Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 8 hónap: -50kg fórum

8 hónap: -50kg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 8 hónap: -50kg

1 2 3 4 5 6
86. c299b9bcdc (válaszként erre: 81. - 0c97fbb607)
2008. febr. 26. 19:09

A gyümölcsökhöz még annyit tennék hozzá, hogy a mostani gyümölcsök sokkal kevesebb vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, mint mondjuk 50 vagy 100 éve, ezért jöhet jól egy kis plusz vitaminpótlás.


Viszont a szénhidrátmennyiség az sajnos ugyanúgy bennük van, ami nagyon nagy mennyiségben hízlalhat.


Ennek ellenére én is azok közé tartozom, akik gyümölcsimádók, nem tudsz olyan gyümit mondani, amit én nem szeretek! sajnos még vissza is kell fogjam magam néha, mert a túl sok szénhidrát akkor sem jó, még ha az gyümölcsben van is. :(


Egyébként nem ellened vagyok, meg Te sem ellenem, szerintem tudjuk ezt mindketten :) Mert attól, hogy eltér a véleményünk attól még nem dől össze a világ. Mindketten választottunk egy életmódot, már döntöttünk, saját sorsunk, úgy alakítjuk, ahogy akarjuk :)


Ez a véleményütköztetés mégcsak nem is rólam, vagy rólad szól, vagy nem lacikáról, mert aki már döntött, hogy él, az úgysem változtat, hiszen így érzi helyesnek és saját maga számára betarthatónak. Ezzel nincs is baj.


Ami számomra igazán érdekes inkább az, hogy egy kívülálló, aki elolvassa, mivel továbbra is a napi többszöri de kevesebb étkezést tartom egészségesebbnek, szóval csupán én azt szeretném, hogy egy idegen, aki még csak most tájékozódik és fogyni szeretne, talán mégse az egészségtelenebb példát kövesse, hanem próbálja meg az egészségesebb verziót. :P


Ugye nincs hari ? :)))

85. 2577cdcc12 (válaszként erre: 84. - 7c20fafa83)
2008. febr. 26. 15:47
Hát mi csak nem csak jófajta salátát eszünk. És nem kapunk parafrászt egy étteremben, mi is eszünk ott. Vagy gondolod, mi kint legelünk és mindezt körítésként megspékeljük egy kis natúr zsírmentes hússal. Ha ezt hiszed tévedsz, "mi" is eszünk édességet, tésztát, rizst, húst, stb. Csak nem a jobb kezünkkel vesszük le a pultról, hanem a balról, mert szelektálunk. Ennyi. Se több, se kevesebb. És pont ez az, hogy 2 hétig halon élsz, és nem eszed meg a csabai kolbászt... És a hónapban 2 boldog napod van, míg nekünk 30-31... Csak odafigyelés kell hozzá, és ez nem egyenlő az aszkéta, önmegtartóztató élettel. Szerintem.
2008. febr. 26. 15:34
no itt aztán van választási lehetöség a kúrák között:))azért csak kiváncsiságbol kérdezném,Ti amikor eszitek a jofajta salátát,közben belegondoltok hogy anno ehelyett mit ettetek,ezt vagy azt ennétek inkább???Mert én amikor 2hete halon élek,szivesen ennék egy jo csabai kolbászt:))azért én havonta 1-2alkalommal étteremben eszek,jo magyaros vagy odakint francia kaját.és ez a honapban a 2legboldogabb napom.az 5szöri étkezés nem tenne boldogabbá,ahogy vegignéztem a fitnes menüket oly mind1 ha halat eszek,nekem jobban bevált,persze izlések és pofonok.és ahogy itt olvasgatom a diétákat,pont az ilyenektöl zavarodik össze az ember és azt se tudja hogy mit csináljon.én továbbra is aztmondom,olvassa el ezeket és találjon ki magának diétát,mert valoban minden ember más.amit az én példambol javasolni tudnék,a koplalás a mozgással nem megy,a tornához kaloria energia kell,mert különben rosszullét a vége meg a korház.az tény a mozgással vegyitett kúra a legjobb,az egeszség alapja.én is mozgok,napi 8-900kilométert:)))a kamionban ülve:))jkiváncsian várom az uj hozzászolaskot uj emberek személyében is,mert okulok én is és prbálgatok majd ujitani az étrenden.
83. 2577cdcc12 (válaszként erre: 81. - 0c97fbb607)
2008. febr. 26. 13:41

Egyes vitaminokat és ásványi anyagokat nem tud tartalékolni a szervezet, mert kiürül.

Persze, nevezhetjük böjtnek, de ha belegondolsz, az attól még koplalás.

[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Pamela Anderson[{[{[/A]}]}]nak nincs kockahasa :), és nekünk sem a külső a legfontosabb az életünkben, itt nem a külsőségekről volt szó, hanem az egészségről, de mindegy. És a gyümölcs az étel...

Nem tudom, hogy te hogyan étkezel, és senki nem beszélt rólad (ez a fórum nem rólad szól), az egész teljesen máshonnan indult, ha visszaolvasnád a hozzászólásokat.

Egyébként ha minden héten ennék egy hamburgert (bár nem teszem), akkor sem lenne lelkiismeretfurdalásom.

Egyébként ha elégedett vagy, és mindig olyan vagy, amilyen éppen lenni akarsz, akkor hogy lehet hogy van álomsúlyod (47kg) :). Csak mert nekem mondjuk nincs...

82. 0c97fbb607 (válaszként erre: 80. - C299b9bcdc)
2008. febr. 26. 11:53

Így már mindjárt más!:))))

Azt hittem ezeken élsz,mert ezt hoztad fel,de akkor félreértettem valamit,bocsánat:)

81. 0c97fbb607 (válaszként erre: 79. - 2577cdcc12)
2008. febr. 26. 11:49

Az orvosok,csak töredékét immerik az emberi testnek,és annak működésének,semmivel sem több az egészséges ember,mióta az orvostudomány rohamléktekben fejlődik,mint régen,sőt.

A vitaminok ,ásványi anyagok szerepét pedig nagyon fel*zták,lassan nincs olyan ember a földön ,aki ne szedne külön vitamin bogyóka,pedig az ételben elvileg minden benne van ,ami csak kell az embernek.

Amikor egy ember böjtöl,akkor pedig a szervezet takarékra kapcsol,és bizony ,ha jól étkezel előtte bőven van tartalék mindenből,amit fel tud használni addíg amíg nem jön a pótlás.

Aki többször böjtölt már,az tudja,mikor és meddig jó egy böjt a testnek,mert a test jelez,ha úgy érzi enned kell már.Az hogy 10 naposra tervezem ,az egy dolog,de volt hogy abbahagytam az 5 .-dik napnál ,mert éreztem ,hogy akkor sok lett volna.

Ne keverd a böjtöt a koplalással,mert az teljesen másról szól.Testi,lelki tisztulásról szól,azt hiszem ebben minden benne van.

Nem azért teszem ,hogy fogyjak tőle,mert több mint 2 éve mondtam végleges búcsút a hülye fogyókúráknak és a külömböző módszereknek.

A testem olyan ,amilyennek épp lennie kell,nem kívánom rosszúl érezni magam a bőrömben,mert épp a kockahas a divat,vagy mert nem pont olyan mint [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pamela anderson[{[{[/A]}]}]nak:)))

Számomra nem a külső a legfontosabb pont az életben.

Én bátran eszem azóta,csak épp akkor amikor valóban éhes vagyok,egyáltalán nem félek az ételektől,sőt,imádok enni:)

Rengeteg gyümölcsöt eszem napközben,bár a gyümölcsöket nem igazán ételnek tartom,hanem vitamin bombáknak.

Közel áll hozzám a testkontroll,de azt sem tartom be mindig.

Meglepődhetsz ,de én sem küzdök jo-jozással,mióta nem fogyókúrázom és elfogadtam magam olyannak amilyen vagyok:)Sőt,azóta csak úgy fogytam 20 kilót:),de nem ez a lényeg.

Azt hogy én így csinálom ,nekem jó,és ez a lényeg.

A fehérlisztet a természet adta,gondolom tudod ,hogy malomban őrlik és búzából készül,csak kivonnak belőle jó pár értékes dolgot sajnos,amikre most már rájöttek ,hogy nagyon fontosak az ember számára,de ettől függetlenül,természetes anyag,nem csinálmány.

Nem eszem virslit,meg margarint sem,sem semmi efféle dolgot,ha húst akarok enni,akkor húst eszem és nem szalámikat,felvágottakat,nem is szeretem őket.

Nem eszem előre gyártott ételeket,sem konzerveket,fagyasztott termékeket viszont előszeretettel vásárolok,főleg zöldségeket.

Főzöm,és mindig nyers alapanyagokból készítem el a dolgokat.

De nem okoz lelkiismeret furdalást az sem ,ha egy évben kérszer,megkívánom a fishmacket,vagy a hamburgert,mert azt is szeretem.

Ha azt mondod,ez az életmód egészségtelen,akkor gondold azt,de nekem jó így és jól érzem magam tőle.

80. c299b9bcdc (válaszként erre: 73. - 0c97fbb607)
2008. febr. 26. 11:30

már megint félreértesz...


én nem fehérjeporon, kekszen meg tökmagon élek, még csak megközelítőleg sem, és nem is biztatok senkit sem arra, hogy ezt tegye.


CSAK AKINEK NINCS IDEJE MAGÁRA, esetleg még arra sem, hogy vegyen 1 kiló almát, annak javasoltam a korpovit KEKSZET, mint szénhidrátot, mint IDEIGLENES MEGOLDÁST.


én is inkább gyümölcsöt szoktam enni, mint kekszet. a párolt vagy nyers saláta is egyértelműen szerepel az étrendemben, főleg a nyers, mert az egészségesebb.


és a húst is jobban szeretem és eszem is, mint a proteinport

79. 2577cdcc12 (válaszként erre: 77. - 0c97fbb607)
2008. febr. 26. 10:36

Nem is kell, hogy egyetérts velem.

Az hogy mi egészséges, és mi nem, az nem a személyiségtől függ, csak személyre kell szabni, de a kettő nem ugyanaz. És nem mondtam, hogy mindenkinek ugyanazt kell enni. Aki mondjuk utálja a halat, úgysem fog enni. Az alapok azonban ugyanazok, csak ezt mindenki magára alakítja. Szuper megoldás nincs, de szuper elvek igen. Én sem élek szabály szerint, nincs előre eltervezett kajálás, stb. Senki nem él "nagykönyv" szerint, vagy aki ezt mondja hazudik...:)

A böjtről meg csak annyit, hogy nem biztos, hogy az, ha valaki az alapvető vitaminokat, ásványianyagokat sem adja meg a szervezetének az egészséges. És szerintem is rengeteg a hülye orvos, de azért mégiscsak többet tudnak az emberi testről mint Te vagy Én.

Senki nem sajnál le (tudod, akinek nem inge, ne vegye magára), de persze azt veszel ki a mondandómból amit akarsz. Bár én pont azokat az embereket sajnálom, akik nem mernek enni, böjtölnek, stb, hogy megszabaduljanak pár kilótól. Főleg úgy, hogy ez kajálás mellett is megy. Én mondjuk 173 cm vagyok és 57 kiló, és eszem, és nem küzdök az állandó jo-józással, mint mások.

És az, hogy Te így csinálod a dolgokat, az nem jelenti azt hogy jó, és azt sem, hogy a szervezeted hosszútávon ezt díjazni fogja.

Az mondjuk jó, hogy Te átlátsz a internet hullámain, és látod, hogy mi nagyképűen vigyorgunk-e vagy sem. Lehet, hog a böjttől lettek ilyen képességeid, mert akkor én is kipróbálom :)

A fehérjeport nem a természet adta, de miért a margarint, a virslit, a fehérlisztet, és társait igen?

Ja, és nem kell megértenünk egymást, Neked sem minket, és nekünk sem Téged...Ez egy fórum, véleményeket írunk, aztán ennyi:)

2008. febr. 26. 10:31

Hát nekem nagyon tetszik amit elértél. És óriási akaraterővel elkezdtem én is. Semmi bajom nincs! Legalább rászoktam, hogy megfelelő mennyiségű vizet igyak egy nap.

Azért kezdtem el, mert van +15 kiló rajtam, és 2 hónapom, hogy leadjam, legalább 10 kilót. Ez a cél.

Ja és nem másnak akarok tetszeni, a páromnak semmi problémája nincs velem, csak egyszerűen magamnak nem tetszek.

Szóval a példád segített! :-D

77. 0c97fbb607 (válaszként erre: 76. - 2577cdcc12)
2008. febr. 26. 09:51

Ezt mind értem,de akkor sem értek vele egyet.

Én abban hiszek,hogy ha egészséges a lelked ,akkor a tested is az lesz.

Szerintem az ,hogy kinek mi az egészséges,még talán a személyiségtől is függ,meg attól,hogy milyen ételeket szeret,ezért jó ,amikor a dietetikusok,veszik a fáradságot és először megismerik az embert ,aztán jöhet a személyre,személyiségre szabott étrend,napirend.

Minden ember más,egyéniség,ezért hiába mondja meg valaki ,hogy ez,meg ez a szuper megoldás ,hogy egészséges maradj,az csak olyan emberekre érvényes,akik hasonlítanak valamilyen formában ő rá.

Én nem vagyok alkalmas arra,hogy szabály szerint ,vagy úgy éljek ,ahogy a nagykönyvben le van írva,viszont figyelek a lelkemre és a testem szavára is,nekem ez a bevált módszer.Az ételt pedig valahová a 3.-dik helyre sorolom a fontossági sorrendben.

Továbbá hiszek a böjt gyógyító erejében ,főleg a betegség megelőző szerepében,és az sem érdekel,ha más ezért lehülyéz,vagy mindenféle orvosi szempontból nem tartja jónak,ugyanis az orvosokba kevésbé bízom,vagy hiszek nekik.

Még annyit szeretnék hozzátenni,hogy szeretném ,ha kicsit átváltanál a lesajnáló,én tudom a tutit hangnemből,mert nem vagyok sem gyogyós,sem hülye,és azért mert én másképp látom a dolgokat,nem biztos ,hogy én csinálom rosszúl.

Ti abban hisztek ,én meg ebben,értsük már meg egymást végre.

Én nem vigyorogtam nagyképűen ,mindent jobban tudva a ti elgondolásotokat ,ezért kérlek szépen ,ti se tegyétek.

Egyedül a fehérje porkat kritizáltam,mert számomra még mindig homályos ,hogy lehet egészséges valami,amit nem a természet adott,hanem egy labor:)

76. 2577cdcc12 (válaszként erre: 74. - 0c97fbb607)
2008. febr. 26. 09:15

Hát épp erről beszéltem, a tudatlanságtól. Az egészséges életmód nem a könnyen vagy nehezen kivitelezhetőségről szól, hanem az odafigyelésről. Én sem félek megenni egy adag töltöttkáposztát, mert ha értenél a dologhoz tudnád, hogy nem az étel hízlal, hanem az elkészítés módozata. Tök egyszerűen meg lehet csinálni egészségesen és finoman, és egyáltalán nem hízlal, sőt kifejezetten egészséges.

És az, hogy valaki hányszor éhes, az nem jelenti, hogy annyiszor kell enni, sőt egyáltalán nem kéne megvárni, míg éhes lesz. A napi ötszöri étkezés pedig nem ötszöri zabálást jelent, mert ha megeszem 2 almát az már bőven elég a 2 köztes étkezés egyikének. Az, hogy valaki egyszerre megeszi a napi energiaszükségletét, ami egy férfinél min. 2000 kalória, hát az egyáltalán nem normális, ha hozzávesszük, hogy ez milyen hirtelen terhelést jelent a szervezet számára.

Attól hogy odafigyelsz, ami egy idő után már rutinszerű -de persze ide el kell jutni, hogy a boltban a jobb vagy a bal odlalról veszem le- ettől még ez nem teszi ki az egész napodat. Nem is teheti nekem is van gyerekem, családom, háztartásom, munkám. És valószínűleg semmivel nem töltök több időt a konyhában vagy a boltban azzal, hogy egészségesen élek, és egészségre nevelem a gyerekemet is. Nem, is lesz elhízott kisiskolás, mint az átlag.

Ja, és én rá bírok nézni az ételekre, és ha étteremben eszem, akkor is megoldom, hogy a jobbat válasszam. És ez az egész nem azt jelenti, hogy innentől kezdve nem ehetsz meg egy jó zsíros süteményt, mert nem hiszem, hogy ezen a néhány alkalmon múlik.

És az normális, hogy valaki x napig egyáltalán nem eszik, ezzel még az alapanyagcseréjéhez szükséges kalóriát sem kapja meg a szervezet, na ennek tényleg nincs értelme, kivéve, ha vallási szempontból csinálod (bár a logikát így is nélkülözi).

De persze mindenki a saját testéért felelős, és úgy teszi tönkre, ahogy akarja, akár azzal, hogy megeszi azt a sok szemet, akár azzal, hogy nem eszik normálisan :)

75. 0c97fbb607 (válaszként erre: 72. - C299b9bcdc)
2008. febr. 26. 08:13

Minden elismerésem a tiéd,fantasztikus amit véghezvittél,és azt is tudom ,hogy segítő szándék vezérel.

Csak az a baj,hogy amit te csinálsz,azt tartod egyedüli és kizárólagos módszernek,vagy tutinak.

Holott szerintem nincs ilyen.

74. 0c97fbb607 (válaszként erre: 71. - 2577cdcc12)
2008. febr. 26. 08:07

Szerintem az egészséges életmód mindenkinél mást jelent,nincs bevett séma,és szerintem az a jó,amit valaki könnyen ,kivitelezhetően működtetni tud a saját életében.Amikor nem undorral eszi meg az előírt ételt,és nem fél megenni egy adag töltött káposztát,mert hízlal.

Az egészséges életmód is tud egészségtelenné válni és ugyanúgy függőséghez vezethet,mint minden túlzásba vitt dolog.

Persze vannak általános érvényű dolgok,amiket szinte mindenki tud,és betart,de a napi 5 szöri étkezés számomra egyszerűen képtelenség,nem kívánja a szervezetem,akár egészségesnek mondott akár nem.

Szeretném ,ha nem lesajnálóan ,és őrűltnek titulálva nyilatkoznátok azokról,akik épp egyszer,vagy max kétszer esznek egy nap,mert épp csak annyiszor éheznek meg,mert bizony ilyen is van,és szó sincs akaratlagos koplalásról(legalábbis nálam)

Amikor az étel és az étkezés kérdése átmegy ilyen tudományos verzióba,az nekem mindig visszás.

Ha éhes az ember ,akkor enni kell,lehetőleg élő,vagy élő dolgokból párolt ,főzött ételeket,de azt hiszem ennyi a lényege az életben ,nem több ,létfenntartást szolgálja ,hogy a testünk működni tudjon.Ha az étel ,vagy az életmód teszi ki az embernek az egész napját,a gondolatait,azt egészségtelennek tartom.Tapasztalatból beszélek.

Volt idő,amikor bújtam a netet ilyen céllal,és már nem bírtam ránézni az ételekre anélkül,hogy végig ne gondoltam volna ,hogy egészséges-e,vagy hízlal-e,pedig megkívántam,de nem ettem meg,mert nem "szabadott",az akkori buta eszemmel:)

Pedig nem az étel a hibás az elhízásban,hanem maga az ember,és a mértéktelensége,szerintem.

Most épp már lassan az 5.-dik napomon vagyok túl,böjtölök,ásványvizen és ízesítetlen teán ,gondolom ,most már még őrűltebbnek tartotok ,mint eddig:)

73. 0c97fbb607 (válaszként erre: 70. - C299b9bcdc)
2008. febr. 26. 07:40

Tudtam ,hogy ezt veszed ki az egészből:)

Pedig csak egy szélsőséges példa kívánt lenni arra,hogy oly mindegy mit eszel vagy mit nem,az életed akkor ér véget ,amikor véget ér.Nagyon kis mértékben tudjuk befolyásolni akár étellel,vagy életmóddal.Nekem pl,egyáltalán nem tűnik egészségesnek amiket eszel,keksz,meg por,sehol egy párolt zöldség,vagy gyümölcs?:)

72. c299b9bcdc (válaszként erre: 71. - 2577cdcc12)
2008. febr. 25. 22:07

nagyon jól jellemezted, a kifogások azok nagyon mennek mindenkinek


én tényleg csak jót akarok itt a többieknek is, de néha úgy érzem, sokaknál ez reménytelen :) mondjuk nekem mindegy, én úgy vagyok vele, hogy szóltam... nekem aztán mindegy, ha nem ért vele egyet.


tulajdonképpen csak azért csinálom, mert ha már csak 1-2 emberben is sikerül elindítani a csíráját annak, hogy próbáljon meg elgondolkodni az egészséges táplálkozásról szóló érveken, és ne csak egyen, ahogy jólesik, akkor már megérte... :))


meg hátha elgondolkodnak azon is, hogy valószínűleg az a sok táplálkozással és mozgással hivatásszerűen foglalkozó tanult orvos, dietetikus, sportorvos, edző stb... talán mégsem annyira segghülye, mint az sokan kényelmi okokból feltételezik.


de végül is mindenki maga dönt, hogy akar-e esélyt adni arra, hogy esetleg tovább élhessen :)

71. 2577cdcc12 (válaszként erre: 70. - C299b9bcdc)
2008. febr. 25. 21:50
Igazad van, és szerintem elég ha Te tudod. Ha valaki átgondolná, akkor rájönne. Akik egyetértenek vele, azok vagy fogyni szeretnének minimális energiaráfordítással, vagy lefogytak valami hasonló hülyeséggel... "Azért nem eszem, mert nincs időm..." Hát ezen mondjuk egy egészséges életmódot követő szétröhögné magát. Meg lehet csinálni, és el lehet vinni, ezért vannak az ételhordók, sok olyan étel van, amit akár kézzel, vezetés közben is meg lehet enni. De persze nem akarásnak nyögés a vége. "Azért nem tornázom, mert nincs időm..." ez a másik kedvencem, régen én 5-kor keltem, mert akkor volt időm. A külső szemlélődő pedig az mondta, "hogy persze neked könnyű, neked ilyen az alkatod, hogy sovány vagy". Mondtam neki, kelj te is 5-kor, és meglátjuk könnyű-e. Szerintem több eszed van, mint itt a fórumon bárkinek, és az amit egészséges életmóddal elértél igazán követendő példa lenne mindenkinek! Még én is követnélek, ha már évek óta nem ezen az úton járnék :)
70. c299b9bcdc (válaszként erre: 69. - 0c97fbb607)
2008. febr. 25. 21:12

Igazad van, tényleg nem tudhatom, hogy ha szalonnát ennék mindennap reggelire, meg pálinkát innék rá, vajon elélnék-e 100 évig.


Viszont nem is akarom megtudni, mert mire megtudnám, addigra lehet, hogy belehalok. Persze lehet, hogy nem. De ezen az áron inkább nem akarom tudni. :)

69. 0c97fbb607 (válaszként erre: 67. - C299b9bcdc)
2008. febr. 25. 20:27

Ezt nem tudhatod.Minden ember más,és a szervezete is más,ez felettébb érdekes ,de mégis így van.

Hogy ez vércsoporttól,vagy születési "évjárattól",vagy mitől függ ,nem tudom,de épp ezért nem lehet általánosítani,hogy kinek mi az egészséges.Ezért nem értem ezeket a tudományosan úgymond megalapozott téziseket,amiket folyamatosan olvasni lehet.

Butaságnak tartom.Nincs általánosítható "kulcs " az egészség megőrzéséhez,mert valakit a hús öl meg,valaki meg 100 évesen is szalonnát reggelizik és leküld előtte egy pálinkát,szóval érted mire szeretnék kilukadni?

Arra,hogy igenis igaza van mindenkinek,de csak a saját testére vonatkozólag,van igaza.

2008. febr. 25. 20:19

Igaz nem éppen a legmegfelelőbb módszert választottad, de megőrizve az egészséged megszabadultál a felesleges kilóktól.

Csak gratulálni tudok hozzá!

Továbbra is sok sikert

bene

67. c299b9bcdc (válaszként erre: 61. - 0c97fbb607)
2008. febr. 25. 16:35

nem arra buzdítottam, hogy sokat egyen ezekből a porokból, csupán esetenkénti helyettesítésre javasoltam


a bőseges folyadékfogyasztás megvédi a vesét az esetleges nagyobb mennyiségű fehérjebevitel esetén is. de mivel én pl biztos nem eszem magam túl fehérjével (sem fanatikus, sem versenykondis nem vagyok), szóval engem nem fenyeget ez sem, meg senki mást sem aki nem fanatikus :)


neked a proteinpor a szemét, nekem a sajtburger. ez van.


és igen pavarotti zabált, naponta többször is, ami azt jelenti, hogy naponta többször is megterhelte a hasnyálmirigyét, azért rákosott el. aki napi egyszer zabál nagyot, az is terheli a hasnyálmirigyet, persze csak napi egyszer. a kockázatot mindenképpen növeli azokkal szemben, akik napi többször esznek, de keveset.

66. erikpipi (válaszként erre: 61. - 0c97fbb607)
2008. febr. 25. 11:34

"Az egyszer evésben pedig semmi gáz nincs,legalábbis számomra."

Az ősember is egész nap csak zabált, azért volt mind olyan csúnyán, elhízva:DDDDDDDDD


)

65. 0c97fbb607 (válaszként erre: 64. - 7c20fafa83)
2008. febr. 25. 07:49
:DDDDD
2008. febr. 25. 02:24
hozzászoljak már valamit,ilyen porokbol elegem van,elég volt a tablettákbol,porokbol.maradok a halnál az bevált,de ha végképp nem lesz időm,azért annyi csak van,akkor beugrok egy sajtburgerért:))
2008. febr. 25. 02:20
nem 22:))))28:)
2008. febr. 24. 21:22

Még valamit:)

Szerintem az hogy külömböző ételfajtákra mind szükségünk van ,az igaz,de nem azt jelenti,hogy minden nap ,mindegyik fajtából muszály enni,ráadásúl inkább mindenből túlfogyasztás esete áll fenn,mintsem hiány.

2008. febr. 24. 21:18

"inzulindolog: pavarotti is hasnyálmirigyrákban halt meg, mert túl sokszor kényszeritette inzulintermelésre"


....mert egyfolytában zabált ,és zsíros volt,mellesleg:)



"ha a műizéknél a proteinporok gondolsz, azokban abszolúte ideális arányban vannak benne az aminósavak, a teljes aminosavprofil a legideálisabbra van optimalizálva, laboratóriumokban kikísérletezve, bevizsgálva, használatuk tekintetében évtizedes tapasztatatokkal a háttérben, tehát egyáltalán nem egészségtelen sőt, elrontani se lehet vele semmit."



Ezen akkorát nevettem:))))Szerintem meg amit laboratóriumba kísérleteznek ki,az nem más ,mint szemét,mű,élettelen,trutymó:)

Bízom abban,hogy az Isten ,vagy valaki,úgy teremtette a földet,hogy mindent megkapunk tőle,amire csak szükségünk van.

Másrészt ,ha túl sokat fogyasztassz ezekből az izékből,akkor félő,a veséd bekrepál tőle,de még veszélyesebb esetben annyira felhalmozódik a szervezetedben ,hogy a bőr szétrepedhet és szabályosan kifolyik belőle a fehérje(fanatikus,vagy versenykondisoknál fordúl elő)

Ezenkívül ki tudja ,hogy milyen mellékhatásai lehetnek,még túl "fiatal találmány ,hogy hosszútávú tapasztalatokról beszéljünk.

Ennyit az "elrontani sem lehet vele semmit "


Érdekes ,még a legfanatikusabb vegáknál sem hallottam krónikus ,vagy halálos fehérjehiányról,te igen?:)

Ha megfelelő mennyiségben esznek növényi fehérjét ,akkor kiválóan el lehet élni akár 100 évig hús nélkül(nem vagyok vega:D)


Az egyszer evésben pedig semmi gáz nincs,legalábbis számomra.Csak azért nem fogom végig csipegetni a napot ,mert más azt mondja 5-6 szor kell enni ,mert az az egészséges.

Napközben bőven elvagyok egy pár naranccsal,vagy az épp aktuális gyümölcsökkel.

Az sem érdekel túlzottan ,hogy a reggelit is fontosnak tartják,kicsi gyerekkorom óta nem kívánok délelőtt egy falatot sem enni,úgyhogy inkább hiszek a testemnek,mint a hagyományoknak.

60. 2577cdcc12 (válaszként erre: 58. - 22f56b42c8)
2008. febr. 24. 21:01
Nem puhány vagy, hanem normális...
2008. febr. 24. 20:26

mindegy én csak óvni akartam attól, hogy amit még most bir a szervezet, lehet 40 évesen már megbánja majd. :)


a saját példámból indultam ki, 40 évig én is azt hittem a szervezetemnek meg se kottyan az egészségtelen táplálozásom. sajnos majdnem későn kaptam észbe.


remélem ő jobban birja, de azért gondolja át mégegyszer :)

2008. febr. 24. 20:22
tény hogy nem sokan birnának naponta egyszer enni... lehet van aki puhánynak tart érte, de én biztos nem birnám...
57. c299b9bcdc (válaszként erre: 56. - 0c97fbb607)
2008. febr. 24. 20:21

persze, hogy bevált nála az ő módszere, hiszen olyan kevés kalóriát evett, attól csak fogyni lehetett, s mivel 22 éves a szervezete még bírta... de ha továbbra is napi egyszer eszik, a kérdés hogy meddig... nem a hatékonyságával van a bajom, hanem hosszú távon az "árával"


inzulindolog: pavarotti is hasnyálmirigyrákban halt meg, mert túl sokszor kényszeritette inzulintermelésre...


"Hogy mondhatja valaki ,hogy egy teljesen átalakított, természetes mivoltától abszolút megfosztott valami,"lélektelen "elkészítéssel egészséges lehet???:))))

Ezt nem gondolhatod komolyan:) "


Teljesen komolyan gondolom. :)))


ha a műizéknél a proteinporok gondolsz, azokban abszolúte ideális arányban vannak benne az aminósavak, a teljes aminosavprofil a legideálisabbra van optimalizálva, laboratóriumokban kikísérletezve, bevizsgálva, használatuk tekintetében évtizedes tapasztatatokkal a háttérben, tehát egyáltalán nem egészségtelen sőt, elrontani se lehet vele semmit.


Ennek ellenpéldája, ha pl. egy vega nem eszik húst, vagy még rosszabb esetben tojást, vagy tejterméket sem, és csak növényi forrásból akarja fedezni a fehérjeszükségletét, simán hiány támadhat a szervezetében esszenciális, vagy a szervezet által nem előállítható aminósavakból, mivel a növényi alapú fehérjék nem minden esetben tartalmazzák az összeset.


a proteinporok általában tartalmaznak jó tipusú lassan felszívódú szénhidrátot is, ami szintén egészséges a szervezetnek. valamint zsíradékot is, pont az egészséges fajtából.


Vagyis teljes aminósavprofil, lassan felszívódó ch, és egészséges zsíradék. Akkor ezzel most mi a probléma? :)))


Én nem azt mondtam hogy ne egyen halat, persze hogy egyen ha van ideje, sőt akkor mindenképpen csak azt egyen a porok helyett, de ha valakinek nem mindig van ideje, mint ahogy neki a kamionozás miatt, kiváló gyors megoldás a proteinpor.


Ha tehetem én is inkább természetes kaját eszem, imádom a halat, csirkét, nyulat!, pl hétvégén, mikor van időm főzöcskézni. De mikor elmegyek egy úszóedzésre, és gyorsan kell megoldani a kajálást, nem éheztetem a szervezetet, csak mert "nincs időm" magamra. :) De ezen kívül is számtalan olyan helyzet van nálam is mikor gyorsan kell megoldani a kajálást, na ilyenkor jó ha van kéznél proteinpor, gyümölcs vagy teljes kiörlésű keksz, és olajos mag. A proteinpor nem romlandó, felbontva még csak nem is kell hűtőben sem tartani, rengeteg ízben létezik, különféle ch-fehérje arányban kaphatók, ezért lehet variálni vele, hogy éppen mire van szükséged.


Csak egy gyors megoldást javasoltam időhiányos esetekre. :) Proteinpor, korpovit keksz, olajos mag; Azaz fehérje, ch, zsiradék, a három fő tápanyag. Gyors, egészséges, nem romlandó, bármikor kéznél lehet. :) Végszükség esetén :P

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook