Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvételkor rosszullét. fórum

Vérvételkor rosszullét. (beszélgetős fórum)


1 2
20. timycat (válaszként erre: 1. - Gretaa)
2023. okt. 19. 19:07
Nem tudom mennyi vért pattintanak le rólad alkalmanként, de bármennyit is előtte sokat kell inni. Mondjuk már egy nappal elkezdhetsz picit többet inni. A folyadék amúgy sem árt. Szerintem nincs más trükk benne.
19. bnedora (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2023. okt. 19. 19:03
Én nézem, mert nem szeretem a meglepetéseket. Jobb, ha tudom, mikor szúrnak. Sajnos, korábban több éven keresztül 4x szúrtam magam inzulinnal, 3 havonta mentem vérvételre, már szinte meg sem kottyan egy szúrás:-)
18. Gretaa (válaszként erre: 17. - 10685d3a12)
2023. okt. 19. 16:32
Ha ügyes aki leveszi a vért,akkor nem fáj.Viszont nekem aztán mindegy ,hogy nézem-e vagy sem.Így is úgy is,ájulás környékez.🙂
2023. okt. 19. 16:30
Nekem az a jó, ha nézem . Akkor jobban fájna, ha nem nézném.
16. Gretaa
2023. okt. 19. 16:26
Mindenesetre jó azoknak akik ezt bírják..meg persze akik tudják ezt csinálni is💉
15. Gretaa (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2023. okt. 19. 16:22
Én sem nézek.
14. tumbo2
2023. okt. 19. 16:21
oda nem néznék.
13. Gretaa (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. okt. 19. 16:14

Napi 2 liter bőven megiszok ,nyáron még a 3 litert is.

Most is fogok menni hamarosan,mindig reggel szoktam és olyankor csak tudatosan kortyolgatok a vízből.

Ahogy pedig megszúrnak,megis indul a vér,de amint elkezdek rosszul lenni,alig akar folyni.

12. michelle.r (válaszként erre: 6. - Gretaa)
2023. okt. 19. 16:05

Az 1 dl nagyon kevés. Fél litert igyál legalább. És ne csak a vérvétel előtt, egyéként is igyál napi legalább 1,5 - 2 litert.

Próbálj meg valami kellemes, lazító zenét hallgatni közben, és csukd be a szemed, ne lásd, hogy folyik a véred .

11. Gretaa (válaszként erre: 9. - Simple)
2023. okt. 19. 13:49
A több víz ivást kipróbálom.
10. Gretaa (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2023. okt. 19. 13:48

Igazából már akkor kiver a víz amikor tudom,hogy mindjárt én következek..

Próbálok mindig nem arra figyelni.Nem könnyű.🙂

9. simple (válaszként erre: 1. - Gretaa)
2023. okt. 19. 13:38
Én is így vagyok. Nem nézek oda, illetve előre szólok, hogy rosszul leszek, így eleve fektetnek, nem tudok összeesni. Mindig nagyon kedvesek szoktak velem lenni, segítenek utána felülni stb... Előtte igyál sok vizet, attól felhígul a véred, és könnyebb levenni.
2023. okt. 19. 13:37

Szokták mondani, hogy amikor stresszel az ember, akkor csak nehezen tudják levenni a vért. Velem egyszer fordult elő ez, amikor több nővér is volt a helyiségben, és nem szerettem volna menni az egyikhez. Persze úgy jött ki, hogy mégis hozzá kerültem. Csak a 3. nővérnek sikerült akkor levennie a vért. Ezek szerint van benne valami.

Csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg nem stresszelni.

7. Gretaa (válaszként erre: 5. - Szendmen)
2023. okt. 19. 13:28
Pedig tényleg csak egy pici szúrást lehet érezni,ha pedig ügyesebb az illető akkor még azt is alig.
6. Gretaa (válaszként erre: 3. - Nilem023)
2023. okt. 19. 13:26
Előtte is szoktam inni egy kis vizet,már úgy indulok neki,hogy viszek magammal.Max 1 decit iszok meg előtte,de azt még nem próbáltam,hogy akár 3-4 decit is.
2023. okt. 19. 13:26
háát énis parázom a tűnek a látványátol is!! közlöm a tényt--a válasz,ne nézzek oda,majd ö sem néz! elkoptatott duma de némiképp feszkóoldó
4. Gretaa (válaszként erre: 2. - Semleges)
2023. okt. 19. 13:24
Mindig szólok nekik előre,hogy rosszul szoktam lenni és fekvő helyzetben ugyan jobb egy kicsit,de még így is alig tudják levenni.
3. nilem023 (válaszként erre: 1. - Gretaa)
2023. okt. 19. 13:21

Meg tudlak érteni, igaz én nem vagyok rosszul de nagyon nem szeretem.

Amit tudok tanácsolni, hogy előtte igyál vizet, ne csak egy pohárral hanem többet mert akkor jobban le tudják venni és szépen folyik nem csöpög.

2. semleges (válaszként erre: 1. - Gretaa)
2023. okt. 19. 13:19
Szólj előre, hogy rosszul szoktál lenni és lefektetnek. Mikor érzed, hogy rosszul vagy vegyél mély levegőket, lassan szívd be és fújd ki. Nyissanak ablakot és legyen a táskádba cukros tea és igyál pár kortyot a vérvétel után.
2023. okt. 19. 13:11

A problémám,hogy minden vérvételkor rosszul leszek,sőt már mielőtt bemegyek is kezdek picit.Elfehéredek,kiver a víz és bár szoktam inni egy kis vizet közben és mégis.Nem nézek oda.Volt olyan amikor elterelés képpen a telefonommal játszottam,de az is hatástalan volt.A gond,hogy ilyenkor lassan csöpög a vérem és alig tudják levenni.(Türelmesek velem egyébként és beszélgetnek is közben hozzám,de maga a tudat az ott van.)


Bármiféle tanácsot "meghallgatok" aki tud valami hatásos módszert,ennek elkerülése érdekében.A hozzászólásokat előre is köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook