Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Viszeres láb fórum

Viszeres láb (beszélgetős fórum)


1 2
32. Channa* (válaszként erre: 26. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 23. 21:03

Rosszabb nem lesz!

Több nőt ismerek, azaz a rokonaimnak, akiket megműtöttek nem lett rosszabb!

De, kb. 5 év múlva újra lett nekik kidudorodó erük és volt amelyik újra ment műtétre, hogy ne legyen ronda a lába.


Van amelyik nem ment bele a műtétbe, na neki jó ronda a lába és szokott is fájni, volt már trombózisa is. Nem mondom, hogy rosszabodik neki, de javulni semmitől nem javul. Stagnál inkább. Időjárásra van, hogy jobban fáj neki.

31. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. máj. 23. 20:27

Elhiszem neked Judit. Viszont sok drága dolgot reklámoznak ami nem hozza a kívánt hatást.

Ezért kértem a te tapasztalatodat. Én is napi szinten sokat lépcsőzök, és akkor érzem a lábam a legjobban.

30. 55Judit (válaszként erre: 28. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 23. 19:23
Ami ér valamit, annak ára van. Igen, nem olcsó. De ennek köszönhetem hogy fel tudok menni a lépcsőn. De nem csak a porcokon, ízületzeken segít. Azért írtam pontos nevet, hogy arra ha rákeresel, részletes tájékoztatást kapsz az oldalán. Nem linkelhetek, mert vásárlási lehetőség is van, az pedig itt reklámozásnak számít.
29. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2022. máj. 23. 19:16

"A Plerudin termék család tovább bővült az erek egészségét szolgáló Plerudin tablettával. Magas minőségű, értékes, innovatív hatóanyagai Önnek is segítenek, hiszen mindenki egészséges ereket szeretne.


Tudjuk, hogy a jó vérkeringés az egészségünk egyik záloga illetve alapja, és ehhez elsőrendű fontosságú a testünk "motorjának" a szívünknek kiegyensúlyozott működése. A jó keringéshez azonban nemcsak jól működő szívre, hanem egészséges "csőhálózatra" azaz az erekre is szükségünk van. Ha az érrendszerben gondok vannak, a keringésben zavarok támadhatnak.


Ha keringési rendszerünk jól működik, szívünk és ereink is egészségesek, akkor zavartalan mind a tápanyagok, mind a salakanyagok szállítása a szervezeten belül. Ez különösen fontos lábaink esetében.


A vérerek egészségének megőrzéséhez, fenntartásához kitűnő segítséget adnak a Plerudin tabletta hatóanyagai.


Hatóanyagai közül a rutin elősegíti a vérerek egészségének fenntartását, a szelén pedig segíti a sejtek védelmét a szabad gyökök okozta károsító hatásokkal szemben. Ezeken kívül további flavonoid és polifenol komponensek teszik még eredményesebbé a készítményt.


Javasolt napi adagja: 2x1 tabletta.


PLERUDIN citrus flavonoidot, rutint, szőlőmagkivonatot, resveratrolt, vitaminokat és szelént tartalmazó étrend-kiegészítő tabletta. Az étrend-kiegészítő tabletta fogyasztása nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot."


Ezt írják róla. Azért gondoltam erre váltani, mert több mindenre jó, és nem gyógyszer.


Írnál kérlek bővebben arról amit te használsz, vagyis a Kollagénről.

28. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. máj. 23. 19:09
Köszönöm Judit. Utána nézek a kollagénnek. De ha nem keverem valami mással, úgy tudom az is egy elég drága dolog.
27. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 22. - BRRebekka)
2022. máj. 23. 19:08

Esztétikai okból csináltattad meg, vagy fájt is a lábad. És mit érteszbaz alatt hogy nem tökéketes?

Igen, tudom hogy a kiujulás szinte biztos, de már ha a fájdalom enyhül, vagy esetleg megszünik, nekem már az is sokkal jobb.

26. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 21. - Cosmia)
2022. máj. 23. 19:03
Igen, ez a hogyan tovább nehéz ügy. Bele sem merek gondolni abba hogy ha műtét után esetleg rosszabb lesz. De a mostani helyzet is egyre nehezebb már. Ezért muszály abban bíznom hogy csak jobb lehet.
25. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. máj. 23. 18:59
Köszönöm Channa. Egyet értek veled. Egyre biztosabb vagyok abban hogy most már orvoshoz kell forduljak.
24. 55Judit (válaszként erre: 1. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 23. 15:13
Nem tudom mi az a gyógyszer, de olyasmit próbálj ami erősíti az érfalat. Amit lentebb ajánlottam, pont ilyen, és sok minden másra is hatásos. Én is fogyasztom régen.
2022. máj. 23. 15:10

Fogyasztanod kellene az I-es típusú kollagént.

A YiYa Kollagén I. + II. komplex-nél részletes leírást adnak arról, hogy mire jó.

2022. máj. 23. 15:07

Én az Ormos Intézetben csináltattam meg tavaly. Mivel az nem TB támogatott, így elég drága volt. Egy lábon csináltak visszeres műtétet, ami 350.000 Ft volt, de az előtte való vizsgálat, 30.000 Ft. Tudom hogy ez drága, én is hosszú évek óta halogattam hogy megcsináltassam, de én inkább a magánorvosokban bízok. Az az igazság, hogy ennél még drágábbak is vannak. Választhattam volna a ragasztásos visszérműtétet, de az sokkal drágább. Első körben ezt a lézerest akartam kipróbálni, aztán majd meglátjuk, ha hamar kiújul, akkor előbb utóbb muszáj lesz a ragasztásosat kérnem.

Elég jól megcsinálták, de nem tökéletes, azért még kell majd néhány beavatkozást csinálni.

Sajnos idővel újra előjönnek, végleges megoldás nem létezik. Mivel nem lehet meggyógyítani, ez egy hajlam, és a műtétekkel is csak a tüneteket kezelik, tüntetik el. Az alapbetegség megmarad, feltehetőleg a vénabillentyűk gyengék, így bármit is csinálnak, újra kialakul, máshol, másik ereket érintően.

21. Cosmia (válaszként erre: 19. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 23. 07:48
Az Auchanból gondolom a fekete dobozos Lorin lóbalzsamra gondoltál, én is vettem olyat. Na igen, télen valóban még kellemetlenebb elviselni a hideg lóbalzsamot, nyáron azért valamivel jobb. Ezeket a műtéti lehetőségeket már én is nézegettem, bár még így is eléggé drágák, hogy félig-meddig TB-re csinálják. Csak ugye akkor vajon hogyan tovább, ha nem használna a műtét sem, vagy esetleg még rosszabb lenne utána a helyzet? :/
20. Channa* (válaszként erre: 18. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 23. 00:00

István kórház angiológia. Híd fel őket és jelentkezz be. Nem kell bent maradni, ha nem most, de kapsz x idő múlva időpontot és akkor legalább orvos mondja el, hogy mit tegyél. Műtét akkor van, ha te is beleegyezel, nélküled nincs, azaz nincs táppénz addig, amíg te nem akarod. Senki nem kényszeríthet, de! mindenképp fontos lenne, hogy orvos lásson, mert megvizsgál, kizárja az érszűkületet, trombózist, és pontosan elmondja, hogy mit tehetsz. A vénynélküli gyógyszerek semmit nem érnek. És nem csak visszérre, haenm semmire.


Ugyan így, ha kell a műtét, akkor TB-re lehet menni. Már senkit nem tartanak bent. Igyekeznek kidobni mindenkit mielőbb és csak rajtad múlik, hogy mikor történjen meg. Elvileg ez egynapos műtét manapság, aztán otthon kell "felépülnöd".


Mindenki fizetésből él, de ha neked ronda és fáj is a lábad a visszértől, akkor mérlegelned kell, hogy mi a fontosabb...

19. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 17. - Cosmia)
2022. máj. 22. 21:30

Igen, pont ez az hogy hónapokat kell várni. Igen, én is használtam már vadgesztenye tartalmú lóbalzsamot, és jól esett hogy hűsítette, csak pont télen használtam, és fáztam:) Mikor elfogyott kerestem ( az Auchanba vettem) de nem kaptam.

Én is félek, de úgy vagyok vele, mint minden ilyesmivel hogy ha muszály akkor túl kell lenni rajta.

18. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. máj. 22. 21:23
Jól érzed, egyelőre ha nem muszály nem szeretnék. A házi orvos beutalót adna a János kórházba, ott pedig ki tudja mikor lenne időpont, és főleg milyen orvosnál... Tartok tőle az az igazság. Ha már kiesek a munkából( ez idő alatt nem lesz bevételem) így szeretnék " biztosabbra" menni. Találtam egy magán klinikát ( Ars Medica Magán kórház. BP. 5 kerület) egy napos a műtét, TB támogatott, viszont van egy első vizsgálati díj ami 28000 forint, és egy szolgáltatási díj ami 138000 forint. Októberig megpróbálom ezt az összeget összegyűjteni, és utána érdeklődni ennek a kórháznak. Ha számomra megnyugtató dolgokat tudok meg, akkor inkább oda mennék.
17. Cosmia (válaszként erre: 14. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 19:37
Sajnos jó orvost vagy kórházat én sem tudok ajánlani. Amúgy én pont pár napja kértem időpontot az SZTK-érsebészetre, de csak novemberre /!/ kaptam. Elvileg még jó a gyulladt visszérre a vadgesztenye tartalmú lóbalzsam is, mivel hűti is a visszér gyulladását, de azzal is mindig csak max. pár órára múlik el valamennyire a fájdalom nálam, később sajnos mindig visszatér. A körömvirág krémet is ajánlják még, bár azt még nem próbáltam ki. Igen, sajnos nincs garancia arra, hogy a műtét biztosan hatásos lenne-e, én is félek tőle. :(
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 19:05
Nagyon szívesen!
15. Channa* (válaszként erre: 13. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 18:45

Szerintem egy jó gyógyászati boltban, ha megnézi a lábaidat az eladó, akkor tudja milyet adjon.


Nekem nincs vastag visszerem és nem is fájnak a lábaim.

A nőrokaonaim miatt viszont rendszeresen járok angiológiára. Mindig jókat nevetgél rajtam a doki, mert még sosem volt olyan betege, mint én, aki azért jár hozzá, mert a nőrokonainak vastag visszeres lába van;)


Tehát, bár nekem nem látványos és nincs fájdalom, de nekem is van, a térdhajlatomban. 80 denes harisnyát javasolt és azt mondta, hogy vegyek nyugodtan a tescóban vagy bárhol ilyen harisnyanadrágot és hordjam télen és nyáron.


Alvásnál a láb felemelést úgy oldottam meg, hogy egy nagypárnát teszek a lepedő alá.

Most majd olyan ágyrácsot fogok venni, aminek a lábrészét meg lehet emelni.


Orvoshoz nem akarsz elmenni? Nagyon úgy érzem, hogy nem...

14. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 11. - Cosmia)
2022. máj. 22. 18:21
Olvastam én is a Plerudin Forte krémet, de a tabletta mellett döntöttem, mivel a krémből egy kis tubus kerül annyiba, mint a tablettából száz darab. A tabletta elég másfél hónapig, a krém az én esetembe szerintem kb egy hétre lenne elég. Vadgesztenye krémmel kenem pár éve már én is esténként, de annak sem érzem hatását én sem. Ezért tartok én is a műtéttől. Mert az egy dolog hogy estleg pár hétre kiesek a munkából, azt valahogy megoldom, de ha utána nem tudok rendesen dolgozni, az már nagyobb probléma. Ezért gondoltam hogy itt esetleg Kórházat, orvost is tud valaki ajánlani.
13. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. máj. 22. 18:11

Köszönöm Channa.

Pont erre gondoltam, hogy nem mehetek be csak úgy egy gyógyszertárba, vagy gyógyászati segédeszközök boltba hogy kompressziós harisnyát szeretnék. Pedig már mikor a gyógyszertárba vettem a Venotecet a gyógyszerész ajánlotta, de úgy gondoltam hogy nem akarok magamnak ártani..

A keresztbe tett lábra már jó ideje figyelek, pedig nem könnyű;), és mikor már itthon pihenek felpóckolom. Az alvást még nem próbáltam, az sem egy egyszerű ügy. Fél hason alszom.

12. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 22. 18:02
Köszönöm Enissa.
11. Cosmia (válaszként erre: 1. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 17:28
Igaz én pasi vagyok, de sajnos nekem is vannak visszereim a lábaimon itt-ott, és fáj is némelyik. Én a Plerudinból a Forte krémet használom pár napja, de eddig még nem érzem a változást. Eddig vadgesztenye krémmel kenegettem, meg én is szedem a Diozmint, de azok sem igazán használnak. Ezek mellett iszom vénaerősítő fekete áfonya ill. erdei málnalevél teát, de azok se nagyon segítenek, és a vénatorna sem. Igen, a műtétet többen is ajánlják, de vannak akiknek vagy nem használt, vagy még rosszabb lett az állapotuk utána, szóval az se biztos. Olvastam valahol, hogy jó a visszerek ellen a kurkuma tabletta is, azt is szedem már pár napja, de még annak sem érzem a hatását. Ha mindezek hosszabb távon sem fognak használni, akkor még lehet megpróbálom az Erbaven krémet ill. tablettát együtt, jókat írnak arról is. Ha az se válik be, akkor passz... :/
10. Channa* (válaszként erre: 7. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 16:45

Angiológus megmondja! És azt is, hogy elég e a térdig érő vagy combig érő kell, mert ugye azt is kell tudni, hogy hol helyezkednek el. Ha térdhajlatban, akkor már combig érő kell.


Ha kidudorodnak az erek, akkor már 80 denes feletti kell.


Ja, és még valami: alvás közben a lábnak magasabban kell lenni, nem szabad keresztbetett lábakkal ülni, ülés közben is jó ha fel van támasztva...

9. Channa* (válaszként erre: 6. - Timycat)
2022. máj. 22. 16:42

Így-így!


Szerintem azért nem jött ki, mert 1 gyereket szültél.


Nálunk is minden nőnek vastag visszeres a lába, csak nekem nem, de én 1 gyereket szültem, a többiek kettőt, és mindnek a 2. terhesség alatt jöttek elő a vastag erek.


Többen megműtötték és néhány évig jó is volt, majd újra kellett műteni.

Sajnos újra kialakulnak:(

Mondjuk nem a fájdalom maitt került sor a műtétre, hanem esztétika miatt...

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 16:23
7. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2022. máj. 22. 15:48

A kompressziós harisnyán már egy ideje gondolkodom. De ami eddig visszatartott, hogyan tudom eldönteni milyen szorosság a megfelelő. Mivel ki van dudorodva a viszér, nem szorítom- e el...

Egyébként én is anyutól örököltem.

Meg fogom nézni a véna tornát is.

Tisztában vagyok vele hogy nem fordítja vissza semmi, nem is azt keresem. Viszont míg készen nem állok a műtétre ( anyagi, és egyéb okokból) könnyíteni szeretném a mindennapjaimat.

6. timycat (válaszként erre: 4. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 15:13

Hűsítő krém és kompressziós harisnya. Utóbbi nyárra nem túl kényelmes, de az tényleg jó.

Én mikor terhes voltam hordtam. Nálunk a családban minden nő visszeres, nekem meggyőződésem hogy nálam a harisnya miatt nem jött ki.

Keress rá a neten a véna tornára, szerintem az is jó. Meleg-hideg váltózuhany is frissíti a fáradt lábat. Ha alszol tegyél összehajtogatott plédet a lábad alá, vagy magasabb párnát az is segít picit.


De a flavonoidok, krémek, harisnya, torna vissza nem fordítja az állapotot, maximum szinten tartják.

5. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 3. - Papája)
2022. máj. 22. 14:45
Igazad van. De mielőtt orvoshoz fordulnék szeretnék jobban tisztában lenni lehetőségekkel. Esetleg orvosi, kórházi, tapasztalatokkal
4. CSILLAGOM68 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. máj. 22. 14:40
Igen, tudom hogy műtét. Már erősen gondolkodom is rajta. Utána is néztem. Inkább hűvösebb időre ajánlják. Ezért októberre gondoltam ha addig bírható lesz az állapot. Viszont addig is dolgozni kell, ezért próbálok valami elviselhetőbb megoldást találni
3. papája (válaszként erre: 1. - CSILLAGOM68)
2022. máj. 22. 14:35

Régóta szenvedsz tőle, romlik az állapotod.

Szerintem orvoshoz kellene fordulnod, mert ez a baj komolyabbnak néz ki, minthogy itt segíthessünk.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook