Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júliusi babák fórum

2013 júliusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
492. Dragonfly<3 (válaszként erre: 488. - Sisibeth)
2012. dec. 4. 12:04
Ugyan ezek az időpontok nálam is! :)
491. Sisibeth (válaszként erre: 490. - 2hounds)
2012. dec. 4. 10:30
:):)
490. 2hounds (válaszként erre: 489. - Sisibeth)
2012. dec. 4. 10:29
Igen, ezt kell eszben tartani, föleg a mondatod masodik reszet - mert erre a legtöbb tanacsadas, könyv, okosito joakaro nem figyel oda. Ott kell megtalalni az arany közeputat, hogy a baba ES a mama is jol legyen, mind testileg, lelkileg, mert egy baba akkor igazan boldog, ha a boldog, nyugodt anyukaja szeretetet elvezi. Hiaba van meg fizikailag mindene (magyarul a feneke ki van nyalva a legnagyobb aldozatok aran is), akkor sem lesz nyugodt, kiegyensulyozott, ha az anyukaja nem boldog, elegedett azzal, ahogy együtt elnek, müködnek. :)
2012. dec. 4. 10:17
Érdekesek az infók csajok...tudjátok mit, lesz ahogy lennie kell..egészséges legyen a babuci és én is :)
488. Sisibeth (válaszként erre: 486. - Dragonfly<3)
2012. dec. 4. 10:16
Lehetséges....a mi babánk okt. 18-án fogant :) Okt. 4-én volt az utolsó mensim.
487. 2hounds (válaszként erre: 484. - Csibész25)
2012. dec. 4. 09:39

Detto! En a terhesseg alatt 12 kilot hiztam, 2 hettel a szüles utanra lement a 12 kilo, annyi voltam, mint a terhesseg elött, es zabaltam, mint egy allat, 2 orankent ehes voltam a szoptatas miatt. Aztan ugy 2 honappal a szüles utan ha nem ettem, nem volt eleg tejem. Mi (en, a gyerek nem) nagyon sokat küzdöttünk a szoptatassal, en utaltam, mar 1 oraval a szoptatas elött bögni tudtam volna, hogy megint kell. Hiaba csinaltam barmit, amit az igeny szerinti szoptatasrol irnak (tegyem mellre a gyereket gyakran, aha, persze, ahogy nem jött a tej, kiköpte, ütött ököllel es lila fejjel üvöltött, ö aztan nem szopikalta az üres mellet, hogy attol majd ujra induljon a tejleado reflex), semmi nem segitett, csak ha ettem sokat. 1 het alatt 3 kilo ugrott fel, hat en is allandoan a sulyommal küzdök, a szoptatas egy nagy stressz volt, nem volt kerdes, hogy nem fogom magunkat kinozni sem testileg, sem lelkileg. Szepen leepült a szopi, a gyerek eppen olyan meghitten, söt, sokkal meghittebben összebujt velem egy cumisüveggel a szajaban, mert en is nyugodt voltam, a kilok megalltak, söt mikor vegre jobban lettem fizikailag, akkor indultak a nagy setak, az nagyon jo volt, napi 2-3 orakat setaltunk, Tomi is imadta, akkorakat aludt, hogy na. En meg fogytam.

Szoval a szoptatas nem garantalt, hogy leviszi a kilokat, ha a ded együttmüködö, akkor persze, de ha nem szopik? Akkor hiaba minden...

486. Dragonfly<3 (válaszként erre: 485. - Dragonfly<3)
2012. dec. 4. 09:19
Késői peteérés?
485. Dragonfly<3 (válaszként erre: 481. - Sisibeth)
2012. dec. 4. 09:16
Én ezt nem értem! :S Mi is Júli.11-re várjuk, és ma még csak 8+2 vagyok! Ez hogy lehet? :D
484. csibész25 (válaszként erre: 482. - Sisibeth)
2012. dec. 4. 08:50
Azzal is vigyázni kell ha valaki túl keveset hízik. Barátnőm is kicsit ducibb alkat volt mindig is és csak 7kg-t hízott a terhesség alatt. Szülés után egy deka extra súlyfeleslege nem volt. Augusztus elején szült és azóta felszedett 7kg-t szoptatás alatt
483. csibész25 (válaszként erre: 481. - Sisibeth)
2012. dec. 4. 08:48
Igen egyenlőre úgy néz ki. De pontosan január 2-án mondja meg. Akkor lesz a nagy 12 hetes vizsgálat
482. Sisibeth (válaszként erre: 478. - Csibész25)
2012. dec. 4. 08:42
Hm én 177 cm vagyok és 83 Kg, én is annak örülnék, ha max 10 Kg-t szednék fel, mert így is kb 15Kg plusz súlyom van a magasságomhoz képest. 2 éve még 73 voltam...valahogy észrevétlenül felkúszott rám. Illetve lelki okai voltak, nagyon sok megpróbáltatás ért, aminek mostanra nagyrészt vége, bár még nincs minden a helyén, de lassan lassan rendben lesz. Szóval rám akkor jönnek kilók, ha gondok vannak. Az elmúlt 10 évben voltam már 66 Kg is és 86 Kg is. Aztán megint lement, majd évek alatt vissza. De most nem annyira ez a fókusz, persze amint jobban leszek, odafigyelek rá mit eszem, hogy a súlytöblet egészséges szinten legyen. Nem egyszerű...de azt mondják a szoptatáskor lemegy :) Meg majd utána ráérek lefogyni :) Amúgy a magassgom miatt nem olyan szembetűnő a túlsúly, de én érzem, hát ilyen az élet :)nem vagyok valami sportos, sőt hamar megunom a sportokat.. Tud valaki valamilyen kismama tornát? :) Vagy vélemények erről?
481. Sisibeth (válaszként erre: 473. - Csibész25)
2012. dec. 4. 08:29
:):) Nahát ez is ritka :) Akkor Te is Juli 11-re várod?
480. nina89
2012. dec. 3. 19:15
sziasztok, mi ma vagyunk 8+3 hetesek. eddig nem volt gyakori, de ma nagyon fáj a hasam. néha alábbhagy a nyilalò fájdalom. az elsõ terhességemnél nem voltak ilyen fájdalmaim. bár pont ma voltam dokinàl, ès ràkszürèst is csinált, na az nem volt kellemes. fájhat a vizsgàlat miatt?
479. Tüdruk (válaszként erre: 478. - Csibész25)
2012. dec. 3. 18:59

nekem is pm alulműködésem van és ugye most normalizálódott a tsh-m is, keveset is eszem, tehát valahol normális, ha fogyok egy kicsit. Csak ugye nem nagyon szokták a terhesség alatt javallani a fogyókúrát, bár most nem fogyózok, és persze nem baj, ha nem 100 kg-val megyek szülni.


Ma vettem ivójoghurtot, egész jól esett... :)

478. csibész25 (válaszként erre: 476. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 16:31
Ne aggódja ha fogysz. Rosszat tuti nem tesz. Én 87 kg-val kezdtem (170cm) a 4-5 héten felcsúszott rám 4kg plusz, úgy hogy alig ettem valamit. Na akkor voltam laboron és kiderült a pm alulműködés és h attól hízok. Azóta kapom a gyógyszert és megint 87,7 kg vagyok, de nem bánnám ha még menne le vagy nem jönne fel. Van miből hasznosítson a szervezetem.
477. 2hounds (válaszként erre: 476. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 14:46

Jahh, hat akkor lehet, hogy egyszerüen erzi a szervezeted, hogy van honnan felhasznalni, nem kell az energiabevitel! :) Sokat igyal, ez nagyon fontos, legyen meg a 2 liter, nehogy kiszaradj. Ha hanysz, akkor is kis kortyocskakban akar 5 percenkent szopogassad. (En olyat is hallottam, hogy jegkockat szopogatott valaki, mert az epp csak egy korty, lassan olvad el, es raadasul hideg, ami jol esik. Citromosat is csinalhatsz, vagy fagyssz le barmit, amit meg tudsz inni, aztan szopogassad, ha jol esik.) Kitartas, mar csak par het, eltelik. Probalj sokat aludni, addig se erzed, hogy rosszul vagy. :)

En bizti nem aggondek a sulyvesztesen, ha 50 kilo lennel vasaggyal, es 180 centi, az megint mas. Es a babanak nem fog artani, ha fogysz, söt, mivel kevesebb a teher rajtad, neki is jobb, nem?

476. Tüdruk (válaszként erre: 474. - 2hounds)
2012. dec. 3. 14:40
86 kg körül voltam a terhesség legelején. Most 83 vagyok. Persze jó, ha fogyok, mert ha mondjuk 80 alá lemennék, nem lenne gáz, csak épp azon gondolkozom, hogy nem árt-e ez a babának? :) 167 cm vagyok.
475. Nanda (válaszként erre: 474. - 2hounds)
2012. dec. 3. 14:17

Akkor én ellenpélda vagyok,nem örülnék neki ha fogynék!

De ezt úgysem én fogom meghatározni...

474. 2hounds (válaszként erre: 467. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 14:06
Amugy milyen alkat vagy? Sokan fogynak az elsö trimeszterben. En 3 kilonak (vagy 10-nek) külön örülnek. Ugyis visszamasznak a kilok kesöbb...
473. csibész25 (válaszként erre: 466. - Sisibeth)
2012. dec. 3. 13:53
Szia! Akkor mi pont egyidősek vagyunk. Én is dec 27-én elszek 12 hetes :-)
2012. dec. 3. 13:48

Sziasztok!

Látom nagyon sokan járunk ugyan abban a cipőben.Az én gyomrom és étvágyam sem tökéletes,de már alakul a dolog.Ma például sajtburgert ettem mert az esett jól,igaz az a múltkor is segített.

Holnap megyek terhesgondozásra és 10 hetesek leszünk.

Fel a fejjel a rosszullét sem tart örökké!!!

471. Nanda (válaszként erre: 470. - Sisibeth)
2012. dec. 3. 13:39

Én tegnap vacsorára már pirítóst csináltam,annyira nem tudtam mit is ennék!:)

Édességet én is csak akkor kívántam,mikor a fiamat szoptattam!

470. Sisibeth (válaszként erre: 468. - Nanda)
2012. dec. 3. 13:29
Szia, jaja az édesség nálam is kilőve, mondjuk azt előtte sem nagyon szerettem, vagyis ezen nem lepődtem meg. Ma jól érzem magam, ettem rántott sajtot, friss salátát öntettel, egész finom volt, végre jóízűen ettem valamit... :)
469. Sisibeth (válaszként erre: 467. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 13:27
Na igen együtt érzek, szombaton mentünk anyósékhoz vacsira, mondtam neki, hogy mi a helyzet a hússal, de azért csinált...hátha mégis megeszem...hát nem nagyon sikerült. No sebaj, már nincs sok vissza és jön a 2. trimeszter :) Azt mondják, az sokkal jobb... remélem!
468. Nanda
2012. dec. 3. 13:06

Sziasztok!

Én a 7. hétben vagyok,ez a második terhességem,de most sajnos én is nagyon hányós vagyok,van olyan nap hogy szinte alig marad meg bennem valami!:(

A hústól én is undorodom,meg az édességtől,na meg a kávétól!

467. Tüdruk (válaszként erre: 464. - Sisibeth)
2012. dec. 3. 12:17

szakács vagyok, imádok főzni (bár szerencsére most nem dolgozom) és képzeljétek a férjemnek nem tudok főzni. Szegényem szendvicseken él, mint én.


Amúgy amit meg tudok enni: Mekis sajtburger, szőlő, sajt, szendvicsek, de ezeket szigorúan délután 4 után. Már 3 kg körül fogytam, mióta várandós vagyok.


Én is kerülök mindenféle ilyen helyet. Tegnap csak ránéztem, egy kajára, ami itthon volt és elhánytam magam. Nem mondhatom anyósomnak, hogy ne főzzön semmit sem, mert utálom a szagokat. :)

466. Sisibeth (válaszként erre: 463. - Segreta78)
2012. dec. 3. 12:06
óóóó nagyon remélem...december 27-én leszek 12 hetes...már alig várom!! Remélem aztán olyanokról fogunk itt csevegni, hogy ki milyen jól érzi magát :):) szép napot.
465. Sisibeth (válaszként erre: 459. - Kiricsi)
2012. dec. 3. 12:05
Gratula, nahát csupa öröm az élet :) mindig örülök, ha ilyet "hallok". :):) Valahogy feltölt mások boldogsága is :) Szép napot, jó készülődést :)
464. Sisibeth (válaszként erre: 455. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 12:02
Szia, nahát már azt hittem,csak én undorodom a hústól...ugyanígy vagyok, azelőtt nagyon husos voltam...most még a húskészítményeket sem tudom megenni, pl sonkát, vagy kolbászt, pedig előtte szerettem. Én pont azt tudok megenni amit nem annyira kéne, a szénhidrátokat... kenyeret, tésztát,krumlit, tésztafélés kaját. Mondjuk főzeléket a múltkor megkívántam, és a paradicsomlevest is. Na igen a levesekkel sincs gondom, de csak, ha nincs benne hús. A gyümölcsök jöhetnek, illetve a tejtermékek is. Arra gondoltam, lehet azért ez a húsundor, merthogy azt sokat ettem, és abból van bőven a szervezetemben raktáron :) és ezért más kell a babucinak. Próbálom kerülni az émelygést előidéző helyeket, ételeket, és aránylag türhető így az állapotom. Csak gondoltam megosztom, hátha ezek segíthetek neked is :)
463. Segreta78 (válaszként erre: 458. - Tüdruk)
2012. dec. 3. 11:51
Én is két hete szinte nem eszem mást, csak gyümölcsöt, joghurtot és háztartási kekszet. Próbáld meg a gyömbér teát (én most fogok majd főzni), mert állítólag segít :) Ha minden a nagykönyv szerint alakul akkor már nem sok hét lesz ilyen ;)
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook