Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 augusztusi babavárók fórum

2008 augusztusi babavárók (beszélgetős fórum)


281. viki021 (válaszként erre: 279. - Kittiko30)
2008. jan. 15. 08:11
Szia Kitti!!!
280. viki021 (válaszként erre: 278. - 298dc77b34)
2008. jan. 15. 08:11

Szia!

Elöszőr is gratulálok neked.És örülök hogy itt vagy köztünk!!!

Ha bármi kérdésed van segítünk.Nekem ez a babó már a harmadik lesz úgyhogy van valamennyi tapasztalatom.

Pusza:Viki

279. kittiko30 (válaszként erre: 278. - 298dc77b34)
2008. jan. 15. 08:10
Szia.Én a pozitív tesztelés után 1héttel mentem orvoshoz.Akkor voltam Uh-szerint 4hetes.
2008. jan. 15. 08:03

Sziasztok!

Ha lehet, becsatlakozom Hozzátok, mert bár még csak 4. hét körül vagyok, tele kérdésekkel, amiken Ti már éppen túlvagytok.

Az 1. és legfontosabb, mikor menjek dokihoz, h. már tutira biztos legyen????

Ma teszteltem pozitívat, és szívem szerint már a héten mennék. Nem korai?

277. Ani58 (válaszként erre: 276. - R75)
2008. jan. 14. 20:21
Sajnos en is igy vagyok.Nalunk is a barati korben mar minden gyerkoc 2-3 eves.A szulok dolgoznak,a gyerekek bolcsiben.En sem tudom kivel fogok osszejarni.
276. R75
2008. jan. 14. 20:16
ja, baráti körben nincs baba.. kicsit szomorú is vagyok emiatt, hogy elég egyedül leszek.. a barátnőimnek meg már nagyobb gyerekei vannak, tehát nem lesz "partnerem", akivel napközben összejárhatok:-(((
275. R75 (válaszként erre: 271. - Time)
2008. jan. 14. 20:15
nálunk is első baba lesz.. anyukáméknak első unoka.. párom szüleinek már a 4.. igy érthető, hogy nálunk kicsit nagyobb az öröm... viszont a sógornőm kisgyerekei várják a legjobban, már rajzoltak is a babának..:-)))
274. Ani58 (válaszként erre: 272. - Miccer)
2008. jan. 14. 20:11

Nalunk is elso baba,unoka,dedunoka mindket felrol.Mo.-on a barati korben szinte nekunk nincs meg.De itt angolban mindenki nagyon orul neki es varjak,sokat segitenek.Ebben a korben ez az elso baba.

Ha issza v.ki a komenyteat,leirna jo-e es mennyire lehet rajta erezni a komenyt.Mert a B6 nem hasznal,a sok komenyt pedig utalom.Koszi!

273. Panna1
2008. jan. 14. 19:51
Igen. De nálunk már a baráti körben sok helyen van. Viszont az én családomnál első unoka, első dédunoka lesz!
272. miccer
2008. jan. 14. 19:44

A főzéssel én sem állok túl jól, mondjuk nekem szerencsém, hogy a párom is tud főzni, így ha nagyon megkíván valamit, akkor azt megcsinálja.

Olyan furcsa, a baráti körömben én vagyok az első, akinek kisbabája lesz, ezért kb mindenki egy kicsit a sajátjának is érzi őt:) Nektek ő lesz az első babó?

271. time
2008. jan. 14. 18:56

Köszi R75! A honalp megvan, de a fórum részt nem láttam.

Nekem a 7. héten volt egy kis vérzésem egy együttlét után, úgyhogy egészen mostanáig (majdnem 4 hét!) szüneteltettük a szexet orvosi utasításra.

A C-vitamin nagyon fontos. Én Gravidát szedek, abban nincs valami sok. Ez abból is látszik, hogy már az első hetekben előjött a fogínyvérzés, s amint pótoltam a C-vitamint - főként narancs és grapefruit formájában - helyreállt.

270. kittiko30 (válaszként erre: 269. - Panna1)
2008. jan. 14. 18:40
Nekünk a sexröl azt mondták hogy ovatosan.Itt az egyik csaj javasolta a C-vitamint ugyhogy azt is szedek másnaponta 500mg-ot.Megkérdeztem az orvost és mondta igy lehet.Nálunk is a sex mennyisége lecsökkent mert nagyon hányos és aluszékony vagyok.Nekem vissza kell mennem mert meg akarja nézni nő e.
269. Panna1 (válaszként erre: 268. - Kittiko30)
2008. jan. 14. 18:26

Nekem a dokim nem mondta, hogy szednem kellene vmit. De a Magne B6 nem árthat, holnap lehet, hogy veszek. Sztem én is visszamegyek kontrolra, bár az UH-sok csak 28-ra adtak új időpontot, de a dokim javasolt, nézzük meg megint.

Az UH-s hölgy (hogy is hívják őket? szonográfus vagy ilyesmi?) azt mondta, hogy a szexet is mellőznünk kellene egy ideig. KHmmm. Azaz, hogy csak nekem. :-(. Eddig szexeltünk amikor jó esett, bár azt hiszem nálunk is visszaesett a mennyisége a rosszulléteim miatt.

268. kittiko30 (válaszként erre: 266. - Panna1)
2008. jan. 14. 18:19
Szia.Én csütörtökön voltam Uh-n nálam is láttak egy folyadékkal teli foltot ami lehet vérömleny pici.Én is borzasztoan megijedtem.Uh szerint most 7hetes vagyok.Csütörtökön kell mennem conrolra.Nekem is pihennem kell és 3szor1 Magne b6-ot szedni.
267. Ani58 (válaszként erre: 256. - Ani ani)
2008. jan. 14. 18:18

En egyutterzek veled.En is ra vagyok izgulva a BigMac-re,mar ettem is,dehat nem lehet mindig azt enni.Nalunk is korlatozodott a fozes,a parom segit benne.Csak az olaj- es fokhagymaszaggal van gondom.Viszont nem birok sokat allni a konyhaban,mert faj a hasam.Nektek is sokat faj?

En is Elevitet szedek.A kekszet kezdettol fogva alkalmazom,a neten olvastam en is.Tenyleg jo.

Ma megjott az elso rokakoma,raadasul a melohelyen,ugyhogy a parom haza is hozott,mert alig birtam abbahagyni.Persze nem jott semmi,mivel tegnap ota szinte semmi nem ment le a gyumolcson kivul.A kollegak tok boldogok voltak a hirtol.Ti megmondtatok mar a melohelyen?

266. Panna1
2008. jan. 14. 17:43

Sziasztok!

Visszatértem én is, csütörtöktől nem voltam gépközelben. Nálunk is történtek dolgok: azaz csütörtökön majd frászt kaptam, mert kicsit barnás folyásom volt (de csak nagyon kicsit). Egyből hívtam a dokit, aki elküldött UH-ra, és mondta, hogy hívjam fel. UH-n megint láttam a babócánkat. most már 46mm volt a CRL, és azt mondta a doki néni, (mivel majdnem 11hetesek voltunk (10+4)), hogy gyorsan tartkóredőt is mér.1,0mm lett, ami normális érték.:-). Ami rossz hír volt,hogy talált egy hematómát (vérömlenyt) a burok és a méhfal között. A babóca rendben van, látszottak már a lábai és a kezecskéi is. Nem nagyon zavartatta magát az UH miatt,valószínűleg aludt. Annyi, hogy most kicsit vigyáznom kell magamra. Amúgy jól vagyok, már csak néha van hányingerem.

265. MarieJane (válaszként erre: 264. - Ani ani)
2008. jan. 14. 16:25

Sajnos ma reggel is hánytam,pedig volt keksz evés. Talán túl dokáig maradtam ágyban. Hamarabb kellett volna felkelnem enni valamit..

Azért sokkal jobb így, hogy csak pár naponta kap el a hányás. Nincs gon nálam sem a bélműködéssel.

Azért még mindig hálás vagyok a kekszes tippért.)))

264. ani ani (válaszként erre: 262. - MarieJane)
2008. jan. 14. 16:21

:)

Hogy állsz a napi rosszullétekkel?

Remélem (akkor ugyanúgy, mint nálam) a kekszelés óta rendben vagy :)

Én gyümölcsöt senagyon eszem.

Max reggel csavarok narancslét, és annak a rostját megeszem. Azóta székrekedésem (már bocs) sincs...

263. ani ani (válaszként erre: 260. - R75)
2008. jan. 14. 16:18

Én azért megyek integráltra, mert a férjem külföldi, ráadásul mix, kicsi van belőle némi afrikai, kicsi európai, szóval ezt javasolták első körben a salrós valami anémia (?) rendellenesség ellenőrzésére.

Attól függ majd, hogy menni kell-e boholyvételre.

Bár nagyon remélem, hogy nem!

262. MarieJane (válaszként erre: 256. - Ani ani)
2008. jan. 14. 16:17

Ebben is hasonlítunk:)) én sem főzök mióta 2 csíkom lett. Nem bírom a szagokat. A múlkor a kristálycukor látványátó kapott el a hányhatnék:((

Húst meg zöldséget nem birok enni jóformán.

Sajt,joghurt gyümölcs jöhet. Én is elevitet szedek.

Én is akkor megyek UH-ra mint te...))

261. viki021 (válaszként erre: 257. - Ani ani)
2008. jan. 14. 16:00
Nem.Az első alkalommal megkérdezi az adataidat.Hogy volt e már terhességed.Megméri a súlyodat ad egy csomó papírt amit el kell vinni a nőgyogyihoz és ő ad beutalót mindenhova.
260. R75
2008. jan. 14. 15:59
mindenki megy erre az integrált szűrésre? olyan sokan írták, hogy mennek!???
259. R75 (válaszként erre: 257. - Ani ani)
2008. jan. 14. 15:58
én is szerdán megyek először a védőnőhöz... már várom, hogy mi lesz, azt mondta mondjuk, hogy összekészíti nekem a vérvételre a beutalókat, meg gondolom lemér, vérnyomás,..ilyesmi.. aztán legközelebb úgy volt, hogy csak jan.30án megyek a majdnem 13heti UH-ra, de inkább előrehoztam 25én péntekre.. akkor leszek 12+1... és olyan régen voltam már, január 2án... én nem bírok ki ennyi hetet...
258. R75 (válaszként erre: 247. - Time)
2008. jan. 14. 15:55
nyugodtan jöhetsz abba a fórumba is... minden nap van vki új... én sem az első naptól vagyok ott!
257. ani ani (válaszként erre: 255. - Viki021)
2008. jan. 14. 15:44

első alkalom volt a védőnőnél?

Mi történik olyankor?

256. ani ani
2008. jan. 14. 15:44

Ti mit tesztek/esztek/főztök?

Én rendszeresen főztem, a párom imádta amiket csinálok.

De mióta babó van a pociban, semmit nem kívánok enni, szinte csak junk-ot, ha tehetném minden trutyit (pl McDonalds) ennék állandóan (még nem ettem egyszer sem azóta, bár pár hete görcsölök érte... korábban nem is ettem ilyesmit csak szököévente)

Szóval nem kívánok enni, bár rosszul nem vagyok. Illetve semmit nem bírok megenni, ami egészséges. Korábban állandóan ettem salátákat, most rá sem bírok nézni. Minden étkezéskor megerőszakolom magam, mert enni muszáj.

Főzni pedig egyáltalán nem főzök, vagy másfél hónapja, mert a szagokat egyáltalán nem bírom. Szegény párom...

Legszívesebben almásrétesen élnék, vagy ropin és melegszenvicsen. Jöhet a sima szendvics is, vajjal, sajttal. Ennyi. Bár szedem az elevitet, hogy vitamin jusson belém...

Nálatok ez hogy működik?

Köszi,

Ani

255. viki021 (válaszként erre: 253. - Miccer)
2008. jan. 14. 15:33

Én ma csináltattam meg az összes vérvételt meg stb:))))))

Elment az egész napom.Voltam EKG-n is meg védőnőnél.

254. ani ani (válaszként erre: 253. - Miccer)
2008. jan. 14. 15:29
Ez jó ötlet, köszi! :)
253. miccer (válaszként erre: 250. - Ani ani)
2008. jan. 14. 13:37

Mi februárban megyünk majd a 12 hetes uh-ra, de ezen a héten kell vérvételre meg védőnőhöz mennem. Egyébként, ha társas házban laksz, és valahol kisgyerek kérdezd meg őket, hogy ki a védőnő. Mást nem tudok javasolni.

Szép napot, hetet mindenkinek.

252. ani ani (válaszként erre: 251. - Viki021)
2008. jan. 14. 12:53
Hahó! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook