Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Viszkető fejbőr fórum

Viszkető fejbőr (beszélgetős fórum)


2015. aug. 13. 17:23

Attól függ, hogy mi okozza.


A fodrászom szerint a szilikonos samponok lezárják a fejbőrt, befülled, és az nem tesz jót, úgyhogy szilikonmentes samponra váltás talán megoldja a problémát, de ebben nem vagyok biztos, nálam nem használt.


Nekem alig korpás, de szokott viszketni mint állat. A korpát azt mondják gomba okozza, ami ellen sok illóolaj jó, pl narancs, mandarin, fahéj, szegfűszeg, kakukkfű, rozmaring. Nálam ami használt, hogy kinyomok egy marék sampont a kezembe, elkeverem 3-4 csepp narancs illóolajjal, és úgy mosok hajat. Azonnal elmúlik tőle a viszketés, és utána pár napig rendben van. Ha csak szárazon bedörzsölöm a narancs olajat az nem használ, ahogy a sima hajmosás sem. A fahéj és szegfűszeg olajakat érdemes előtte tesztelni, nekem legalábbis ég tőlük a bőröm. A narancs inkább hűsít, a kakukkfüvet nem próbáltam. Elvileg kakukkfű teával is tudsz hajat mosni, nem muszáj illóolajat venni. Az is lehet, hogy nem a gombaölő képessége miatt használ nálam a narancs olaj, hanem mert leszárítja a bőrt.


Az ecettel érdemes vigyázni, mert megmarhatja a bőrt, ha túl tömény.

2013. aug. 18. 16:51
1dl almaecet és 1 dl víz , ezt a hajadra öntöd és egy órát rajta hagyod. mondjuk ezt csak akkor ajánlom, ha nem sebes a fejbőröd, különben csípni fog. régebben olvastam arról, hogy az atópia felnőttkori változata, a száraz viszkető fejbőr, ami néha kinyúlik a hajas fejbőrön kívüli területekre is. nekem ettől nem viszket, a sampon pedig elviszi az ecetszagot
12. NeKoAn
2013. aug. 18. 08:40
Tegnap megmostam és leöblítettem citromos vízzel! Jobb, de még mindig nem az igazi! Az a baj, hogy bőrgyógyász csak szerdán lesz! :( Ma kipróbálom a kamillás dolgot!
2013. aug. 17. 23:16
stressztől is lehet
10. 1f317180b7 (válaszként erre: 1. - NeKoAn)
2013. aug. 17. 19:37
Kókuszolaj avagy kókuszzsír..
9. NeKoAn (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2013. aug. 17. 19:31
Ez jól hangzik! :)
8. NeKoAn (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. aug. 17. 19:30
Ezt elfelejtettem írni, hogy sampont sem váltottam!
2013. aug. 17. 18:44
Nekem hajfestéktől szokott viszketni. Olyankor kenek rá Canestent. Azt te is kipróbálhatod, ártani nem fogsz vele.
6. moonlight13 (válaszként erre: 4. - NeKoAn)
2013. aug. 17. 18:29
Nem váltottál sampont?
5. Annie1130 (válaszként erre: 4. - NeKoAn)
2013. aug. 17. 18:03
Erős koncentrációjú, kihűlt kamillavirág főzettel öblítsd le, plusz csepegtess bele 3-5 csepp 100%-os teafaolajat! A teafaolaj baktérium és gombaölő hatású, ráadásul nyugtatja a bőrt! Szerintem hagyd a kemikáliákat!
2013. aug. 17. 17:51
Nem voltam se strandon, se sehol, csak itthon...úgyhogy nem tudom! Elmegyek jövőhéten bőrdokihoz, de addig is kipróbálom a citromleves dolgot is! Hátha, legalább csak enyhítene a viszketésen...köszönöm a segítségeket! :) Nagyon gyorsak voltatok! :)
2013. aug. 17. 17:47

Szerintem kérj időpontot bőrgyógyászhoz, sajnos bármi lehet...


Nekem pont egy ismerősöm homloka és nyaka viszket már vagy 2 hete mióta a Balcsin voltak, nem tudja mi lehet (mondjuk nem értem miért nem nézeti meg?).


Jobb a biztos, mint hogy mindent rákenj...:)

2. firerife (válaszként erre: 1. - NeKoAn)
2013. aug. 17. 17:44
Hajmosas utan oblitsd le citromos vagy ecetes vizzel. (a szag gyorsan elparolog). Nekem segitett mar az elso probalkozas utan, a fodraszom ajanlotta.
2013. aug. 17. 17:41

Segítségre lenne szükségem...második napja borzalmasan viszket a fejbőröm! :( Már átnézte a párom, nem vagyok tetves (ez volt az első félelmem), nem is korpás, nem zsíros...egyszerűen csak viszket és egy két helyen már sebesre vakartam! Mit tegyek? Mit kenjek rá? Soha nem volt még ilyenem.... :(

Előre köszönöm a segítségeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook