Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » World Ventures fórum

World Ventures (beszélgetős fórum)


19. sthom
2017. nov. 27. 14:00
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha 1 év után megszüntetem a tagsági viszonyomat, akkor elbuktam az addig befizetett díjakat?
2017. aug. 31. 18:22

Szia Potter2017! Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatok értek téged, az tényleg fura, ha több, mint egy év után nem kaptál jóváírást. Ott valami hiba csúszhatott a rendszerbe, én ilyenről még nem hallottam, én pl mindig pontosan megkapom évente a 600 pontot. (Az 1700 dollár egyébként hogy jött ki? Havonta max 100 dollár a tagság, azaz évente 1200 dollár, ha Platinum tag vagy, az induló 300 dollárt meg rögtön jóváírják.)

Ha nem tudtál róla csatlakozáskor, hogy a pontrendszer csak egy hűségprogram része, akkor azt feléd rosszul kommunikálta az adott képviselő. Ez az egész egyszerűen arról szól, hogy fizeted a tagsági díjat, amiért cserébe hozzáférsz a többezer olcsó álomúthoz, és ha hűségesen klubtag maradsz, akkor évente kapsz annyi pontot, amennyit befizettél, amivel az álomutak egy részét kifizetheted. Valóban a cég szabályozza, hogy hány pontot lehet felhasználni egy-egy útra, és az nem szép, ha ezt neked nem mondták el a csatlakozásodkor. Ez a pontrendszer egyébként pár éve még nem is létezett, de most sajnos sokan úgy kommunikálják ezt, hogy nem veszhet el semmilyen befizetett összeg. Dehogynem... Valójában annyi az egész, hogy utazni kell évente legalább 1-2 álomútra, hogy megérje a tagság, erre ösztönöznek a hűségpontok felhasználásával. (És miért ne utaznál, azért csatlakozol.) Ha nem is tudja valaki felhasználni az összes pontot, az évente 1-2 álomút annyival olcsóbb, hogy az éves tagsági díjjal így is megéri. Ha ezt nem így kommunikálták feléd, akkor egyszerűen az adott képviselő manipulált, a cég arról nem tehet. Sajnos mindig benne van a pakliban, hogy máshogy tálal valaki bizonyos dolgokat, hogy meggyőzze az embereket.

És persze az köztudott, hogy ez MLM (többszintű marketing, ami egy teljesen legális dolog), viszont nem piramisjáték, mert van mögötte termék. A piramisjátéknak az a jellemzője, hogy csak szétosztják felfelé a befizetett pénzeket, de cserébe nem kapnak érte terméket/szolgáltatást. Itt viszont a DreamTrips és a repjegy/hotel foglalás, stb egy szolgáltatás (csak, hogy ne legyen félreértés). Remélem, hogy a céggel meg tudod beszélni, hogy nem kaptál pontjóváírást, próbáld meg a magyar ügyfélszolgálattal rendezni a félreértéseket munkaidőben a +36-1-7008705 számon. Minden jót!

2017. júl. 20. 17:00

2016 Április 5 én az egyik családtagom unszolására beléptem a klubba elmondtam neki hogy én nem akarok újabb klubtagokat beléptetni kizárólag utazni szeretnék

Az beléptetésnél jelen Mészáros Zoltán és Lovas Éva nevű emberek elmondták hogy nem kell nekem semmit csinálni fizessem egy évig a havi 100 dollárt egy év múlva jóvá írják a pontjaimat és onnantól fogva le utazhatom

hát ez nem így lett

2017 Április 5 én felhívtam az ügyfélszolgalátót kértem hogy töröljék a megadott banki adataimat mert a továbbiakban nem akarom fizetni a 100 dollárt

Az ügyfélszolgálat közölte velem hogy ha nem fizetem a 100 dolláros havi díjat akkor 30 napon belül le fognak tiltani a saját oldalamról így nem tudok foglalni utazást teljesen el fogom veszíteni az eddig befizetett 1700 dolláros összegemet

A meglévö eddig befizetett pontjaimat 2017 Május 5 napjáig nem írták jóvá viszont 2017 Május 6-án letiltottak a saját oldalamról

Magyarországai képviselete nincs a cégnek teljesen jogszerűtlenül gyűjt tökét

Egy utazási klub mögé rejtett MLM rendszerű piramis játék

A cég szabályozza azt hogy az eddig befizetett összegedből melyik utazásra mennyit használhatsz fel

2017. júl. 20. 16:45
Nagy átverés az egész nekem eltüntettek 1700 dolláromat
2017. ápr. 11. 22:52
Én World Ventures tag vagyok, és nem bántam meg. Olcsó, mindig Dream Trips hostessek fogadnak, programok vannak az utazásban, ez a jó benne! Az ár garanciák, ha megtalálod akkor kifizetik a különbözetet, stb. Ez egy rohadt jó lehetőség! Aki nem hiszi járjon utána... :)
2016. nov. 18. 22:12

Sziasztok!

Most értem haza a családommal az első útról, nagyon szuper volt, nekem főleg a közösségi mivolta tetszett, pedig én nagyon szkeptikus voltam, és a havidij ellenére is olcsóbban jöttünk ki négyen, mintha külön foglalással utaztunk volna ugyanide.

Egyébként már van egy csomó európai út is és meg is nyerték az Európa vezeteő utazási klubja címet: [link]


Az üzleti részébe én nem vagyok benne, de amit az úton tapasztaltam az a következő volt: Egyáltalán nem állt szándékomban reklámozni a céget, pihenni mentem, viszont azt látták, hogy valamiféle klubhoz/közösséghez tartozunk és hogy azért jó a hangulat. Már kijelentkezéshez álltam sorban a pultnál, amikor odalépett hozzám egy pár és megkérdezték, hogy ugyan mennyiért vagyunk itt (nagyjából 50e/fő/3 nap). Nem tudom, hogy ők mennyiért voltak a szállodában, de eléggé elkerekedett a szemük és érdeklődtek, hogy mi ez és hogy lehet csatlakozni.

13. bandee2 (válaszként erre: 12. - OneWay)
2015. nov. 30. 02:19

Kedves OneWay!


Érthető, hogy hiányoltad az európai utakat, én sem értettem h miért nincsen sokkal több. Nem tudom az okát, de megjöttek kb két hete az európai welcome dreamtripek, jópár, pl:

[link]

A cég alapkoncepciója egy tagság, és egy tagság árát pl általában másfajta klubok nem adják vissza (a te szavaddal élve egyoldalú), a lényege h egy havidíjért cserébe előnyökhöz jutsz (itt olcsóbb utak, árgaranciák). Évekig fel sem lehetett használni a befizetett tagsági díjat, az utóbbi 2 évben jött be a pontrendszer (reward program), ami egy plusz dolog a korábbiakhoz képest.

Sajnálom, hogy ilyen szponzorod volt, igazából ha valakit sérelem ér, akkor ez a negatív élmény végleg meghatározza, hogy mit fog gondolni a cégről és a network marketingről. Ilyen az ember, az érzelmek irányítják elsősorban. Remélem a cégen kívül lesz részed jó utazásokban!

12. OneWay
2015. nov. 9. 22:41

Kedves Mindenki!


Több, mint 1 éves regisztrált és precízen fizető Wold Ventures tagként elmondhatom, hogy ez az üzlet egy nagyon egyoldalú üzlet. Én negatív tapsztalattal rendelkezem úgy a cég felkínált utazási ajánlataival (desztinációk), mint a cég stílusa, üzletpolitikájával kapcsolatban. Ezen a nyáron megpróbáltam egy Európai útra elmenni de sajnos 1 normális, számomra érdekes útat nem találtam a DreamTrips rendszeükben. Egy év folyamatos havitöbb, mint 60 USD befizetés után úgy röppent el a nyár, hogy egy utat sem tudtam kiválasztani a kínálatukból. Olyan érzésem volt, minta ez a cég az összes "fapados" utat felszíppantotta volna Európában és azt kínálja "DreamTrips" címkéjével ellátva. Nyilván csupán azért, mert ez hoz neki kellő profitot.. Ezeket vette meg jó olcsón és adja el jó drágán a saját klubbtagjainak, akik amúgy 1 éven kersztül finanszírozzák ezt a céget, hogy majd végül felhasználhassák pénzüket (nem egyszerre persze), ha sikerült egyáltalán olyan útat találni, ami emészthető.. Én azonnal le álltam és nem fizettem semmilyen további díjat a cégnek, amikor szembesültem azzal, hogy itt csak a kirakat és a tömény marketing duma az, ami dübörög. Leállásomat a cég azzal jutalmazta, hogy cégül lezárta az online irodámat (2 hónap nem fizetés után) és addig nem hajlandó hozzáférést biztosítani, ameddig elmaradt, havi tartozásaimat nem rendezem. Írtam nekik, kértem, hogy kínáljanak fel egy emberi megoldást arra, hogy a rendszert használhassam és a pénzemhez hozzáférhessek, hiszen nem az én hibám miatt nem fizetek, hanem azért mert nem vagyok elégedett a kínálatukkal. Természetesen a diplomatikus "nesze semmi fogd meg jól" levelükön kívül semmilyen segítő megoldást NEM kínáltak fel sem a magyar "szponzorok" (akiknek csak addig vagy fontos, ameddig fizeted a tagségi díjat és abból ők is jutalékot kapnak, majd ha ez megakad akkor leszarnak) sem a cég központi USA ill EU panaszkezelő irodája sem. Annyit írtak csupán, hogy fizessem tovább a havi díjamat és akkor minden fasza lesz és le van szarva, hogy közben én elégedett vagyok termékeikkel vagy sem. Tehát, a pénzemhez, amit befizettem és amit úgy kommunikáltak, hogy az csak az enyém, (az övéké az az extra 11 USD, amit a rendszer adminisztrációs költségére fizetek) NEM tudok hozzáférni és ha ez így marad, akkor 12 hónap nem fizetés után a teljes 13 havi befizetésem eltünik, azaz lenyúlják. Ez egy ONEWAY business, ahol a tagok előfinanszírozzák a céget, mindenki 12 hónapon keresztül befizet először és majd utána kapja meg a lehetőséget, ahhoz, hogy hozzáférjen pénzéhez és azt le utazza. Ez a cég ingyen hitellel tartja fenn magát, előre kifizetteti tagjaival minden havi költségét és azon felül megfinanszíroztja az összes olyan utat, amit ő lefoglal és elad. A céget a tagok finanszírozzák a legutolsó golyóstollig. Ezt meg úgy köszöni meg a cég, hogy ha mersz panaszkodni, nem fizetni, és ezt mindazért, mert a "BUDGET" DreamTrips utjaikból nem tudtál választani, akkor mehetsz a fenébe és nem kapsz egy fityinget sem vissza, abból amit azzal a reménnyel fizettél be, hogy felhasználod klassz utakra.


Konkluzió: Ez a cég is, mint sok más MLM cég egy spekuláns, nem korrekt és nem ügyfélbarát vállalat, amely hatalmas összegeket szór szét mindenféle marketing események, rendezvények megszervezésére, hogy tagjait motiválja annak érdekében, hogy eszükbe ne jusson NE FIZETNI nekik havonta. Ha meg csalódnak, akkor mehetnek a fenébe de pénzük marad! Nem ajánlom a céget!

2015. máj. 25. 12:39

Aki igazán körültekintő, az először megnézi h mit is jelent a piramisjáték, majd összeveti a WorldVentures értékesítési rendszerével. És akkor rájön, hogy nem piramisjáték. Ellenben mi vagyunk azok, akikkel eljuthatsz a piramisokhoz ;)

Norvégia egyébként hamarosan újra megnyílik, amint lezárult a jogi procedúra. Eleve vicc h a Szerencsejáték Felügyelet kötött bele. El lehet képzelni, hogy mennyire értenek a hálózatépítéshez. Az persze rendben van, h emberek milliói feleslegesen költsenek kaparós jegyekre és ebből gazdagodjanak meg.

Még egy érdekes info:

"A piramisjáték szervezése Magyarországon bűntett a Btk. 412. §-a szerint. Ezzel szemben az MLM - amely erre az ötletre épül már legális, jól működő üzletág."

10 éves a cég és Magyarországon sem kötöttek bele, azt hiszem ez mindent elmond.

Egyébként vajon miért van az, hogy az emberek jobban adnak azoknak a szavára, akiket nem ismernek, mint a közeli barátaiknak, akik régóta csinálják? És miért egyetlen negatív cikk alapján döntenek a rengeteg pozitív visszajelzés ellenére? Szerintem csak félnek belevágni és muszáj találni valami indokot, kifogást h kicsit megnyugodjanak ;)

Have more fun, freedom and fullfilment! ;)

10. Sunshine74 (válaszként erre: 9. - Másnapos)
2015. máj. 4. 13:17

Szia másnapos,

Milyen érdekes az Internet, félinformációk garmada :-) Én eddig 13x utaztam a programmal, és mindennel tökéletesen meg vagyok elégedve. Ennyi :-)


A WV saját oldalán is közzétette a norvég eseményt, link: [link]


Ha infót közölsz, kérlek, hogy azt teljeskörűen tedd. Legyen szép napod!

2015. ápr. 18. 20:57

Wikipédián az alábbi feljegyzést találjátok


WorldVentures

A Wikipédiából, a szabad enciklopédia


WorldVentures egy amerikai cég alapította 2005-ben Wayne Nugent és Mike Azcue. A cég 2014 januárjában kiderült, hogy illegális piramisjáték a norvég Szerencsejáték Felügyelet .


[link]

2014. nov. 20. 22:23
Vitatkozni azokkal, akiknek ismeretei odáig terjed, hogy a "bolhapiacon hallottam", nem érdemes. Valaki korábban úgy fogalmazott, hogy "vagy megérti, vagy nem" - ez a lényeg. Utazni sem kötelező és fizethet kétszer annyit egy nyaralásért, akinek ahhoz van kedve. Ez nem a győzködés üzlete, hanem a szabad akaraté, az okos embereké. Arról nem is beszélve, hogy sokakkal együtt örülök, ha valakinek segíthetek.
2013. nov. 5. 18:40
Kérdésem az lenne hogy ezek all inclusive ellátást adnak ezekkel az árakkal? Hol tudom kiváltani azt a bankszámlát amire kapom a pénzt és mennyibe kerül ez havonta vagy évente? Köszönöm
2013. ápr. 3. 18:51
Csak annyit szeretnék a lentiekhez hozzá tenni, hogy a webiroda már magyarul is elérhető. Már nyolc álomúton voltam és kitúnő barátokra leltem.Élvezem a munkát valóban nem kell nyomulni, hiszen van akinek szól és van akinek nem. A juttatási rendszere kitűnő nincs mélységi korlát és mindig fizet mert stabil erős a cég. Egyszerűen szeretm és már tudom hogyan kell jól csinálni.
2011. aug. 19. 21:36

Sziasztok!


Nem tudom, hogy még olvassa-e valaki, de nekem is jönnek a mail-ek erről a "lehetőségről". Ok. Ez egy MLM vállalkozás, ami számomra mindíg gyanús: csak a nagyon hamar belépőknek van esélyük, a későn jövők buknak. Van-e valami magyar cég mögöttük, mert az amerikai engem nagyon nem tud feldobni: ha vita van a texasi választott bíróságra nemigen tudok elmenni. Eddig nem találtam semmi magyar céget. Olcsó. Hát számoljunk csak: a belépés 200 USD, és havonta 50 USD a tagdíj. Az a belépő nélkül évi 600 USD. Azaz cca. 120.000.-Ft. Minden évben, ha használod, ha nem. Ha igen, akkor azért még az üdülésért is kell valamennyit fizetni ezen felül. Hát ezt mindenki döntse el maga. Ha hozol 4 embert magad alá, akkor nincs tagdíj. Ez csak az elején sikerülhet, mert a "piac" gyorsan telítődik. És arra sem kaptam választ, hogy miért olcsók a szállodák....Mert nagy tételben vásárolnak? Ez butaság, igy vásárol minden utazási iroda és utazásszervező. Tényleg oda megyek, ahová akarok? Nem hinném, a timeshare sem nyújtja ezt, nekik pedig az üdülők a tulajdonukban vannak. Szóval: ha megfogható magyar vállalat áll mögötte nálunk, átlátható gazdasági hátérrel, akkor elgondolkoznék. Addig NEM.

4. vazo
2011. máj. 27. 14:29

Sziasztok.


Én WorldVentures klubtag vagyok 2011. 03. 11. –óta.


Szeretném megosztani veletek, hogy én miért csatlakoztam, mik számomra a legfontosabb előnyök, milyenek az eddigi tapasztalataim, és hogy mi az ami „nem kóser” szerintem.


Miért csatlakoztam


Az elmúlt időszakban az online pénzkereseti lehetőségek tucatjaival találkozhattunk az internetet böngészve. Az okosok nagyon jól felismerték, hogy mekkora lehetőség rejlik az internetező magánemberek tömegeiben, akik alig várják már, hogy valami tényleg működő otthonról, interneten végezhető munkát találjon. De hol a termék, amiből a pénz lesz? Ha jól körbenézünk, a valóban működő online pénzkereseti lehetőségek tárháza kimerül az ilyen jellegű képzéseket, e-könyveket áruló hálózatokban.


És itt jön képbe a WorldVentures klubtagság. Az üzleti modellje szerintem méltán kiérdemelte a tökéletes vihar elnevezést. Kimondottan az online hálózatépítésre az online vírusmarketingre fejlesztették ki. Én azért csatlakoztam, mert a WorldVentures-t szerintem azoknak találták ki, akik eddig azért nem foglalkoztak hálózatépítéssel, mert utálnak eladni, nem szeretnek nyomulni, rátukmálni másokra „fantasztikus” termékeket, és nem szeretnék, hogy az ismerőseik csak akkor vegyék fel a telefont, ha letiltja a hívószám kijelzést. A WorldVentures üzleti modellje úgy képes bevételt termelni, hogy nekem nem kell bemutatókat tartani, vagy az ismerősöket, barátokat győzködni.


Számomra a legfontosabb előnyök


1. nincs elutasítás, mert megmutatom a webcímemet, és majd jelentkeznek, akiket érdekel ez a lehetőség.


2. A negatív visszajelzésekkel nem találkozok, csak a sikert tapasztalom meg, amikor online belépőm van. Nem mondják a szemembe, hogy ez engem nem érdekel. A weboldalamról leperegnek ezek az elutasítások, és csak azokkal találkozok, akiket érdekel ez az üzleti lehetőség.


3. A WorldVentures nélkülem is működik. Ha napközben elfoglalt vagyok, hétvégén pihenek, vagy nyaralni mentem, attól még lehet belépőm, mert a jól felépített online vírusmarketing rendszerem teljesen automatikusan működik.


4. Nekem csak egy feladatom van: A cégünk kifejezetten azt kéri tőlünk, hogy a célunk csak annyi legyen, hogy minél több embert odairányítsunk a weboldalunkra.


A tapasztalataim:


Minden úgy van, ahogy a bemutató videókon láttam és hallottam. Az eddigiek alapján nagyon elégedett vagyok a WorldVentures-el. Én még nem voltam álom úton, de a barátaim a múlt hónapban elugrottak Lengyelországba, Krakkóba. Egy gyönyörű szép 4 csillagos klasszicista szállodában (klasszikus bútorokkal) 4 napot töltöttek el. Szerintük a szálloda csak azért nem volt 5 csillagos, mert nem volt wellness és nagy konferencia-részleg. A 4 nap szállás költsége 120$ / fő volt. Szuperül érezték magukat.


Ami szerintem „nem kóser”


Ahogy csatlakoztam, kaptam egy jól használható webirodát. Vannak marketing anyagok, oktató anyagok, látom, hogy mikor ki csatlakozott, a kifizetéseimet, mindent. Bárkinek tudok levelet küldeni a hálózatomban, még akkor is, ha nem én regisztráltam be, hanem más, de alattam van. Ami nekem nagyon tetszik, az a háromdimenziós nézet a hálózatomról. Elég profi szerintem.


Ami nem kóser:


1. Ez az egész webiroda még angol nyelvű, és vannak sokan, akiknek ez nem tetszik. Mivel ez az üzleti lehetőség csak nemrég indult el Magyarországon, ezért ennek minden előnyét és hátrányát érzékelhetjük. Előny a hatalmas szabad piac – aki előbb ér ide, annak áll a nagyobb lehetőség. A hátrány a magyar nyelvű anyagok hiánya, bár a hírek szerint a fordítások folyamatosan készülnek.


2. Elég lassan tölt be a webiroda. És lassú a böngészés is benne. Az amerikai felső vonalunk szerint náluk gyors a webiroda, de ez engem kú***** nem vígasztal.


Ezektől függetlenül nekem meggyőződésem, hogy 2011 legnagyobb üzleti lehetősége van most a kezemben.


Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok, válaszolok. Ha nem tudok, akkor meg addig kérdezősködök és kutatok, amíg meg nem találom a választ.

3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. máj. 8. 19:32
Most is elérhető a skypen...
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Szöszmösz7)
2011. máj. 8. 19:26
Nekem van ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, voltam is az előadásukon...
2011. máj. 8. 19:24

Sziasztok!


Hallottatok már a World Ventures utazási klubbról?

Érdekel minden ami ezzel kapcsolatos!


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook