Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? fórum

Vízipipák mérete között mi a lényeges különbség? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
67. lanu
2010. jan. 7. 22:22
ha te mondod,mindenképp! :D
2010. jan. 7. 21:24
Nagyon nagyon buta vagy. Nem akartam csunyábban leírni. Sok problémád lesz még az életben.
65. lanu (válaszként erre: 63. - Princes47)
2010. jan. 7. 16:59
a másikat és a mást is el kell fogadni. - ezt is te írtad! :)
64. lanu (válaszként erre: 63. - Princes47)
2010. jan. 7. 16:58

El kell ezt a nézetet is fogadni. Nem rögtön köpködni, bántani. - ezt te írtad! :)

..és mégegyszer mondom,attól,hogy idősebb,nem műveltebb és okossabb!

63. princes47 (válaszként erre: 62. - Lanu)
2010. jan. 7. 16:28

Mit szól hozzá még forgalmaztam is, de te még akkor meg sem születtél.

De tudod a stílust is figyelned kellene ha már ennyire olvasott vagy. Mert ahogy írsz olyan ember vagy.

Azt is figyelembe kell venni, hogy van aki nem hisz ezekbe a füvekbe csak a doktor úr által felírt gyógyszerbe. Mindegy hogy az csak C vitamin,de azt a doktor úr írta.

El kell ezt a nézetet is fogadni. Nem rögtön köpködni, bántani.


Erről is olvassál egy kicsit, a másikat és a mást is el kell fogadni.

62. lanu (válaszként erre: 58. - Princes47)
2010. jan. 7. 14:42

..pontossan azért írtam ezt,mert nagyon sokat olvastam eddig,olyan kúltúrákról,amit csak névről ismertek..régen sem voltak gyógyszerek,füvekkel gyógyították magukat az emberek,és még el is szívták. :) és sokkal egészségesebbek voltak,mint most mi! A kémia méreg,de a növény nem minden esetben.

Hallottál már a svédkeserűről? Egy "gyógyszer" sem ér a nyomába,az az igazi orvosság! Használd.

És attól,hogy fiatal vagyok még,nem jelenti azt,hogy tudatlan.Én nem mások leírt véleményére alapozok,hanem a saját tapasztalataimról beszélek.

61. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 60. - Minden6o Gaben)
2010. jan. 7. 13:51
na tessék...... mik ki nem derülnek!!!!
2010. jan. 7. 13:49

princes47 nem tudom a gyógyszerre írtad-e vagy a pipára de ha az a pipára vonatkozott akkor ha az a szakirodalom amit ajánlsz az a bulvársajtóban elhangzott értekezlet miszerint a vízipipa 100* ártalmasabb mint a dohányzás akkor az csak a cigaretta cégek által fizetett és megbundázott kutatás alapján készült. És hogy ne csak a levegőbe beszéljek:

[link]

És ha valaki Wikipédián utánanéz láthat egy WHO közleményt ami csak feltételezés, azt írja 1 órányi pipázás 100-200 cigaretta elszívásával egyenlő. Nézzük próbáltam már a cigit, tüdőre szívtam és azt hittem megdöglök. Egyetlen egy cigitől, a pipától, amikor először próbáltam semmi bajom nem volt, elvileg egy pipázás után meg kellene döglenem ha tényleg sokkal károsabb lenne mint a cigi... de ez nem így van. Egyébként ami wikipédián van ritkán fedi a valóságot, mivel szabadon szerkeszthető és sokszor olyanok szerkesztik akiknek fogalmuk sincs az egészről csak találtak valamit a neten.


Lanu igazad van attól, hogy a gyermeked azt mondja Ő még nem csinálta vagy Ő még nem próbálta az nem azt jelenti, hogy az így is van!


A másik, nézzük a mostani esetet, a gyerek kért a szüleitől egy pipát, a szülők fejet hajtottak előtte és megvették. De ha nem engednek ennek a kérdésnek a srác kérni fog mást, esetleg pénzt, besétál az üzletbe és megveszi ha annyira akarja. Én sem kérdeztem, hogy megvehetem-e. Megrendeltem és megvettem.


Na mindegy én tapasztaltam és tapasztalom, hogy a vizipipa közel sem annyira káros, mint ahogy azt tévesen tudják igen sokan sajnos. Mivel ebben az országban élünk ahol egy kis pénzért bármit állítanak bármiről...

De vegyük figyelembe hogy ez a fajta pipa elsődleges célja nem a drog, arra van más fajta pipa ami teljesen különbözik a szír vagy az egyiptomi pipától! De ezt már írtam...

Béke

59. 673567bc24 (válaszként erre: 54. - 874eb11dfd)
2010. jan. 7. 04:09
semmi baja nem lesz tőle!!Nem ártalmas! :))
2010. jan. 7. 00:36

Te sem vagy semmi !

Örülj neki, hogy neked nem fáj semmid és nem kell sok pénzt kiadni a gyógyszerekre.

Majd egyszer te is leszel öreg mint a szüleid és akkor majd szeretném látni, hogy mennyi gyógyszert szedsz.

Olvass szakirodalmat és akkor meg fogod tudni, hogy ártalmas vagy nem. Ha olvastál volna akkor nem irod le ezt a szöveget. Tudatlan vagy még.

57. lanu
2010. jan. 6. 17:56

..jesszusom,nem vagytok semmik!

Annyira nem birom azokat az embereket,akik azt mondják "én még nem próbáltam,de biztos nem jó" meg ,hogy "az én gyermekem biztos nem"..

attól,hogy azt hiszed a gyermekedről,hogy valamit nem csinál,mert neked nem mondja,valójában lehet,hogy csinálja..és akkor mi van,ha peleszippant a vizipipába? na és? szerintetek az indiánok vagy a többi nép mit szívott? még a bibliában is megfordul a pipa,csak az a baj,hogy tudatlanok vagyunk...mi okosnak hitt emberek!

..még valami! a gyógyszer,amit mindennap megisztok,mert itt fáj-ott fáj,az biztos nagyon jó.. :D

56. xti_
2010. jan. 6. 17:34

nem ítélkezik senki, csak akinek van véleménye, leírja.

az én gyerekem is középiskolás, másodikos. akkor még rosszabb a helyzet, mert még kiskorú a fiad.

55. evetke67 (válaszként erre: 48. - Xti_)
2010. jan. 6. 07:18
Teljesen el vagyok képedve attól, hogy sokan szereptévesztésben éltek. Szerintem ISTEN dolga az ítélkezés, nem a miénk - akkor miért is kell ítéletet hirdetni valaki döntése miatt? Egyébként pedig a pipára nem én vettem rá a fiamat, csupán úgy gondolom, hogy teljesen értelmetlen lenne küzdeni ilyesmi ellen. Ja, és a szellemi képességei csökkenését sem látom - bár nem beszél számtalan nyelven (még csak középiskolás), de az átlaga bőven 4-es fölött van...
2010. jan. 4. 22:09
én biztos nem vettem volna... igazából még soha nem próbáltam, de gondolom nem lehet jó hatással a szervezetre... ha vitaminnal táplálna, más lenne... :D
53. xti_
2010. jan. 4. 21:40
egészen más dolog az, hogy van olyan ártalom, amitől nem tudom megvédeni, mint az, amikor magam idézem elő.
52. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 51. - Xti_)
2010. jan. 4. 21:16

..itt vélemények hangzanak el...

de akkor ne engedjem a gyereknek semmilyen sportot se mert biza azzal is károsíthatom a gyerek egészségét... hány (él)sportoló halt meg szívinfarktusban húszon évesen, tört keze -lába lett életre nyomorék..pedig csak sportolt.

ne küldjem az iskolába sem mert elüti egy részeg autós....ma már nem olyan életet élünk mint régen, sajnos ez is hozzá tartozik a világhoz...viszont NEM ÉN ADTAM A KEZÉBE!Azért mert nem verem a fejét a falba mert vízipipázik...és nem üvöltözöm vele....még nem jelenti azt hogy rossz szülő lennék. Büszke vagyok arra hogy bármivel fordulhatna hozzám a fiaim(és remélem ezután is megteszik) mindig megpróbálok a lehető legtöbbet tenni értük!

Te írtad milyen sokfelé jár a világban a fiad ami szuper, de nem félsz hogy valami fertőzést elkap???Balesetezik az a jármű amivel utazik ..végletek, de előfordul(sajna)..akkor rossz szülő vagy mert engedted utazni...??? Ez egy se füle-farka dolog...Te úgy látod jónak, én így, és ez így van rendjén. ...csak véleményt mondunk, megvitatjuk az élet dolgait...

51. xti_
2010. jan. 4. 20:28
oké. mindenki azt csinál, amit akar, én nem ellenzem. csak azt, hogy ne a szülő csinálja ezt a gyerekével, ez az, ami nekem nem fér bele.
2010. jan. 4. 20:13

Ja és nem vagyok hülye ahhoz hogy tudjam mi a jó nekem... Nekem jó a vízipipa, megnyugtat kikapcsol, és néha ihletet is ad... És az hogy a szervezetem valamilyen szinten roncsolja leszarom, a mai világban már nincs olyan dolog ami roncsolná...

2010. jan. 4. 20:10

Arra nem kaptam választ milyen sűrűn kávézol, mert az is drog, a csokoládé, a kakaó, ezek is drogok... Rá lehet szokni ezekre is!

De már megint ott tartunk, hogy a vizipipa drog. De a vizipipa nem drog, a nikotin tartalom csekély, 50grammban van 0,5% nikotin... Semmi. Kátrány 0.0% Ehhez képest a cigi...

Mindegy nekem töknyolc xti_ mit gondolsz. Örülök, hogy a Te fiad sikeres és, hogy minden oké. Neki csak így tovább! Neked pedig annyit, hogy 1 nap talán rájössz a dolgokra. Nah csöcs

48. xti_ (válaszként erre: 47. - Pintyőke72)
2010. jan. 4. 20:04

lehet, hogy nincs, de azért örülök, hogy a gyerekem elég okos ahhoz, hogy tudja, mi a jó neki, és aszerint él.

mindenképpen az a véleményem, hogy egy szülő ne tegyen olyat, ami a gyerek kárára van.

nem arról van szó, hogy ha az én gyerekem próbálná ki, akkor vége lenne a világnak (bár ismétlem, ennél több esze van), de azt soha nem tudnám elképzelni, hogy ÉN adjam a kezébe.

47. pintyőke72 (válaszként erre: 42. - Xti_)
2010. jan. 4. 19:39

Nem kötözködni akarok de: a nagy fiam másodéves Corvinusos hallgató, 3 idegen nyelven beszél anyanyelvi szinten(az egyik perzsa),sportol, éli az egyetemisták életét és bizony néha "elszív" egy vizipipát.

De attól még nem felejt el angolul vagy németül, szuperül teljesít a zh-kon.

Abszolúte nincs összefüggés a vízipipa és az értelmi szint között.

46. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 45. - Xti_)
2010. jan. 4. 17:44

Na na ...kikérem magamnak!

Mi az hogy a síelés szar!! Szerintem Szuper!!!! :-DDDDD

45. xti_ (válaszként erre: 43. - Minden6o Gaben)
2010. jan. 4. 17:24
a síelés szerintem is szar,a nikotin meg drog, és addiktív.
44. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 42. - Xti_)
2010. jan. 4. 16:44

Gratulálok a gyermekedhez! Büszke lehetsz rá!


Valószínű viszont hogy mi félre értettük egymást.....Te folyamatosan a DROGRÓL beszélsz...én nem...

elnézést kérek érte!



Miért van az hogy nagyon sokan a vízipipát a narkózással teszik egyenlővé.

Én olyat nem hallottam hogy valaki ettől halt volna meg, de a passzív dohányzás káros hatásairól viszont oldalakon keresztül lehet olvasni.Lehet hogy műveletlen vagyok??

2010. jan. 4. 16:40

xti_ milyen sűrűn eszel csokit? milyen sűrűn kávézol? Kíváncsi leszek!

Nem szoktam rá hiába idézed h naponta többször is pipázok... Ha akarom 1 hónapig vagy akár örökre is abbahagyom, sőt amióta van pipám nem egyszer volt olyan hogy 2-3 hétig egyáltalán nem is szívtam, sőt, előtte már vagy 4-5 éve megismertem a pipát., de akkor még csak alkalmanként, és mindig örültem ha pipázhattam, nem azért mert fuu nikotin mindjárt megdöglök remeg a kezem érte... nem! Azért mert flash... Jó buli, egyedül nem szeretek, de ha rágyújtok egyedül akkor általában tv-nézés közben vagy ha játszok valamit...

Sajnos te abban a hitben vagy hogy a vizipipát egy idő után megunja az ember és drogokkal próbálja ki... Nos elég sok olyan ismerősöm van akinek ha szolnék, kb fél órára rá a kezemben lenne a legkeményebb cucc... sőt volt már olyan, hogy kínáltak, de én nem élek vele... anélkül is jól érzem magam a bőrömben.

Másfelől gratulálok a fiadnak, de én megkérdezném az Ő véleményét... lehet kicsit felvilágosítana mert sötétben tapogatózol. Ha már olyannak nem hiszel aki tudja miről beszél.

Írtam már előtte nem mondom, hogy nem káros, de közel sincs olyan káros mint a cigaretta.

Amúgy ez a te véleményed ha te így gondolod ezt az egészet szíved jogod így gondolni, én a sieléssel vagyok így, akárki akármit mond az engem nem érdekel szerintem az akkor is szar!

Ennyi.

42. xti_ (válaszként erre: 41. - 3c2c8696c4)
2010. jan. 4. 14:24
van, igen. rendkívül értelmes, több nyelven anyanyelvi szinten beszél, és a nyáron egyedül utazta be Dél-Amerikát, szóval meglehetősen önálló. mint sok másban, drogok kérdésében is kellően tájékozott és határozott véleménye van. ha vízipipát vennék neki, azt hinné, elment a józan eszem.
41. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 40. - Xti_)
2010. jan. 4. 10:56

Nem vagyok naiv.....de nem állhat az ember a gyereke sarkában egész nap!

Ha valamit meg akar tenni úgyis megteszi ha tiltják, ha nem....otthon, szomszédban, iskolában, játszótéren...ha eleve bizalmatlan vagyok vele az jobb????????

Neked van gyereked???

40. xti_ (válaszként erre: 30. - 3c2c8696c4)
2010. jan. 4. 10:16

"Nem szoktam rá a pipára pedig már lassan 1 éve szinte majdnem minden nap elszívok 1 pipát. Az íze és a hangulata miatt kedvelem. :) Most karácsonyra szeretnék majd egy komolyabb szettet :) de ez majd még később."


szerinted mi a rászokás? mert nekem ez már annak tűnik.

többiek: naívak vagytok, ha azt hiszitek, hogy ezzel az eszközzel csak gyümölcsös dohányt lehet szívni.

persze rengeteg fajta káros szenvedély van, amire egy gyerek rászokhat, és az egyik súlyosabb, mint a másik. de talán mégsem pont a szülőnek kellene ebben támogatni a gyerekét, azzal a felkiáltással, hogy ha nem teszi, akkor lehet, hogy valami rosszabbra szokik rá.

2010. jan. 4. 09:37
Ezúton szeretnék beszámolni róla, hogy úgy tűnik sikerült eltalálnom a vízipipával kapcsolatosan mindent, mert a fiam nagyon örült neki, és saját bevallása szerint ő is ezt választotta volna. Úgyhogy köszönöm mindenki segítségét, aki tanácsot adott a témában!
38. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 37. - Evetke67)
2009. dec. 15. 07:41

Köszönjük! :-))))

Örülök hogy sikerült segíteni....

maradj ilyennek,szerintem jó "taktikád" van!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook