Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? fórum

Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
37. evetke67 (válaszként erre: 35. - 3c2c8696c4)
2009. dec. 15. 06:19
Aranyosak vagytok mind a ketten! Tök jól esett a sok negatív megnyilvánulás után, hogy akadnak olyanok is azért, akik csak egyszerűen segíteni akarnak. Én személy szerint csak akkor szólok hozzá valamihez, ha úgy gondolom, hogy azzal esetleg segíthetek - ítélkezni tuti nem fogok soha! Bár gyanítom, hogy a fórumozás tulajdonképpeni célja is igazából ez lenne...
2009. dec. 11. 20:48
Nem a hoxa miatt osztottalak hanem a DOMINO miatt... Azzal nincs bajom ha fórumozó életmódot élsz, nekem is volt ilyen időszakom... Most ink. blogolok :D
2009. dec. 11. 20:45

Ejnye gyerekek.....:-DDDDDDDD

evetke, fordulj hozzá bizalommal....


csak tudd,mindig megkaptam a "leosztást" a hoxázásom miatt...erre most mit látok????? regisztrált az én első szülöttem!!! Neked köszönhetően!

34. evetke67 (válaszként erre: 33. - Minden6o Gaben)
2009. dec. 11. 14:05
Aranyos vagy, köszi a tanácsot! Bár arra nem jöttem rá, hogy Te vagy a személyes tanácsadóm, de azt kitaláltam, hogy "Kacskarina" nem lehetsz, hiszen semmi magaslóról leugatás nem volt a bejegyzésedben...
2009. dec. 11. 13:31
Ja Dömike fia vagyok :) Ez lemaradt sry
2009. dec. 11. 13:31
Örülök :) Jó a banán ajánlom hogy töltsön tejet a víztartályba :) ;) Elvileg joghurtos ízt ad neki, sajnos még nem próbáltam ;)
2009. dec. 11. 06:34
Jelentem mindenkinek, megvan a pipa! 55 cm-eset vettem végül, remélem tetszeni fog neki! Ja, és banános ízesítésű dohányt is rendeltem hozzá, természetesen heroin és minden egyéb drog nélkülit...
2009. nov. 27. 18:57

Üdv minden kedves és nem kedves fórumozónak! :) Dömike nagyobbik fia vagyok (19)! Szóval jót derültem mire elolvastam az egész fórumot. Kacskarinka, gratulálok, tipikusan olyan ember vagy akinek beszűkült a látóköre és nem enged modern kornak. Ennyit rólad minden tiszteletem. De igazad is van valamilyen szinten de amire te gondolsz az a következő: [link]

Ez tipikusan heroinra és különböző narkotikumokra való ebben rendesen vízipipázni NEM lehet.

Az eredeti Vízipipát ami nem ANNYIRA káros mint a cigi azt az arabok találták fel azon okból, hogy az Ő szent könyvükben a Koránban tiltja azt hogy bármi káros dolog érjen a szájukhoz illetve, hogy mérgezzék a szervezetük. Ennyit erről.


Továbbá mostanában igen nagy szerepet kapott a vízipipa, ez most divat el kell fogadni, ugyan olyan divat mint az emo volt egykor ami most (szerencsére)egyre inkább feledésbe merül.


Kérdésedre a válasz Kedves Evetke67 a legjobb ha egy 55cm-es pipát veszel neki. Elég nagy és könnyű szállítani, ára 7500Ft-körül van, dohányból ami finom, és jó minőségű az az Al-Waha. Majd privátban meg kapsz minden információt ami fontos lehet.


Saját tapasztalan: Nem szoktam rá a pipára pedig már lassan 1 éve szinte majdnem minden nap elszívok 1 pipát. Az íze és a hangulata miatt kedvelem. :) Most karácsonyra szeretnék majd egy komolyabb szettet :) de ez majd még később.

Ha esetleg valakit érdekel egy kis videó annak ajánlom ezt, én és barátom a kolesz dohányzójában pipázunk: [link]


Üdvözlet mindenkinek és békés karácsonyt ;)

29. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 28. - Kattyus)
2009. nov. 27. 10:57
:)
28. kattyus (válaszként erre: 25. - Ec78bc2bf8)
2009. nov. 27. 10:50

Én Szolnokon láttam a közepes méretűt, ezüstös színűt, díszítés nélkül 8500-ért.

Mikor eljönnek a lányom barátai és pipázunk, nagyon jó a hangulat.Sok olyan dolgot elmondanak, amit a saját szüleiknek se, mivel "leereszkedsz" velük egy szintre. Soknak a szülei semmiről sem tudnak. És igényük sincs a gyerekkel való beszélgetésre.

27. Szasz23X (válaszként erre: 2. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 27. 07:28

IStenem!!!!!!!

Miért kell azonosnak lennie a vízipipának a droggal???

Nekem is van, ízesített dohányokat szívunk belőle néhanapján, és semmi probléma nincsen vele. Nem a vízipipa miatt lesz valaki drogos vagy sem. Aki akarja, simán is rá fog gyújtani, nem kell hozzá több tízezres vízipipa.

Komolyan nem normális némelyik. És nem gondoljátok komolyan, hogy ezért venne a fiának ilyesmit!!!

Egyszerűen...áhhh... ekkora isten állatkertje???

A vízipipa nem a drogosoké, hanem azoké, akik a kuriózumokat szeretik.

2009. nov. 27. 06:51
Kedves Intermezzo és Pintyőke72! Köszönöm, hogy végre elvakult indulat nélkül a kérdésemre válaszoltatok! A hozzászólásokból úgy tűnik, hogy akinek nincs ilyen korú gyereke, az még nem tudhatja, hogy ez mit jelent...Viszont a kicsik is megnőnek, és eljön az az idő, amikor nem mindent pontosan úgy csinálnak, ahogy azt mi szeretnénk, időnként más elképzeléseik is akadnak. Remélem majd akkor is ilyen "bölcsek" tudnak majd lenni, mint ahogy most nekem osztották azt észt!!!
2009. nov. 26. 22:32

Szia, azt hiszem a közepes méretű kerül olyan 10-12.000-be.

Teljesen igazad van, úgyis kipróbálja, ha akarja.

Abszolút jól látod.

Az én fiamnak is volt, kb. ennyi idősen KÉRTE KARÁCSONYRA, mint most a Te fiad.:)

Többször pöfékeltünk együtt, közben hallgattuk a reggie-t...:)

Erről is maradtak szép emlékeim.

És én örültem, hogy éppen nem dohányzik...


Nagyon jól mutatott a Fiam szobájában, abban az időben több ilyen faragott elefánt, reggie-színek, stb. díszítette a szobáját, a vízipipához volt kis asztal, tényleg klassz volt...

Aztán kinőtt belőle, és eladta, a kiegészítőket is, mondván, nem akarja, hogy arra a "korszakára" emlékeztessék ezek a tárgyak.


Dömike bemásolta a lényeget a vízipipáról, teljesen ártalmatlan az "egyéb" dolgokhoz képest. Ha nem másolta volna be a szakértő véleményt, én megtettem volna.

Ne hallgass azokra, akik életükben nem próbálták...:)

És minden jót Nektek, üdvözlettel:

Intermezzo

2009. nov. 26. 22:09

A kérdésre válaszolva: szerintem közepes méretűt vegyél ha veszel. a nagyobbnak nagyobb a víztartálya és a pipadohány tartója. Bőven elég egy közepes. Hidd el. elmúlik az újdonság varázsa, csak szobadísz lesz belőle. De jól mutat, az biztos! :)

Az eladó nyilván elmondja,hogy nem csak dohány kell hozzá (ami tulajdonképpen egy lekvár), hanem szén és fogó is.

23. pintyőke72 (válaszként erre: 2. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 26. 22:04

Ezt a hülyeséget!

A stílusod sem semmi!

Te egyáltalán láttál már életedben vizipipát vagy esetleg próbáltad is?

2009. nov. 26. 19:15
Csak azért hogy legyen másik oldal is.....
2009. nov. 26. 19:15

Mi a különbség a vízipipa és cigaretta között?


A vízipipa tetején körülbelül 600 fokon izzik a faszén. Ez azonos azzal a hőmérséklettel, ami a cigaretta szívásakor jelen van. Mégis, mi a különbség a kettő között?


A cigaretta dohány száraz, és a papírral együtt azonnal hamuvá ég a 600-800 fokon. Ezen a hőmérsékleten jönnek létre a rákkeltő anyagok, melyeket ilyen forró állapotban a szájba majd tüdőbe szívnak a dohányosok.


A vízipipában nem égetjük hamuvá a nedves dohányt, hanem forró levegőt áramoltatunk át rajta. A levegő az izzó faszén mellett hevül fel, de mire elér a dohányhoz, lehűl 200-400 fokosra. Nem tudnak a rákkeltő anyagok kiválni a dohányból, aminek a füstje átáramlik a pipa testén és a szívócsövön, ahol egy része lerakódik. Ez a füst út közben átáramlik és lehűl a vízben, ahol szintúgy lerakódik némi anyag.


A vízipipa füstje hideg, így a gégerák nem valószínű. A hosszú csőrendszerben és vízben megszűrődik, így a káros anyagok lerakódnak, nem jutnak a tüdőbe.

nothing vizipipa.eu - Ahol a füst kezdődik!



Kátrány és nikotin


Mivel a vízipipában nem ég papír, így kátrány sem keletkezik. Hogyha megnézed a csomagolását, rá van írva: "Tar 0.0%" (tar = kátrány)


A nikotin tartalom kicsit érdekesebb dolog. Egyes dohányokon 0.5%, míg másokon 0.05% van feltüntetve. Mindkettő olyan érték (tömésenként 10 gramm dohánnyal számolva), amitől nikotinmérgezést kapna a vízipipázó.


Tény: senki nem lett eddig vízipipa függő, és a vízipipázó dohányosok nikotin éhsége nem enyhül a vízipipától. Gyakori, hogy pipázás közben rágyújtanak egy szál cigire.



Mit mond a toxikológus?


első találkozásom a vízipipával nothing "Tudni kell a vízipipáról, hogy mivel itt hosszú a füstnek az útja, egy csomó káros anyag lecsapódik, és ha már idézőjelben beszélhetünk arról, hogy hogyan a legegészségesebb dohányozni, akkor a vízipipa ezek közül a legegészségesebb. ... Azért mondjuk olyan túl sok károsodást nem okoz, mert nagyon kevés az a nikotin és a káros anyag, ami ilyenkor bejut az illető szervezetébe..."

forrás: rtlhirek.hu



A bulvársajtó és összeesküvés-elméletek.


2008 elején lehetett olvasni és hallani a vízipipa káros hatásairól, miszerint 50-100 szál cigarettának felel meg a füst. Ezekben a cikkekben egy a WHO által készített tanulmányra hivatkoznak, melyet eredeti formában még nem láttam, és nagyon zavarosnak tűnik az egész.


Külföldi vízipipás fórumokon lehet olvasni, hogy a bulvársajtót a cigarettagyárak vonták be a témába, mert féltik a piaci részesedésüket a vízipipa terjedése miatt. Nem tudom, mennyi alapja lehet ennek, de mindenképpen elgondolkodtató, hogy külföldön is hasonló a média által közölt helyzet.



A végső konklúzió.


A cigaretta káros hatásairól tudunk, senkinek sem ajánlom, hogy rászokjon. De a vízipipát nem lehet a dohányzás többi módjával együtt említeni hideg, könnyű és tiszta füstje miatt.


Biztosan vannak a vízipipa füstjében is olyan anyagok, melyek nem tesznek jót a szervezetnek. Ezt sajnos még nem elemezte senki, bár utána jártam, és lenne rá vállalkozó: alkotóelemenként 1,5 millió forint a vizsgálat.


Míg nem gyűlik össze a sokmilliós beruházás költsége, marad a papír zsebkendőn történő füst átfújogatása. Látszik, hogy a ciginél szép sárga folt marad, a vízipipánál viszont semmi.


Lehet találgatni, elképzelhető, hogy a vízipipa füstjében lévő szerves anyagok ugyan le tudnak rakódni a tüdőben, de minden probléma nélkül felszívódnak és elbomlanak.

20. princes47 (válaszként erre: 17. - Evetke67)
2009. nov. 26. 18:53

Ugy látom nem olvastad volna el a WHO véleményét.

De ha az interneten rákeresel ott is láthatod, hogy mennyi az ellenző. A boltos biztosan azt fogja mondani hogy nem káros. A cigaretta sem káros, az ital sem káros az eladónak. De majd később a fogyasztó majdcsak rájön.

19. Gummy (válaszként erre: 7. - 3c2c8696c4)
2009. nov. 26. 18:48

Jézusom! Ez nem semmi! A saját gyerekemnek biztos nem vennék ilyen cuccot.


Ha már az ételek szinezékével, és a gépkocsik kipufogójával mérgezi magát az ember, akkor mi a fenének mégegy plussz méreg????? Nem elég ez?


A fiad biztos hogy nem fog kis gyümölcsös "lájtos" cuccot szívni, amikor belejönnek a haverjaival a szívásba. Én nem kergetném a gyerekemet ilyenbe, az tuti biztos.

18. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 14. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 26. 15:57

.....elég szűk a képzeleted,ha ezt te "csak" így tudod elképzelni.......ha igy gondolkodom tovább, a karácsonyi mákos bejglit is tiltó listára lehetne tenni......és elképzelem ahogy a mákból teát főznek...jó sűrűt....sőt a banán héjából is narkót lehet nyerni...tudtad?????

a virágos kertből a csattanó maszlagot is írtsuk ki örökre..bár a szúnyogok nem szeretik....soroljam még???

sok otthoni egyszerű dolgokból lehet "érdekes" dolgokat fabrikálni......


Nos ez az én véleményem....és nem több-nem kevesebb....

2009. nov. 26. 14:01
Hát, köszönöm mindenkinek a hozzászólását, bár meg kell mondjam, erre nem számítottam álmomban sem. Kár, hogy csak pont ahhoz nem kaptam segítséget, amihez kértem...Én személy szerint sosem venném a bátorságot, hogy ítélkezzek valami felett, amiről nem tudok gyakorlatilag semmit. Természetesen én sem vagyok boldog attól, hogy vízipipázik, de szerintem ostobaság azt gondolni, hogy pusztán azzal, hogy valamiről nem veszünk tudomást, az nincs is. Ha valamit ki akar próbálni, úgyis megteszi, legfeljebb titokban. Azt viszont kicsit sértőnek érzem, hogy a vízipipa és a kábítószer közé egyenlőségjel kerüljön. Azért örülnék, h olyan valaki is írna, aki nem kioktatni akar, csak esetleg simán segíteni!!!
2009. nov. 26. 07:55
Ha egy gyereket ez tesz boldoggá,meg téged is,akkor 10 -et vegyéél ne 1-et!!!!!!!!
2009. nov. 26. 07:51
Szerintem a WHO felmérés azt is írja, hogy a gyümölcsös is olyan veszélyes mint a többi.
14. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 13. - Kattyus)
2009. nov. 26. 07:48

Elhiszem, hogy te így képzeled és igaz is lehet, amíg ellenőrizni tudod.


Én azonban nem úgy képzelek el egy tizenéves fiú társaságot, akik törökülésben a földön adják át egymásnak a vizipipát, hogy megelégednek a gyümölcsös keverék okozta illúzióval...Nekik mindig a legdurvább élvezet kell, ha az megvan akkor pedig lehet tovább emelni a tétet. (pl. egy kisrobogó is megadja a motorozás illúzióját, de valahogy mégis inkább az 1000cm3-res száguldásra vágynak a fiúk)

13. kattyus (válaszként erre: 9. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 26. 07:39
Ez nem pont így van:) Persze így is lehet használni. De vannak olyan pl. gyümölcsös keverékek, ahol az illúzió megvan, de a károsító hatás nincs. Tudod egy 16 éves kis-nagylányom, és izgatta a dolog. Soha nem ártanék neki:) Meg még tüdőasztmás is, úgyhogy oda kell figyelni:)
12. erikpipi (válaszként erre: 2. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 26. 07:34
Tanácsot kért, nem ilyenfajta kioktatást.
2009. nov. 26. 07:23
Az én fiam 17 éves, de nem vennék neki soha vizipipát!
10. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 7. - 3c2c8696c4)
2009. nov. 26. 07:23
...és vajon van különbség aközött, hogy engeded a használatát és aközött, hogy karácsonyra megleped vele?...
9. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2009. nov. 26. 07:21

Nem haragszom.

Bódító szer ennyit tudok róla. Meg annyit még, hogy füstöl és nikotint juttat a szervezetbe. Ennyi nekem bőven elég ahhoz, hogy kemény kritikával illessem a használatának propagálását!

8. kattyus (válaszként erre: 2. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 26. 07:17
Szerintem te nem tudod mi az a vízipipa. Nem egyenlő a kábítószerezéssel. Már ne haragudj, de ha nem értek egy témához, akkor nem szólok hozzá. Főleg nem ilyen kemény kritikával.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook