Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomáscsökkentők szedése mellett ha teherbe esel, el kell vetetni? :( fórum

Vérnyomáscsökkentők szedése mellett ha teherbe esel, el kell vetetni? :( (tudásbázis kérdés)


17. homern (válaszként erre: 16. - Miaumacs)
2012. máj. 30. 16:32
ha már késik,akkor a teszt kimutatja,ha pozitív,nem nődokihoz mennék először,hanem ahhoz aki beállította a mostani gyógyszert.akár telefonon is lehet kérdezni tőle,az gyorsabb.
2012. máj. 30. 13:12

Én is vszínű terhes vagyok, még nem biztos, de már késik. Vérnyomáscsökkentőként az athenolol al-t szedem. Most nem tudom szedhetem - e még.

Írjatok csajok! Mit tegyek addig mig eljutok a nődokihoz. Félek azzal is árhatok a babának, ha nem szedem, és felmegy a vérnyomásom.

Viszont ha szedem továbbra is, nem tudom a babának árhatok - e vele.

2008. aug. 6. 09:59
Köszi a jótanácsokat lányok, rendesek vagytok nagyon! :)
14. micimacko72 (válaszként erre: 10. - Bebike30)
2008. aug. 5. 21:27
De a legfontosabb, vegyél egy tesztet. Az már kimutatja, hogy miért is késik. Aztán menj nőgyógyhoz aki úgyis elküld belgyógyászatra ahol megkapod az új vérnyomás gyógyszert, ami a Dopegit lesz. Általában ezt adják terheseknek. És ne aggód! Nem tesz jót Neked sem a babának sem és a vérnyomásodnak sem! Itt vagyunk bármikor segitünk ha gondod van!
13. micimacko72 (válaszként erre: 8. - Bebike30)
2008. aug. 5. 21:25
Coverex fortét szedtem és erre mondta a doki, hogy árthatott de az is lehet, hogy nem. Terhesen pedig kaptam a Dopegitet. Ne aggódj, nem lesz semmi. Én tudom, milyen érzés, mert rettegtem kilenc hónapot, mig meg nem született Hanna. De felesleges volt!!!!!
2008. aug. 5. 20:48
Isten ments! Sőt, tovább kell szedni, persze nem biztos, hogy ugyanazt. Sok nőnek éppen a terhesség alatt kell elkezdenie a vérnyomáscsökkentő szedését.
11. Raistlin Majere (válaszként erre: 10. - Bebike30)
2008. aug. 5. 15:17
Ne stresszelj előre! Erősebbek a picurok, mint gondolnád!
2008. aug. 5. 14:48
Nem biztos, hogy terhes vagyok, csak késik, ami ugye nem szokott. SZóval ezért félek....:(
9. Raistlin Majere (válaszként erre: 6. - Bebike30)
2008. aug. 5. 14:45
Mit mond az orvos?
8. bebike30 (válaszként erre: 3. - Micimacko72)
2008. aug. 5. 14:44
Milyen gyógyszert kaptál terhesség alatt?
2008. aug. 5. 14:43
De tegyük fel kb. 1 hónapos terhes vagyok addig előtte szedtem ezeket a gyógyszereket. Szóval ezidő alatt is lehet magzatkárosodás.
2008. aug. 5. 14:43
Én hyzart szedek és con-cor 2,5 mg-ot. De félek nagyon
2008. aug. 5. 14:32
Miért kellene ? Olyan gyógyszer kell, amire a baba nem érzékeny. A sógornőm toxémiás lett az 5. hónapban és muszáj volt gyógyszert szednie.
2008. aug. 5. 14:24
dehogy kell elvetetni :D max. át kell állni olyan vérnyomáscsökkentőre, ami bizonyítottan nem árt a babának
2008. aug. 5. 14:20
Szia! Én így jártam. Szedtem a dopegitet és terhes lettem. Az orvosom szerint hathatott a babára de az is lehet, hogy nem. Megkérdeztem millió orvost, patikus, gyógyszerészt. De mind azt tanácsolta, a vérnyomi gyógyszereket nem tesztelték terheseken, ezért nem lehet tudni van-e mellékhatása. Szörnyű volt!!!! Megbeszéltük a párommal, hogy a mi gyerekünk, és megtartjuk. (nem lehet neki semmi baja). Kaptam új gyógyszert amit terhesen lehet szedni. Elmentem genetikai vizsgálatra (magzatvíz vétel) és megállapították, hogy nincs semmi! De én végig izgultam, míg meg nem született. Hanna már 6 hónapos, egészséges, dagi kisbaba. És szerencsére (remélem) nem ártottam neki a gyógyszerekkel.
2008. aug. 5. 14:18
Szerintem nem, esetleg csak másfajta gyógyszert kell szedned, ami terheseknek is megfelelő. De a legjobb, ha az orvosodat kérdezed meg!
2008. aug. 5. 14:16
Vérnyomáscsökkentők szedése mellett ha teherbe esel, el kell vetetni? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook