Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem elég, ha a férjem tart csinosnak és okosnak? fórum

Miért nem elég, ha a férjem tart csinosnak és okosnak? (beszélgetős fórum)


2021. aug. 3. 06:25
A férjed véleménye valamiért (már) nem releváns a számodra. Ennek számtalan oka lehet, de általában ez azoknál alakul ki, akik sok rejtett vagy konkrét kritikát kapnak az együttélésük során. Később már hízeleghet akárhogy, nem fogod tudni teljesen őszintének érezni. A vágyad a külső megerősítésre ezért teljesen egészséges, ne akarj változtatni rajta.
2021. aug. 1. 16:08
Ha nem csak mutatja hanem ki is mutatja a párod az irántad érzett érzéseit akkor mi is kell neked még? Persze ha te is ugyan igy érzel...
16. Channa* (válaszként erre: 15. - BeauIieu)
2021. aug. 1. 12:20

Még nem:DDDDD

Pedig mondtam már neki újra, hogy nyugodtan hordja, ha tetszik neki:DDDDD

15. BeauIieu (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. aug. 1. 11:49
És felvette màr a tűsarkùt, mert jól néz ki? XD
2021. aug. 1. 11:11
Magadat nem tartod annak?
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 1. 11:03
Talán mert állandóan mondogatja, és kicsit olyan, mintha gépiesen tenné. Az én férjem is állandóan dicsérget már 28 éve, de ha ó mondja igazából már nem érint meg. Mondjuk szerencsére ettől még nincs önértékelési gondom, de van tükör a lakásban, és látom, hogy mi az ami mégsem az igazi :)
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Liliom10)
2021. aug. 1. 10:59

Igen, valami ilyesmit kell tenni;)


Sok nőnél baj van fejben (nálam is;)), mert egyáltalán nem biztos, hogy ronda, zavaró, takargatnivaló valami, amiről azt gondoljuk. Ezek a gondolatok max. arra jók, hogy saját önbizalmunkat egyre jobban elveszítsük.


Ahogy FI is írja: várja a környezete visszajelzését úgy, hogy 18 éves házas...

Hát, azért egy bizonyos kor után, férjjel, gyerekekkel, már nem biztos, hogy a külvilág úgy tekint ránk, ahogy pl. 20 éves korunkban. Sokan szerintem ezt nem tudják a helyén kezelni annak ellenére, hogy semmi gond nincs a kinézetükkel.

11. liliom10 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. aug. 1. 10:41

Ami szép, csinos rajtunk, azt kell hangsúlyozni, és már nem is veszi észre senki a nem annyira előnyös részeinket ! :)

Pl. ha nem vagy megelégedve a lábaiddal, nyilván ne vegyél fel piros harisnyát, extrém kinézetű cipőt. :) Ha feljebb minden rendben, tetszel magadnak, oda kell vonzani az emberek szemét, akár egy feltűnőbb felsővel, nyaklánccal, fülbevalóval, előnyös frizurával,stb.

Mikor elkezdtem ilyenekre figyelni, utána sokkal többen mondták, hogy milyen csinos vagyok, pedig csak ennyi volt a változás : előnyös részeim hangsúlyozása a megfelelő cuccokkal.

2021. júl. 31. 23:27
Kiskorodban a szüleid megdícsértek? Várod a mai napig a visszaigazolást, hogy szép, és jó vagy. Mindig ilyen voltál? Mi lenne, ha elfogadnád magad? Mi lenne, ha elfogadnád a férjed véleményét? Mi lenne ha bíznál saját magadban? Elhiszed hogy elég vagy? Mi jellemzi a felnőtt ember jellemét? Önálló, magabiztos véleménye van magáról, és másokról. Vagy még kisgyermek vagy, várod ha jót tettél, akkor dícséret járjon érte?
2021. júl. 31. 22:24

Időnként én is küzdök önmagammal, pedig ha csak a külvilág véleményét nézném, állandóan elégedettnek kellene lennem.


Néhány éven át nem vettem fel szoknyát pl. mert én úgy láttam, hogy ronda és vastag lábaim vannak.

Egyszer csak úgy döntöttem, hogy bár nem túl szépek, de azért az elmegy kategóriába belefér a lábaim kinézete, azóta újra felveszek bármi (akár nagyon rövidet is). A férjem pedig fellélegzett, mert végre nem picsogok, hogy ronda, vastag a lábam:DDDD

8. SipiAngi (válaszként erre: 2. - Miss Sárika)
2021. júl. 31. 20:27
Sárika! Ezt az idézetet én is megjegyzem! Sajnos nagyon igaz. Képes vagyok én is akaratlanul is megnehezíti a saját életem azzal, hogy nem figyelek oda a saját gondolataimra.
2021. júl. 31. 19:34
Állj a tükör elé, és kérdezd meg az illetékest.
2021. júl. 31. 19:17
Akik neked számitanak ...Vagy nem ?!
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 19:08
Higgy a férjednek és magadban tegyél rendet.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 18:48
Talán változtass azon, amivel nem vagy megelégedve.
2021. júl. 31. 18:45
Miss Sárikának igaza van teljesen. Szerintem is fogadd el magad úgy ahogyan vagy és legyen elég az, hogy életed szerelme dicsér! Biztosan úgy van ahogyan mondja!
2021. júl. 31. 18:38

A legrosszabb ellenségeid sem tudnak annyi kárt okozni neked, mint a saját gondolataid!..."

Erre a problémára nem létezik névre szóló recept. Egyszerűen csak érezd jól magad a saját bőrödben!🙂

2021. júl. 31. 17:58
Férjem szépnek, csinosnak és okosnak tart. Szokta is mondani. (18 éves házasok vagyunk) De én mégis sokszor alacsony önértékeléssel küzdök. Várok visszaigazolást a környezetemtől is. Miért nem elég nekem, amit a legfontosabbtól kapok? Mi lehet ez és hogyan tudok változtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook