Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júliusi babák fórum

2013 júliusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
642. Nanda (válaszként erre: 641. - 2hounds)
2012. dec. 17. 14:55
Az ám,már hetek óta izgultam!:)))
641. 2hounds (válaszként erre: 640. - Nanda)
2012. dec. 17. 14:52
Ohh, milyen jo!! :)
640. Nanda
2012. dec. 17. 14:14

Megjöttem a dokitól,van szívhangja a picurkának,29 mm-es a CRL-je,a doki szerint 10 hetesnek felel meg!

Annyira megkönnyebbültem!:)

Most már talán el merem hinni hogy igaz!:)))

639. 2hounds (válaszként erre: 638. - Momani)
2012. dec. 17. 13:08
Ha en emlitettem, akkor Irorszag volt, itt nem szokas senkit se fogadni (privatban lehet, amugy nem), es penzt se adunk, meg is sertödnek, es el se fogadhatjak. Csokit vagy valamit adtunk Tomival, annak nagyon örültek. Es az ellatas a szüleskor ezer szazalekos volt, nagyon kedvesek, emberiek voltak, nagyon elegedett voltam! Nem csak en, barki ismerösöm ezt mondta. Orvos itt se nagyon lat, a terhesseg alatt is föleg a szülesznö/baba foglalkozik veled (nagyon jol kepzettek, szakmailag es emberileg is), a doki szinte csak rad nez, egyet pillant a leletekre, es kesz. A szüleskor az altatoorvos volt bent, mig betolta az epiduralt, aztan a legvegen behivtak a szülesz orvost, mert a baba nem annyira akart kijönni magatol (kicsit a feje beszorult), es a doki kihuzta vakuum sapkacskaval. Aztan amig ö engem rendbe tett, egy masik orvos megvizsgalta, lemerte a babat, es ennyi volt kb. Mielött eljöttünk, meg egyszer megnezte orvos, hogy mekkora, mindene megvan, miket irogattak a szülesznöverkek a születes ota, es kesz. Minden ingyen es bermentve - bar teszem hozza, ez az egyetlen ingyenes dolog, minden masert csillagaszati arakat kell fizetni a közellatasban is (pl. hazi doki), magan uton meg annak meg a sokszorosat. Ha pl. felprivat szülesem lenne, mint anno Tomival, akkor az 600 euro (ez sem a szüles dija, hanem a terhesgondozase), a privat 4000 euro. A közellatas terhesseg es szüles eseten ingyenes, meg az elsö 6 hetben, meg a kötelezö oltasok is, amugy kemeny vizitdij van egy natha miatt is (50-60 euro/alkalom). Ilyen rendszer mellett meg jo, hogy a szüles ingyenes, ki a franc szülne...
638. momani (válaszként erre: 637. - Momani)
2012. dec. 17. 12:40
Bocsi, csak a pontosítás kedvéért, a külföldi példában nem biztos, hogy angliát említette egyikünk, de úgy tudom, hogy ott sem szokás, sőt németországban sem, azt konkrétan tudom. Talán furán fog hangzani, de annak kell (ha kell egyáltalán) fizetni, aki éppen ott van és veled foglalkozik. Bár azzal kapcsolatban például vannak kételyeim, hogy mi van akkor, ha a szülés folyamata éppen egy műszakváltásba esik, akkor otthagy a doki, azt jön a következő? Ez például azért nem elhanyagolható dolog!
637. momani (válaszként erre: 635. - Zsöpít)
2012. dec. 17. 12:36

Szia!

Én olyan dokihoz járok, akinél az első babámat szültem, azóta sajna csak terhesgondozásra lehet hozzá járni, mert szülést nem vállal. Nagyon sokat dolgozott (4. gyereke nem rég született) szerintem a felesége letiltotta arról a sok ügyeletről...stb, hogy a családdal is legyen azért, ezt csak pletykaként hallottam, de valószínű hogy így van.) Szóval én meg fogom tőle kérdezni, hogy most akkor hogyan tovább, mondja meg őszintén, hogy ajánl-e valakit, vagy én is csak essek be Tatabányára a kórházba, és lesz, aki lesz. Ugyanis itt már - az eddigi évekkel ellentétben - szülésznőt sem lehet megfogadni - sajna a Komáromi Kórház, ami nekem nagyon szimpatikus volt - idén tavasszal megszűnt, én ott szültem a kislányomat 6 éve, de oda már sajna nem mehetek. Beszéltem most néhány fiatal kismamával, anyukával, akik azt mondják, hogy egyre kevésbé szokás a dokifogadás, a szülő kismamák 70%-nak nincs fogadott orvosa, és mégis megszül. Én inkább fogadnék, de még nem tudom mitévő legyek? Lehet, hogy én is sodródom, és bízom abban, hogy jó doki lesz ügyeletes a "nagy" napon! Néz meg az angol példát, milyen jó, ott senkinek sem szokás.....talán ez lenne a helyes, nem tudom, bár a körülmények azt hiszem nem említhetők még egy lapon sem a Mo-i körülményekkel.

636. Tüdruk (válaszként erre: 635. - Zsöpít)
2012. dec. 17. 10:59
Külföldön élek, itt védőnő helyett szülésznő van, akihez végig járni kell. Orvossal még nem is találkoztam. Én nem fogadok egyiket sem, mert itt nem szokás.
2012. dec. 17. 10:04
Sziasztok!Én most töltöttem be a 9. hetet és az orvosomról (akinek a magándrendelésére jártam) kiderült, hogy nem vezet le szülést és terhesgondozásra sem járhatnék hozzá!Most sürgősen választanom kéne valakit,de csak 2 éve lakunk itt és nem ismerek senki mást!Egyébként soproni vagyok!Ti orvost fogadtok, vagy szülésznőt?Esetleg mindkettőt?Teljesen tanácstalan vagyok..
634. Tüdruk
2012. dec. 16. 23:47

én már alig várom a 12. hetet, és akkor remélem elmúlnak a rosszulléteim is. :)


Kiricsi Gratulálok Nektek a nagy naphoz :)

633. 2hounds (válaszként erre: 629. - Segreta78)
2012. dec. 16. 22:50
Jól van, csak így tovább!! Próbálj nyugodt maradni. :)
632. 2hounds (válaszként erre: 630. - Kiricsi)
2012. dec. 16. 22:49
Gratulálok, de jó, hogy jól sikerült!! :)
631. msmonesz (válaszként erre: 630. - Kiricsi)
2012. dec. 16. 22:25
Gratulálok! Biztos nagyon szépek voltatok! :)
630. kiricsi
2012. dec. 16. 21:18

Sziasztok!Tegnap megvolt az esküvő nagyon szép volt minden és jól sikerült.Pénteken este nagyon ideges voltam,a ruhát szűknek éreztem és már bántam hogy ezt választottam.De szombaton kozmetikus és fodrász után felvettem és már tetszettem magamnak.Kicsit viccesek voltunk két gyerekkel,de csak nevettünk és az előttünk lévő illetve a következő menyasszony is gyerekkel volt.

Mi holnap megyünk 12 hetes UH-ra nagyon várom utána vérvétel.

Pihenjetek sokat és ne idegeskedjetek:)!!

629. Segreta78 (válaszként erre: 627. - 2hounds)
2012. dec. 16. 17:55
Igen,ma már igen. Akkor egyszer volt ilyen, azóta sem :) remélem csak ijesztget :DD
628. 2hounds (válaszként erre: 625. - Dragonfly<3)
2012. dec. 16. 15:22
Nem, csak atalakulnak. :) Az ember örökke aggodik most mar majd, a 4,5 evessel is aggodok, es gondolom, aggodni fogok, amikor 14,5 lesz, es amikor 44.5 lesz is. :))) Es majd együtt aggodunk, amikor neki is lesz sajat gyereke. Ez igy van rendjen, ettöl vagyunk anyukak! :)
627. 2hounds (válaszként erre: 622. - Segreta78)
2012. dec. 16. 15:20
oo, szegeny!! Remelem, nincs semmi baj, ugye ma mar jobban vagy??
626. Segreta78 (válaszként erre: 625. - Dragonfly<3)
2012. dec. 15. 18:31
Háát nagyon remélem. mert ésszel az ember tudja, hogy nem szabad idegeskedni, na de ha mindent ésszel lehetne irányítani :)
2012. dec. 15. 18:25
Ezek az aggodalmak megszűnnek a 12. Hét után? Én is szetizgulom magam ha a babára gondolok, úgy féltem! Csak akkor vagyok nyugodt ha elfelejtem... :)
2012. dec. 15. 15:08
Folyamatosan szedem az utrogestant a 12. hétig. Szinte egész nap pihenek és csak most du. kezdődött. komolyan kész idegbaj leszek mire megszületik :)
623. 4e351feef6 (válaszként erre: 622. - Segreta78)
2012. dec. 15. 15:07

Szedsz valamit hogy elmúljon?

Próbálj feküdni!

2012. dec. 15. 15:02
Na, ma megint elkezdtem vérezgetni :( remélem ez csak azt jelenti, hogy itt lenne a mensi ideje :(
621. Nanda
2012. dec. 15. 10:04

Nekem 2 napja tért vissza a rosszullét,tegnap nagyon ramatyul voltam,ma még sikerült megúsznom a rókát!

Ma töltöttem a 9.hetet,és hétfőn végre megyek dokihoz,megkukkolni a babót!:)

620. Sisibeth (válaszként erre: 616. - Dragonfly<3)
2012. dec. 15. 07:57
Igen így van :) igaz, hogy én dec. 27-én leszek 12 hetes, de akkor nincsenek és jan.2.án megyek UH-ra. Amúgy még egy kis meló, aztán már itt is a karácsony :) én leginkább arra készülök. Picit eltereli most a figyelmemet, de a babuci és én is nagyon jól vagyunk :) Nálad mi a helyzet?
619. Avike1 (válaszként erre: 611. - Doriszoke)
2012. dec. 15. 07:29
sziaa Nagyon örülök,hogy ezzel a jó hírrel jöttél vissza! biztosan felnevelitek őt is,és nem az a lényeg,hogy márkás drága dolgai legyenek,hanem,hogy szerető szülők nevelik fel őt és a testvérét!
618. Tüdruk
2012. dec. 14. 22:18

én változatlanul rókázok minden reggel. De szerintem ez már igy marad. :)


Vasárnap már 9 hetesek leszünk :))

2012. dec. 14. 19:05
ja köszi jól vagyok.Holnap töltöm a 11. hetet.2 hét múlva megyünk dokihoz újra.Tegnap belenyilalt a jobboldalon hasamba,más változás nincs.:-)
2012. dec. 14. 18:17
Lecsendesedett a fórum, :) ezek szerint mindenki jól van és várja a 12 hetes uh-ot!?
615. Dragonfly<3 (válaszként erre: 611. - Doriszoke)
2012. dec. 13. 20:06
:) juuuj de jó :) már vártam mi lesz veletek.
614. 2hounds (válaszként erre: 612. - Tüdruk)
2012. dec. 13. 16:43

Szegeny... a kilok miatt ne aggodj, ez a legjobb az egeszben! Vannak olyanok, akik terhesseg alatt csak fogynak, mert az elejen rosszul vannak, utana meg nem esznek többet, mint normalisan, es a +200 felhasznalt kaloria eleg ahhoz, hogy ne hizzanak, hanem fogyjanak. (Nyilvan, ha van miböl, itt nem 40 kilos modellekre gondolok. :D)

En is mar megrendeltem a spenotot, krumplifözeleket, gyurok a savanyu kaposztara, neger kockara, soroljam meg??? KENYER!! Igazi finom friss magyar kenyer! Es perec es kakaos csiga. Anyukam meg a mamam mar irjak a listat. Ja, es a szomszed potanyam turofankja. Ahhhhhhh, dec. 22. erted elek eeeeeen! :DDD

Jo lesz, ha sokat setalok majd a kutyaval, mert felugrik 5 kilo 1 het alatt. Szerencsere a 4.-en lakunk otthon, napi par lepcsözes meg jo kis seta az ebbel, es maris megvan a sport. :)

613. 2hounds (válaszként erre: 611. - Doriszoke)
2012. dec. 13. 16:38
Ohh, hat ez nagyon jo hir!! Gratulalok, örülök, hogy igy döntöttetek!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook