Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 augusztusi babavárók fórum

2008 augusztusi babavárók (beszélgetős fórum)


221. R75 (válaszként erre: 216. - Ágica 84)
2008. jan. 12. 15:12
jézus, szegény! én szerencsére egy nap csak egyszer hányok, azt is reggel... szép is lenne itt bent a mhelyemen, ha szarul lennék, főleg, hogy még csak 1-2ember tudja... kérdezd meg a dokid, hogy mi ilyenkor a helyes... fogalmam sincs.. de nem irigyellek..
220. Ani58
2008. jan. 12. 14:28

A hasam nekem is tobbszor faj,foleg,ha allok sokat,igy megprobalok inkabb ulve dolgozni,ha tehetem.

A munkat illetoen turhetoen birom,de ha nem megy,kerunk munkaidokedvezmenyt,talan megadjak,itt eleg rugalmasak.Amugy meg maj.elejeig dolgozok,aztan hazakoltozunk Mo.-ra,onnantol pedig munkanelkulin leszek,csak igy kaphatok gyedet,mert a TB nem ismeri el a kulfoldi munkahelyemet,hiaba Unio.

Tegnap a korhazban azt mondtak mindenkeppen be kell regisztralnom haziorvoshoz a terhesgondozasra.Amit persze azert nem tettunk eddig meg,mert a mai napig nem kaptunk lakcimigazolast a regisztraciohoz az alberletirodatol.Miert nem?Mert ezek a bunkok elni is lustak,nemhogy dolgozni.Szoval jo menet lesz!

219. Ani58 (válaszként erre: 194. - Agica81)
2008. jan. 12. 14:22
Szia!En dec. 28-an voltam Uh-n,akkor volt 15mm a petezsak,a baba pedig kb. 2mm,ezt mondta a doki.En is aug.21.
2008. jan. 12. 13:14

Üdv köztünk picilili!


Szurkolok a hétfő miatt,hogy minden rendben legyen. Nekem szúrni nem szokott csak fájdogál néha a jobb oldalam. Eddig minden oks nálam. Egyébként én is szeptemberi vagyok mármint szeptember 2-re vagyok kiirva..

2008. jan. 12. 13:04
sziasztok én uj vagyok itt, tegnap találtam ezt az oldalt, és nagyn tetszik!!Én 5+3 vagyok ugyh inkább szeptemberi baba lesz, orvoshoz hetfön megyek hogy lassa minden a hwelyen van e mert volt egy mehenkivölim oktoberben ami spontan elhalt, most nagyon ideges vagyok, nagy rosszulleteim nincsenek, csak almos vagyok , meg ami idegesit h neha szurasom van egyszer egyik oldalon aztan a masikon. Nem tudom ez normalis e ?ha vkinek volt ijen tapasztalata irjon!! köszike!!
2008. jan. 12. 12:07

Hali

Én sajnos tegnap 13-szor hánytam, és alig vagyok 50 kg. 1 nap alatt képes vagyok 2 kg-t is leadni. Sajnos nem tudok sokszor enni mert egyből kijön. Nem tudtok valamit ajánlani? Féltem a tökmagom. Vagy feküdjek be infúzióra? Előre is köszi

215. R75
2008. jan. 12. 11:48
ja, egyébként már azt akartam írni, hogy a noklapja.hu-n is van egy ugyanilyen nevű (2008. augusztusi babák) fórum, ahol már elég sokan vagyunk, és elég gyorsan is forog a topic maga... akinek van kedve átjöhet oda is.. ott vezetünk táblázatot, hogy ki mikor és hol fog szűlni..stb...
214. R75
2008. jan. 12. 11:41
üdv mindenkinek! én most éppen túlórázom, vagy inkább túlhétvégézem.. igy van időm irogatni, mivel csak futnak a gépemen programok.. így van időm netezni.. aki dokinál volt, írjon, hogy mizu vele!!!!
213. R75
2008. jan. 11. 20:51

én dolgozom elvileg, ameddig tudok... holnap ráadásul be kell mennem, mert nagyon sok munkánk van, ma is túlóráztam.. az más kérdés, hogy már 4kor majdnem elaludtam:-(

a főnöknőm már tudja a dolgot, azóta többet dolgoztat..:-( ez van..

szerintem ne aggódjatok a baba mérete miatt.. amig a doki OK-nak talál mindent, addig szerintem nincs baj.. mindenkinek mások a méretei, máskor volt peteérése, stb... nekem pl. 8+6-on volt 21,1 mm..

2008. jan. 11. 20:45

ani ani írj holnap,hogy mi volt a dokinál. Nagyon szurkolok, hogy minden ok legyen.


Mindenkinek pihenésben gazdag hétvégét kívánok!

211. ani ani (válaszként erre: 209. - Miccer)
2008. jan. 11. 17:25

Az Almássy szalonban lehet kismama esküvői ruhát is kölcsönözni.

írd be a google keresőbe: kismama esküvői ruha

kidob egy csomót de hétvégén még gondolkodom...


JÓ HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!

210. kittiko30 (válaszként erre: 195. - Ani ani)
2008. jan. 11. 16:28
Ne aggodj mensi szerint és a magán dokim szerint 8hetes vagyok Uh szerint 6.
209. miccer
2008. jan. 11. 16:18
Tudtok Bp-en olyan alkalmi ruha boltot, ahol lehet kismama ruhát is kapni? Mert mi márciusban házasodunk, ami már az 5. hónap lesz, szóval biztos lesz pocakom. Ma egész nap ezt kajtattam és egy helyen mondták, hogy talán feb. végén már lesz fehér ruha. Mert azért mégsem szeretnék hupililában férjhez menni:)
208. miccer (válaszként erre: 203. - Ani ani)
2008. jan. 11. 15:56

Ha az embrió valós korát számolod, akkor a 7. héten tényleg 2 cm, ami ugye 9 hetes terhesség. NBekem 9+0-án volt 23 mm. Szerintem így értették. Én is olvasok minden féle könyveket, és mindig át kell gondolnom, h éppen hogy számolják...

Egyébként ma voltam a nőgyógyászomnál, én minidig meglepődöm, h milyen jó fej:) Következő héten vérvétel, védőnő, körzeti doki. Ráadásul a védőnők általában de. tartanak tanácsadást. Még szerencse, hogy vizsga időszakom van és el tudok járni, de mit csinál az, aki dolgozik???

Ti dolgoztok a baba megérkezéséig? Nekem már a gondolat is fárasztó, hogy minden nap be kell megint járnom februártól...

207. ani ani
2008. jan. 11. 14:46

böngésztem, és azért megnyugodhatok...

para volt - normális ez a méret ebben a korban.

A doki, aki a 7. hétre 2 cm-t mond az a bolond.

Köszi mindent Nektek...

206. MarieJane (válaszként erre: 203. - Ani ani)
2008. jan. 11. 14:27
Nekem az van a papírra írva, hogy a petezsák átmérője:18 mm CRL:6 mm. a CRL az a szikanyag ami olyan fehéres színű az ultrahang képen)azt is kaptam). Bocsi ha frászt hoztam rád. Nem akartam
205. agica81 (válaszként erre: 203. - Ani ani)
2008. jan. 11. 13:16

és az nem lehet,hogy a 20 mm lett volna csak elírták vagy rosszul mondták?

Nyugi,nem lesz semmi baj.

Az biztos,hogy ilyenkor mindíg rosszra gondol az ember,főleg ha tapasztalatlan,mert az első baba

204. ani ani (válaszként erre: 202. - Agica81)
2008. jan. 11. 13:13

Ennek örülök...

olyan felelőtlenségnek és hanyagságnak érzem az ilyan jellegű "apró hibákat", pláne mikor egy kismama mindentől frászt tud kapni...

203. ani ani (válaszként erre: 198. - Agica81)
2008. jan. 11. 13:12

ezt olvastam egy babás oldalon, orvos válaszol rovatban:

Kérdés:

2 mm-es embrió milyen terhességi kornak felel meg?

Válasz:

A 2mm-es embrio bizony pici, a 7. héten közel 2 cm (!)-nek kell lennie és egyértelműen látni kell szívműködést.

LEGYENMÁRHOLNAP!

202. agica81 (válaszként erre: 201. - Ani ani)
2008. jan. 11. 13:11

most arra gondoltam,hogy lehet a program ahol ezt be elhet írni,görgetősávos és rosszul kattintott az asszisztens.A diagnózishoz volt írva.

Nem akarok dokit váltani,mert nagyon jó orvos,és szerintem az asszisztens a hibás,már receptemet is írt el.

22.én megyek,az már itt van mindjárt.Egyébként meg a rosszulléteken kívül szerencsére semmi problémám nincs.

201. ani ani (válaszként erre: 200. - Agica81)
2008. jan. 11. 13:08

akkor biztos elírta. Mi a fene az, hogy a program automatikusan hozza?!?!?!

hívd fel a dokid haladéktalanul és kérdezz rá.

ha nem ad kielégítő választ még nem késő dokit váltani, ha nem nyugtat meg!

200. agica81 (válaszként erre: 199. - Ani ani)
2008. jan. 11. 13:05

nem volt vetélésem,egy műtétem volt(méhszájseb),semmit nem mondott a védőnő sem.Azt mondta lehet a program automatikusan hozza.Bár ez szerintem nem magyarázat.

Köszi a segítséget meg is nézem.

199. ani ani (válaszként erre: 198. - Agica81)
2008. jan. 11. 13:01

nézd, én ezt találtam:

[link]

fura, hogy nem mondott semmit a doki.

Volt korábban esetleg vetélésed?

Mit mondott még a védőnő?

198. agica81
2008. jan. 11. 12:55

Akkor elvileg Aug 26,de mivel 4 nappal hosszabb a ciklus,így esélyes a z aug 28.

Nem szeretnék ikreket.Bár első babánk lesz és elvileg hely van bőven,de mellette dolgozni szeretnék otthon és két babuci mellett nehéz lenne.

Szerintem a 3mm nem kicsi,ne aggódj.

Én azért izgulok,mert voltam most a védőnőnél és megnézte amit a doki adott papírt és az volt ráírva,hogy veszélyeztetett terhes(persze latinul) és nekem a doki semmit nem mondott,hogy valami gond lenne,hogy pihenjek stb.Azt hiszem az volt odaírva,hogy abbortus imminens.

197. ani ani (válaszként erre: 196. - Agica81)
2008. jan. 11. 12:51

Ikrek? De izgi! Örülnél nekik? :)

Én nagyon örülnék, bár tuti nagyobb lakásba kellene költöznünk még a babók érkezése előtt... :)

Most mi bérelünk, mert a lakás csak 2009 nyarán lesz kész. Egy babóval elférnénk itt, de kettővel már nem :)

Az utolsó mensi első napja nov 18 és 29-32 hosszú volt egy ciklus.

196. agica81
2008. jan. 11. 12:40
Nekem is 5 hetet mondott Dec27.én,de szerintem ők úgy számolják,hogy amikor az utolsó mensi első napja volt,ahhoz adnak hetet és onnan kezdik az első hetet,legalábbis nekem úgy jött ki az öt hét,mert én akkor már 6 számoltam.Én Jan.22-én megyek,akkor már többet tudok,Bár én tartok attól,hogy ikrek lesznek.Nem tudom miért gondolom ezt.Tiszta hülye vagyok.Nekem se a doki mondta a 21.-et hanem a védőnö.Mikor volt meg utoljára?
195. ani ani (válaszként erre: 194. - Agica81)
2008. jan. 11. 12:34

Engem még nem írtak ki konkrét dátumra, csak én találgatok, hogy aug vége.

Jópofa lenne, ha 2008 08 28 lenne :)

A babó 3 mm volt múlt hét csütörtökön. Holnap megyek dokihoz és nagyon félek. Remélem lesz már szívhang.

Mindenféle születési kalkulátor szerint már a 8. héten kellene lennem. De a doki számítása szerint hétfőn (most 7-én) voltam 6 hetes a méret alapján.

Remélem ez nem gond... Frászban vagyok nagyon...

194. agica81 (válaszként erre: 193. - Ani ani)
2008. jan. 11. 12:27

szia Ani!

Én Aug 21-re vagyok kiírva,még az idén nem voltam dokinál.Dec.27.-én voltam akkor 15 mm volt,de szerintem az a petezsák.

A te babád hány mm?

193. ani ani
2008. jan. 11. 12:22

Sziasztok!

Itt kb. mindenki augusztus környékére várja a babóját.

Ki hányadik héten van és mekkora a babótok?

Köszi...

Kicsit aggódom, hogy mi túl picik vagyunk...

Ani

192. ani ani (válaszként erre: 191. - MarieJane)
2008. jan. 11. 12:04

Szia!

Gratulálok!

Akkor hanyadik héten tartasz?

Én holnap megyek.

De nekem múlt héten csak 3 mm volt babó...

Vagy nagyon le vagyounk maradva, vagy nem vagyunk mégrem egyidősek...

Nem értem...

Akkor hallottál/ láttál már szívhangot is? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook