Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valaki így fogamzásgátló szedése közben? fórum

Volt már valaki így fogamzásgátló szedése közben? (tudásbázis kérdés)


9. Pici Manócska (válaszként erre: 8. - Timycat)
2012. febr. 5. 19:41
én mikor ezt kérdeztem tőle hülyének nézett, hogy honnan vettem...
8. timycat (válaszként erre: 7. - Pici Manócska)
2012. febr. 5. 18:05

ezt értem, nekem is háziorvos írta fel anno; a gyógyszerfelírás előtti vérvételt-hormonpanelt úgy értettem, hogy mikor kiválasztja, hogy melyik tabletta a neked megfelelő; ha nem kér vérvételt akkor meg csak hasra -vagy zsebre- ütésszerűen találgat.

De tabletta mellett évente amúgy is javasolt egy teljes vérkép, erre is figyelmeztetnie kéne

7. Pici Manócska (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. febr. 5. 16:52

ó ő rám egy évbe csak egyszer kíváncsi...

adott egy papírt ami által a házi doki is felíratja...

nem hív be minden 3.hónapba mikor a bogyó elfogy...

2012. febr. 5. 16:42

A megkezdett levél foggátlót mindig végig kell szedni! Valami bekavarhatott nálad :S

Próbálj még egy ciklust várni ha akkor is gond van, akkor menj orvoshoz és valószínű váltanod kell. Ha elég lelkiismeretes a dokid, akkor elküld vérvételre is -azt már csak "halkan" jegyzem meg, hogy gyógyszerfelíráskor "illene" hormonokat is nézetni, de ezt kevés nőgyógyász tartja be

5. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2012. febr. 5. 13:12

akkor maradok annál, hogy végig szedem a levelet...és mikor elfogy kihagyom a szokott 7napot, és megpróbálom még egy levéllel, ha akkor is ez lesz megyek a dokihoz...


de lehet, hogy holnap felnézek a házi dokihoz...

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Pici Manócska)
2012. febr. 5. 13:09

Egyrészt így bekavarnál. Másrészt növeled a teherbeesés valószínűségét.

Így valami kiegészítő módszer kellene, de az orvosok sem ajánlják a gyógyszer össze-vissza szedését.

3. Pici Manócska (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. febr. 5. 13:05
és szerinted azt semmi kép se próbáljam meg, hogy most legyen a 7napos szünet, és utána másik levéllel kezdjem el..??
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Pici Manócska)
2012. febr. 5. 12:55

Ezzel a levéllel fejezd be mindenképpen.

Az orvosodat keresd fel. Lehet, hogy lecseréli, vagy pedig, ha ez az adag elfogyott, próbálj a 7 nap gyógyszermentes nap után még egy levéllel. Talán csak átmeneti dolog. Bár azért az a tapasztalat, hogy nem szűnik meg a probléma, és váltani kell másra.

2012. febr. 5. 12:46

Több mint fél éve szedem Yasminelle nevű tablettát. Van még vissza egy hétre való belőle, de reggelre rendesen megjött.

Mindenképp orvoshoz kéne most mennem, vagy most hadjak ki egy hetet??

Akinek van valami tippje kérem írjon...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook