Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vichy Normaderm fórum

Vichy Normaderm (beszélgetős fórum)


1 2
23. Katthy (válaszként erre: 13. - Bernkie)
2009. jún. 20. 17:17

Ha már felajánlottad... :) Mivel tényleg nagyon érzékeny a bőröm, ha valamivel felsértem, sokáig gyógyul a seb, ráadásul a helye csúnyán bebarnul, és nagyon sokáig (hetekig-hónapokig) ott marad.

Nem feltétlenül az arcomra értem mindezt, hanem például, ha egymásnak esünk a kutyával vagy a macskával (:D), és játék közben megkaparnak, hetekig tart, mire eltűnik a helye :S Van valami tipped a sebgyógyulás felgyorsítására és a barna foltok eltüntetésére?

22. b_hanna (válaszként erre: 21. - Bernkie)
2009. jún. 20. 17:08
Általában meg szoktam várni, hogy kinőjön rendesen, egy-két hónaponta szoktam leszedetni. Úgyhogy mégsem értem, miért lehet :) De köszönöm a választ.
21. Bernkie (válaszként erre: 20. - B_hanna)
2009. jún. 20. 16:19

Az intimebb területeken azért lehetnek ezek a gennyes benövések,mert ott sokkal vékonyabb,érzékenyebb a bőr.Én nem használok,de azt mondják a vendégeim,h a Veet szőrbenövés elleni krém az nagyon jó.Persze ez is egyénenként változik.Szerintem próbáld ki és lehet h segít.Ezt a többieknek is tudom ajánlani.


Az,hogy mikortól kezd visszanőni a sző ez általában akkor is lehet,ha amikor elmész gyantáztatni,akkor mekkora szőr,mert ez úgy néz ki,hogy az ember testén nem egyforma hosszúságú szőrök vannak.Azért kell megvárni gyantázás előtt h jól kinőljön a szőr,hogy a rövideb szőrszálak is ki tudjanak nőni és elérjék azt a kellő hosszúságot,amikor már őket is le lehet gyantázni.Tehát az lehetett a te esetedben,hogy esetlegesen nem vártad meg azt,amíg teljesen kinől az összes szőr és akkor csak a hosszabb szőröket gyantázták le neked.Mivel a kicsik még nem látszódtak,hisz nem nőttek még ki.És 5-6 nap múlva a kicsik is kibújtak és akkor ugye már el is kezdett nőni a szőr.Amikor meg 2-3 hét után kezdett nőni,akkor meg lehet h megvártad amíg az összes kinől.

A holdnaptár szerinti szőrtelenítésről annyit tudok mondani h nem hinném h az hatásosabb,tartósabb lenne.Sztem ez olyan h vki v hisz benne v nem.

2009. jún. 20. 15:59

Köszi a hozzászólásokat :)

Próbáltam már az Ilcsi-féle feketeszappant is, de mint általában mással, ezzel is úgy jártam, hogy csak egy ideig volt hatásos, utána már nem ért semmit.

A csipkebogyós nappali krémről viszont úgy tudom, hogy száraz bőrre való, tehát az nekem ki van zárva :)

Azt hiszem, megfogadom a tanácsod, Bernkie, és kikérem egy kozmetikus véleményét.


A szőrtelenítéssel kapcsolatban én is kérdeznék egyúttal. Én epilátorral szoktam szőrteleníteni vagy kozmetikusnál. Nekem is szokott szőrbenövés lenni a lábamon az epilátortól, de általában a gyantázástól rendbejön.

Az intim zónát csak gyantáztatni szoktam, de gyakran kicsattogok, néha nagyobb gennyes göbök is keletkeznek. Ezek ellen tudsz ajánlani valamit?


A másik dolog pedig, hogy van amikor 2-3 hét után kezd újra nőni a szőr, de olyan is van, hogy már 5-6 nap után. Ez mitől függhet? Hallottám már olyat, hogy holdnaptár szerint szőrteleníteni, és akkor tartósabb.. viszont erről sem tudok sokat..

19. Bernkie (válaszként erre: 17. - One85)
2009. jún. 20. 15:47
Szívesen!
2009. jún. 20. 15:46

Meg ő biztos be is fogja kenni gyantázás után vagy olajjal vagy krémmel.De ugyebár akk nem ajánlom a szőrtelenítő krémet mert attól is meg fog erősödni a szőr mint a borotválástól.Szerintem akk csak gyanta a kozmetikussal..:D

Mert akk nem fog megerősödni a szőr és elvileg benőni se..

17. one85 (válaszként erre: 15. - Bernkie)
2009. jún. 20. 15:45
Én is az utobbira gondolta,csak eddig nem tudtam szakemberrel megbeszélni,de mostmár ez lesz,mármint amit írtál!Köszi
2009. jún. 20. 15:44
M
15. Bernkie (válaszként erre: 14. - One85)
2009. jún. 20. 15:43
Akkor bizti szőrbenövés lesz az.Akkor lehet h nem megfelelően epilálod?Akkor viszont szerintem menj el kozmetikushoz és gyantáztasd le.Ő biztos szakszerűbben megcsinálja majd és akkor nem fog benőni a szőr.Talán.M
14. one85 (válaszként erre: 10. - Bernkie)
2009. jún. 20. 15:37
Köszi a tanácsot,de szerintem biztos szőrbenövés,mert nem fáj és nem pirosodik.Befelé nő mert mikor leszedem róla a "bőrt" a piciből nagy szőrszál lesz.Amúgy azért akartam a borotválást abbahagyni mert nagyon sötét és erős a szőrszálak. :)
13. Bernkie (válaszként erre: 12. - Katthy)
2009. jún. 20. 15:34

Nagyon szívesen!

Remélem tudtam segíteni és ha bármi kérdésed van,szívesen válaszolok!

12. Katthy
2009. jún. 20. 15:33
Köszönöm szépen!
11. Bernkie (válaszként erre: 9. - Katthy)
2009. jún. 20. 15:31
Akkor nem ajánlom,mert akkor nagyon kifogja szárítani a bőröd,vagyis kivonja a nedvességet a bőrödből. Ami vízhiányos bőr esetén cseppet sem előnyös.Akkor azt ajánlom h van tonik érzékeny bőrre is és alkohol nélkül.Azt próbáld ki.
10. Bernkie (válaszként erre: 8. - One85)
2009. jún. 20. 15:28
Húúú...elég érdekes kérdés,még ilyet nem hallottam.Szerintem csak a szőrtüszőid gyulladnak be olyankor.Hagyd meg a szőrt,hogy jól kinőljön és h múljonak el a gyulladások a szőrtüszőidről és utána epiláld le újra és az epilálás után kend be vagy babaolajjal vagy valami hidratáló,száraz bőrre való testápolóval.Ha ezek után is be fognak gyulladni a szőrtüszőid,akkor a gyantát nem ajánlom,mert az is ugyanazt fogja kiváltani mint az epilálás,hiszen ugyanazon az elven működik mind a kettő.Akkor gondolom borotválni sem akarsz,akkor azt mondom h próbáld ki a szőrtelenítő krémet.Kb.ugyanannyi idő alatt fog visszanőni a szőr,mint a borotválás után.
9. Katthy (válaszként erre: 5. - Bernkie)
2009. jún. 20. 15:13
És ha olyan szerencsém van, hogy zsíros-vízhiányos a bőröm, ráadásul még hiperérzékeny is (a régi kozmetikusom valami olyasmit mondott, hogy nagyon vékony a legfelső hámréteg a bőrömön), akkor is mehet neki a magas alkohol-tartalmú tonik? Vagy ez nem befolyásol semmit?
8. one85 (válaszként erre: 7. - Bernkie)
2009. jún. 20. 15:13
Az lenne a kérdésem,hogy Én borotta lábam,majd kipróbáltam az epilátort,de attól meg befele nő a szőr a lábamon.Mit tehetnék?
7. Bernkie (válaszként erre: 6. - One85)
2009. jún. 20. 15:09

Szia!

Mond nyugodtan!

6. one85 (válaszként erre: 4. - Bernkie)
2009. jún. 20. 15:06

Szia

Hát nem gondoltam ,hogy összefutok itt egy hozzá értő emberrel!Lehetne egy kérdésem?

5. Bernkie (válaszként erre: 3. - Katthy)
2009. jún. 20. 15:04
Igen,az Ilcsi termékek is nagyon jó,én is dolgozok velük és szeretm őket.Igen,a másik megoldás a fekete szappan,aminek a használatát ált. este és reggel szoktam ajánlani.Először valami nagy alkoholtartalmú tonikkal le kell tisztítani a bőr és aztán pedig a fekete szappannal.Ez is nagyon jó.
4. Bernkie (válaszként erre: 1. - B_hanna)
2009. jún. 20. 15:02

Szia!

Én már használtam és tudom ajánlani!De ennél sokkal egyszerűbb ha elmész kozmetikushoz és ő ad neked olyan krémet ami a te bőrtípusodnak megfelelő,mert hiába,hogy zsíros,mitesszeres bőrre van ez a termék kitalálva de attól függetlenül nem biztos h mindenkinek jó is hisz más és más mindenkinek a bőre és másképp reagál.Tehát sztem menj el kozmetikushoz és ő majd kitisztítja az arcodat és ad olyan krémet ami tutira jó lesz neked.Jobb,egyszerűbb és olcsóbb megoldás is,mert a Vichy termékek elég drágák.A kozmetikus meg majd megmondja h milyen időközönkét érdemes visszamenned hozzá tisztításra,mert az ugyebár a bőrtípustól függ és h h javul a bőröd.De havonta egyszer egy normál bőrű embernek is ajánlott elmenni,még annak is akinek nem problémás a bőre.Akinek nagyon problémás a bőre annak ált. 2-3 hetente szoktuk ajánlani a kezelést.Ha kérdésed van akkor szívesen válaszolok.(kozmetikus vagyok)

Remélem tudtam segíteni!

2009. jún. 20. 15:02

Csak ajánlani tudom. Ilcsit próbáltad már? Nekem volt fekete szappanom, ami nagyon jó volt, de a csipkebogyós nappali krém pl. nagyon nem jött be, az én bőrtípusomnak legalábbis.


Ugyanitt Ilcsi csipkebogyós nappali krém eladó :))

2009. jún. 20. 14:54
Kitünő termékk barátnőm ezeket használja csak marha drágák!Bizti nem jársz rosszul velük!
2009. jún. 20. 14:52

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni a Vichy Normaderm termékcsaládot, hátha ez végre segítene helyrehozni a bőröm. Az arcom tele van pattanásokkal és piros foltokkal (a mitesszerek szerencsére már kezdtek eltűnni), zsíros a bőröm, egyenetlen és fénylik. Használtátok ti már ezeket a termékeket? Mi a véleményetek róluk? Érnek valamit? Nem szeretnék egy rakás pénzt hiába kidobni... (Ha esetleg más terméket tudtok ajánlani, azt is szívesen fogadom.)

Köszi :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook