Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? fórum

90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
421. ef28dc56be (válaszként erre: 419. - Bencuska)
2013. nov. 29. 14:54

Szevasztok!

Szóval az a szerencsém, hogy én a sült tésztákat, süteményeket jószerivel nem is kívánom. Ha 2-3 havonta rámjön hogy olyasmit ehetnék, (magam kedvéért nem sütök), lemegyek a cukiba, és veszek 1-2 db-ot, aztán jól elvagyok egy darabig nélkülük.

Talán ezért van-volt, hogy a kenyérfélékhez és a főtt tésztákhoz "szorosan kötődöm, kötődtem" :)))


Sült krumpli = nálam az volt a desszert! Még este 7-kor is képes voltam kimenni a konyhába, egy kis rágcsálni-való szalmakrumplit sütni!!!!

Most, hogy már írom a kalóriabázis, és a legutóbbi keményítős nap időhiány miatt összedobtam magamnak egy kis paprikás-krumplit, persze kolbi nélkül, hááát.... nézzétek csak meg, micsoda energia-bomba!!!!


Nemcsak a krumplit, a rizst is imádom.

Hozzáértők mondják, ha már választani kell, vagy lehet, akkor inkább rizst együnk, mert nem olyan gyorsan bomlik le a szervezetben, mint a krumpli, tehát egyrészt nem hirtelen emeli meg a vércukrot, másrészt hosszabb ideig érzed magad jólakottnak!

420. ancsika688 (válaszként erre: 419. - Bencuska)
2013. nov. 29. 14:38
A sütikkel én is így vagyok,csak nekem hidegen is jöhet:)Jobb el se kezdenem enni,mert nem tudom abbahagyni,ráadásul nagy a kísértés,mert minden hétvégén sütök a fiúknak.Ha nem kóstolom meg,akkor meg bírom állni.
419. bencuska (válaszként erre: 418. - Ef28dc56be)
2013. nov. 29. 14:02

Biztos vagyok benne hogy így lesz !

Nálam csak a szénhidrátokkal van a baj annak ellenére hogy én kenyeret, már nem is tudom mióta nem ettem.

Imádom a fehér-rizst a tepsiben sült burgonyát ,imádom a sült kelt tésztákat .Ritkán,de akkor kiadósan beeszek belőle . És csak forrón !!! Ha kihűlt már nem izgat.

418. ef28dc56be (válaszként erre: 417. - Bencuska)
2013. nov. 29. 09:41

Szia-szia!

Hát igen, én is tartani akarom (amennyire tudom) a 90 naposnál tanultakat, még akkor is, ha már lejárt a 90 nap, az biztos, (nem akarom elkiabálni), de úgy néz ki, hogy a kenyérféléhez való "szoros kötődésem, ragaszkodásom" az utóbbi másfél hétben erősen lecsökkent.

Most abban a "hiedelemben" élek, hogy ettől kezdve előbb-utóbb intenzívebb súlycsökkenés fog mutatkozni.

2013. nov. 28. 21:26

Az ünnepek finomabbnál finomabb falatkáinak a mennyiségi odafigyelése szerintem mindenkinek kihívást jelent.

De nem történik semmi ha visszacsúszik véletlenül 2-3 kg .Utána annál nagyobb bedobással folytatjuk /kezdjük/ a szétválasztó diétát.

Én megpróbálom betartani ezt a szabályt annak ellenére hogy addigra már leteleik a 90 napom.

Szeretném folytatni ezt a módszert addig amíg látok egy kis eredményt.

Ma ebédre rántott karfiol és rántott csibecombot ettem .Vacsorára pedig kocsonyát kenyér nélkül. Délután pedig tekertem 45 percet elég intenzív tempóban.

Mivel közelegnek az ünnepek mi lenne ha adnánk egymásnak diétásabb finomságokról szóló kipróbált recepteket ?!

416. ef28dc56be (válaszként erre: 415. - Ancsika688)
2013. nov. 28. 10:49

Nagyon ügyes vagy!

Persze meglehet, sőt biztos, hogy valamit én is megtartok az itt tanultakból, és nem az a célom, hogy az ünnepek alatt "bezabáljak", talán inkább a sorrendiség kötöttsége, + a főétel és köret összeválogatási kényszere lesz az, amin egy kicsit lazítok majd.

2013. nov. 28. 10:34
Úgy tervezem,hogy az ünnepek alatt is szétválasztok,de a mennyiséget lehet,hogy túl lépem.Most 1200 kalóriát eszem,arra a pár napra lehet,hogy 1500-1600 lesz,de a reggeli marad a gyümölcs.Igy nem lesz akkora a kísértés:)
2013. nov. 28. 08:34

Hát nagyon ügyesek vagytok!

Tudom, hogy sokkal többet kellene mozogni, mint amit én csinálok. Azt is tudom, hogy nagyon nehezen "engedtem el" a kenyér-félét.

A 90napos elkezdése előtt kb. 3-4 nap alatt elfogyott nálam a napi 2-3 szelet fehérkenyér is. Most tartok ott, hogy kb. másfél hete már nem vettem fehér-kenyeret, és 4 napja, azaz négy egész napja még az Abonett-hez sem nyúltam!


Holnap reggel akarok méretkőzni, a centi egyelőre nem mutat változást!

Mindegy, kb. dec. 20-ig csinálom, majd ha az eddig lement "kemény kilókon" túl további csökkenés is mutatkozik, akkor végig csinálom január 7-ig, ha nem, akkor megtartva a most megtanult jó dolgokat, de a szétválasztást az ünnepekre abbahagyom.

És természetesen igyekszem az eddigieknél is többet mozogni. Majd látom!

413. ancsika688 (válaszként erre: 411. - Bencuska)
2013. nov. 27. 21:40
Jó éjszakát:)
2013. nov. 27. 21:38
Szoktam mogyorózni:)Ami nagyon hiányzik az egy jó kis leves,keményítő napon főzni is fogok krumplilevest,vagy bablevest,hús nélkül.
2013. nov. 27. 21:34

Most elköszönök tőletek !

Pihentető jó éjszakát mindnyájatoknak !

2013. nov. 27. 21:27

Így van ! Nálam a földimogyoró jött be gyümi napon.

Mikor azt éreztem hogy nagyon éhes vagyok,akkor megettem pár db földimogyorót . De nem sózottat !

A Tescóban /ez nem a reklám helye,de tény/holnaptól olcsóbb lesz,én is veszek fél kg-ot magamnak ,és csak akkor veszem elő ha nagyon éhes leszek.

409. ancsika688 (válaszként erre: 408. - Bencuska)
2013. nov. 27. 21:23
Holnap gyümölcsnap,majd kompenzálom:)
2013. nov. 27. 21:20

Ne tegyél magadnak szemrehányást emiatt !

Erősíti az emert a gyengeség.

Csak az a lényeg hogy ne minden nap bűnözz ! Néha megengedett,de csak tényleg NÉHA !

Akarni kell lefogyni . Nagyon nagy akarat kell hozzá én tudom .Beleestem már párszor abba a hibába hogy naponta csak egy picit csak egy picivel többet....aztán rá kellett jönnöm hogy magamat csapom be. Én nagyon szurkolok neked !

407. ancsika688 (válaszként erre: 405. - Bencuska)
2013. nov. 27. 21:12
Szép eredmény,nagyon ügyes vagy!Eddig két hét alatt nekem is lement 2 kg,de ma szénhidrátnapom volt,és sokat bűnöztem:(Almás pitével,nem bírtam megállni,hogy csak egy szeletet egyek.
2013. nov. 27. 20:44

Amit kifelejtettem . Válasz a kérdésedre :

csak szobabiciklizem néha !

Általában a kiskutyámmal naponta sétálok. Nem sokat,mert már hideg van és én elég fagyos vagyok,a kutyusom pedig kicsi, közel van a földhöz

gyorsan megfázik . /szobakutya:-)

405. bencuska (válaszként erre: 404. - Ef28dc56be)
2013. nov. 27. 20:42

Szia !


Ez a 10.hetem és 10 kilót fogytam eddig. Az első két hétben lement kb. 4 kg a többi kicsinyenként a mai napig.Ha úgy veszem hogy párszor nagyokat vétettem az előírásoknak / 4-szer/ és elég szélszőségesen étkezem mennyiségileg ,akkor nem rossz az eredmény. Ha a másik oldalát nézem hogy - kivéve azt a pár nap vétkezést - nagyon szigorúan betartottam a diétát ,akkor keveslem a 10 kg-ot. Hogy mire értem a szélsőséges étkezést ?

Néha sokat eszem /csak az aznapi megengedett kajából/,de nem kistányérral ! Néha pedig alig eszem valamit ,ami szintén nem jó.

Ma például ettem 25 dkg datolyát + 1 db banánt + 1 db narancsot. Na ez sem normális ! Holnap pedig valószínű rántott csirkecombot fogok enni :-)

De a Te tojásás receptedet is memorizáltam,mert tetszettés meg fogom csinálni .

Ja.....és holnapra elkészül a ma főzött kocsonyám !

404. ef28dc56be (válaszként erre: 402. - Bencuska)
2013. nov. 27. 15:55

Te mióta csinálod és mennyit fogytál már?

És naponta mit, és mennyit tornázol hozzá?

403. ef28dc56be (válaszként erre: 402. - Bencuska)
2013. nov. 27. 08:52

Szia!

Nekem tegnap volt fehérje-nap (a második), ebédre olajos halat ettem (betyárul ráéheztem), vacsira csináltam egy spec. tojás-salátát: (ideírom, aki akarja, próbálja meg)


4 db. főtt tojás felkockázva, 2 db nyers alma kockára vágva, kb. 10-12 cm kígyóuborka, vagy 1-2-3 db. csemege uborka felkockázva. 1 doboz joghurtba/kefírbe egy kis őrölt bors + ételízesítő, ráborítva, minimum 4 órát álljon a hűtőben. Ezzel a mennyiséggel egy db. 1 l-es jénai van tele, és kb. 3-4 evésre vagy képes elpusztítani!.


Persze, lehet hozzá borsót párolva, vagy salátát, kínai kelt is felcsíkozva amikor van, bele tenni, jó még bele a beszáradt trappista sajt is kockára vágva, átpuhul és finom lesz. (A banán nem jó bele és a főtt krumpli!)

2013. nov. 26. 20:12

Nekem ma szénhidrátnapom volt.

Az ebédem fini volt.

Oliván pirítottam apróra vágott v. hagymát ,adtam hozzá reszelve fokhagymát.Félretettem .

Grahamlisztből 1db tojással szaggattam galuskát .Leöblítettem hideg vízzel,majd a hagymához kevertem. Ehhez natúr lecsót ettem ./ se szalonna,se rizs,se tojás /

Vacsorára csak hagymás galuskát ettem csípős paprikával,paradicsommal. Délután kicsit elkurvulva megettem 1 tönkölykockát.

Holnap gyümi napom lesz.Délután kocsonyát fogok főzni,és másnap fehérjenapon azt fogok ennei !

Ti mit ettetek ma ?

Ti mit ettetek ?

401. patapucs (válaszként erre: 400. - Ancsika688)
2013. nov. 26. 10:39

:-D

Akkor én nem is próbálkozom, nem szeretem az édeskés ízű krumplit. :-)

csak jó lett volna egy kis tepsis rakott hús, de majd eszem karácsonykor tepsis krumplit. :-)

2013. nov. 26. 10:30
Sziasztok!Megcsináltam a csicsókát,sütőben sütöttem,mint a steak burgonyát.Nem rossz,de nem is különleges.Az íze hasonlít,a kicsit megfagyott krumplihoz,édeskés.Kipróbáltam,ilyet is ettünk:):)Maradunk a krumplinál,az olcsóbb:D
2013. nov. 25. 19:57

Szép jóestét annak aki itt tud lenni !

Nálunk ma a gyerekek nagy örömére "leesett" a hó . Nem maradt nyoma ,de szép volt maga a látvány ahogy hordta az erős szél a nagy kerek hópelyheket .

2013. nov. 25. 11:31
Boldog névnapot minden Katalinnak!
2013. nov. 24. 21:12

Sziasztok !

Sok sikert kívánva köszöntöm az új belépőt !

A csicsókához nem tudok hozzászólni mert nem láttam és nem is kóstoltam .

Ellenben a naspolya gyümölcs révén minden nap reggelire ehető akár a többi gyümi. Akkor jó mikor megcsípi a dér. Én a héten talán minden nap ettem pár szemet. Úgy van ahogyan kisibolya írja - belülről érik .Finom édeskés az íze .5 apró kis mag van benne .Le kell húzni a vékony kis héjrészt és ehető.

Én ma fehérjenapot tartottam. Az ebédem sült kolbász és hurka volt párolt káposztával.A hurka nem tartozik a legdiétásabb kaják közé,de nem ettem sokat belőle. A vacsorám vadasmártás volt főtt hússal. Hát meg kell hogy mondjam,ma jóllaktam :D

396. ef28dc56be (válaszként erre: 392. - Ancsika688)
2013. nov. 23. 16:04

Naspolyát gyerek koromban ettem rengeteget. Olyan helyen laktunk, ahol volt fa.

Várd meg míg teljesen megérik, ha még nem ismered, akkor először csak érett állapotban kóstold meg, különben valóban nem lesz a kedvenced!


Egyébként olyan, mint vannak körték is, amelyekre azt mondjuk, hogy "belülérős", tehát először a belseje érik, és úgy halad kifelé. Én úgy szeretem leginkább, a félérettet.

395. ef28dc56be (válaszként erre: 389. - Ancsika688)
2013. nov. 23. 16:01

Utána néztem a Wikin:

a csicsóka valóban olyan kinézetre, mint egy fának a göcsörtös gyökere, de ha megpucolod, akkor már színre, állagra, ízre hasonlít a rózsa-krumplihoz.


Az édesburgonya pedig pucolás nélkül, kinézetre hasonlít a burgonyához, de attól eltekintve semmi másban. Ezért is nevezték el tévesen édesburgonyának.

2013. nov. 23. 12:35
Nekem a csicsóka csak nyersen ízlett kicsit édeskés volt az íze gyerekkoromba ettem. Kiváncsian várom a beszámolót.
393. patapucs (válaszként erre: 391. - Ancsika688)
2013. nov. 23. 12:34
Remélem jó lesz. :-)
2013. nov. 23. 12:34
Naspolya is volt azt sem ettem,azt mondták ,hogy fanyar,így nem mertem venni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook