Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 augusztusi babavárók fórum

2008 augusztusi babavárók (beszélgetős fórum)


101. Panna1
2008. jan. 7. 21:34

Ott is kaphatóak, olcsóbban talán mint a patikában. Mondjuk azt a két napot még lehet, hogy érdemes megvárni, de mielőtt a dokit felhívod, vagy elmégy hozzá mindenképpen tesztelj.

Ne idegeskedj! Ha babád van, azért ne, ha meg nincs, akkor nincs miért.

2008. jan. 7. 21:25
sajna nem ismerek schle.. boltot, nálunk csak a 2 legertejrettebb drogéria üzletlánc található meg, patikában meg semmi választék
99. Panna1
2008. jan. 7. 21:18
Szerintem tesztelj. Lehet kapni a Schle... nevű drogériában olyan Lilly tesztet, amiben két teszt van,és olyan 8-900 Ft körül van az ára.
2008. jan. 7. 21:10

egyre idegesebb vagyok a holnap és holnapután miatt hogy vajon megjön-e.... jo lenne ha lenne babó

a babavonalzó ne tévesszen meg senkit, csak ábrándozok :)

egyre bizonytalanabb vagyok sajnos :(

97. Panna1
2008. jan. 7. 21:06
4hét 2 nap. Akkor csináltam a tesztet. 3 napot késett a mensim. Mondjuk ez előzző hónapban is úgy volt, pedig előtte mindig pontosan 29napra jött meg. Akkor nem volt baba (vagyis ha volt is, nem tapadt meg), de november végén igen. Én időközben nem éreztem semmi változást, (vagyis talán annyit, hogy a várható mensi előtt nem fájt annyira a mellem), de van aki már a beágyazódástól kezdve rosszul van, észlel magán nem szokványos dolgokat. Ez egyénileg más és más lehet.
96. Roxana80 (válaszként erre: 94. - Panna1)
2008. jan. 7. 20:39
hány hetesen tudtad meg?
95. Panna1 (válaszként erre: 92. - Marti1986)
2008. jan. 7. 20:18

Szia Márti!

Nálunk aug.3. a nagy nap. Akkor nagyon egyidősök lehetünk :-)

94. Panna1 (válaszként erre: 91. - Roxana80)
2008. jan. 7. 20:16

A tesztek ha jól tudom a hcg szintet mutatják ki, ami beágyazódott terhesség után termelődik. Nem tudom, hogy ez ugyanaz-e mint amit a sárgatest termel. Elvileg a menstruáció a sárgatest-hormonjától függ. A lényeg, hogy legtöbb teszt 7-10 napos terhességet mutat ki. Szerintem annyit megér, hogy nyugodtabb legyél. (Legalábbis nekem ha kétségem volt, mindig teszteltem)

Méh-nagyobbodást nem éreztem.Amikor már éreztem, a szurkálásokat, egyéb jeleket odalent, akkor már tudtam a terhsségről.

93. Ani58 (válaszként erre: 92. - Marti1986)
2008. jan. 7. 19:37
Üdv. köztünk!Mi egy cipőben járunk,nekem is szülinapi ajándék lesz.Aug. 21-re vagyok kiírva,én 20.-án születtem.
2008. jan. 7. 19:26

Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a fórumot. Én is terhes vagyok, augusztus 2.ára vagyok kiírva, pont a szülinapom előtt 3 nappal:) szép kis ajándék lesz.

2008. jan. 7. 18:59

akkor a teszt akkoris kimutatja ha mensi? mert azt hittem azt a hormont mutatja ki ami elmarasztalja a mensit :)

igazábol okés, hogy beképzelhetem magamnak a tüneteket, de azt is, hogy nagyobb a méhem? ez a legfurább az egészben... amikor még 17 évesen volt egy abortuszom, (sajnos) nem tarthattam meg, de emléxem rá, hogy akkor is éreztem a megnagyobbodást kb 6-7 hetesen ugyanigy...

90. Panna1 (válaszként erre: 87. - Roxana80)
2008. jan. 7. 18:42
Szerintem mielőtt dokihoz mégy mindenképpen csinálj otthon egy tesztet. Ha az kimutatja, csak akkor menj dokihoz. Hallottam már olyanról, aki kb 3-4 hónapig még menstruált úgy, hogy terhes volt. Szóval a teszt a tuti. (de ha tényleg szokványos volt a mensid, akkor nagyobb valószínűsége, hogy tényleg nincs semmi) Én pozitív teszt után hívtam a dokimat, de azt mondta, hogy amikor kb 6hetes leszek akkor van értelme elmenni UH-ra, mert azzal tudják kimutatni (hüvelyi UH).
89. miccer (válaszként erre: 87. - Roxana80)
2008. jan. 7. 17:02
Szerintem várj egy kicsit. Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de ez a legbiztosabb. Egyébként ha a menstruáció "minősége" normális volt akkor valószínűleg még nem voltál terhes. Legalábbis én így tudom...
88. eracica (válaszként erre: 87. - Roxana80)
2008. jan. 7. 13:02
Ha az előző menstruációd rendben volt, akkor rá kb. 2 hétre eshettél teherbe, ezt nem gondolod? Így, ha terhes vagy,akkor 1 hónappal később születne. Abban igazad van, hogy a mensi elmaradása után érdemes várni néhány napot, mielőtt tesztelsz.
2008. jan. 6. 23:40

sziasztok!

én nagy kételyek között állok

nov 13.-ai mensi után 27-én akcioba fogtunk, de 4 hét után pontosan, normálisan jelentkezett a mensesem.

Most viszont, 2 nap mulva megint jelentkeznie kell, de 2 hete fáj a mellem, és mostanra nagyobbnak érzem a méhem, és kb 3 napja émelygek is. Ha megint megjön mi a teendő? Csinálnék tesztet, de ugy tudom, hogy az a menses elmaradására felelős hormont mutatja ki, és akkor ugy néz ki, az nincs jelen. Menjek orvoshoz hogy "Megjött, de azért megnézné?"

Azért ide írtam, mert kalkulátor szerint aug. 20 :)

86. Ani58 (válaszként erre: 85. - Miccer)
2008. jan. 6. 15:52
Holnap mindenképpen felhívom a dokit és megemlítem neki.Ráadásul mostmár minden nap vérzik az orrom,ezért fel kell hívnom.Anyukám is így volt,mikor engem várt.
85. miccer (válaszként erre: 84. - Ani58)
2008. jan. 5. 21:35
A helyzet komikuma: ma nekem is hasonló problémám volt. Mondjuk én azt annak is tudom be, hogy most kellene menstruálnom "normál " esetben. Egyébként én meg azt az infót kaptam, hogy ilyenkor Rutascorbint (ez C és P vitamin) kell szedni nagy adagban (3*3) a vetélés megelőzéséért.
84. Ani58 (válaszként erre: 83. - Miccer)
2008. jan. 5. 17:29
Akkor ha neked is volt és semmi baj,egy picit nyugtató.Utánanéztem a neten mitől lehet,azt írták,hogy a placenta megtapadása okozhat ilyet pont ebben az időben.Bár azt is írták,hogy a vetélés jele is lehet,de remélem nem.Amúgy minimális volt ez is,csak ijesztő.Ma már nem volt semmi.Köszi a választ.
83. miccer (válaszként erre: 82. - Ani58)
2008. jan. 4. 20:39
Nekem is volt hasonló, de csak nagyon minimális, így aztán az ijedelem nagyobb volt, mint a valós baj. Nekem kb csak fél napig tartott, ezért nem csináltam semmit. Lehet, hogy nem segítettem, de talán jó, ha megnyugtatnak :)
82. Ani58
2008. jan. 4. 18:16
Sziasztok!Egy picit meg vagyok ijedve,segítsetek.Ma barna folyásom volt,ez nem gond-e.Szerintetek menjek dokihoz?Még van rá időm,csak kedden repülünk.
81. Panna1 (válaszként erre: 80. - Eracica)
2008. jan. 4. 15:24

Jaj akkor értem már az aggodalmad!

Köszi az infót

80. eracica (válaszként erre: 79. - Panna1)
2008. jan. 4. 15:18

Sajna nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy tényleg csak a császár volt a megoldás..


A tarkóredő mérés a 11-13. hét között van, szerintem mindegy...

79. Panna1
2008. jan. 4. 15:16
Szerintetek mi van, ha a 12.héten külföldön vagyok. Annak az UH-nak inkább előtte a 11. vagy utána, a 13. héten kell lennie?
78. Panna1 (válaszként erre: 76. - Eracica)
2008. jan. 4. 15:14
Ne izgulj Era tényleg!! Biztos nem ok nélkül császároztak, és ha ennél a babánál is szükség lesz rá, biztosan a baba és a te érdekedben teszik. Szóval ne görcsölj azon, hogy mindenáron természetesen szülj. Legyen, ahogy lennie kell, ahogy a helyzet megkívánja.Bár ezt könnyű mondani, pláne, hogy én még nem szültem sosem... De most még így gondolkodok..
77. R75 (válaszként erre: 73. - Miccer)
2008. jan. 4. 15:12

hát biztos fog nőni:-)) min.21-24 mmre:-)))))

én legközelebb majd csak jan.30án megyek újra UH-ra, addig keresnem kell védőnőt + vérvétel, ilyesmi...

76. eracica (válaszként erre: 75. - Panna1)
2008. jan. 4. 14:57

Szia!

A hogylétemről lejjebb írtam, hogy hol szülök, Esztergomban van a szülészet, most is itt (ez a második lesz) sajnos az első nem sikerült és császár lett, de reménykedem, hogy a 2. természetes lesz. Amióta újabb babát szeretnék egyfolytában szülök álmomban, tegnap is, mindig "nyomok", kicsit görcsösen gondolok a következő szülésre, de tudom, nem szabad izgulni...

75. Panna1
2008. jan. 4. 14:50

Sziasztok!

Én is jó rég jártam erre, de mostvisszaolvastam. BUÉK mindenkinek, remélem jól teltek az ünnepek!

Mi karácsonykor jelentettük be a szülőknek a nagy hírt. Volt nagy öröm, örömkönnyek meg minden ami kell. Szóval mindenki nagyon örült a babócának.

Én kezdek jobban lenni, bár még néha émelygek, meg hányingerem is van. Eddig háromszor hánytam, mindaháromszor a Gravida bevétele után. Azt hiszem az volt a baj, hogy üres volt a gyomrom, amikor bevettem. Most már figyelek arra, hogy valamit mnindenképpen egyek előtte. A banán a legjobban bevált... Karácsony előtt ráadásul benyeltem ezt a megfázós vírust, lassan kikecmergek belőle. Semmit nem lehetett bevenni, így lassan gyógyulok. Szerencsére lázam nem volt.

Én aug.3-ra vagyok kiírva. Eddig csak terhességmegállapító UH-n voltam kb6 hetesen, meg önszorgalomból a karácsonyi meglepi UH-fotóért 7+5naposan. A babóca növöget rendesen, a második UH-n már szívhangot is hallottunk.

Tegnap voltam a védőnőnél, megkaptam a könyvecskémet, meg a tájékoztató anyagokat. Jövő héten azt hiszem elintézem a vérvételes, EKG-s dolgokat. Csak el kell még mennem a körzeti dokihoz, hogy beutaljon. Ebben az influenzás vírusos időszakban viszont nincs nagy kedvem hozzá. Bár azt mondta a védőnő, hogy előre bejelentkezhetek telefonon akörzeti dokihoz, és a kiskönyvemet lobogtatva soron kívül köteles fogadni a doki. Ez azért tök jó, hogy nem kell órákat ülni a beteg emberek között. Jövő 7en rászánom magam azt hiszem.

Ti hogy vagytok? Ki mikor, milyen vizsgálatra megy? Ki hol fog várhatóan szülni?

74. Ani58 (válaszként erre: 71. - Agica81)
2008. jan. 3. 19:20
Nekem eddig még semmi bajom,hogy lekopogjam.Néha hányinger,ennyi.Örülök,hogy "egynaposak" vagyunk.Máj. eleje a max,hogy hazajövünk,annál tovább nem maradunk.Kell ennyi idő,hogy elintézzük a dolgainkat odakint.
73. miccer (válaszként erre: 71. - Agica81)
2008. jan. 3. 17:10

Szia!

Az én nővéremnek is voltak gondjai a terhes vitaminnal, ezért ő abba is hagyta. mondjuk nem tudom hány hét után...

Mi jövő kedden megyünk uh-ra, már nagyon kiványcsi vagyok, aznap fogom tölteni a 9. hetet, szóval már biztos sokat nőtt a 3 mm óta:D

72. viki021 (válaszként erre: 71. - Agica81)
2008. jan. 3. 09:17
Én is Gravidát szedek és nekem bevált.A rosszul lét pedig hát a terhesség miatt van.De majd elmúlik:)))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook