Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júliusi babák fórum

2013 júliusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
462. 2hounds (válaszként erre: 459. - Kiricsi)
2012. dec. 3. 08:44
Oooo, sok boldogsagot! :)
461. Avike1 (válaszként erre: 458. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 06:07
szia drága az ivás a fontos lehetőleg ásványvíz,abban van sok árványi anyag ami jól jön hányás után! ha 2 hétig pirítóst eszel a babádnak akkor is jut elég tápanyag! drukkolok,hogy minden okés legyen,és ha ez vígasztal 12.hétre elmúlnak a rosszullétek! ölellek!
460. Avike1 (válaszként erre: 459. - Kiricsi)
2012. dec. 3. 06:05
Szia gratulálok az esküvőhöz,és boldogságos szülcsinapot kivánok:-)
459. kiricsi
2012. dec. 2. 22:45
Sziasztok!Látom ruhákról volt szó!Nekem ugye a kisfiam 2011 augusztusában született így az összes ruhája megvan.Persze ha kislány lesz akkor biztos azért veszek egy-két csajszis rucit,de nem szeretnék vásárolni nagyon semmit.Kismama ruháim is megvannak így ezekkel kihúzom.Nekem most menyasszonyi ruhán kell gondolkodni.15-én lesz az esküvőm.3 hete próbáltam egy ruhát és az esküvő előtt kell mennem 4 nappal próbára,de azért nekem már van pocim illetve híztam is már.Remélem van a ruhába annyi anyag,hogy kiengedjék.Apa azt mondta,hogy most már három gyerekkel talán össze kellene házasodni.Tegnap kaptam a gyűrűket este és mivel ma van a szülinapom így kaptam még arra is ajándékot.Szóval a hétvége nekem nagyon jól telt.Remélem nektek is!Vigyázzatok magatokra!!
458. Tüdruk (válaszként erre: 456. - Avike1)
2012. dec. 2. 13:53

Az a baj, hogy szinte semmit sem kivánok. Nagyon ritkán szoktam venni ivójoghurtot. Sajnos itt nincs olyan finom zsemle, ami otthon is van.


A szülésznő csak annyit mondott, hogy infuzióra kell menni, ha nem eszem-iszom normálisan. De azért majd próbálok enni, hogy erre ne kerüljön sor.

457. 2hounds (válaszként erre: 456. - Avike1)
2012. dec. 2. 12:59
És ha tényleg rendesen eszel, és főleg ISZOL!!, akkor nem is kell a védőnő orrára kötni mindent... Ne aggódj, el fog múlni ez az undor, és bőven be fogod pótolni az esetleg most elvesztett kilókat. Csak tényleg egyél tartalmas kaját, ha nem húst, akkor sok zöldséget (bab, krumpli, rizs tápláló, edd reszel sajttal vagy hasonlóval. Egyél halat, ha az jól esik.), kenyeret, stb. De a lényeg, minimum 2 l folyadék naponta! Főzz finom zöldség levest (húsleves kockával?), az folyadék is meg táplál is, ha teletömöd zöldséggel!
456. Avike1 (válaszként erre: 455. - Tüdruk)
2012. dec. 2. 12:47
Semmi bajod nem lesz tőle,ha nem eszel húst egyél mást fehérjét amit szeretsz Joghurt,kefír,magos zsömivel fincsi!hányásnál egy a lényeg,hogy a folyadékot pótolni kell!Nem kell kórházba menni ezért!
455. Tüdruk
2012. dec. 2. 12:29

Ma visszatért a hányás. Pedig annyira örültem, hogy nem hányok...


Lányok, imádok főzni, de az elmúlt 2-3 hétben képtelen voltam bármit is csinálni. KÉptelen vagyok húst enni, pedig én húst ennék hússal.

Sőt a boltban elkerülöm nagy ivben a húsosztályt, mert a nyers hús / hal látványától hányok. Pedig, ha nem eszem - iszom normálisan, akkor kórházba kell mennem. :((

454. 2hounds (válaszként erre: 453. - Avike1)
2012. dec. 1. 21:37
Nekünk semmi babaruha nincs, anno nem terveztem második gyereket, mindent odaadtam. De van egy csomó baba otthon barátnőimnek, szerintem nem fogok semmi vadiújat venni, hacsak nem beleszeretek 1-1 ruhácskába. :)
453. Avike1
2012. dec. 1. 21:21
hála az égnek babaruhánk az van annyi,hogy dunát lehet vele rekeszteni Osztrák ismerősök mikor megtudták,hogy baba tervezés van nálunk Zsák számra adták a baby cuccokat.anyum kimosta őket kivasalta,és a szekrényében tárolja:-) nála több hely van!Biztosan veszünk 1-2 új darabot ami megtetszik,de szépek,márkásak a kapott holmik is!Mi a 11.hétben vagyunk,és mivel második terhesség ezért is látszik jobban!
452. 2hounds
2012. dec. 1. 21:10
Igen, mi is lelkesen öröklünk. :) Tőlünk kevésbé, mert Tomi gazdaságos gyerek, elég lassan nő, mire kinő valamit, az kuka-közeli állapotban is van. :) Én itt szinte csak turiban vásárolok, amit amúgy meg tudnék venni, az annyira ócska, hogy nem veszem meg, a jó minőségűre meg nincs pénzem.
451. Tüdruk (válaszként erre: 449. - 2hounds)
2012. dec. 1. 21:08
Nálunk a családban 2,5 éves a legfiatalabb srác, talán a sógornőimtől kapok majd gyerek ruhákat. Egy csomó úgyis uniszex. Ha lánykám lesz, akkor majd veszek a turiban. Én nagyon sok mindent ott vettem, nem szégyen abszolút.
450. 2hounds (válaszként erre: 448. - Tüdruk)
2012. dec. 1. 21:05
Én is csak daginak látszok :D
449. 2hounds (válaszként erre: 447. - Avike1)
2012. dec. 1. 21:05

Nincs abban semmi rossz. Az ember 9 hónapig használja, annyi idő alatt nem megy tönkre egy ruha. Hacsak nem minden nap ugyanazt a gatyát meg pólót hordod, de kinek van kedve 9 hónapot ugyanabban a szerkóban lenyomni? :) Így sokkal jobb, én a 70 eurós csomagomban szereztem vagy 15 tök jó felsőt, ingek, pólók, trikók (mind Next, Mothercare, George, stb., szóval jó kis márkák), 5-6 gatya is van, farmer, dolgozós, vászon, 1 farmer szoknya, 4 szoptatós hálóing, sőt egy fürdőruci is. :) Nagyon elégedett vagyok a szerzeménnyel. :) Szerintem bőven elég lesz a 9 hónapra, csak minden rendben legyen!!

Amúgy baba/kisgyerek ruhát is vettem így egy csomót, 1 gatya kerül legalább 10-15 euróba, és egy kisgyereknek kell napi 1 gatya minimum. Hát ebayen lőttem neki 2-3 eurókért tök jó kis gatyeszokat, olyan hamar kinövik, meg se látszik, hogy használt.

448. Tüdruk
2012. dec. 1. 21:01

Én még a vetélésem előtt, tavasszal vettem pár felsőt. Mivel én nagyobb darab vagyok, rajtam még csak az látszik, hogy duci vagyok. :)

Még simán jók a ruháim, bár én csak 7 hetes leszek holnap. :)

447. Avike1
2012. dec. 1. 20:56
Jólvan akkor én is bevallom neten veszek kismama ruhákat:-) nekem elöl tapadt a baba,így nekem már nagy a hasam,pedig vékony alkat vagyok van képem fent ha van kedvetek megkukkanthattok:-) a héten 3db kismama vastag pullit rendeltem 500ft/db áron:-)
446. 2hounds (válaszként erre: 445. - Tüdruk)
2012. dec. 1. 20:48
Ügyi vagy te is. :) Nekem már csak 2 gatyám jó, az egyik dolgozós, a másik melegítő, de mindkettő nyom, ha ülök. Ha állok, nincs gond, de ülve nagyon kényelmetlen. Szerintem hétfőn már az egyik újban megyek, ne szorongjak 8 órát a rendes gatyámban...
445. Tüdruk (válaszként erre: 444. - 2hounds)
2012. dec. 1. 19:47
ma vettem 3 kismama nadrágot (2 bandázsos és 1 kertész) 600 forint körüli összegért (1,8 euro). Nagyon szép és jó állapotban vannak. Még nincs szükségem rájuk, kimosom és elteszem a szekrénybe. Szerencsére nem akkor kell majd kapkodni, amikor már egy nadrágom sem ér be :))
444. 2hounds
2012. dec. 1. 15:31
Lányok, nem tudom, itt bezséltük-e a turkálós kismama ruhát. Én most vettem egy nagy zsák használt kismama ruhát, kb. 16e ft volt a pakk, én olyan boldog vagyok vele, tök jó állapotban van minden, és akkora szerencsém volt, hogy az eladó nő pont akkora, mint én! (150 centi vagyok, és nem sovánka, nehezen kapok ruhát nagyon.) Az első adag már mosódik is. :) Szerintem ezekkel kihúzom az egész terhességet. :)
443. 2hounds (válaszként erre: 441. - Sisibeth)
2012. dec. 1. 15:20

Hát én sose éreztem a PE-met. Pedig gondolom, rendszeres, mert a mensim az. Gyógyszert kb. 5 hónapig szedtem, a két balesetet sikerült ezalatt összehozni. Amúgy meg óvszerrel szoktunk (a gyógyszertől tök rosszul voltam fizikailag meg érzelmileg is), soha semmi baj nem volt.

Az első baba "becsúszott", illetve na, ha tudatosan nem védekezünk, akkor ne csodálkozzunk ugye - de nem gondoltuk, hogy mindjárt elsőre sikerül :) Kb. fél évvel később akartuk, de jött, hát jött. Kicsit be voltunk tojva, de nagyon örültünk neki. Aztán mikor meglett, akkor úgy éreztük, hogy egy gyerek bőven elég nekünk. Aztán 3 éves lett, és elkezdte keresni a testvérét, egészen biztos volt benne, hogy van neki, csak még nem jött el hozzánk. Hát persze, hogy beleültette a bogarat a fülembe, aztán én meg a pároméba. :) Nagyon sokat agyaltunk, hogy mi legyen - anyagiak miatt -, végül belevágtunk. Majnem 2 évet vártunk rá, most volt az első hónap, hogy csináltam ovu tesztet meg ettem valami homeós szert, egyszer voltunk csak együtt az ovu teszt szerinti legjobb napon - és lám. El se hittük. :)) Annyira most (még) nem aggódok, majd csak lesz valahogy az anyagi része is, a fizikai részétől inkább, de hát addigra 5 éves lesz a nagyfiú, meg is mondta, nem baj, ha sokat sír a kistesó, majd megölelgetjük, énekelünk neki, és jobban lesz. :) Ilyen támogatás mellett nem kell aggódnom semmin. :)

442. adelusz84 (válaszként erre: 421. - Dragonfly<3)
2012. dec. 1. 15:08
én is mindig a melleimet figyelgetem,mert más tünetem nincs.És van,hogy jobban fáj,főleg este.
441. Sisibeth (válaszként erre: 440. - 2hounds)
2012. dec. 1. 14:40
Nálam ez nagyon érdekesen alakult. Ugyanis 10 éve nem védekezek sem gyógyszer sem gumi, se spirál. Egész egyszerűen nagyon figyelek a testem jelzéseire, és viszonylag mindig pontosan tudom mikor van peteérés. És arra vigyáztam, hogy abban az időszakban ne legyen együttlét, legalábbis olyan, amiből baba lehet. Véletlen babát sosem akartam. Mindig arra vágytam, hogy a párom akarjon tőlem gyereket. Aztán két hosszú párkapcsolat után, két évvel ezelőtt jött a férjem. Volt időszak az elmúlt 10 évben amikor szerettem volna...de nem éreztem, hogy a másik is akarja... Két éve ismertem meg a férjem, és idén májusban összeházasodtunk, és elterveztük, hogy szeretnénk kisbabát. Eleinte azt hittem, hogy talán nekem nem is lehet, mert számomra is fura volt, hogy véletlenül se estem soha teherbe. Aztán 5 hónap alatt sikerült :) Ami szerintem viszonylag gyorsan összejött. Mondjuk alapvetően hiszem, hogy az a baba tudja, hogy mikor és hova akar megszületni. Valahogy úgy képzelem, hogy a kis lelke várakozik, hogy megérkezzen a földre :) Igen a kisbaba Isten ajándéka, és egyetértek a korábbi hozzászólással, ha ad kisbabát, akkor ad kenyeret is. Jó érzés, hogy boldogságba érkezik, ahol mindenki nagyon várja a születését. Post így szerettem volna a kisbabánkat várni. Talán a gondolatok ereje... ?! :)
440. 2hounds (válaszként erre: 439. - Segreta78)
2012. dec. 1. 12:41
Nálunk meg 2x volt gumi-baleset - természetesen akkor, amikor szedtem gyógyszert is éppen. NAGYON nem akartam még egy gyereket az első után, de épp antibigyó kúrán voltam mindkétszer, na, mikor szakad el a gumi életelmben 2x?? Naná, hogy pont akkor. Hát én bizony vágtattam esemény utániért a dokihoz... Szóval nem, nem 100% Barátnőm is gyógyszer mellett lett terhes mindkétszer, hasmenéses vírusa volt... Az unokaöcsém is spirálos baba volt. :)
2012. dec. 1. 12:38
Hát nekem van olyan ismerősöm aki kétszer is spirált mellett lett terhes..... Szóval a védekezés sem 100%.
2012. dec. 1. 10:14

Köszönöm a hozzászólásokat.


Gyógyszert szedek amióta együtt élünk az új párommal, viszont a menstruációs szünet alatt voltunk annyira felelőtlenek, hogy ez lett a vége. Éreztem az első perctől, a babát ha elhiszitek ha nem. Ezért már nem szedem a gyógyszert.


Örökbefogadásba belehalnék :-( imádom a lányomat is.

437. Avike1 (válaszként erre: 434. - 2hounds)
2012. dec. 1. 06:40
Még annyit,hogy a nagyfiamat 22évesen szültem,aztán 8 évvel későb elváltunk az édesapjától,de semmi gond nem volt dupla műszakban dolgoztam,és egyedül tartottam fent a házunkat,magunkat:-)nem lett kevesebb a gyermek a válással,sőt,mivel újra férjhez mentem kapott még pár embert az életébe akik nagyon-nagyon szeretik!
436. Avike1 (válaszként erre: 434. - 2hounds)
2012. dec. 1. 06:37
Üdvözlöm ÍR országot:-)szerintem jogos a törvény a védekezésről döntsenek felelősen a kedves anyukák,apukák,ne a magzat életéről,tudod9hetes kortól fél a baba a pocakban! hangulatváltozásainkat érzékeli,és sír! rendelkezik az összes szervvel amivel mi is!idegrendszere van!tehát érez fájdalmat is! jól van nem ragozom,de már sok mindent megéltem,hallottam,olvastam! bocsánat de kismamaként jobban érzékenyebben reagálok az ilyesmire!
435. Avike1 (válaszként erre: 434. - 2hounds)
2012. dec. 1. 06:32
Szia semmi képen nem kell nyomorba dönteni még egy gyermeket,elég az egynek a nehéz körülmény,de azt gondolom,ha nem védekeztek,akkor ne vegye el az életét,hisz ő nem kérte az életet!Legálisan minden meghurcolás nélkül örökbe adható,nem kell szoptatnia,nem kell törődnie gondoskodnia róla,boldoggá tehetne egy gyermekre vágyó családot,önzőség megölni szerintem azért,hogy neki ne legyen rossz érzése az örökbe adás!Jobb lett volna ha nem fogan meg! de ha már így van könyörgöm,van jobb megoldás is!Nem ítélem el őt,és várom a döntését,ha abortusz az is szíve joga nem gondolok rosszat róla,de kérem hogy egyszer gondolja még át!van itt is fórum a Hoxán örökbeadás-örökbe fogadásról tisztán látszik mennyien várnak babára!szép napot!
434. 2hounds (válaszként erre: 432. - Avike1)
2012. nov. 30. 22:45

Én is megértelek. De úgy is érzem, hogy az anyának joga kell, hogy legyen a döntéshez (itt Írországban nincs, minden esetben tilos az abortusz, hacsak nem a baba veszélyezteti az anya életét), mert hogy kényszeríthetnek pl. egy 16 éves lányt, hogy hordja ki a babáját, aki olyan genetikai rendellenességgel születik majd, hogy alig órákat él és azt is kínok közt (volt ilyen, nagy per volt pár éve), vagy ha pl. erőszakból lett a baba.

Viszont én magam meg úgy érzem, hogy az anyagiak miatt egy becsúszott baba elvétele meg se fordulna a fejemben - de mondom ezt úgy, hogy bár nem élünk luxusban, de messze vagyunk a nyomortól.

És hát mindenkinek más az is, hogyan éli meg a dolgokat, adott esetben jobb lehet, ha a babát nem kényszerítik egy olyan világba, ahol csak rossz lesz neki. Hasonlóan ahhoz, amikor pl. egy megromlott családban "a gyerek kedvéért" maradnak együtt a szülők, és mindenki boldogtalan.

Sok erőt kívánok a töprengő anyukának, remélem, sikerül meghozni a döntést, amit később is jónak talál majd.

433. Tüdruk (válaszként erre: 432. - Avike1)
2012. nov. 30. 22:08

Abszolút megértelek. Mi még nem tartunk a lombiknál, mivel ez a második terhességem. Van lakásunk, a férjemnek jól fizető állása, nem nélkülözünk. 2 éve várunk arra, hogy legyen gyermekünk. Tudom más talán többet.


Csak azt az egyet nem értem meg, hogy ha valaki nem szeretne kisbabát, miért nem védekezik? Nem szeretnék itélkezni, de sokkal egyszerűbb volna. Tudom drága az óvszer, drága a gyógyszer, de ha van már babája, tetessen spirált, ami sokkal olcsóbb, mint az abortusz.


Annyival könnyebb lenne az élet, ha kicsit előbbre gondolkoznának az emberek.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook