Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza a természetbe fórum

Vissza a természetbe (beszélgetős fórum)

1 2
23. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Freemans)
2012. aug. 13. 10:07

Megértelek.:))


De én egyedül mennék a helyedben.

22. Freemans (válaszként erre: 16. - ***blueeyes***)
2012. aug. 13. 10:01

"Ma már nem szeretném úgy leélni az életemet,hogy az csak egy túlélésért való küzdelem legyen."


Én sem szeretnék úgy élni. Nem is fogok, hidd el nekem :)

2012. aug. 13. 09:56

- elég alkalmazkodóképes az ember ahhoz, hogy egy új környezetben éljen, így ez nem akadály

- több száz, a célnak megfelelő terület van, ahol ez megvalósítható, tehát még válogatni is lehet

- az internet segítségével, minden várható dologra fel lehet készülni, mielőtt egyáltalán elindulnánk

- pénzügyi akadálya szintén nincs, még marad is

- az egyetlen hátráltató tényezőt, pedig csak te iktathatod ki(jó nyomon haladsz, ha már nem érdekel, hogy mit gondolnak rólad idegen emberek, mert ezzel is elvágod magad tőle és a táradalom fölé helyezed magad)

2012. aug. 13. 09:48

A civilizációtól való félrevonulás egyszerűbb, mint ahogy azt sokan gondolják. Az internet segítségével fellelhető a megfelelő hely és elégséges információval szolgál, hogy fel lehessen készülni az ottani életre. A pénz természetesen nem akadály, mert csak az odautat kell feltétlen finanszírozni, továbbá elég sok pénzforrása lesz az embernek, amikor épp kilépni készül egy pénzen alapuló gazdasági rendszerből(pl.:felesleges értékek, melyekre ott nem lesz szükség, vagy akár egy autó, melynek sok hasznát nem vennénk és a szállítása sem megoldható, ha nagyobb táv, de a számlák befizetésének feleslegességére is felhívnám a figyelmet és a joker, pedig egy lakás, amiből befolyó összeg szintén pár nullával meghaladja a szükségest).


A legnagyobb akadály viszont te/ti vagy(tok).

A lelki és érzelmi gátakat kell legyűrni.

Ami a társadalom szemében nem elfogadott, vagy eltér a normálistól, az nem feltétlen rossz dolog. (világos példa: Bizonyos indai kultúrákban az alkohol fogyasztása tiltott. Ha ott élsz és egy ebéd során körbekínálsz egy üveg igazi kis pálinkát a baráti körödben, úgy néznek majd rád, mint ahogy egy magyar ember tenné, ha egy hasonló helyzetben kokaint kínálnál körbe.---abban az idiai kultúrában társadalmilag nem elfogadott az alkohol fogyasztás, de itthon igen...akkor most valójában melyik a helyes?)


Összefoglalva:

19. Freemans (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2012. aug. 13. 09:21
Természetesen felhasználnám...miért is ne?
18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Freemans)
2012. aug. 13. 00:26
Szókratész? :)
17. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Freemans)
2012. aug. 13. 00:20
És milyen eszközökkel dolgoznál? Mondjuk a napelemet említetted, ezek szerint felhasználnád a modern civilizáció és tudomány vívmányait ....
16. ***blueeyes*** (válaszként erre: 15. - Freemans)
2012. aug. 13. 00:20

Másképp alakult az életem,mert én akartam másképp élni!

Ez nem azt jelenti,hogy beálltam a sorba és megtörtem,.

Az akkori eszemmel én igen idillinek képzeltem egy ilyen fajta életmódot...Ma már tudom,hogy nekem a kultúrára, a technika nagyon sok formájára igen is szükségem van.Ès az embertársaimra is.Tudom,hogy nem jó felé halad az emberiség,de azt is tudom,hogy én ezt nem befolyásolhatom.Bizonyos szempontokból sajnálom "magunkat",de kíváncsi is vagyok,hová vezet az út...

Ma már nem szeretném úgy leélni az életemet,hogy az csak egy túlélésért való küzdelem legyen.Az élet tanított meg arra,hogy ügyesen szelektáljak és a megfelelö sorba álljak be.

15. Freemans (válaszként erre: 13. - ***blueeyes***)
2012. aug. 13. 00:10

"másképp alakult az életem"

Mi lesz a gyerekből, ha felnő? "Felnőtt"

A "felnőttek" szavaival élve: "mindenki beáll a sorba."


Elfogad, beletörődik, megtör, stb.

14. Freemans (válaszként erre: 12. - B7f7648620)
2012. aug. 13. 00:05

Tömérdek hely van a világon, ahol találsz olyan hegységet, sőt, némelyet még tenger, vagy óceán is szegélyez.


Erről van szó. Az ember elképzeli, leírja

("Olyan dúsan fákkal borított hegyekre , néhol tisztásokkal, folyóval vagy tóval.")

és odaköltözik.

Ezt megteheti bárki. Erre van lehetőség. A béklyó, ami leköt, a társadalom és a társadalom íratlan törvényei, melyek elítélik azt, aki hátat fordít a civilizációnak.

2012. aug. 12. 23:58

Víz minden képpen kell,de nem pont tenger.

Egy hegyi patakban is vannak halak,esetleg rákok is,iható a vize,és még energiaforráskent is felhasználhatod.A tengerben pedig élnek kifejezetten veszélyes állatok is,és most nem rögtön a cápára gondolok...

Nekem fiatal koromban volt hasonló álmom,egy lakatlan sziget formájában.Már ki is kerestem magamnak egyet,de másképp alakult az életem.

12. b7f7648620 (válaszként erre: 11. - Freemans)
2012. aug. 12. 23:46
Nem sziklás hegységre gondoltam. Olyan dúsan fákkal borított hegyekre , néhol tisztásokkal, folyóval vagy tóval.
11. Freemans (válaszként erre: 8. - B7f7648620)
2012. aug. 12. 23:41

Ideális élőhely?

A tengerpart, a halászat szempontjából előnyös, az erdő pedig védelmet és elszigeteltséget jelent.


Hegyvidékben nem gondolkoztam, ha van voksod mellette, hallgatom :)

10. bnedora (válaszként erre: 5. - Freemans)
2012. aug. 12. 23:38
Azért jó lenne, ha többet írnál elképzeléseidről.
9. Freemans (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2012. aug. 12. 23:38

Vadászat, halászat, növénytermesztés, akár napelem is, csak ahhoz kicsit több keret kell.


Előre meghatározott helyre megyek, ismerve az éghajlatot, az élővilágot. Mielőtt egyáltalán elindulnék, meg lesz az elegendő információm ahhoz, hogy életben maradjak -sőt tovább megyek- hogy ott éljek.

8. b7f7648620 (válaszként erre: 5. - Freemans)
2012. aug. 12. 23:24
Milyennek gondolod az ideális élőhelyet? Hegyvidék? Tengerpart? Erdő?
7. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Freemans)
2012. aug. 12. 23:22

"... egy, a civilizációtól elszigetelt területen önellátó életmódot folytatni"


Mit értesz ez alatt? Hogyan képzeled el?

2012. aug. 12. 23:18

írjatok, de én most bealszom....


tök érdekes.


:)

5. Freemans (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. aug. 12. 23:16
Nem ítélem el a civilizációt, nem ítélem el a modern technológiát, csupán ki akarok lépni belőle, mert olyan keretek közé zár, amik között nem találom az abszolút szabadságot és boldogságot.
2012. aug. 12. 23:14

hm nekem régi vágam ilyesmi, de nehéz meglépni.

mindenestre fura a felhvásod, de érdekes!

2012. aug. 12. 23:09
Ilyesmin már gondolkodtam én is.
2012. aug. 12. 23:07

Érdekes az interneten keresni olyat, aki ki akar lépni a civilizációból..:)

Mindenestre csodállak érte...

2012. aug. 12. 23:05

Hagyjuk itt a modern társadalmat, ezt az életre alkalmatlan civilizációt! Olyan embert keresek, kinek nem esik nehezére ezt megtenni és csatlakozna hozzám, egy, a civilizációtól elszigetelt területen önellátó életmódot folytatni.


Ember lévén, szükségem van legalább egy társra, a magányt elkerülendő, ezért nyitom ezt a "témát", hogy hozzám hasonlóan gondolkodókat találjak.

Elérhetőséget e-mailben cserélhetünk : wakumok@index.hu


Ez egy komoly felhívás, a lehetőségeket mérlegelve született ez a döntésem és ha muszáj, egyedül megyek.

A kételkedőkkel is szívesen felveszem a kapcsolatot, még a végén meggyőzöm őket.


Írj, ha érdekelne, az indulás nincs időhöz kötve...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook