Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 augusztusi babavárók fórum

2008 augusztusi babavárók (beszélgetős fórum)


2008. jan. 11. 12:00

Sziasztok lányok!


Ma voltam először orvosnál és nagy megnyugvásomra minden rendben van. 18 mm-es a baba. Jó helyen van és szép szabájos. Viszont azt mondták, hogy szeptemer 2-re várható az érkezése, így nemigazán lesz augusztusi baba, bár ki tudja. Azért még néha ellátogatok ide közétek ha nem gond.

Émelygésmentes szép napot kívánok mindenkinek!

190. kittiko30 (válaszként erre: 188. - Ani ani)
2008. jan. 11. 11:37
Persze fekszek is és iszom a mézes citromos teát.De utálom.A nyakbetekerést azt csinálom este is ugy aludtam.
189. ani ani (válaszként erre: 180. - R75)
2008. jan. 11. 10:27

Szia!

A kekesz evésnek az a lényege, hogy mikor kinyitod a szemed és még fel sem ülsz akkor kell 2-3 db-ot enni. Még felkelés előtt. És ágyban maradni 10-20 percet. Érdemes kikészíteni magad mellé... :) Hátha...

188. ani ani (válaszként erre: 187. - Kittiko30)
2008. jan. 11. 10:24

De ugye szigorúan fekszel?! Sok c vitamin, és próbáld ki a következőt:

vöröshagyma száraz héját szedd le, jól mosd meg. Kristálycukrot karamellizálj egy lábosban, öntsd fel vízzel, kevetgesd, hogy a cukor feloldódjon, és tedd bele a száraz hagymahájat, egyet hagyd forrni, majd zárd el és hagy lefedve állni, míg iható hőmérsékletű de még meleg. Szűrd le és kortyolgasd. Meglepő, de nem rossz az íze. Miután megittad, tekerd körbe a nyakad egy poha nylon zacsival (pl amiben a zsömlét veszed...) és arra egy sálat. Pár óra, és elmúlik a torokfájás... :)

2008. jan. 11. 08:20
Sziasztok.Ma reggel csak kis hányingerem volt nem hánytam.De sikerült megfáznom.Fáj a torkom és folyik az orrom.
186. viki021 (válaszként erre: 182. - Ani58)
2008. jan. 11. 08:04

Sziasztok!

Nekem nem csinált a dokim rákszűrést.Azt hiszem hogy terhesség alatt nem igazán végzik el ezt a fajta vizsgálatot.De ez nem mindenhol van így.Mikor én voltam dokinál akkor mindig csak hüvelyi uh-n nézte meg a babót.Abból már lehet látni hogy mi a helyzet.

Én ma 8+4 hetes vagyok és tök jól érzem magam.Igaz egyszer hánytam.A cicim sajna hatalmas:((((Eddig sem volt kicsi de most aztán rekordot döntök.A napközbeni álmosság sajna engem is nagyon fáraszt de nem tudok mit csinálni mivel reggel 9-től este 6-ig dologozom.Remélem már nem sokáig.

Pusza mindenkinek és vigyázzatok magatokra!!!!

2008. jan. 10. 21:49
Köszönöm :)
184. Ani58 (válaszként erre: 183. - Ágica 84)
2008. jan. 10. 20:58
Udv a nagy csapatban!
2008. jan. 10. 20:57

Sziasztok!

Pár hónapja olvasom ezt a honlapot,és nagyon tetszik. Sokat tanúltam tőletek.:)Augusztus óta próbálkoztunk a babával, míg nem nagy örömünkre a teszt pozitív lett.Augusztus 1-re várjuk a babát.

Nagyon sokat hánytam és voltam rosszul,de már jobban vagyok, csak aggaszt a sok fejfájás :(Sajnos az uh-on nem láttam a tökmagot, de jan-16-án remélem láthatom :)

182. Ani58
2008. jan. 10. 20:36

Sziasztok!Megnyugtattatok,meg koszi a tanacsokat.Amugy kaja ugyben jol allunk,mert a gyumolcsot es gy.levet kivanom,igy sok fogy,foleg a banan.Nekem B6-ot mondott a doki hanyingerre,de meg csak ketszer vettem igenybe.

Viszont amit irtal ani ani,azon elgondolkodtam.Nekem is volt rakszuresem aznap amikor a doki mondta is,hogy babas vagyok.De akkor ez ugye nem baj?

Mi meg sajna nem lattuk a pici lukteto szivecsket,a 6.heten voltunk csak UH-n es nem tudjuk meg mikor lesz a kovetkezo.Pedig mar ugy varom!

181. miccer
2008. jan. 10. 20:01

Nekem az ünnepek környéke volt rettenetes, szilveszter napján kb 4szer hánytam... de nem is értem hogyan, amióta hazajöttünk a nagy családi ünneplésből, mintha elvágták volna, semmi bajom. Max egy kis émelygés. Lehet, h pszichésen a családomnak szólt az egész:) de a lényeg, hogy már vége. Én minden hányás csillapítótól tartózkodtam, mert eléggé aggódom a gyógyszerek hatása miatt. Inkább hánytam...

Egyébként én nov 4-én hagytam abba a fogamzás gátlót, és a terhességem nov 6-tól számolják (szóval valójában csak két héttel később, de) az első adandó alkalommal összejött a baba:)

180. R75
2008. jan. 10. 19:38
hát én ahogy felkelek az ágyból, szinte rohanok a wc-re, arra sem lenne időm, hogy bekapjak vmit:-) viszont ahogy kijött reggel az a kis vmi belőlem, utána tök jól vagyok egész nap... a vonaton már cerbonát eszegetek...
2008. jan. 10. 18:30
Sziasztok! Én is eléggé hányós kismama vagyok, ráadásul mindentől undorodom, még az ásványvíztől is, ezért megkérdeztem az orvost mit lehet tenni, és azt mondta, hogy a Daedalont nyugodtan szedhetem semmiféle káros hatása nincs. Azért ezzel könnyebben el lehet viselni.
178. kittiko30 (válaszként erre: 176. - Ani ani)
2008. jan. 10. 17:12
Én is hányingeres vagyok már hánytam 4-szer probálam háztartásit és pufassztot rizst de egyik se vált be.Rágozom akkor utána jobb kicsit.Most megettem 3és fél banánt.
177. MarieJane (válaszként erre: 176. - Ani ani)
2008. jan. 10. 16:45
én sós-köményes tallért eszegetek. Nem kívánom az édeset (MÉG):))
176. ani ani (válaszként erre: 175. - Kittiko30)
2008. jan. 10. 16:12

én édes szárazat - konkrétan dán kekszet, azt szeretem.

de állítólag jó ropi, háztartási, bármi, csak ne legyen üres a poci felkeléskor

2008. jan. 10. 15:54
Milyen kekszet esztek?-vagy mindegy?
174. eracica
2008. jan. 10. 15:42

Sziasztok!

Ani58: szerintem nem baj ha többet eszel, mert ahogy elnézlek a képen elég sovány vagy. Különben én is mindig éhes vagyok, de nekem vissza kell fognom magam. Sajnos folyadékkal és gyümölccsel nem tudom elnyomni az éhségem, ezért egy kis kölesgolyót vagy bulátát is eszem, vagy tejsavó ital iszom. Szerencsére én sem kívánom az édességet.

Roxana80: Lehet, hogy csak egy ártalmatlan cisztád van az is okoz kellemetlen érzést, mintha nőne benned valami, ha elmúlt a menstruációd menjél nőgyógyászhoz!

173. ani ani
2008. jan. 10. 15:36

mármint ez alapján:

[link]

172. ani ani (válaszként erre: 171. - MarieJane)
2008. jan. 10. 15:33
nov 18
171. MarieJane (válaszként erre: 170. - Ani ani)
2008. jan. 10. 15:31
2007.november 26. És neked?
170. ani ani (válaszként erre: 168. - MarieJane)
2008. jan. 10. 15:28

Megkérdezhetem mikor volt az utolsó mensid első napja?

Mert ahhoz képest egy honlapon megnéztem egy kalkulátort és aszerint 8 hetesnek kéne lennem... De nem fejlődünk annyira még, ez kicsit megijeszt...

169. ani ani (válaszként erre: 168. - MarieJane)
2008. jan. 10. 15:27

:)

Jaj de örülök!

Én is azt hiszem itt olvastam az egyik fórumon.

Nekem az a legújabb, hogy eszem a kexet reggel, majd nagy bögre tejeskávé de épp csak annyi kávéval, hogy ne hófehér legyen, majd nem bírok reggelizni, mert nem kívánok. Délben éhenhalás környékez, így könnyű ebéd, majd folyamatos ropi vagy valami száraz ropogtatása, de fél 4 és megint éhen akarok halni.

Nekem jelentem nő a pocakom. Ez ugyan lehetetlen, de nő. Súlyban nem gyarapodom csak kerekedem.

Ennek a férjem roppant örül, mindig szekált, hogy túl vékony vagyok. És most van fenekem, kis pocim, hatalmas cici ugye :)

168. MarieJane (válaszként erre: 167. - Ani ani)
2008. jan. 10. 15:19

Köszönöm kérdésed.

Neked köszönhetően ma nagyon jól érzem magam ugyanis reggel ettem egy kis kekszet felkelés előőt ahogy írtad........és nem voltam ma egész nap rókát kergetni:))))

Ez nagy szó. NAGYON hálás vagyok a jó tanácsért.

KÖSZÖNÖM!!!!

167. ani ani (válaszként erre: 165. - MarieJane)
2008. jan. 10. 15:15

Még én is böngészem, alig értem.

Vajon direkt csinálják ilyen bonyolultra ezeket a szövegeket, és nem simán világosan...

Vagy csak én vagyok ilyen setét...

De majd emésztem. :)

Hogy vagy?

166. ani ani (válaszként erre: 164. - Kittiko30)
2008. jan. 10. 15:14

Meg azt olvastam több oldalon is, hogy a pihenés a titka mindennek, sokan csak pisilni és fürdeni kelnek fel.

Megszívlelendő ám!!!

Kitartás! :)

Én jól vagyok köszönöm.

Semmi bajom már napok óta, mióta reggel eszem a kekszet felkelés előtt.

Csak a napközbeni álmossággal küzdök...

De ez a legkevesebb...

Szombaton megyek ultrahangra, remélem már megdobban a kicsi szíve... :)

165. MarieJane (válaszként erre: 160. - Ani ani)
2008. jan. 10. 14:43
Nagyon köszönöm. Egy kicsit belenéztem. Tényleg minden le van írvva,de több idő kell mire áttanulmányozom. Lesz a papírok után elég rohangálás ahogy elnézem. Mégegyszer köszi!
164. kittiko30 (válaszként erre: 162. - Ani ani)
2008. jan. 10. 14:28
Igen volt ilyen vizsgálat magne b6-ot mondta C-vitamint nem de fogom akkor azt is szedni kösszike a segitséget.Te jol vagy?
163. ani ani (válaszként erre: 161. - Kittiko30)
2008. jan. 10. 13:54

Ja és szedni kell magnézium + c-vitamint.

De gondolom a doki mondta.

162. ani ani
2008. jan. 10. 13:51

Szia!

Én ezt olvastam:

"A koraterhességi citologiai vizsgálat ("rákszűrés") gyakran okoz kisebb-nagyobb vérzést, mert a méhnyak ilyenkor vérbővebb, emiatt könnyebben vérzik. Ennek nincs jelentősége, bajt nem okoz."

Volt ilyen vizsgálatod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook