Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? fórum

90 naposban kezdő vagyok és egyedül vagyok. Jön velem valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
181. bencuska (válaszként erre: 177. - 357b18fc0c)
2013. nov. 4. 19:21

Igazán nagyon sajnálom ami a cicáddal történt ! Ezt a fájdalmat csak az tudja átérezni,akinek van a közvetlen közelében kisállata-háziállata-szobakedvence. Nekem is volt egy gyönyörűséges hófehér perzsa cicám,/kb20 éve/de attól alig vártam hogy megszabaduljak .Sokáig hordtam orvoshoz ,szegénykém az őseitől örökölte a durvaságot,vadságot. Karmolt,mart,harapott és végtelenül durva goromba cica volt. Ennek ellenére szeretem a macseszokat. Kutyám van,az talán mindig is volt . Foxival kezdtem gyerekkoromban ,majd magyar vizslám volt 12 évesen kellett elaltatni,és most westim van.

A vizsla után azt mondtam hogy soha többet nem lesz kutyám,mert olyan mint ő volt, nem létezik több. Kb 15 évig őriztem a bejárati ajtó mellett a pórázát .Letörölgettük minden hétvégén,óvtuk,vigyáztunk rá . És eljött az idő ,amikor azt mondtam hogy nekem kutya kell.15 év múlva vettük meg a mostani kutyánkat aki egy személyiség .Imádjuk !

2013. nov. 4. 19:17

Szia-szia!

No örülök, hogy itt vagy, fújd ki magad!

Nagyon sok volt a szaladni-valód?

2013. nov. 4. 19:13
Szép jóestét mindenkinek !
178. ef28dc56be (válaszként erre: 177. - 357b18fc0c)
2013. nov. 4. 18:30

Nem tudom mit mondjak! Szegénykém!

Szomorú! Milyen idős volt?

2013. nov. 4. 18:25

Szép estét, már akinek:(

Amikor hazajöttem a cicusom kiszaladt és a szemem láttára elütötték.. olyan szerencsételün jöt tki:(((

nem forgalmas az utcánk pedig. a karjaimban halt meg:( Egy igazi sziámi cica volt:(

176. ef28dc56be (válaszként erre: 175. - Bencuska)
2013. nov. 4. 17:06
Oké! Vissza-várunk!
2013. nov. 4. 16:19
Valami közbejött,mennem kell. Este 7 után itt leszek .
2013. nov. 4. 16:17

Én a te helyedben gombapaprikást(sok tejföllel) csinálnék belőle ,és teljeskiörlésú lisztból egy kevés galuskát is szaggathatsz hozzá,hisz egy szelet kenyér helyett az is elfogadott.

Én nagyon szeretem :-)

173. ef28dc56be (válaszként erre: 171. - Bencuska)
2013. nov. 4. 16:11

Köszi, jó hogy írod!

A következő napokban én is gombát akarok főzni. Még azt nem döntöttem el, hogy holnap legyen-e belőle valami sós-borsos-fokhagymás rátét-köret-féle a sült csirke mellé, vagy másik fehérje-napon külön gombapörkölt?

2013. nov. 4. 16:08

Szóval!

A 170-es sorszám alatt Patapucsnak akartam írni, nem pedig a saját korábbi válaszomra válaszolni!

Nem tudom mi van ma velem, mindig elrontok valamit!

2013. nov. 4. 16:03

Az iménti leveleket olvasva ,utánanéztem a tudásomnak,és el kell hogy mondjam jól tudtam hogy a sütőtököt keményítő-napon lehet fogyasztani ,a gombát pedig fehérjenapon .

Egy titkot elárulok a gombáról . Talán ez az egyik olyan zöldségféle amit minél tovább főzünk-párolunk,annál több ásványianyag, marad meg benne és minél tovább éri hőhatás,annál emészthetőbb lesz. Ezért szokták nagyon apróra vágni a gombát a fogyókúrás menübe .

170. ef28dc56be (válaszként erre: 167. - Ef28dc56be)
2013. nov. 4. 14:52

Most az jutott eszembe, hogy valamikor már kora tavasszal rászoktam, hogy gyerek-tányérból eszek. Tudom, akkor szinte minden étkezésnél igényeltem, hogy 2x szedjek, mert ugye a mennyiség, ma pedig már bőven elegendő a "gyerek-adag" is ahhoz, hogy jólakottnak érezzem magam.

De akkor ez azt is jelenti, hogy azóta lényegesen kekvesebb kcal-t, ch-t és egyebeket viszek be a szervezetembe, a kilók pedig ezt nem mutatják. Igaz, hogy pocakméretben a centi tavasz óta 119-ről lement 115-116-ra, de a mérlegnél max. 1 kg, ha mutatkozik.

Jó ez így, arányban lehetnek ezek az adatok, vagy valahol valami nagyon sántít?????

169. ef28dc56be (válaszként erre: 168. - 357b18fc0c)
2013. nov. 4. 14:42
Oké, de nagyon ne dőlj be neki, én legalábbis nem hiszem el, hogy napi normál mozgással elégetem az 1700 kcalt, és ezáltal akármit is eszek-iszok, mindig az jön ki nap végére, hogy ennyi-annyi kcal-val többet égettem el, mint amennyit bevittem. Ha ez igaz lenne, egy kész csontkollekció lennék! De azért aranyos!
168. 357b18fc0c (válaszként erre: 165. - Ef28dc56be)
2013. nov. 4. 14:30

A köles további tápértéke kedvezőbb ám mint a rizs:))

teljes értékfű fehérjét is tartalmaz ami a rizsről nem mondható el. Meg könnyebben is emáészthető.


Én nem tudok egyelőre mint mondani akalóriabázisra mert csak ma regisztráltam:D:D én 1090-re állítódtam be:)

167. ef28dc56be (válaszként erre: 161. - Patapucs)
2013. nov. 4. 14:23

Amióta elkezdtem ezt a 90 naposat, azóta írkálom a KalóriaBázisba a napi adatokat. Először elhittem neki, hogy a napi 1200 kcal-ra szükség van, és ezzel igérte a heti 0,5 kg fogyást. Eltelt egy jó hét is, mire feltűnt, hogy igen, de az az érdekes, hogy mindig beleférek, és ráadásul sohasem éhezek, pedig elvileg aki fogyózik, az szinte állandóan éhes.

Kb. két héttel ezelőtt álltam át a napi 1000 kcalra, épp ma néztem, hogy ezt viszont kizárólag csak a ch-s napokon nem tudom betartani, olyan túlfutok rajta!

A többi napon pedig kb. 800 kcal/nap-nál többet nem viszek be!

Nálatok is ilyen ingadozó, vagy miért, mitől van ez így? Nem vettetek észre ilyenfajta eltéréseket?

Ti napi hány kcal-ra vagytok beállva?

166. ef28dc56be (válaszként erre: 165. - Ef28dc56be)
2013. nov. 4. 14:17
Szóval pontosítok: egy csomag köles 20-25 deka, és nem db!!!! :)))
165. ef28dc56be (válaszként erre: 159. - Bencuska)
2013. nov. 4. 14:15

Szevasztok! Megjöttem!


A kölest sokáig azt hittem, hogy jobb mint a rizs, mármint összetételét tekintve, és elég sűrűn elővettem hamis-fasírozottnak.

Aztán amikor megnéztem, hogy ch-tartalma szinte ugyanannyi, és Ft-ban pedig egy csomag költes = 20-25 db ugyanannyiért, mint amennyiért egy egész kiló rizst veszek, no attól kezdve már nem is tetszik olyan nagyon! :))))

2013. nov. 4. 14:08

A köles a kuszkusz a zabpehelynálam sokszor szerepel al istán.

Ráadásul msot már lehet kapni teljes kiőrlésű kuszkuszt is.. nekem tökéletesen helyettesiti a rozst viszont 5 perc alatt kész van.

Csicseriből fasirtot tudsz, meg humuszt szoktam.


A köleshez is van egy jó receptem mogyorósült a neve bár ebbe kerül sok földimogyi is:)

163. 357b18fc0c (válaszként erre: 153. - Patapucs)
2013. nov. 4. 14:06

Nem azt mondtam hogy nincs benen fehérje, hanem azt hogy több benne a szénhidrát minta fehérje. DE nem akartam okoskodni sem:)

Szerintem vannak bizonyos kivételek amit mindenki aga dönteni el hogy emlyik napra illeszti be.

Én is ch napra raknám a kakaót ha nagyon muszáj, mert ha 2 dl tejjel számolom akkor abban lesz 12,2 g fehérje a kakaóval együtt 13 g ch. Ha cukormentes, de ha raksz bele cukrot nagyobb az arány a szénhidrát felé:D Nade ennyire nemjó beleásni magunkat mert bedilizek :D:D:D


iagzából csak arra akartam kilyukadni hogy vannak zöldségek amit pl sokan gyüminapon esznek mint a sütőtök vagy akár még a cékla is mert nagon magas a ch tartalmuk és édeskések:)

emlékszem ugyanez az eset volta gombával is hogy akkor az most fheérje vagy keményítő. ezt mindenki maga dönti el=) nekem a tök nem vált be gyüminapon:/


szóval bocsi nem akartam okoskodni!!! =)

162. patapucs (válaszként erre: 159. - Bencuska)
2013. nov. 4. 13:55

Mire vagy kíváncsi ezekkel kapcsolatban?


A kölest csak ritkán iktatom be, mert nekem figyelnem kell a szénhidrátot is és ennek magas.

Csicseriborsót még nem ettem, de a többi rendszeres vendég nálam (főleg a zabpehely és a zabkorpa).

161. patapucs (válaszként erre: 154. - Bencuska)
2013. nov. 4. 13:52

Én is a kal.bázist használom, már 07.04 óta.

Mióta figyelem a kcal és a szénhidrát bevitelt, lement 14kg.


Szóval én is jó kis iránymutatónak/kontrollnak tartom.

2013. nov. 4. 13:45
Most el kell köszönnöm tőletek,de este még leszek ! Legyen addig is szép napotok !
2013. nov. 4. 13:43

Egy kérdés : mit tudtok a csicseriborsó és a kölesből készült ételekről ? Még soha nem próbáltam,de sok fórumon olvasni hogy milyen egészséges táplálék,főleg fogyókúrázók számára ajánlott .

A zabpehelyről be tudok számolni,mert rendszeresen főzök magamnak belőle kását vízzel és nem tejjel . Így szénhidrát napon abszolute bevált. Meszórom fahájas porcukorral,vagy mézzel vagy lekvárral. De akinek a sós változat jön be ,az pirít rá sok vöröshagymát oliva olajon .

158. bencuska (válaszként erre: 155. - Green angel)
2013. nov. 4. 13:38

Én a kávét képtelen lennék meginni tej nélkül.

Bármilyen napom van megiszom reggel a "kavarós" nem főzött kávémat tejjel.

A lényeg hogy utána 2 órán belül nem szabad semmit sem fogyasztani ,még egy szem szőlőt sem !!! Ezért szétválasztó diéta ! Meg kell várni míg a tejbontó enzimek elvégzik a dolgukat és utána lehet csak gyümölccsel folytatni a napot .

A gyümölcsnapokat azért viselem könnyebben,mert szó szerint egész nap ehetek /hacsak nem kávézok nap közben is ,mert akkor kiesik 2 óra/ Mig a többi napon van reggeli,ebéd vacsora ,addig itt akár egész nap is nassolhatok (gyümölcsöt)

Az igaz hogy másnapra olyan éhes vagyok....

157. green angel (válaszként erre: 156. - Bencuska)
2013. nov. 4. 13:34
Csorog a nyálam......:) Közben almák kísértenek...:))
2013. nov. 4. 13:31

Az én mai ebédem kissé összetett volt.

Mivel fehérjenapom van,került mindenféle fehérja a tányéromra. Fűszeres sült csirkemell,tükörtojás,sült sárgarépa,retek,paradicsom,kaliforniai paprika.

Mennyei volt .

2013. nov. 4. 13:31
Az én"mumusom" a kávé.....Igaz, nem főzött hanem a kavarós változat a kedvencem. Na de milyen egy jó kávé egy korty tej vagy kompletta nélkül? Semmilyen.... Tudom butaság, de ha egy csapnivaló tej nélküli kávéval indítom a napot......háááát....nem örülök. Ezért leginkább beleteszem minden nap az ízesítőt. Persze mindíg bűntudattal!!! Ti hogy vagytok ezzel? Amúgy ma gyümi napom van és kopognak a szemeim...:)))
2013. nov. 4. 13:29

Én nagyon sokat tanulok tőletek ! Ez a lényeg !

Mindig olvasok pár olyan sort,amit elraktározok magamnak.

Kicsit hangosan gondolkodva : Szénhidrát napon lehet enni pl süteményt,tortát,pogácsát,fagyit stb

Igy van ? Nos mindezek a tésztafélék tartalmaznak tejet vagy tejfölt,tojást akár tejszínt is. Mégis fogyasztható szénhidrát napon .

Én is azon a véleményen vagyok hogy csak nagyvonalakban kell szétválasztani azokat a hozzávalókat amiket csak tudunk. Pl én a palacsintát szódavízzel készítettem és egy kis tojást tettem hozzá De biztos hogy nem túróval fogom ennei,hanem lekvárral v.dióval v.mákkal

Tehát amit meg tudunk tenni a szétválasztó diéta céljának érdekében azt tegyük meg !

Arról már beszámolhatok hogy a hasi puffadásom elmúlt mióta ezt a módszert alkalmazom .

Szeretném ha a továbbiakban is beszámolnátok jobbnál jobb észrevételeitekről.

Ja ........nagyon jó a KALÓRIABÁZIS.hu lépjetek be,próbáljátok ki ! Nagy segítséget ad annak aki kissé szigorúbb akar lenni önmagával szemben !

További szép napot !

2013. nov. 4. 12:57

Azzal én is tisztában vagyok, hogy növény, de akkor ezzel az erővel zöldség napon kellene enned.

A kakaóporoknak amit a boltokban lehet kapni elég magas a szénhidrát tartalma, ezért szokták szénhidrát napra tenni (pld. Holland zsírszegény 100g/45g szénhidrátot tartalmaz).


Azt nem tudom, hogy hol olvastad, hogy a tejben nincs fehérje, de mindegyikben van, max benne levő fehérje % változik/változhat - ha nem lenne benne fehérje, nem lennének tejfehérje érzékeny gyerekek és felnőttek.

Egyértelmű, hogy olyan nincs, hogy "csak ez vagy csak az", ezt még a gyerekek is tudják.


Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, hiszen semmi sem szentírás.


Én már végigvittem a 90 napost, a végsúlyom is lassan elérem, úgy hogy sok sikert kívánok ahhoz, hogy nektek is sikerüljön elérni a célotok.

152. 357b18fc0c (válaszként erre: 151. - Patapucs)
2013. nov. 4. 12:36

ezek csak puszta tények az én szememből:)

pár éve alaposan beleástam magam csak az érdekesség kedvéért:)


A kakaó egy növény:) mályvaféle akárcsak sok más gyógynövény, és a kakaóis az tulajdonképpen.


A tápértékadatok megmindenhol ott vannak.

A tejben semmi fehérje nincs sajnos. Amiben van az a tojás hús, halak, és van néhány hüvelyes is aminek magasabb a fehérjeértéke mint mondjuk egy szelet husinak:)) szóval nem kell magunkat áltatni ha pl rizses lecsóba keményítőnapon rakunk egy kanál tejfölt.

a 90 napos a FŐ csoportokat határozza meg. Olyan nincs h valamiben csak fehérje vagy csak ch van..


a lényeg a többleten van.=)

írtátok is h valaki nyugodtan emgeszi fehérjenapon a túrógombit és ez jól is van így, mert ugye engedélyez egy szelet kenyeret az eredeti 90 napos. a lényeg h ne cukorral édesítsük=)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook