Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vékonyabb, kisebb csecsemők anyukái ide! fórum

Vékonyabb, kisebb csecsemők anyukái ide! (beszélgetős fórum)


20. d935dfcf80 (válaszként erre: 19. - Azurit)
2012. febr. 2. 09:34

Megnéztem, jó:)))

Az én lányom nagyon keveseket eszik. Még most is ott tartunk hogy 70-100 ml...mondjuk a főzelékből többet is megeszik. Szóval rá ezért mondják, hogy rossz evő. Mondjuk a koraszülöttről is úgy engedték ki hogy táplálási nehezített, mert senki nem tudta megetetni, csak én nagy nehezen....Olyan kis vékony, de mégis formás lányka:))))

19. Azurit
2012. febr. 1. 22:26

Mit egyen a baba.(Alma együttes)mi ennek a számnak a szövegén jót derültünk,főleg,mert néhányszor mi is átéltük ezt. :)



[link]

18. Azurit
2012. febr. 1. 22:02

Általában a csecsemők a hatodik hónapban megduplázzák testsúlyukat és megtriplázzák mire betöltik az egy évet. Ez érvényes a kilenc hónapra szült gyerekekre, de nem a koraszülöttekre.


Láttam az adatlapodon,hogy 2690 gr.-al született a babád 34.hétre,ha 2 x vesszük,akkor az 5380gr.,és még nincs 6 hónapos.5 hónaposan 5580gr.-önmagához képest még túl is teljesítette a tervet!

Az én lányom 37.-hétre született 2170 gr.al,1 évesen volt 6250gr.-még nem is triplázta meg teljesen a születési súlyát.

17. Azurit (válaszként erre: 16. - D935dfcf80)
2012. febr. 1. 21:47

Mondjuk eleinte nem evett olyan jól,de elnéztem más babákat és ők még ennyit sem ettek mind a lányom,és gurultak.

Most meg nagyon jól eszik,főleg amióta jár a bölcsődébe,persze vannak rosszabb napok.

Ő nem azért ilyen mert nem eszik,sajnos a szűkebb,és a tágabb"családjában" is volt mindíg valaki aki tömni akarta.Hiába magyaráztam,hogy kap eleget enni a gyerkőc.A dr.-nő is mondta,hogy nincs semmilyen tápanyaghiánya,mozgékony,nem beteges.Ilyen és kész,fogadjuk el.Nem azért ilyen,mert nem kap eleget enni,vagy mert nem eszik.Most kapja a Bérescseppet is,szerintem használ neki,nehezebben kapja el a bölis nyavajákat-már csak ezért is megéri adni,és ettől még jobb az étvágya. :)

16. d935dfcf80 (válaszként erre: 15. - Azurit)
2012. febr. 1. 07:42

Szia!


Gondolom akkor ő is a rossz evő babák közé tartozik. Nekünk majd február végén lesz a nagy vizsgálat ( vér-vizelet-széklet) és ha minden negatív, akkor Iza is a rossz evő babák bélyegét kapja! Persze annak örülnék ha nem lenne semmi baja!!!

15. Azurit
2012. jan. 31. 21:57

Sziasztok!

Az én lányom 3 éves lesz Áprilisban,9200 gr.,és 85 cm.

Vizsgálták már jobbról-balról,vettek tőle többször is 5 fiola vért,és semmit sem találtak.

Nagyon okos,mozgékony,aktív-ez van :)

Mondjuk toxémiás voltam-talán ez játszott be nálunk,vagy valaki ilyen volt visszamenőleg-nem lehet tudni,de hát még akármi is lehet :)

2012. jan. 29. 08:32
:)
13. andi6020 (válaszként erre: 5. - D935dfcf80)
2012. jan. 28. 18:33

Babócának épp nem mondanám, iskolás korban kapott magára sokat.


7,5 évesen 17 kilóval kezdte a sulit.

12. Bcicus (válaszként erre: 11. - D935dfcf80)
2012. jan. 28. 18:11
Ő sem evett többet a vastól csak kapta, hogy ne legyen hiánya.
11. d935dfcf80 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2012. jan. 28. 15:20
Iza is vashiányos kapja a vasat, de semmit nem segít...nem eszik jobban tőle. Szerintem az is baj, hogy nagyon pici lehet a gyomra és nem fér bele több kaja....
10. Bcicus (válaszként erre: 9. - D935dfcf80)
2012. jan. 28. 15:02

Dehogy nem vizsgálgatták, mindenhol voltunk de semmi baja nem volt, kis vasat kapott ennyi.

Ő sem enne ha rajta múlna.

Nehéz volt tömni köpte ki ő is a nagy részét de aztán egyre több ment bele.

9. d935dfcf80 (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2012. jan. 28. 14:11

Hát ez érdekes. De örülök neki, hogy ilyen szépen megindult a hízása. Mi is tápszerezzük, de ha nem kér akkor nem kér. Nem tom te hogy bírtad tömni.

Ha a gyerekemen múlna naponta ha kétszer enne...mert ő sem szól ha éhes. Pedig a nagy okosok azt mondják, hogy ha éhes a gyerek hát szól. Kivéve mikor nem !!!! De akkor ezt te is ismered!!

És az orvosok nem vizsgálgatták, hogy miért nem eszik és hízik??

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - D935dfcf80)
2012. jan. 28. 13:51
Én sima tápszerrel kezdtem el tömni (addig anyatejes volt, de azzal nem tud az ember tömni. Ő is kikpte, de nyomtam belé aztán egyszer csak elkezdett enni rendesen. Éhség miatt azóta sem sírt soha hgy éhes de ha adok neki megeszi.
7. d935dfcf80 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2012. jan. 28. 13:40

Szia!


Szépen behozta a lemaradást:)

És mi tett rá ilyen jó hatást, hogy ennyire szépen hízott? Én már adtam neki sinlacot, de kiköpi azt is...enni nem szeret.

Az orvosok neked mit mondtak?

2012. jan. 28. 13:26
Az enyém hosszú volt, de vékony. Van olyan orvosi papírunk, hogy kórosan alultáplált. 3 hósan volt 4200g és 3200 vel született. Akkor kezdtem el tömni. Ma már 8,5 hós és 9 kiló, de nem kövér egyáltalán most sem csak hosszú majdnem 80cm.
5. d935dfcf80 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. jan. 28. 09:14

Igen azt tudom, hogy nem jelent semmit az, hogy most milyen a testalkata! Mondjuk én sem vagyok kilókkal eleresztve!

És a te babócád mikor kezdte összeszedni magát?

4. d935dfcf80 (válaszként erre: 2. - Ágio8405)
2012. jan. 28. 09:11

Szia!

Nem tömön. A

másik: ha lesz babócád, akkor teljesen másként fogod látni a dolgokat.

Mert minden könyv , meg orvos, meg táblázat azt írja, hogy ennyinek és ennyinek kell lennie egy babának. És ha nem annyi mint ami ki van írva, akkor már megy a paráztatás, hogy itt valami nem stimmel a gyerekkel.

Én sem gondoltam még nem gyerekesként, hogy ez engem érdekelni fog. És tessék. Megszületett a lányom és nem akar enni. Egyszerűen ez van és kész. Én csak tapasztalatot akarok gyűjteni olyan anyukáktól akiknek hasonló a csemetéjük...

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - D935dfcf80)
2012. jan. 28. 09:07

Majd fog.

Az enyém 5000 g volt 5 hónaposan, és 9 hónaposan 66 cm.

Most 12 éves, 140 cm és 42 kg. :)


Ha amúgy egészséges, nincs okod aggódni.

2012. jan. 28. 09:05
Nekem ugyan még nincs babám, de sok naplót forumot olvasok és van egy barátnöm akinek a lánya 2 éves és 12kg. Én egy évesen voltam 6kg. Amig nem fogy egy baba addig nincs gond azt mondják. Szerintem teljesen normális a sulya a babádnak. Mért gondolod kevésnek 5 honaposan? Ahogy felnöttben ugy gyerekben is vannak jo és rossz evök. kis és nagy étvágyuak. ugy ahogy jo és rossz alvo is. Teljesen természetes ez. Ha jo kedvü és fejlödik rendesen akkor nincs semmi gond vele. Ilyen és kész. Ha tömöd csak ártasz vele mert rossz élmény lesz neki. negativ dologként fog az evéshez hozzáállni.
2012. jan. 28. 08:51

Vékonyabb, kisebb csecsemők anyukái ide!


Várom azon anyukákat, akiknek a babájuk vékonyabb és rossz evő. Szeretnék tapasztalatokat cserélni!

Az én lányom 5 hósan 5500 gramm és 62 cm! Keveset eszik...és nem is hízik!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook