Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesefájdalom fórum

Vesefájdalom (beszélgetős fórum)


15. pteri (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2022. febr. 22. 19:38
Csak ugyanannyira értelmeset írtam, mint a Covidméreg ellenes összeesküvéselméletek. Viccnek szàntam. Igazàból van egy veleszületetten szar vesém, ami hajlamosít ezekre a kő, gyulladàs dolgokra.
14. Hekate (válaszként erre: 7. - Dominós)
2022. febr. 22. 05:04

Anyósomnak a 3. Oltás után veseelégtelensége lett...majdnem belehalt..a szerencséje az volt, hogy épp a dokinál lett nagyon rosszul. (A többi dolgot fel sem sorolom.. itt nem ez a téma..)


Amúgy lehet vesemedence gyulladás is. Nekem volt 2x is. Se láz, se más tünet..csak a fájdalom. A fotelből alig bírtam felkelni úgy fájt. Minden lépésnél éreztem..

13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Pteri)
2022. febr. 22. 04:02
... na bakker ! ez a vége ? nekem nagyon nem gömbölyű !!!! vesegörcs és matek doga ?! @@@@@@@@@@@@@@@@ és a férjed a hibás ?! @@@@@@@@@@ ez curva jó !!! / : 1 másik Teri :((((
12. pteri (válaszként erre: 7. - Dominós)
2022. febr. 21. 20:42
Én 14 éves korom óta így vagyok. Szerintem a gyerekkori TBC oltàsoktól alakult ki. De az is lehet, hogy pszichésen a sok matekdolgozattól. A legrosszabb akkor volt , amikor az első férjemmel éltem. 2-szer voltam ezalatt kórhàzban vesegörccsel. Tehàt ő a hibàs mindenért mégis. A volt férjem.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. febr. 21. 19:48

Mert érdekelt, hogy jó irányba indult e el.

Illetve az is, hogy elvégezték e nála a szükséges vizsgálatokat, mint vérvétel, vizeletvizsgálat.

Ezek az első legfontosabbak a vese esetében.


Tudom, hogy a vesét lehet pótolni, ha van megfelelő donor, de ha beteg valóban, akkor jobb mielőbb gyógyítani, hogy ne transzplantációra kelljen várni.


A vérkép leleten az értékek is beszédesek.


Az is lehet, hogy nem a veséjével van gond hanem a derékfájdalom sugárzik oda, ezért lenne jó tudni a labor értékeket.


De hát, nincs válasz.

UH-val kezdeni érdekes...

10. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. febr. 21. 15:53

Te aztán tudsz kérdezni! :)

Eszembe jutott, hogy egy alkalommal bementem az egyik gyógyszertárba, hogy vegyek tartalékba NeoCitránt, a gyógyszerész ömlesztett a nyakamba kb. ennyi kérdést hirtelen, ott a nagy plénum előtt!

Megkérdeztem tőle, miért kérdezi tőlem ezeket??? Mert tudni akarja, mielőtt kiadja nekem.

Mondtam neki, akkor átmegyek egy másik gyógyszertárba, ahol a vény nélkül kapható gyógyhatású készítményeket kérdés nélkül kiadják.


Ha a kérdező válaszol neked minderre, akkor tudsz neki pontos diagnózist is mondani?

9. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 07:20
... nem mostanába volt /72-be/ de vérvételnél 87 volt a vérsüllyedésem , ne hanyagold el ! vérvételnél/ vizeletvizsgálatnál kiderülhet ! urológiára küldtek utána :(
8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Dominós)
2022. febr. 20. 20:28

Köszönjük!

Nekem 22 évesen volt kövem (vagyis csak homokot mondtak). A veséim érzékenyek, de ezt örököltem anyámtól.

Abban az időben sehol nem volt még covid, sem vakcina.


Ne lássál már mindenhol szellemeket!

2022. febr. 20. 20:14

Kolléganőmnek a kovidméreg beadása után pár nappal kezdődtek a vesepanaszai. Azelőtt sosem volt vele problémája, azóta 2x volt kórházban, 1x mentő vitte. Lát összefüggést a 2 dolog közt. Azóta kisebb-nagyobb gondajai vannak vele, de nem szűnt meg. Kő-nem kő, gyulladás-mégsem gyulladás. Csak találgattak.

Csaxólok.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 20. 19:30

A vesekő (nekem) nem okozott folyamatos fájdalmat. Valamilyen gyulladás okozhat ilyen állandó, lüktető fájdalmat.


Ne halogasd, holnap menj a háziorvosodhoz! Ő lehet, hogy kérheti sürgősséggel is a kivizsgálásod.

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 20. 19:21
És a többi kérdésemre a válaszod?
2022. febr. 20. 19:18
Leggyakrabban vesekő. De lehet gyulladàs, daganat, bàrmi, tehàt ne otthon gondolkodj. Ha leàll, az màr nem fàj. Tényleg első orvos , hàziorvos is küldhet laborba, ha úgy làtja tovàbb urológiàra. Ez magàtól nem fog elmúlni!
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. febr. 20. 19:12

Pénteken kértem ídőpontot,


Igazából csak itthon gondolkodom mi lehet ez😏

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 20. 19:05

Ha nagyon fáj, akkor menj ügyeletre, de ne mond el, hogy már 2 hónapja!


Mikor kértél időpontot?

Miért pont UH-ra?

Orvos mit mond?

Vizelet vizsgálat volt? Abból is kiderülhet valami.

Vérvétel? Ebből is látszana a vese működése.


Milyen orvosnál jártál?

Vagy csak otthon gondolkodsz, hogy mi lehet ez?

2022. febr. 20. 19:00

Körübelül egy 2 hónapja kezdődőtt, fájdogált a bal felemen vese tájékon. Nem fogalkoztam vele. De mostanság, reggel ahogy felkelek fájdalomcsillapító kell, mert ahogy felülök a bal vesem tájékán leszakad, lüktet, fáj, fájdalomcsillaptóra elmúlik egy időre. Ahogy pisilek, a baj vesem így a hátam környékén érzem vizeletürítés kötben hogy fáj, és lüktet de csak a bal vesém felén...ha nem veszek be gyógyszert, nemtudok ülni mert valami nyomódik ott hátul és kisugárzik az oldalamba a hasamba...mostmár nagyon megvagyok ilyedve de veseultrahangra késöbbre kaptam időpontot



Néha ilyenkor van hányingerem, alacsony a vérnyomásom...

Már fekvésnél is fáj, akkor nem fáj annyira ha fel állok...

Mi lehet ez?? Vesegörcs? Vagy netán le állt a bal vese működésem? Menjek be az ügyeletre???


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook