Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júliusi babák fórum

2013 júliusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
552. 2hounds (válaszként erre: 550. - Dragonfly<3)
2012. dec. 7. 20:39

Nekem a fiamra bejött!

Ez a megsúgás ez ismerős, nekem megsúgta, hogy fiú, most meg lányt súg (a naptár is). Amúgy ennél sokkaé furább, hogy kb. 2 hós terhes voltam Tomival, mikor álmodtam róla, egy kb. 6-9 hós kisfiút álmodtam, szőke, kék szemű, rendetlen és huncutka, a babakocsijában ült álmomban. 6-7 hós lehetett, mikor lefotóztam a konyhában, amint incselkedik velem a babakocsiból, mikor megláttam a képet, egyből az álom jutott eszembe, szakasztott olyan volt élőben, mint álmomban!!

551. Segreta78 (válaszként erre: 550. - Dragonfly<3)
2012. dec. 7. 19:01
Te melyiket használtad, mert nekem két félén kétféle eredmény jött ki, és nem ikrek :D
2012. dec. 7. 17:36

Nektek bejött már a kínai fogamzásnaptár, néztétek? Kíváncsiságból megcsináltam a családomból majdnem mindenkire és kijött végig. Van tapasztalat, annyira kiváncsi vagyok mi lesz.

Mondjuk nagyon úgy érzem kislány, eddig volt egy név amit még régebben kitaláltunk, és most valahogy érzem, hogy rá nem az illik. Olyan mintha megsúgta volna mi legyen. Nagyon furi érzés...

2012. dec. 7. 17:27

Ma voltam dokinál. Végre! :)

Nagyon vártam már. 8+3 a baba a méretei szerint. Látszódott a mini keze a mini lába és a feje meg a popsija! :) Vissza számoltam és pont peteérés napjára jön ki. Így arra is fényderült hol készült... :D

Nagyon várom már a következő uh-ot! Még majdnem egy hónap addig.

Veletek mi a helyzet???

548. Nanda (válaszként erre: 545. - Sisibeth)
2012. dec. 7. 16:59

Gratulálok!:)

Nekem még több mint egy hetet kell várnom mire eljutok a dokihoz!

Akkor leszek 9+2,remélem én is láthatom a picikémet!

547. adelusz84 (válaszként erre: 545. - Sisibeth)
2012. dec. 7. 16:33
Megvettem első kismamás könyvét.Ez a címe,hogy A kismama terheskönyve.Nagyon jó jönyv.Van benne diéta is ,annak aki hízékony.Tehát már aki a terhesség elején is plussz kilókkal indul.Érdemes lenne belenézned a boltban.
546. Segreta78 (válaszként erre: 545. - Sisibeth)
2012. dec. 7. 15:34
Gratulálok :) A kilók miatt (már amit a védőnő ír ne aggódj). Én a 170 cm-hez vagyok 80 kg, de a védőnő ugye ruhástól mért és 83,5 írt be (kicsit lelombozott, mert előtte mértem otthon), de az a lényeg, hogy ahhoz képest mi változik (igyekszem majd mindig kb. abban a ruhában menni, persze amég rám jön :DDDD). Próbálj meg kevesebb CH enni és több gyümölcsöt, fehérjét (husi zöldséggel, sajt, joghurt). Nekem diétáznom kell, mert IR-es vagyok és ugyan eszem MINDENT, de odafigyelek mennyit és, hogy beleférjen a napi 1400 Kcal-ba és a a 180 gr CH-ba.
2012. dec. 7. 14:44
Sziasztok Lányok, Ma voltam UH-n 9+1 vagyok, a babuci jó helyen van, már 23 mm és a szívhang is oké. Elmentem a védőnőhoz is, megbeszéltük mi mindent kell majd csinálni, a vizsgálatok 3 hét múlva folytatódnak :) A férjem is megnézte a kis tücsköt, már egész jól látszik mindene, megmozdította a kis lábát :) én olyan boldog voltam :) ami a súlyomat illeti, hát megmért a védőnő és azt hittam leesem a mérlegről....86 Kg voltam, a 177cm magasságomhoz...nos ez szerint 3 Kg-t híztam már... ajjjjajjjj...szóval már most van rajatm 19 Kg plusz az ideális 67 Kg-hoz képest...tudjátok mit, majd ha megvan a bébi, akkor diétás, sportos tanácsokat kérek tőletek :) Amúgy a rosszullétek elég jól elmúltak, csak pici émelygés, semmi több, szóval készülök a karácsonyra :):) minden jót nektek is, bár addig még biztos benézek ide :)
2012. dec. 6. 21:23
Jaj, olyan arik vagytok, hogy segitetek. :) De higyjetek el nem vagyok am vekony, kicsi korom ota sportoltam. Imadok enni, de mostanaban nem igazan, csak az kell amit hirtelen mekivanok, ha nem kapom meg 5 percen belul a gondolatatol is hanyingerem lesz. Uh igy masznak a kilokak... :D
543. Segreta78 (válaszként erre: 530. - Tüdruk)
2012. dec. 6. 17:16
:DDD Én pár hete a hamburgerrel voltam így. Annyira ettem volna, de utána egész éjjel forgolódtam.Másnap meg megmaradt a konyhában még az illata, háááát a hideg kirázott :D
542. Segreta78 (válaszként erre: 531. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 17:14
:) Köszi.Hát a lufi effektus nálam szinte egész nap van, de azzal legalább tudok mit kezdeni (egy kis szódabikarbónás víz és OK). Enni keveset eszem, mert nem is bírok sokat, de vannak tartalékaim ;) Jövő kedden megyek UH-ra megint, akkor elviekben már a 9. hétben leszek benne :) Szorítok neked is. Irj, hogy mi volt.
541. 2hounds (válaszként erre: 538. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 16:00
Meg az jutott eszembe, nem akarsz egy etkezesi tanacsadot felkeresni? Aki összeallit neked egy etrendet, ami semmi keppen sem dietaztat a terhesseg alatt, de ügyel arra, hogy ne hizz tul sokat, legyen meg minden a babanak, ami kell, es egeszsegesen meg finoman is etkezhess. Hatha igy könnyebb lenne a kilokat kordaban tartani! :)
540. 2hounds (válaszként erre: 538. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 15:56
Ekkora dieta valtas utan probalj meg esetleg kevesebb "tiltott" dolgot enni, egyel sok zöldseget, tejtermeket, husokat (grillezve, nem KFC!), stb. Ha hizekony vagy te is, akkor most aztan föleg nem kell kakaoscsigat, chipset enni, mert nem tudod ugy lesportolni. Sajnos sorstarsad vagyok ebben, es nagyon sajnos a sportban nem :( Imadok enni, es utalok sportolni. Amugy nem kell teljesen leomndanod a sportrol, uszni pl. kifejezetten javasolt, futas, ugralos sportok az nem, viszont hosszu setak igen. :)Bird ki az elsö trimesztert, addig tiltsad el magad a "bünös dolgoktol", aztan ha mar jobban vagy, pocak nem faj, akkor lehet ujra sportolni kezdeni! :)
539. momani (válaszként erre: 538. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 14:21
Nem akartam senkire frászt hozni, úgy látom Te a sportnak élsz, ha ilyen alacsony testsúlyod van a magasságodhoz képest, és mivel Te valószínűleg mindig ilyen életmódot folytattál, nem adok 1-2 hónapot és ha visszatérsz az edzéshez tuti visszanyered az alakod! Ne aggódj!
2012. dec. 6. 13:21

Most, hogy olvasom a súlyproblémás dolgokat, nem hiszek abban , hogy nem lehet leadni,bár én kikészülök ettől a hízástól. Nyárra elértem az álomalakom 170cm, 55kg. Úgy terveztem indulok fitness versenyen tavasszal... Persze nem fogok. :)

Mostanra sikerült 62kg-ra híznom... és félek a diétát folytatni, nem is hiszem, hogy egészséges lenne fehérjeturmixon élni baba melett...

Ahogy megtuttam, hogy jön a Baby, mindent letettem, semmi táplálék kiegészítő és semmi diéta. Úgyhogy képzelhetetiek, hogy 9 hónap szénhidrát megvonás után milyen gyorsan raktározza el a testem a kakaós csigát meg a chipset, a sajtburgerről meg a KFC-ről nem is beszélve....

És mindennek tetejébe sokszor fáj a pocim, uh edzeni sem edzek... :(((

Remélem nem leszek hiperdagadt magamhoz képest...Őszintén rámhoztátok a frászt, meg a tükör is.... :((((

537. momani (válaszként erre: 536. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 12:52

Szia, nézd meg itt!

[link]

/biometria/

536. Dragonfly<3 (válaszként erre: 518. - Sisibeth)
2012. dec. 6. 12:44

Holnap megyek Uh-ra! Remélem ott már kiderül pontosan mik az adatok.

Az utolsó Uh papíromra ez van írva: Vérzéskimaradás időtartama: 6hét 5nap, A biometriai adatok 6hetes 1napos terheségnek felelnek meg.

Tudtok segíteni, hogy a biometriai adatok most a fogantatástól eltelt időt jelentik?

535. 2hounds (válaszként erre: 531. - Dragonfly<3)
2012. dec. 6. 12:44
Gyomorsavra nyers kaposzta reszelve (nyers repaval összekeverve igen jo), meg mandula nagyon jo!
534. 2hounds (válaszként erre: 530. - Tüdruk)
2012. dec. 6. 12:43
Együtterzek! :( En nem hanytam az elözövel, de allandoan, nonstop hanyingerem volt. Neha mar azt kivantam, hanyjak, könnyebbüljek meg, de semmi. Szagok nem zavartak (most se, kiveve, ami alapbol is zavar, pl. bizonyos parfümök, amit most jobban erzek), viszont en dührohamot vagy sirogörcsöt tudok kapni, ha mas az arcomhoz közel gesztikulal, vagy furan, darabosan, mozog, stb. Tomival is ez volt. Meg a hangok, zajok is borzasztoan zavarnak, alig toleralom a vonaton a zenet hallgatokat meg a hangosan beszelöket. Elmeny napi 2x fel orat utazni!
533. momani (válaszként erre: 532. - Momani)
2012. dec. 6. 12:40
De így esetleg köztetek, aki hasonló cipőben járnak könnyebb lesz kibírni. Irigylem azokat akiknek nincsenek súlyproblémáik. Nekem 28 éves koromig soha nem volt gondom - mondhatom, hogy igen jó alakom volt a férfiak szerint, de én is meg voltam elégedve. Viszont a szülés óta valahogy elkényelmesedtem, pedig annyit jövünk megyünk, előtte is tornáztam, és akkor is, de be kell valljam nagyon szeretek főzni és enni is. A lányunk nagyon vékonyka, a férjemre is ráférne 20 kg mínusz, de nagyon nehéz. Próbáltunk kevesebbet enni, évek óta telente megfoadjuk - mert akkor van rá időnk, egyébként mi is reggel 7-kor el, leghamarabb 17 órakor haza, ovi, suli, tanulás...áh de gondolom senkinek sem kell ecsetelni, tényleg nagyon nehéz....
532. momani
2012. dec. 6. 12:36
Sziasztok! Olsvasgatom amit írtok, kivel mi történik, és egyenlőre hálás vagyok a pocaklakónak, hogy a reggeli hányingeren kívül - amit nekem is rendszerint a fogmosás okoz - egyenlőre nincs más gondom napközben. Szóval az előző terhességemnél a 7. héttől borzalmas volt, de a 10. hét körül tetőzött egész a 16. hétig, azt hittem sosem lesz vége ennek a 1,5 hónapnak. Én elvileg most lépek a 8. hétben, és 10-én hétfőn derül ki, hogy mit mond a doki. Érdekes, hogy a teszteléskor és előtte utána 2 héttel az én melleim is nagyon érzékenyek voltak, de most néhány napja olyanok mint régen. Álmosabb sem vagyok, sajna én is ülőmunkát végzek. Az előző terhességemnél 12 kg-ot híztam. 78-ről indultam. Kórházból hazajövet 3 kg maradt rajtam. A szoptatás alatt és a nyugis 3 év alatt sajna ezeket a kilókata visszaszedtem és én most 92-ről indulok - jesszus de szar ezt kimondani - viszont lassan 2 éve heti rendszerességel - van hogy 2-szer is - járok zumbá-ra, amit nagyon szeretek. Nem is tudom mi lesz velem, mert 3 hete nem járok és nem is fogok nyilván, én most nagyon félek az elhízástól, meg hogy estleg cukros leszek, nagyon oda kell figyelnem magamra, nem lesz könnyű.
531. Dragonfly<3 (válaszként erre: 509. - Segreta78)
2012. dec. 6. 12:33
Szia! Nekem is a 7. hét elején mintha lvágták voln semmi bajom nem volt. Se cici fájás se hányinger...Én is nagyon féltem. Aztán ahogy megszoktam, hogy már nem vagyok nagyon rosszul, rájöttem,h bizonyos szagoktól rosszul leszek, este gyomorsav, puffadok mint egy lufi, és a cici is érzékeny. Gondolom az előző heti rosszulléttől nem éreztem ezeket... Holnap megyk uh-ra, sajnos egyedül, és izgulok én is, de sztem minden rendben lesz! :) Ne izgulj Te sem, írj majd mi a helyzet.
530. Tüdruk (válaszként erre: 529. - 2hounds)
2012. dec. 6. 11:49
Én már attól oklendezem, hogy a hutore gondolok. :) tegnap megettem a tejfölös csirkét ma rá sem bírók nézni. :) nem egyszerű varandosnak lenni.
529. 2hounds
2012. dec. 6. 11:36
Nekem meg mintha lenne nagyon enyhe, tegnap is olyan rossz volt a közerzetem, es egyaltalan nem volt etvagyam, ami nalam NAGYON szokatlan. Eszegettem, de olyan immel-ammal, csak azert, mert etkezes van, nem mert ehes voltam. Aztan ma reggel majdnem hanytam a fogkefetöl. :D Kicsit nagyon mostam a fogaim, melyebbre csuszott, hat egyböl öklendeztem. :) De amugy nem rossz a gyomrom, csak hulla vagyok... Bar az is lehet, ez meg a hetfö ejjeli betegseg utohatasa, a gyerek is szörnyen hasmeneses meg szegeny, bar mas baja nincs, etvagy jo.
528. Nanda (válaszként erre: 525. - Tüdruk)
2012. dec. 6. 10:47

ó,az nagyon finom!!!:)


Nekem a héten elmúltak a nagy rosszullétek,reggel egy kis émelygés,délutántól gyomorégés,aztán ennyi!

527. csibész25 (válaszként erre: 524. - Segreta78)
2012. dec. 5. 19:02
Hát nekem az sem segít ha mindig van valami a pociban. Ma pl szinte minden kijött. Pedig azt hittem már jobb...
526. Segreta78 (válaszként erre: 525. - Tüdruk)
2012. dec. 5. 18:42
Uhhh, de jó lenne enni ilyet (persze ha bírnék), ennek hiányában marad a sült zöldség (Italian mix).
525. Tüdruk
2012. dec. 5. 18:20
Ma tudtam főzni.... hihi... tejfölös csirkét nokedlival :)))
524. Segreta78 (válaszként erre: 522. - Sisibeth)
2012. dec. 5. 09:28
Köszi :) Remélem nálam is csak az van,hogy kezdek rájönni, hogy "mindig" legyen valami a gyomromban. :D
523. Sisibeth (válaszként erre: 520. - Tüdruk)
2012. dec. 5. 08:43
:) Igen én is friss zöldeket ennék :) meg gyümölcsöt tejterméket. Csak húst nem. Hát néztem egy kismama könyvben, hogy az én testtömegindexemhez 7-11,5 Kg-t javasolnak... Na igen szerintem is a 15 Kg még belefér :) Szerintem a szüléskor lemegy kb 10 kg, attól függ mekkora a baba...hát én 4,2 Kg-al születtem, a férjem 4,6 Kg-val... jó magasak is vagyunk mindketten, hát lehet a babuci is nagy lesz, szóval, szerintem visszatér a normális súlyom, ha 15 Kg-t szedek fel.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook