Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vérnyomás alacsony "per" értéke mire utalhat? fórum

Vérnyomás alacsony "per" értéke mire utalhat? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 22. 16:19
Picit bővebben: nem tudom, mivel műtöttek (összefügghet-e), meg hogy előtte történt-e veled hasonló. De azért van a házidoki, hogy okosakat mondjon... Vagy írj egy orvos válaszol-rovatba, ott általában jó válaszokat adnak (és részletesebben, mint pl. az én háziorvosom.)
2009. szept. 22. 16:15

Ha hirtelen állsz fel, leeshet a vérnyomásod:(

El kéne menned házidokihoz!

2009. szept. 22. 16:09

én mütét után vagyok, és szédengek egész nap:(

szeptember 8-án, és 10-én mütöttek 2-szer:(

Ma mértem a vérnyomásom: 115/60 volt. De tényleg egésznap rossz a közérzetem...

Felállok, a látásom elmegy, zúg a fülem.. pont mint mikor el akar julni az ember.

Vajon mitöl lehet?

2009. szept. 22. 15:56

Én úgy tudom, pont akkor van baj, ha magas a diasztolés érték.

Rendszeres edzéssel -ha nincs szervi vagy egyéb baj-lehet normalizálni a pulzust és a vérnyomást.

2009. aug. 18. 13:08
Én úgy hallottam, hogy érszükületnél szokott alacsony lenni a perérték.
9. ae12cc5be5 (válaszként erre: 8. - T.Orsa)
2008. dec. 19. 17:37

Szia!


Bocs, hogy beleszólok, de próbálj rá azzal hatni, hogy önző.

Tapasztalatból beszélek, ugyanis nálunk is ilyenek a pasik. Sajnos van egy férfi rokonom (sógorom), aki nem ment orvoshoz, pedig talán lehetett volna segíteni. 3 hete kénytelen elviselni a kórházi ágyat, sőt, nov. 24 óta, legkorábban januárban van esély arra, hogy hazajöjjön. Szép karácsony, DE NEM CSAK NEKI, sokunknak, akik napi 2-3* rohannak fel a kórházba, és aggódnak érte.

Ha egy tűszúrással meg lehet előzni a bajt, azt hiszem, megéri! Na persze az ő esete más tészta, a betegsége komoly sajnos, tehát nem ijesztgetni akarlak, csak valami ilyesmivel esetleg lehetne rá hatni. Jobb a bajt megelőzni.

Jó egészséget Nektek!

8. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Era06)
2008. jún. 16. 22:02

Igen,ebben biztos vagyok:-)))


Egyébként több ilyen pasit is ismerek.Mi nők jobban bírjuk ezeket a véres dolgokat:-)

7. era06 (válaszként erre: 6. - T.Orsa)
2008. jún. 16. 13:23

:))))

Biztosan pasit választottál?

6. T.Orsa (válaszként erre: 5. - Era06)
2008. jún. 14. 12:15

Vérvétel!?Azt ő nem éli túl!!:-))) tipikus hisztis pasi,ha meglátja a tűt,elájul:-))


Én 2hete voltam vérvételen,és ő már a gondolatától rosszul volt:-)

2008. jún. 14. 12:03

A pajzsmirigy volt a ludas nállam. Azért ennyire alacsony nem volt. A rozmaring teát meglehet próbálni, de valami ihatatlan és ha valami betegség van mögötte, azon nem segít.

Egy vérvételt még a párod is átél :))

2008. jún. 14. 10:29
Köszi Era!:-)
2008. jún. 14. 08:41

Sok fiatalnak van 100/60 Hgmm körüli vérnyomása. Nagy részük jól érzi magát ezzel a vérnyomással. Mások viszont gyengeségről, bágyadtságról, fáradékonyságról, levertségről, szédülésről, látászavarról, fejfájásról, álmosságról panaszkodnak. Nem egyszer ájulásos rosszullét is felléphet.

Ezen panaszok, tünetek oka, hogy a szív nem pumpál elegendő vért az agyba és az izmokba.


Alacsony vérnyomás persze nemcsak az idősebbeknél, hanem a fiataloknál is jelen van. Fiataloknál főleg a vékonyabb testalkattal, labilisabb vegetatív idegrendszerrel bíróknál fordul elő. Akiknek hidegebb, nyirkosabb kezük, lábuk, s szaporább a szívverésük. Idősebbeknél pedig az erek rugalmasságának csökkenése, érelmeszesedés miatt probléma a vérnyomás szabályozás.


Minden panaszt okozó alacsony vérnyomásnál ki kell zárnia következőket:



szív-érrendszeri betegség (pl. aortaszűkület)

vérszegénység (vashiányos)

vitamin, illetve ásványianyag-hiány

pajzsmirigybetegség (alulműködő pajzsmirigy)

vércukorbetegség (mind az alacsony, mind a magas vércukorszint okozhat szédülést, gyengeséget, ájulásérzést)

vese, májbetegség

halló-egyensúlyszerv betegség

hányás, hasmenés, vírusfertőzés (a folyadékháztartás felborítása által)



Mikor mondható ki: alacsony a vérnyomás?


Egyszeri mérés sohasem elegendő. Legalább 3-5 különböző alkalommal, más-más napszakban szükséges megmérni, mind a két karon, mind ülő, mind fekvő helyzetben. Még több információt ad a 24 órás vérnyomásmérő műszer felhelyezése.


A vérnyomást, vérkeringést befolyásoló egyéb tényezők:



folyadékbevitel: aki kevés folyadékot iszik, annak sűrűbb a vére, lassabban áramlik

hormonális állapot: fogamzásgátlók, menstruációs időszak, változókor inkább ingadozó vérnyomást okozhatnak

külső hőmérséklet: melegben az erek kitágulnak és a vérnyomás csökken, hidegben pedig inkább szűkülnek az erek

környezeti hatások: frontok, erős fény, zaj befolyásolhatja a vérnyomást, főleg azoknál, akiknek érzékenyebb az idegrendszerük


Mi a további teendő amennyiben a vizsgálatok biztosan megerősítették az alacsony vérnyomás fennállását?


rendszeres testmozgás, reggeli torna, úszás, kerékpározás frissíti a vérkeringést, valamint a váltott hideg-meleg zuhanyozás is

bő folyadékfogyasztás, napi 1½-2 l (javasolt a rozmaringtea)

megfelelő magnézium-, kálium-, konyhasó- és vasbevitel

aki rendszeresen étkezik, elegendő folyadékot fogyaszt, mozog, annak nemcsak a vérkeringése, de valamennyi életfunkciója stabilabb lesz


Nem ajánlott:



kávé, tea használata vérnyomásemelésre (vízhajtó hatásuk miatt inkább csökkenthetik a vérnyomást és mellékhatásként szapora szívverést okozhatnak)

alkohol (vízhajtó és értágító hatásánál fogva inkább rontja a helyzetet)

cigaretta (kedvezőtlen hatása van a vérkeringésre, azáltal, hogy szűkíti az ereket)


Hirtelen vérnyomásesésnél, legjobb a vízszintes testhelyzet, magasra emelt lábakkal.

2008. jún. 13. 21:42

A férjemnek ha megmérjük a vérnyomását,a "per" érték mindig alacsony.Mint pl most is 122/50 volt a vérnyomása.

Mivel pasiból van,orvoshoz tuti nem fog menni.Mostanában sokat szédül is.


Tud valaki segíteni,mitől lehet?

2008. jún. 13. 21:40
Vérnyomás alacsony "per" értéke mire utalhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook