Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Velünk alszik fórum

Velünk alszik (beszélgetős fórum)


1 2
54. 64feff43a0 (válaszként erre: 1. - Dodyera)
2010. jan. 13. 12:01
Elég nehéz különszoktatni,ha eleve nem kiságyban szokta meg az altatást(nekik könnyebben megy)Én mind a négy gyerekem köztünk aludt,a pici még most is,az enyémek 4-5 éves korukig átjöttek éjjel aludni,pedig a szobájukban minden rendelkezésükre állt hogy ne féljenek(éjjeli fény,dekorációk,"vigyázó"plüss állatok hada)de a szülői ágy mindennél nagyobb biztonságot ad.Tudom nem könnyű,és nem házasságbarát dolog ez,de megnőnek hamar....:-(
53. orsi26. (válaszként erre: 51. - Melinda0707)
2009. nov. 21. 22:06

Szia!

Az én kisfiam születése óta velünk alszik,kb.15 hós korától már előfordult,hogy nemcsak nappal,hanem éjszaka is nekiállt hisztizni..fogalmam sincs miért,volt,hogy ki kellett vinni még az udvarra,vagy folyosóra is,mert nem hagyta abba,csak miután kinnt volt.Nem akart semmit,se inni,se enni,csak feszítette magát,mutatott ki,nem engedte,hogy hozzá érjünk.Nem tudom mi volt vele,1-2 hónapja nem fordul elő ez az éjszakai hiszti..

52. Kittycat2 (válaszként erre: 51. - Melinda0707)
2009. nov. 17. 20:59
Lehet, hogy ez nagyon bután hangzik majd, mert az én fiam még csak 14 hós, de nekem mindig akkor kel fel éjjel, ha napközben nem eszik eleget. Ilyenkor benyom egy adag tápszeres kakaót, és alszik tovább. :) Lehet viszont, hogy egy 17 hós gyereknél az éjszakai felébredésnek már semmi köze az evéshez...
2009. nov. 16. 16:46
Szeretnék tanácsot kérni!A 17hós fiam egyre akaratosabb,hisztisebb.Még elég jól kezeljük a dolgot,viszont az éjszakai hisztivel nem tudunk mit kezdeni.Változóan alszik,van mikor átalussza az éjszakát,van hogy fölébred,feláll és azt akarja vegyük ki.Visszafektetjük,sulykolva hogy éjszaka van aludni kell,de beletelik egy órába mire visszaalszik.Kezdettől fogva nem alszik velünk(a férjem rettenetesen horkol),bár már mostanában az is eszünkbe jutott,és semmi gond nem volt vele.Mit tegyek nem tudom.Arra is gondoltam hagyom hisztizni,de azt ki bírná ki?Hát én nem biztos.
50. petra523 (válaszként erre: 49. - Dodyera)
2009. okt. 22. 20:29
Hát ennek nagyon örülök!! Bíztam benne, hogy nem csak az én lányom olyan, hogy ami a másé, az neki is azonnal kell:)))
49. dodyera (válaszként erre: 47. - Petra523)
2009. okt. 21. 21:08
Köszönöm a tanácsot,ez bevált a nagyfiam birtokba vette a huga ágyát,Ő pedig ENYÉM felkiáltással birtokba is vette.Tegnap éjszaka minden rábeszélés nélkül ott is aludt:-).Igazán hállás vagyok az ötletedért.
48. ffa1d14645 (válaszként erre: 32. - Fecbb24fe2)
2009. okt. 21. 17:13

abszolút egyet értrek veled.a nagylányom is velem aludt és most a kicsi fiam is(vagyis egy hónapja együtt alszanak,mert még kis tökfejek tök jól elvannak együtt.a lánom 6 a kics imásfél éves.nyitva az ajtó megtanultam a mellettem alvásból hogy még egy szusszra is kiugrik a szemem.a házaséletem nem ment tönkre!de ez szerintem apafüggő is,az a normális ha apuka és anyuka úhy nagyjából bizonyos dolgokban mint pl,ez egyetért,akkor megy tönkre a a gyerkcöt valamiféle ellenségként tekinti hogy ő bújik az asszony mellé...

megmondom ezeket úgy kéne picsánrúgni!


a lányom 3 évesen fogta magát és mikor meglátta a disneys szobafestményt akkor ő úgy döntött ő megy.azóta sem jön-szerintem nála akkor jött el a leválás.a pindúr pedig jobban árzi magát a tesóval.


nézzétek.tök mindegy ki mit sztorizgat,de ezt csak egy anya tudhatja hogy mi a jó...ha ő azt szeretné hogy mellette legyen a pici akkor nemhogy a férje de még az atyaúristen sem fogja kirakni őt onnan.ha meg zavaró akkor irány,pár nap üvöltés és el lesz keseredve és rohangál a pszihológushoz hogy mért pisil be a gyerek holott szobatoszta,vagy mért sír álmában.

CSak hogy tudjátok-ha már odaszokott és ő maradni szeretne,inkább várjátok ki azt az időt hogy ő akarjon menni...egyszer úgy is menni fog!

47. petra523 (válaszként erre: 45. - Dodyera)
2009. okt. 20. 21:26
Ja, mikor mi megvettük az új ágyat, és betettük a szobába, apa ki akarta magának sajátítani és mondta, hogy ez az övé, csak ő alhat benne. Persze erre egyből a kisasszony egyből lecsapott, magának akarta az ágyat és ő akart benne aludni:))) Nem tudom, kinél hogy jön be, de nálunk nagyon beválik, hogyha valami nem az övé, vagy nem szabad, akkor egyből kell (mint minden gyereknek). És így olyan, mintha Ő akarta volna, hogy így legyen...
46. misz
2009. okt. 20. 21:15
Sok sikert! :)
2009. okt. 20. 21:09
Nagyon megoszlanak a vélemények,de tanulságos volt.Most vettünk egy uj nagylányos :-) ágyat,talán annak meglesz a varázsa.Igazán hálás vagyok a sok hozzászólásért.Köszönöm szépen!Era
44. misz (válaszként erre: 43. - Petra523)
2009. okt. 20. 20:59
Teljesen egyetértek veled. :)
2009. okt. 20. 20:50
Nálunk a lányom születésétől kezdve saját szobájában aludt. Melletünk levő szoba, minden nyösszenésre ébredtem, akkor így volt jó. Mikor 2 éves lett, bölcsibe került, én visszamentem dolgozni, gondolom hiányzoot neki, hogy nem vagyunk együtt egész nap (nekem is), átjött hozzánk este, és köztünk aludt. Nem ment a házasélet rovására, és kényelmesen aludtunk mind a hárman. Anyukám mondta, hogy ez így nem lesz jó, nem fogom tudni leszoktatni róla. Én erre azt mondtam, hogy 15 év múlva annak is örülni fogok, ha itthon alszik, most használom ki az összebújás lehetőségét.:)) 2-3 hónap múlva költözött a saját ágyába a mi ágyunk mellé, mikor ő is így akarta. Nemrég pedig kész lett az új saját szobája, (3 éves kora előtt kicsivel) és első éjszakától kezdve magától megy az ágyába és végigalussza az éjszakát. Nekem ahhoz nem lett volna erőm (és kedvem se), hogy egy éjszaka 15-ször kísérjem vissza a szobájába, mert másnap teljesíteni kell a munkahelyen is, nem akartam hulla fáradt lenni. Sztem, ha egy kisgyerek megérik rá, akkor ő maga is igényli a saját ágyat szobát, és minden erőltetés nélkül át lehet szoktatni. Bocsi, hogy hosszú lettem...
42. misz
2009. okt. 20. 20:26

Egyébként amíg nem voltak gyerekeim komoly elveim voltak gyerekneveléssel kapcsolatban. Aztán az aktuális helyzetek változtattak rajtuk.


Mi 6 hónaposan raktuk külön szobába a Lányomat, és nem is volt gond addig, amíg nem jöttek a felső fogacskák. Egyszerre jött 4, és én (egyszer megszámoltam) volt, hogy 18x!! mentem át hozzá egy éjszaka. Hát 2 hét után mentemben elaludtam. Akkor vittük vissza az ágyát a mi szobánkba. Ez van.


A házasélet zavarásáról az a véleményem, hogy nem csak hálószobai ágyból áll a lakás. Minden csak fantázia kérdése. ;)


Az pedig hülyeség (már bocsánat!), hogy növeli a bölcsőhalál kockázatát. Éppen csökkenti.


Lényeg a lényeg: Valakinek így jó, másnak máshogy. Tök mindegy szerintem, csak az a fontos, hogy jól érezze magát a család minden tagja. A megkövezést meg hagyjuk a meg a keletnek. Élni és élni hagyni. A kérdező egyszerűen segítséget kért.

41. misz
2009. okt. 20. 20:17

Én úgy gondolom minden gyerek más, még a testvérek is. Ami az egyiknél bejött, nem biztos, hogy a másiknál is használni fog. Az ember elmondhatja, hogy ő hogy csinálja, de ítélkezni inkább ne ítélkezzen. Minden család maga tudja, hogy a saját életritmusába mi és hogyan fér bele.

Ha gondom van, segítséget, véleményt kérek, aztán ha jónak látom kipróbálom, ha nem, akkor nem, . És vagy beválik, vagy nem. :DD


Engem több ismerősöm hülyénk néz mai napig, mert a 4 éves lányunk velünk egy szobában alszik és most már a 3 hónapos kisfiúnk is. Az egész szoba ágy. :DD De bennünket nem zavar, a gyerkőcöknek meg így jó. Miért ne? Valószínűnek tartom 18 évesen egyik sem akar majd velem osztozkodni a szobán. :DDD


A kérdezőnek meg üzenem: ha nem zavarja őket, hagy aludjon csak nyugodtan ott a gyerkőc. Ha meg zavarja, próbálkozzon szép új ággyal, kedvenc mesefigurás új párnával, ágyneművel és rengeteg kitartással, türelemmel.

Sok sikert! :)

2009. okt. 20. 20:04
Az én kisfiam 13 hónapos, és már háromszor volt kórházban. Külön ágyban alszik otthon, és átalussza az éjszakát 4 hónapos kora óta. (Hozzáteszem 3 hónapos koráig velünk aludt egy ágyban, mert hasfájós volt, én meg hulla fáradt, és így nem kellett éjjel kétszázszor kimásznom az ágyból, csak fordítottam rajta egyet ha sírdogált, és már aludt is tovább. Jah, és magától szokott le róla.) Visszatérve a kórházba: hiába alszik külön a saját ágyikójában, nagyon megszenvedte, pedig ott voltam vele végig. Tehát ez nem indok. Engem is "megkövezett" a család az első három hónap együtt alvásért,de szerintem ezt az Anyának kell eldöntenie, ő tudja a legjobban, hogy mi a legjobb a kicsinek. Mert ő az Anyja, és ő ismeri a legjobban, minden egyes rezdülését. Ilyen egyszerű, ezt nem lehet tankönyvből tanulni, minden baba más és más.
39. Gecam
2009. okt. 20. 18:00
Az én kisfiam 3 éves és még velem alszik!:)
2009. okt. 20. 17:57
Ha az én picurom kórházba kerülne, nem lenne az a vontató, ami elvinne mellőle!!!!!!!!!!!
37. Lipiani (válaszként erre: 35. - Arrival)
2009. okt. 20. 17:41
Szerintem mindegyikük igénye fontos.Lehet ettől hívják Őket boldog családnak?
36. Lipiani (válaszként erre: 32. - Fecbb24fe2)
2009. okt. 20. 17:40
Én nem kövezlek...:))
35. arrival (válaszként erre: 32. - Fecbb24fe2)
2009. okt. 20. 17:11
tehát akkor nem is a gyerek igénye a lényeg, hanem a sajátod...
34. e584b61b26 (válaszként erre: 20. - Arrival)
2009. okt. 20. 17:07

Jézusom!!!

Neked van gyereked?

Ha nincs majd rájössz hogy a vele való törődésben nincsenek szabályok amiket könyvből lehetne tanulni de még iskolában sem lehet!

Ha van akkor őt könyvből nevelted,gondoztad?


Házasélet!-Nektek nincs fantáziátok?Csak ágyban lehet szerelmeskedni?Nem esik jó pl egy fürdő a kedveseddel egy fárasztó nap után?

A gyerek ha külön szférát fog igényelni azt majd mondani fogja,de egy picurkának igenis a szülők közelségére van igénye!(A legtöbbnek)


És ne a negatív dolgokat keresd a dolgokban ne bölcsőhalálozzunk itt meg kórházazzunk!

Persze előfordulhat ez is,de egy szülőnek nem ez az elsőszámú dolog ami eszébe jut a picúrkájáról!!!

2009. okt. 20. 16:14
még valami: ezek ösztönös dolgok. nem véletlenül akar egy egy éves gyerek még az anyjával aludni. ahogy nyilván annak is oka van,hogy felébredtem arra, hogy nincs ott, és kínzott a hiánya.
2009. okt. 20. 16:13
arról nem is beszélve, hogy imádok vele aludni. ahogy a puha kis teste hozzámbújik álmában, és átölel a mancsaival. sokkal boldogabbak vagyunk tőle mindketten. sőt. két hete már simán aludt a saját ágyában, ami az enyém mellett volt, de hajnalban felébredtem, hogy hiányzik, és magam mellé vettem. gyakorlatilag mindenki megkövezne ezért. pech, hogy nem érdekel:)
31. fecbb24fe2 (válaszként erre: 21. - Arrival)
2009. okt. 20. 16:09
ja, ha tanultad, akkor az mindjárt más... mekkora szerencse, hogy sosem tanítanak faszságokat sehol... ez a 'szülővel több csecsemő hal meg' sztori még abból az időkből származik, amikor egy kispárna segítségével tényleg sokkal több lány baba halt meg 'véletlenül'... én együtt alszom a gyerekkel - oké, nincs más az ágyamban rajta kívűl, ennyiből speciális a helyzet - de nem tudnám agyonnyomni, egészen kiskorától kezdve azonnal odarúgott, ahogy kényelmetlennek érezte a karomat vagy a hozzádőlésem.
30. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2009. okt. 20. 15:55
Na, ez egy nagy marhaság. Bocsi :)
29. v.kler
2009. okt. 20. 15:54

Hűha, szegény fórumnyító nem gondlta volna, hogy ilyen vitába fullad a kérdése, szegéyn azóta meg se mer szólalni! :-)


Nekem viszont 5 hónap után már igenis hiányzott a Párom, főleg úgy, hogy reggeltől estig dolgozik. Mindennél jobban szeretem a kisfiamat is, és nagyon szerettem vele összebújva aludni, néha nappal ez meg is történik...De én este szeretek egy kis időt kettesben tölteni a Párommal...

28. Lipiani (válaszként erre: 20. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:49

Szerintem nem fekszik rá az anya a gyerekre.Én még nem hallottam ilyet.Esetleg ha részeg,vagy kábítószer hatása alatt áll.De ha meg ilyen,akkor sem ez a legnagyobb veszélyforrás.

A házaséletet meg meg lehet oldani napközben is,nem csak éjjel.

És itt nem arról van szó,hogy nem érdemli meg a különszobát!Ez hülyeség!Szerintem nem azért alszik velük,mert nem tartották méltónak egy külön szobára,hanem mert ezt igényelte.Az anyukája közelségét.

2009. okt. 20. 15:48

Szerintem ha egy kisgyerek korhazba kerul, akkor teljesen mindegy hogy otthon hol alszik, nem fog jol ludni ott mert idegen helyen van.


Nekunk a hazaseletunket egyantalan nem zavarja. A kisebbik fiam a kisagyaba alszik, o ott szeret. A nagyobbik is ott kezdte, nem szerette, velunk alszik. De mint mondtam mindenki dontse el hogy nekik mi a legjobb.

26. Ekka (válaszként erre: 20. - Arrival)
2009. okt. 20. 15:47

Gyerekek nem is hinnéd, hogy milyen könnyen alkalmazkodnak az új helyzethez. És nem minden gyerek kerül kórházba. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni!!!!!!


Házasélet? Mi a baj vele? Miért kell tönkremennie?

..hogy feküdne már rá a gyerekre?????

25. Bársonyfüles (válaszként erre: 16. - Ekka)
2009. okt. 20. 15:45
Jól mondod.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook