Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Velünk alszik fórum

Velünk alszik (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 20. 15:45

A fiam két és fél éves, mindig velünk aludt el, és átvittük a szobájába. Ha felébredt, átjött vagy áthívott magához. Most hogy terhes vagyok sokszor alszik velünk egész éjjel, mert nincs erőm átvinni, vagy átmenni hozzá. Minket ez egyáltalán nem zavar, sőt nagyon szeretünk együtt aludni, összebújni.


Ha valakit zavar, hogy vele alszik a gyereke, ne szoktassa rá, vagy szoktassa le róla, de ha ez mindenkinek jó, miért ne aludhatna köztünk?

23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. okt. 20. 15:45

Háááát, az lehet, de a szex is bonyi kicsit :D


A mi lányunk két és fél, és átvándorol az ágyából kb 1 óra alvás után :) Imádom, ha ott van, de azért néha... ritkán... szal jó lenne, ha legalább hajnalig bírná az ágyában :D

22. Ekka (válaszként erre: 21. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:45
Milyen könyvből? Amit 1675-ben írtak?:)))) (bocsánat)
21. arrival (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2009. okt. 20. 15:44
nem olvastam (főleg nem neten), hanem tanultam...
20. arrival (válaszként erre: 15. - Diana80)
2009. okt. 20. 15:43

Ha megnézed a tanulmányokat, tényleg van ahol azt írják, hogy kevesebbszer fordul elő. Többször viszont azt, hogy többször. Írd be a google-be, 50-50% lesz az arány.

Mondjuk én nem google-ből tájékozódom, hanem egyetemen tanultam.


Jó akkor eltekintve a böcsőhaláltól.

Házasélet?

Szülő ráfekszik a gyerekre?

A gyerek nem érdemel annyit, hogy saját, külön, biztonságos szférája legyen?

Mi van ha netalántán a gyerek kórházba kerül? Majd nem alszik éjjel, mert nem tud külön ágyban egyedül aludni? (Téves gondolat, hogy mindenhol ott aludhat anyuka)

19. v.kler
2009. okt. 20. 15:42

Azt is vegyük figyelembe, hogy minden baba más! Mindegyiknek mások az igényei persze! Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg.

Bizony, sokkal egyszerübb az éjszakai szopiztatás, ha mellettem van a kicsi. Viszont én nem aludt olyan jól Kincsem, amikor mellettem volt. Sőt én se! Szinte folyton féléber állapotban azt figyeltem, hogy nem e fekszem rá, hogy szuszog-e..stb...Aztán ha megmozdultam, Ő is ébredt. Mióta külön van, sokkal jobban alszik. Na de mint ahogy írtam, minden baba más. Én nem ítéltem el azokat, akik együtt alszanak a gyerekükkel, csak leírtam az én véleményem!

18. kinni
2009. okt. 20. 15:40
1 éves múlt a kisfiam, este külön ágyban alszik, de hajnalban ha felébred és nyöszörög én átveszem hozzánk és már alszunk is tovább. Én szeretek hozzá bújni és ő is rögtön megnyugszik. Reggelente ébredés után még együtt pihenünk és játszunk az ágyban. Engem nem zavar és a házaséletünket sem, majd kinövi, leszokik róla mint ahogy sok más dolgokról is.
2009. okt. 20. 15:39
Ott aludjon a gyermek ahol neki is es a szulonek is a legkenyelmesebb:)
16. Ekka (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2009. okt. 20. 15:37

Akkor rosszul hallottátok. Kisbabi átveszi a szülő légzésének a ritmusát, így segít a bölcsőhalál kivédésében.

(Baba az anyára hangolódik!!!)

És dehogy nyomod össze a kicsit:))))

15. Diana80 (válaszként erre: 8. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:37
Pontosan kevesebbszer fordul elo bolcsohalal azoknal a babaknal akik a szulokkel alszanak. A szulok altal kibocsajtott szendioxid meg jobban lelegzesre keszteti a kicsit. Sot a szulok szuszogasa nem engedi a gyermeket annyira melyen elaludni hogy elfelejtsen levegot venni.
2009. okt. 20. 15:35

Sziasztok!

Az én kisfiam külön ágyban alszik születése óta.Most 1 éves.Viszont ha igényelné,akkor igenis megengedném hogy velem aludjon.Ha ez kell az Ő kis boldogságához,akkor miért ne.

Meg ha egy rosszul alvó babáról van szó,és így jobban telik az éjszaka is,akkor az anyukának is könnyebb.

Lehet háborogni.

13. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2009. okt. 20. 15:34
Ezt én is hallottam.. Állítólag össze nyomhatják a babát, illetve a bölcsőhalál is gyakoribb együtt alvóknál... De hogy mennyire reprezentatív ez az adat...
12. Ekka
2009. okt. 20. 15:33

Miért lett szinte mindenki indulatos!!!


Szerintem meg nem hülyeség a kisgyereket a szülői ágyba szoktatni, noha szülés előtt én is hasonlóan gondolkodtam mint Ti.

Csakhogy vannak dolgok amiket a szülő/anya nem kalkulál be.


Az éjszakai szopiztatás sokkal egyszerűbb, a gyerkőc is nyugodtabban alszik, és a szülő is.


Én lányom pl. azért aludt velünk, mert bukós volt, és miután egyik éjszaka majdnem megfulladt, egyszerűbbnek láttam, ha magunk közé veszem.


A mi kislányunk pont 2 éves koráig aludt velem. Igen, velem. (mégsem ment tönkre a házzasságom) Aztán 2 éves szülinapjára kapott egy szép ágyat, azóta ott alszik egy szó nélkül. Persze van, hogy bepróbálkozik, de mindig sikerül leszerelni. (Nagylány, oviban sem anyával fog aludni, és csak kiabálnia kell, hogy anya, és én ott vagyok. Megértette elfogadta!

Nem kell ebből drámát csinálni. Veletek aludt, majd leszokik róla. Gondolom a fiúkat már nem mellétek fogja vinni;)

11. Bársonyfüles (válaszként erre: 8. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:33
Pont az ellenkezője igaz...
10. c42aaaac41 (válaszként erre: 8. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:32
na ne már!ezt hol olvastad?
2009. okt. 20. 15:32

Sziasztok!


Az én véleményem is az.hogy egy két éves gyereknek már külön ágyban kellene aludnia.

Nekem van egy 7 hónapos kisfiam, 5 hónapos koráig mellettem aludt szinte minden éjjel, az apja meg átszorult a másik szobába! Úgy éreztem akkor, hogy egy ilyen kicsinél még természetes, hogy szüksége van a közelségemre, hisz 9 hónapig hotdtam a szivem alatt. 5 hónapos volt, amikor úgy döntöttem, hogy elég nagy ahhoz, hogy a saját ágyában aludjon. Átköltöztettük a másik szobába. Az első este persze volt sírás, de 5 percenként bemnetem hozzá, nem vettem ki, csak odamentem, próbáltam megynugtatni. Kb. 20 perc múlva aludt, mint a bunda! És azóta is nagyon jó alvó! Éjszaka még ébred szopizni, de hamar visszaalszik akkor is!

Na de itt nem rólunk van szó! Bocsi!

Egyetértek Juta módzserével! Kemény lesz biztos, de ahányszor kijön, annyiszor kell visszavinni az ágyikójába. Kitartás kell hozzás, és elszántság! A szülőknek is kell egy kis idő, hogy kettesben legyenek! Nekem ez a véleményem!

2009. okt. 20. 15:28

Eleve nem kellett volna egyszer sem odaengedni.


Baba korban pedig különösen veszélyes is, ugyanis a szülőkkel alvó gyerekek körében sokkal nagyobb százalékban következik be a bölcsőhalál.

2009. okt. 20. 15:25
Alapból hülyeségnek tartom ezt az egészet, miért kell hozzászoktatni a gyereket? Arra nem gondolnak ilyenkor, hogy esetleg ez hatással lehet a házaséletre? A gyereknek a kiságyban van a helye. Hosszú távon neki is az jó.
2009. okt. 20. 15:21

Azonnal fejezzétek be, hogy Ő is ott aludjon közöttetek. Tessék este a saját kiságyába lefektetni, de maradjatok mellette; olvassatok neki esti mesét, vagy énekeljetek valami altatót. De azt sem sokáig, közben lehet simogatni a kis hátát...

Amikor mégis odamegy hozzátok tessék visszatenni a helyére.

Nagyon sok türelem és kitartás kell hozzá, (ha már ennyire hozzászoktattátok)de csak türelem.. és meg lesz a gyümölcse a siker!

2009. okt. 20. 15:21
Azért nincs hiszti, amit alapból nem ismer egy gyerek... ha nem alszik a szülőkkel, nem fog azért sírni, h ott alhasson.
2009. okt. 20. 15:20
Sztm is van annak oka, hogy ott akar aludni...az, hogy hozzászokott. Nem szabad megengedni egyszer sem, máskülönben nem fog leszokni róla.
2009. okt. 20. 15:18
Sehogy! Annak oka van hogy ejjel csak koztetek alszik el. Majd kinovi. Eroltetni szerintem nem szabad. Az en kisfiam ugyan ez. Mi mar rengetegszer megprobaltuk, de nem megy. Majd kesobb ujra probalkozunk. Ez van:)
2. drnéni (válaszként erre: 1. - Dodyera)
2009. okt. 20. 15:18
És nagyon zavar benneteket? Svédországban a gyerekek 10-12 éves korukig a szülői ágyban alszanak, szerintem nincs benne semmi rossz.
2009. okt. 20. 15:11
Sziasztok!A segitségeteket kérném,kislányom decemberben lesz 2 éves és csak köztünk hajlandó aludni.Velünk egyszobában van ,van külön kis kuckoja ,nappal nincs is gond a saját ágyában alszik,de éjjel csak velünk köztünk hajlandó aludni.Ha elalszi odateszem az ágyába ,de felébred és visszajön.Tanácsra lenne szükségem ,hogy szokassam a saját ágyikojába ?előre is köszönöm!Era
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook