Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 70 évesek beszélgessünk! fórum

70 évesek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1597. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1593. - Sünciné)
2009. máj. 7. 17:11

Hát, nagyon sajnálom, remélem, mielőbb talál munkát, és ott ne hagyja a főnökét, anélkül, hogy beolvasna neki, na meg a főnöklánynak is, meg fog könnyebbülni!

Mondd meg neki, az egészség a legfontosabb, maradjon betegácsiban, amíg nem talál más munkát, és oda már ne is gondoljon!

1596. 2d539db31c (válaszként erre: 1589. - Ae12cc5be5)
2009. máj. 7. 13:31

Szia Timike! Hát akkor a pihenésről ennyit. Sajnállak, hogy ennyire le vagy terhelve. Próbáljatok meg gondolkodni megoldásokon. Elmondom, hogy mi hogyan tudtunk kimászni a te korodban hasonló helyzetből. Adott volt egy 4. emeleti lakásunk, egy önerőből épitett garázsunk és egy telek apósomtól, amire ugyancsak saját erőből épitettünk egy kis nyaralót. Lehetőségünk lett részletre telket venni, a garázs árából befizettük a beugrót. Eladtuk a lakást úgy, hogy három hónapig lakhattunk benne, szivességi lakáshasználóként. Az előlegből megvettük az épitőanyagot, közben sikerült eladni a nyaralót is, amiben csak a munkánk volt, egy éjszakát sem pihentünk benne. Felvettük a felvehető összes kölcsönt. Összetrombitáltuk a rokonokat, szomszédokat és nekiugrottunk építkezni. Három hónap alatt elkészült a kétszintes családi házunk annyira, hogy be tudtunk költözni. Fütés, burkolat még nem volt, a felső szint vakolatlan állt. Szakadatlan meló utána is éjjel-nappal. Ez is egy lehetőség, nekünk ennyire tellett, anyagi segítséget senkitől sem várhattunk és nem is kaptunk.

Timikém, ne felejts el pihenni is néha. Hidd el nekem, hiszen én már rálátok a múltra, nem szabad hagyni, hogy a fiatal évek csak a munkával teljenek. Sajna rövid az élet, meg kell ragadni minden pillanatot ami boldoggá tehet benneteket.

Puszillak:Klári

2009. máj. 7. 12:41

Szia Gabika! Értelek én téged nagyon is. Én még 50 évesen is édesanyámnak sírtam el a bánatom, vele minden meg tudtuk beszélni. Sokszor az is elég volt, ha csak meghallgatott. Mindig mindenben mellettem állt. Mindig volt ideje rám. Hat éve nincs, és én hat éve elveszett embernek érzem magam.

Vigyázz a lányodra, ő még túl fiatal. A depresszió nem játék. Nagyon közelről ismerem, megéltem, és istennek hála túléltem. Ez a nehéz időszak megtanított elfogadni olyan helyzeteket, ami megoldásához kevés voltam, el tudok fogadni és túl tudok lépni olyan dolgokon, amire korábban nem lettem volna képes. Mondjam azt, hogy bölcsebb lettem? Nagyon hosszú és nagyon kemény iskola volt.

Sok erőt, megértést és nagyon sok szeretetet kívánok nektek: Klári

1594. Sünciné (válaszként erre: 1588. - 82f54af148)
2009. máj. 6. 17:05

Évikém!

Te egy TÜNEMÉNY vagy!

Ma nem jött a lányom, mert a párja otthon van, de holnap jön! Elmegyünk valamerre, hátha kikapcsol egy kicsit!! Tudom már nagylány de szívem szakad meg érte!!!!!!


Puszillak!

Gabi

1593. Sünciné (válaszként erre: 1591. - Ae12cc5be5)
2009. máj. 6. 17:03

Sziasztok!

Timikém!

Most ezerrel munkát keresünk Neki! Nagyon szeretne már dolgozni csak nem itt! Biztos megváltozna az egész élete ha egy normális helye lenne! Tudod Ő itt vezető-helyettes. Amikor idekerült akkor egy másik lányt elküldtek. Mivel a másik bolt bezárt ( ahol imádott dolgozni ) ezt a helyet ajánlották fel neki. Mondták, hogy az elődje eladó lesz. Mikor kiderült, hogy a lányt elküldik a lányom azt mondta, hogy akkor inkább megy a másik boltba. Erre annyit mondtak Neki ha nem vállalja el a lányzónak akkor is mennie kell. Mint később kiderült Őt is a főnöklány fúrta meg.

Szerintem azért ennek már kicsit fel kéne tünni a nagyfőnököknek is!!!!


Tudjátok látni Őt nap mint nap sirdogálni. Őt aki egy élet vidám lány!!! Egy anyának nincs ettől rosszabb!

A háziorvos adott Neki beutalót a pszichiátriára ( ahhoz az orvoshoz vittem akihez én is járok ). Kezdődő depresszió! Most betegállományba van!!!

Remélem hanarosan találunk állást és akkor megnyugszik!!!!!!!


Puszilok Mindenkit!

Gabi

2009. máj. 6. 16:36
Lemaradtam valamiről, vagy indiszkrét vagyok.....nem tudom-->Csörgőkígyó, ha gondolod, írd ki magadból a fájdalmadat, mert őszinte leszek, én nem értem, mire gondoltál, csak sejtem, ha akarod leírod, ha nem, tiszteletben tartom, minden esetre fel a fejjel, csak optimistán!!!
1591. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1587. - Sünciné)
2009. máj. 6. 16:34

Szia Gabi!


Nincs rá esély, hogy máshol találjon munkát?

Nehogy itt nekem valami baja legyen. Bocs, hogy ilyenekkel ijesztgetlek, de jobb a bajt megelőzni....most nem folytatnám, mire is gondolok!

1590. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1585. - 2d539db31c)
2009. máj. 6. 16:31

Csatlakozom Klárihoz, én szinte már kórosan sovány vagyok, és már magamnak sem tetszem, ez sem jó, hidd el. Mindig nyúzottnak nézek ki. Pfúj!

És hidd el, a szupermodellek sem elégedettek magukkal, mi nők már csak ilyenek vagyunk!

1589. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1579. - 2d539db31c)
2009. máj. 6. 16:27

Szia Klári!


Ott lent pénteken pont jó idő volt, nem volt az a döglesztő meleg, rengeteget ültettem, fárasztó volt, mert kőkemény, agyagos a talaj, nagy a telek, és a slag sem volt felszerelve.

Szegény párom 2 napig nyírta a füvet, nálunk "csak" 400 négyszögöl, a nővéreméknél (ugye a sógorom miatt nem tudnak lemenni) 1200-as.

2. nap szegény végzett 4-5 körül, fújdogált valami szellő, majd amikor végzett, elborult az ég, jó nagy szél lett, de akkor is nekiállt sütögetni, mert azt tervezte, jól is esett.

Hétfőn, amikor haza kellett jönni, gyönyörű idő volt, de az az utolsó nap már sosem olyan, hiszen kezdek reggel összepakolászni, 4 körül el is indulunk.

Valószínű el is adjuk, mert nem jó így a tesómék nélkül lent lenni, sőt inkább keserű az egész.


Puszillak a családoddal együtt: Timi

1588. 82f54af148 (válaszként erre: 1587. - Sünciné)
2009. máj. 6. 10:52

Gabikám Drága! Most nem mellettünk,hanem a leányod mellett a helyed.Szeresd és hidd el megfog nyugodni.

Egy Anya csodákra képes.Puszillak sokszor: Éva

1587. Sünciné
2009. máj. 6. 09:39

Sziasztok! Szép napot Mindenkinek!

Évikém!

Mi így imádunk ahogy vagy!!!!!

Brigitta csak jót tanult Tőled! Sajnos a mai gyerekek nagy része ilyen! Szerintem ez nevelés kérdése. Te sok szépre és jóra tanítottad Brigittát!!!!!!!


Bocsánat ha csak ritkán jövök, de a lányomnak most nagy szüksége van rám! Teljesen ki van borúlva. Látni nap mint nap, hogy csak sírdogál!


Puszilok Mindenkit!

Gabi

1586. 82f54af148 (válaszként erre: 1585. - 2d539db31c)
2009. máj. 5. 18:47

Klárikám Drága! Én a Te örömödnek is nagyon örülök.Nekem nem,de Neked legalább megadatik ez a csodás érzés.Szinte látlak benneteket a teraszon,amint a kedves kis csevegés mellett jó ízűen falatoztok.Légy nagyon boldog velük,hiszen ez az élet legnagyobb ajándék.

Brigikém egy nap háromszor is telefonál,kis buta inkább nem megy a többiekkel fagyizni,mert rendet rak a szobában,nem bírja a rendetlenséget maga körül.Hárman vannak egy szobába,de azt mondja mintha tíz ló rúgná szét a szemetet olyan rendetlenség van.Mondta neki,hogy nem takarító nőnek mentél ki!Te is menj sétálni!

Azt válaszolta:-Mama ezt nem tudom elviselni.-Na nem kis buta,nem hogy menne sétálni egy kicsit.

Inkább maradt takarítani és telefonálni,mert a többiek,ha ott vannak csak ordibálnak bele a telefonba amikor beszélgetünk.Nos ilyen lenne a mai fiatalság?Szerinte Brigitta egy kicsit rendmániás és túl sokat vár el a társaitól az illem terén! Majd nevelek egy cseppet rajta,ha haza jön.A kilók leadására már nem is gondolok az én koromban,hiszen Te is tudod a hasam maradna,de az arcom olyan lenne egy párkilós minusz után,mint

a susinka/ezt nem ismeri ez a gép/.Puszillak: Éva

1585. 2d539db31c (válaszként erre: 1581. - 82f54af148)
2009. máj. 5. 18:24

Évike! Te igy vagy szép, ezt az Évit ismertük meg és ilyennek szeretünk. Nem a súlyunk, nem a kilóink teszik szerethetővé az embert. Én is szivesen leadnék pár kilót, de még mindig nem tudtam rászánni magam, hogy tegyek is érte.

Biztosan nagyon rossz neked egyedül, de már nem kell sokat aludnod és Brigike újra a tied lesz.

Az unokákat és a gyerekeket mindig örömmel várom, és én is szivesen megyek hozzájuk. A teraszon teritettünk, úgy éreztem köztük magam, mint egy kotlóstyúk. Nőnek a csibék, csiripelnek. Be nem áll a szájuk. Jó lenne, ha mindenkinek megadatna ez az érzés.

Puszillak: Klári

1584. 82f54af148 (válaszként erre: 1578. - Ae12cc5be5)
2009. máj. 5. 10:19
Timikém! örülök,hogy egy kis kikapcsolódásról számolsz be.Kell,mert egyébként sajnos van elég sok gondod.Amikor teheted menj a telekre és ne gondolj semmire és senkire.Puszillak: Éva
1583. 82f54af148 (válaszként erre: 1575. - E0f56cc971)
2009. máj. 5. 10:17

Drágám! Át tudom érezni mit élsz át,szomorú,de hidd el egy üzenetben sok minden benne van.

Nem rontod el a kedvünket,mivel itt mindent megosztunk egymással és nemcsak a boldogságot,hanem bánatunkat is.Sajnos az idő nagyon rohan és a "jövőre" hamar itt lesz,addig is légy jó kedvű és vidám.Puszillak: Éva

1582. 82f54af148 (válaszként erre: 1574. - Erdei gyümölcs 13)
2009. máj. 5. 10:13

Kedvesem! Láttam a képeket és gratulálok szép családod van.Köszönjük a jókívánságot utólag,de szintén sok boldogságot kívánok családod körében.

Köszönöm,hogy meglátogattál minket,máskor is szívesen látnánk!Puszillak: Éva

1581. 82f54af148 (válaszként erre: 1580. - 2d539db31c)
2009. máj. 5. 10:08

Klárikám! Aranyos vagy,de oly spontán jött az utazás,hogy nem tudtalak volna értesíteni.Ráadásul azt sem tudtam meddig maradunk.Majd akkor amikor én döntöm el az oda -és-vissza indulás időpontját,

akkor ígérem visítok itt a neten.Előtte egy-két héttel egyeztetve Veled.A kép az egy rémálom,ugyan is nem vettem észre,hogy valaki merényletet követ el ellenem,mert akkor elbújok.Rettenetesen zavar a cigaretta elhagyása utáni súlyfelesleg.Gondolj bele Kedvesem,hogy szegény lábaim,hogyan bírják a majd harminc kiló többletet.Még csoda,hogy nem törtek el alattam.

Persze most lehet magyarázkodnom! De akkor minek tettem fel a netre??? Hát egyszerűen csak azért,

hogy lássátok milyen szép az öreg barátnőtök.

A program jó volt,lényegében én a Brigitta miatt mozdultam ki,mivel szegénykém sehová nem akar menni nélkülem!Nekem is jó volt egy kis társaság.

Brigitta az iskolával Visegrádon van 08.-ig.

Olyan rossz egyedül lenni,most érzem csak mennyire kell,hogy mellettem legyen Bingókám.

Gondolom milyen boldogságot adtak Neked az unokák

és a gyermekeid.Puszillak: Éva

2009. máj. 4. 21:41

Drága Évike! Aranyosak vagytok Brigikével a képen.

Jó volt a program? Hallom felénk jártál. Kár, hogy nem tudtál értesíteni, jó lett volna találkozni.

Puszillak: Klári

1579. 2d539db31c (válaszként erre: 1578. - Ae12cc5be5)
2009. máj. 4. 21:36

Szia Timike! Szép idő volt, biztosan jól éreztétek magatokat, tudtatok pihenni is. Mi itthon voltunk, nekem a kert az udvar jelenti az igazi kikapcsolódást. Bográcsoltunk, finom babgulyást főztünk. Az összes gyerek és unoka itt volt. Szép volt, jó volt, örültünk egymásnak.

Puszillak: Klári

2009. máj. 4. 20:47

Sziasztok!


Nagyon szépeket írtatok itt anyák napjára!

Mi lent voltunk a telken 3 napig, nem szívesen jöttem haza, olyan, mintha visszacsöppennék a gondokba!


Utólag köszöntök minden kedves Anyatársamat, Pótanyukámat, köztük Istvánt is, akinek gondoskodása bőven felér egy jó Anyáéval, Nagymamáéval!


Szeretlek Titeket!: Timi

1577. 2d539db31c (válaszként erre: 1574. - Erdei gyümölcs 13)
2009. máj. 4. 20:44

Neked is minden szépet és jót kivánok szép családod körében. Megnéztem a feltett képeidet, szépek a gyerekek, gyönyörüek az unokáid. És a nagyszülők!!!

Én is nyugdíjas vagyok, van öt aranyos unokám, fent vannak a képeik.

1576. 2d539db31c (válaszként erre: 1575. - E0f56cc971)
2009. máj. 4. 20:38

Szia!

Hálásnak kell lenni az üzenetért. Azt jelenti, hogy szeretnek, gondolnak rád. Az üzenetet küldő, ha módja lesz rá, biztosan személyesen is el fogja mondani, hogy mennyire fontos vagy neki.

Kivánom, hogy a szomorúság messzire kerüljön el, adjon a jóisten neked is sok-sok szép ünnepet.

Puszillak: Klári

2009. máj. 4. 19:53

Szervusztok!

Örülök, hogy jól teltek az anyák napi örömök.

Sajnos nekem csak "üzenet" jutott.

Nem rontom el kedveteket, talán jövőre nekem is más lesz. sok-sok pusz

2009. máj. 3. 22:25

Boldog Anyák Napját kívánok minden kedves -nálam

idősebb Édesanyának, s kívánom, hogy még nagyon-nagyon sokáig játszatok, csevegjetek itt a Hoxán!

2009. máj. 3. 21:17

Kedveseim! Köszönöm a szép emlékező szavakat, verset. Potyogtak a könnyeim, míg olvastam és emlékeztem azokra, akik már nincsennek köztünk. Sajnos már csak a temetőben tudom megköszönni az édesanyámnak, nagymamámnak, anyósomnak, keresztanyámnak, hogy szerettek és én is szerethettem őket.


Délután a fiúk, menyek és az unokák jöttek köszönteni. Felváltotta a szomorúságot az öröm.

1572. Sünciné
2009. máj. 3. 10:49

Akinek nincs már közöttünk az Édesanyja,

Nyugodt lehet, mert fentről vigyáz Rája.

Állandóan figyeli, óvja lépteit,

Kezét soha el nem engedi.


Nem látjuk, csak érezzük a jelenlétét,

Angyali, simogató érintését.

Pontosan tudja, mi a gond a bánat,

Jó életet kíván, lányának, fiának.

Az angyalok is vigyáznak Rája.

1571. alfoldi13
2009. máj. 2. 20:23

. Anyák napi rózsaszál /Csépány 2008-03-28 20:53


Nyílik a tavasz .Nyilik az ég. Nyilnak a rózsák és nyilnal a szivek .Anyáknapja van ma.A köszöntök már elhangosztak.Felszáradtak a meghatotság könnyei. A szivemben még vissza hangzanak , Mécs versének gyönyörű sorai :,,Hogyha minden folyó lelkemen átfolyna s ezer hálamalom csak zsoltárt mormolna az én köszönetem úgy is kevés volna Hogy ha a föl minden szinmézét átadom az ő kedvességét meg nem hálálhatom,ez az én bánatom harmadik bánatom.

Ünnepi ebéd. Kint madárdal, bent kanál csörgés , halk beszélgetés . Az asztalon a párolgó étel , égő gyertya , és egyetlen szár piros rózsa .A kis kert legszebb rózsaszála . Rajta gyöngyszemek. A

köszöntö,, kisember" és a megköszöntött édesanya ,

könnyei. Olyan szép minden .Együtt a család . Együtt az asztalnál , együt szivben lélekben .Ott leng közöttük a béke angyalok . de ott rettenkedik az ördög is .Bele bújik a " kisemberbe

aki , ki tudja milyért megrángatja Ágika cofját.

A gyertya tovább ég, de a mécses el törik. Ágika nem sír , visit mint akit nyúznak. Nagyi vígasztalná kedves " rózsaszálát " . Így becészte unokáját , de az még hangosabban zokog . Nagymama

villámló szemekkel fordul Lackó felé: " legalább

anyák napján hagynátok bákát egymást ! " A kis bűnösnek nem tetszik a feddö szó .Összeránytya szemöldökét és hangosan sziszegi : Meddig tart még ez az anyák napja? Soha nem lesz vége? A vázából kirántja a rózsát és dühötten kivágja az ablakon. Döbbent csend.Egy nagy csattanás. Egy rettenetes atyai pofon. Az első . Apa soha nem ütötte meg egyetlen gyermekét sem, de most elragadta az indulat. Atya és nagyi egyszerre sírja apa felé: Ne bántsd , ne bántsd ! ( Az atyai szív már ilyen ) Az apa ki megy az udvarra fölveszi a letörött fejü rózsát be hozza. Megcsokolja. Megcsokolja felesége kezét is ( Milyen szép: közel 20 év után) Át adja a virágot.

Fiad helyet én kérek bocsánatot... A bünös magába roskadtan de dacosan ül.Tizen évesen talán legnehezebb beismerni, hogy hibáztunk .Sötét lesz a szobában. Felhö vonul a nap elé az arcokról lehervad a mosoly . Elhallgat a madár dal is .A futó felhöből néhány szem eső hull a kerti vírágokra. Mintha valaki sírna az égből Az ebédnek és a jó hangultnak vége. Az asszonyok rendet teremtenek.Valamiféle rend teremtödik a kisember lelkében is ,aki most már nem annyira dacosa inkább valami bünbánat félét érezve ül az asztal mellett. Apa megérinti a vállát. GYere ki a kertbe ! A rózsák között kis pad. A szülök kedvenc tartoszkodási helye. Már amikor ráérnek,

és amikor nyílnak a rózsák. A szoba ablakán át éppen arra a rózsára látni .Lackó elforditja a fejét. Hosszú , hosszú csend után apa szólal meg:

Látod mit tettél?

A kis embert elfutja a könny. Most oldodik benne minden .-Sajnálom apuka, bocsánetot kérek! Apa magához öleli a kis bünöst. Én is sajnálom azt a pofont. De ne feledd anyák napja addig tart amíg él az édesanyád . Fujd ki magad, és menyj be anyádhoz . Vigyél neki egy másik szál rózsát. De ne pirosat , fehéret! Igen fehéret ,mert ez a békének és a szelidségnek a színe...

Sok- sok tavsz múlt el az óta. sok rózsa hullatta el szirmait . Az a rózs tő már régen ki veszett, de él utodaikban az új hajtásokban oltásokban . Apukából dédapa lett aki unokának és rózsának szenteli életét. Anyuka el ment . Sírjáról soha nem hiányoznak a rózsák. Az egykori kisember nagy ember lett . Fő mérnök . Ritkán tud hazamenni, de évente legalább kétszer ki megy az édesdanya sírához. Mindenszentekkor és anyák napján. Most is anyák napja van.A fő mérnök úr volvoját a temetön kivül hagya . Oda sétál a sírhoz. Egyedül . (csak az emlékek kisérik . Annak a régi , fájó anyák napjának az emléke. A kezében egyetlen piros rózsa . A sírnál csendben ímádkozik. Valahol madár dalol. Az égen felhők szállnak . Szállnak mint az évek, színte észrevétlenül. Éppen 40 éve volt az az anyák napja . a deresedö hajó férfi megcsokolja a rózsát , megsimogatja a keresztet , amelyen egyetlen szó áll . Édes anyánk . Egyszer majd oda kerül a másik szó is . Édes apánk.Megcsokolja az arany betüket is . Ezek a csokok persze édes annyjának szolnak , mint ahogy az a néhány forro köny csepp is ami a rózsára perdülve gyémántként ragyog az égö szirmokon . El helyezi a rózsa szálat. Még egyszer megsimogatja a síremléket . Körül néz. Egyedül van. Szinte csak maga eklé suttogja :

Anyuka! Apuka tévedett , amokr azt mondta akkor , hogy az anyák napja addig tart amig édesanyánk él . Tovább tart. Addig amig mi gyerekek élünk .

A fuó felhőből néhány szem eső hullt a virágokra. Vagy talán az égből hulltak le a boldogság könny csepjei édesanyja szeméből? Ki tudja.

Vannak még , lehetnek még csodák.


Csépány László

ez majdnem virág...olyan szép

1570. Sünciné
2009. máj. 2. 19:52

Sziasztok!

Évikém!

Itt vagyunk! És végre Erzsóék is néha-néha benéznek, aminek nagyon örülök!

Szólhattál volna szerintem valamit gyorsan kitaláltunk volna, hogy találkozhassunk!!!!

Ma a Nővéremmel a temetőbe voltunk! Sajnos 16 éve már csak így köszönthetem az ÉDESANYÁMAT! Még csak 64 éves lenne!!!!

Most egy kicsit szomorkodom!!!!


Holnap jönnek a gyerekek!!!!!!!!!!!!


Vigyázzatok Magatokra!!!!!!

Millió puszi Mindenkinek!!!!!!!!!!

2009. máj. 2. 14:10

Kedves kis "családom" nagyon elvagytok foglalva,

hiába itt a szép idő és mindenki vágyik ki a szabd levegőre.Ezt nagyon természetes és szükséges is.Hiszen egész télen erre vágytunk,hogy vére süssön a nap.Kicsit elszomorított most idén először a napsütés,mivel galád módon ellopott benneteket tőlem.Most ne gondoljatok rosszra!! Csak kevesebbet tudok rólatok és nem érzem annyira jelenléteteket.

Semmi gond,majd télen bepótoljuk,ha még itt leszünk.

Pest környéki lányok,sokat gondoltam rátok,mivel

ott voltam a közeletekben.Nem beszéltük meg előre,hogy esetleg találkozhatnánk.Nekem pedig spontán jött az utazás.Majd egyszer amikor mindannyian ráérünk,talán találkozhatunk.

Vigyázzatok magatokra és tudjátok,hogy mindig gondolok Rátok.Sok Puszi: Éva

2009. máj. 2. 10:46
Úgy szeretlek Titeket. sok-sok pusz
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook