyszerűen egy-egy szelet paprikát rágnak el kenyér helyett! Ez nálam biztosan nem jön be. Talán leginkább az Abonett, vagy a puffasztott rizs. Még keresek a boltokban hajdinát, majd megnézem az árát, ha jó esetleg tarhonya (= száraztészta) helyett, akkor még esetleg bevetem azt is. És persze a mozgás!


Hidd el, ahogy nálunk is majd megindul lefelé, az pedig szinte biztos, hogy nem fog visszajönni! Nekünk nem jön vissza! :))))

344. Icuska538 (válaszként erre: 343. - Ef28dc56be)
2013. nov. 19. 17:27
Ez tetszik , nekem csináljuk , de akkor ne hagyjuk egymást feladni! Kicsit el tud az ember kenődni , miért van az , hogy némelyik ember könnyen leadja , némelyik fel sem szedi mi meg kinlódunk , én nagyon. Mondjuk -nyugtatom magam- a pajzsmirigy alultermelés biztos nem a fogyit segiti , de azért mégis. Csak hát ugye le tud az ember törni, nem ?
343. ef28dc56be (válaszként erre: 342. - Icuska538)
2013. nov. 19. 17:17

Szia Icus!

Nyugi-nyugi!

Az én mérlegem sem mutat semmit, pedig már ki is cseréltem, hogy ami volt, az már biztosan nagyon öreg és sztrájkol. Nincs semmi baja, a réginek sem volt! Nálam viszont még a ruhák sem mutatnak semmit!

Azért csinálom, csinálgatom. Persze már induláskor is eldöntöttem, hogy nem fogom nagyon mereven és szigorúan venni a szabályokat, inkább csak a "saját ütememben". Persze meglehet, hogy esetenként kicsit szigorúbb is lehetnék magamhoz.!


Másrészt a torna nálam sem jöhet egyelőre szóba, max. itthon a lakásban a helybenjárás, törzsdöntés, derék-körzés és hasonlók. A gyaloglás attől függ, hogyan bírják a lábaim aznap, persze meglehet, hogy esetenként ott is csak egy kis "ösztöke" kellene, hogy neki-induljak a másodikról lefelé.

Fogjunk össze te+én, és fogadjuk meg egymásnak (magunknak), hogy holnaptól minden nap 2x, d.e. és d.u. egyelőre csak 10-10 percet fogunk itthon a szobában helyben-járást és hasonlókat csinálni. A séta-gyaloglást pedig heti 3, de minimum 2 alkalommal beütemezzük! És persze a 90 napos étrendet igyekszünk tisztességgel betartani!!! Mit szólsz hozzá??

Még az is meglehet, hogy ezzel az indítással még mások is csatlakoznak hozzánk. De ha van valami jobb gondolatot, módszered, ötleted, örülnék ha megosztanád velem, velünk!

2013. nov. 19. 17:03
Sziasztok! Régen irtam de olvaslak benneteket, és nagyon nem tudom hovatenni amit a mérlegen látok. Módjával eszek , tornázom , megyek mármint gyorsan , futni nem tudok a térdem miatt , és a mérleg nem veszi tudomásul, sőt. Pedig a nadrágjaim lötyögösek lettek / lehet a sztreccs elment belőlük? / Félretéve a hüleséget a mérleg sz*rul mér , a térfogatom viszont mást mutat, nem értem , nem értem. Valaki tud valami magyarázatot ami kicsit megnyugtatna?
2013. nov. 19. 16:55

Szevasztok!

Ma keményítős napom van-volt!

Ebédre megfőztem a tarka bablevest, jó sok zöldséggel. Azután el kellett mennem, későn értem haza, a leves berántásával már nem foglalkoztam. Ettem egy jó tányérral belőle úgy! Végülis hozzá kell(ene) szokni!

Vacsira sós vízben megfuttattam egy kisebb fej karfiolt, majd hígra kevert nokedli-tésztába forgatva megsütöttem. Ez volt a vacsim, majd mindjárt felmegyek a KB-ra megnézem, hogy hol is tartok?


Nálatok mi újság????

2013. nov. 19. 07:02

Jó reggelt mindenkinek.

Én zabpehely-párti vagyok .A zablisztből készítem a palacsintát is ,és amihez nagyon kell lisztet használni nálam az csak zabliszt lehet. A töltött paprika és töltött káposzta gombócába a rizs helyett pedig zabpelyhet teszek. Finom ,könnyű tőle a töltelék.

Tegnap szénhidrát napom volt,és délután aranygaluskát sütöttem az unokáimnak. Nem kellett volna :-( Beettem belőle annak ellenére hogy elég fegyelmezettnek tartottam magam. Eddig.

Ma gyümölcs napom lesz.

Mindenkinek szép napot !

2013. nov. 18. 18:41

Hogy neked milyen igazad van!

Pedig pár évvel ezelőtt pont ezt mondtam egy ismerősnek, hogy ne csodálkozzon, hogy a konzerv kukorica-kúra után nem fogyott!! :))))

2013. nov. 18. 18:35

Inkább hajdina, köles vagy zabpehely, zabkorpa.

Ezekben sincs glutén.


Én nagyrészt zabpelyhet és hajdinát eszem.

337. patapucs (válaszként erre: 336. - Ef28dc56be)
2013. nov. 18. 18:32

A kukoricát nem javaslom.

Tudod, a kacsákat is azzal tömik, hogy jó kövérek legyenek.

Meg a disznók is kapnak.

336. ef28dc56be (válaszként erre: 335. - Patapucs)
2013. nov. 18. 17:42

köszi!

a net-en kismillió féle-fajta puliszta-recept van. Lehet, hogy tarhonya, és száraztészta helyett célszerű lenne arra átállni????

Egyelőre költői kérdés, holnap utána nézek!

335. patapucs (válaszként erre: 334. - Ef28dc56be)
2013. nov. 18. 17:13

Helló!


Gyorsan beugrom.

Igazából most nem ugrik be olyan dolog (a rántás max), ami miatt ne lehetne bablevest enni.


Wikipédiáról:

A gluténtartalmú gabonafélék helyettesítésére alkalmazható köles, kukorica, rizs, amaránt, maniókagyökér, főzőbanán, hajdina, quinoa, teff, gesztenye, szója.

2013. nov. 18. 16:37

Sziasztok! Van itt valaki????


Azt szeretném kérdezni, hogy:

- holnap keményítős napom lesz, jól gondolom, hogy az alaposan bezöldségelt tarka bableves megengedett lesz?

- valahol olvastam, hogy azért főznek puliszkát, tarhonya, rizs és hasonlók helyett, mert a kukoricadara glutén-mentes. Erről tud valaki valamit?

2013. nov. 17. 23:39
Jó éjszakát ,holnapra szép napot !
332. bencuska (válaszként erre: 331. - Ef28dc56be)
2013. nov. 17. 18:41

Köszönöm a kedves szavaidat.

Itt laknak a gyerekeim a mi lakásunk környékén. Az ablakunkból rálátok mindkét gyermekemra :-)

Ez néha jó.de néha fárasztó.Az unokáimat pedig imádom !53 éves leszek a jövő hónapban,még bírom a gyűrődést :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook