Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vegyesházasság. Semmi különös vagy kaland egy életen át? fórum

Vegyesházasság. Semmi különös vagy kaland egy életen át? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. okt. 11. 15:49

Egy a lényeg ,hogy soha ne általánosítsunk. Vannak jó és kevésbé jó házasságok ...vagy emberek ...

Én is ismerek arab-magyar házasságot ami katasztrófális de azokkal a magyar nőkkel sem cserélnék akinek a férje részegen tántorog haza és terorizálja még a gyerekeket is:(


Engem volt aki anno nagyon "sajnált + féltett" és úgy köszönt el tölem mikor Egyiptomba mentünk mint aki az uccsó kenetet jött feladni a reptérre:)))))))

Kint jó nagy a családom :))))) Imádom őket és viszont is így van ,de ez is csak szerencse kérdése.Természetes ,hogy ismerek olyan arab családod is akiknek csúszik a kuplungja és őkkkkk az okosok:))))) Szerintük mi vagyunk az erkölcstelen nők ... Hát ez viszonyitás kérdése szerintem meg megint az általánositás lép előtérbe.

Az már pedig sajnálatosnak mondható ,hogy némelyik arab pasi szó szerint keresi a " külföldi" párját mert a saját asszonyikat helyenként olyan szinten lekorlátozták ,hogy már ők maguk sem tudnak velük mit kezdeni. Vagyis uncsi az életük:(

Férj dolgozik , asszony háztartást vezet és időnként elmegy szülni. Erre mondják ,hogy így is lehet élni de...

Viszont az arab nőkkel beszélgetve azt tudom mondani ,hogy akik "úgy" nöttek fel ,hogy minden úgy jó ahogy van ,azok nem is tudnának megszokni mást . Sőt nem is akarnak másképpen élni . Sokat beszélgettem erről velük.

49. 223cf40dc0 (válaszként erre: 22. - A4cf17146e)
2008. okt. 11. 15:07
:))) te én szívesen lennék pszichiáter, ha lenne türelmem a sok lökötthöz :))) már csak az anyagi oldalát nézve is!!! de elég nekem a saját környezetem és ismerőseim hülyeségeit végignézni és meghallgatni, nem még, hogy idegenekét is - annyit nem tudnának fizetni, hogy egész nap ezen filózzak :DDDDD
48. 223cf40dc0 (válaszként erre: 42. - Petka)
2008. okt. 11. 15:04

no akkor itt jön ismét elő a fajtaelmélet :(


egyébként meg kinek mi köze hozzá, hogy nekem - neked - másnak éppen ki az esete?? a lényeg, hogy mi -ti párkapcsolaton belül jól érezzük magunkat, nem??

47. 223cf40dc0 (válaszként erre: 43. - A4cf17146e)
2008. okt. 11. 15:02
miért a kínaiak a f...ukat az orruk helyén hordják :))) szerintem a biológia mindenütt ugyanazt a felépítést eredményezte :)) az már teljesen más kérdés, hogy neveltetés és vallás, az már különböző - ebben még én is egyet értek!! meg hát kőkorszaki is szaladozik egy-kettő az utcán, sokszor öltönybe és vatta új mercibe csomagolva :DDD úgy nálunk, mint máshol :))
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Ploi)
2008. okt. 11. 14:15
Szerintem, ha mindkétfél tiszteli a másik kultúráját, azzal a felek csak nyerhetnek. Az ilyen kapcsolatokból, ha gyermek születik akkor ők ennyivel gazdagabbak lesznek, hiszen két kultúrát 2 nyelvet ismerhetnek meg. Persze mint tudjuk néha gonosz megjegyzéseket is kaphatnak, de ez a probléma harmonikus családi háttérrel orvosolható biztos.
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Brandy39)
2008. okt. 11. 14:01
Nagyon szimpatikus ahogy megoldjátok a különbségeket, a hasonlat meg egyenesen szuper. :DD GRATULÁLOK!!
44. a4cf17146e (válaszként erre: 35. - Giggio)
2008. okt. 11. 13:45
Szerintem senki sem biológiai különbözőségeket vél felfedezni. Hanem belső tulajdonságokban rejlő árnyalatokat.
43. a4cf17146e (válaszként erre: 35. - Giggio)
2008. okt. 11. 13:41
Off.....de nem ám!
42. petka (válaszként erre: 36. - Giggio)
2008. okt. 11. 13:35
Szerinte nekem fehér bőrű pasit kellett volna választanom, mert az a normális. Így értette a saját fajtát.
2008. okt. 11. 12:32
Sziasztok! Nálunk nincs vallási különbség, de vegyes a házasság. És az elején, vszínű mint minden kapcsolat elején, az összeszokás idején néha elgondolkodtam, vajon nem e a vegyes dolgokból adódik a sok nézeteltérés. És bizony sok minden abból adódott. Ahhoz hogy jól működjön, mind a két félnek nagy átalakuláson kell átesni, ehhez hajlandóság kell. Meg tolerancia, ahogy írtátok is. Ahány házasság, annyi féle képpen lehet ezt a folyamatot és a mindennapokat megélni. Volt olyan vegyes kapcsolatom korábban amiből kiléptem, mert tudtam, hogy többre nem vagyok képes és amit nyújtottam, az nem volt elég. Azért akárhogy is nézzük, sok minden más, mint azonos nemzetiségű házasság esetén. Én a sok újdonságot, ismeretlen felfedezését valóságos kalandként élem meg és ha vannak is fura, elgondolkodzató dolgok időnként, a végeredmény egy-egy új soha nem ismert kis új világ.
40. brandy39 (válaszként erre: 38. - 11a91585fe)
2008. okt. 11. 12:07
Igen azok :))) Ohhh nem vagyok ám elfogúlt :P :)))))))))))))))))))))) :D
39. brandy39 (válaszként erre: 37. - Ploi)
2008. okt. 11. 12:05

Szerintem ez absz. egyéni ,hogy ki és miképpen ápolja a kultúrát. Valamilyen szinten mindez akkor működik ha bizonyos kompromisszimukat is tudnak kötni a " vegyes " házasságban élők. Egyoldalra billenő mérleggel szerintem konfliktusok keletkeznek és akkor van a bibi...

Egy pár példa nálunk :Muszlimok vagyunk így mi a RAMADANT tartjuk DE ! Karácsonyfánk is van és egyszerüen magáért a hangulatáért állítjuk a fát. A gyerekeink így nem érzik ,hogy ők "mások " ... A kérdésre nem kell magyarázkodniuk ,hogy ők mit kaptak karácsonyra ... Egyszerüen ajándékot :) Csupán SZERETETBŐL :)A vallás nem csak abból áll ,hogy éjfélkor misére "kell, illik menni a templomba,és mecsetbe is nagyon ritkán járunk .

Na de ezekről a dolgokról hosszú lenne itt beszélni:O mert attól ha a garázsba megyek még nem lessz autóm.... Így van ez a hittel is valahogy ... Nem ? :))))))

38. 11a91585fe (válaszként erre: 33. - Brandy39)
2008. okt. 11. 07:32
Biztos gyönyörűek azok a "vegyesebb" gyerekek. :)
37. ploi
2008. okt. 11. 01:37
Mi véleményetek a kultúra ápolásának lehetőségéről vegyesházasságokban ?
36. Giggio (válaszként erre: 21. - Petka)
2008. okt. 10. 23:42
:)) bocsi, de mi az a saját fajta?? a közös nyelv? a közös bőrszín? vagy egyáltalán, hogy mindketten az emberi fajból származnak???? mert ha ez a 3. akkor helyben vagyunk :DDD mégsem egy elefánt, vagy egy kutya :))
35. Giggio (válaszként erre: 1. - A4cf17146e)
2008. okt. 10. 23:35
igen, különbözik, sőt én az ő országában élek!! és akkor mi van?? csak mert más az anyanyelve még mindene ugyanott van, mint egy magyarnak, nem????
2008. okt. 10. 22:23
* vegyesebbek :)))))) :P
2008. okt. 10. 22:22

Mi is vegyesek vagyunk :)))) A férjem Arab és van 2 gyerkőc is akik még vegyesebek :))))))) Egyszerre Magyarok és Arabok :))))

Mindenkinek ilyen jó házasságot kivánok tiszta szivemből !

2008. okt. 10. 20:39

A rasszizmus az egyéneket „tiszta” rasszokba sorolja be. Ehhez a testi jegyek kihangsúlyozása mellett leginkább kulturális szempontokat, gyakran pedig egyes feltételezett közös tulajdonságokat vesz alapul, amelyeket egy-egy rasszra általánosan jellemzőnek tart. A rasszista gondolkodásmód szerint a rasszok közötti hierarchia igazolja az egyének és csoportok diszkriminációját, megkülönböztetését. Mint politikai erő, a rasszizmus a 20. század legelején került előtérbe az antiszemitizmus előretörésével, illetve később a nemzetiszocializmus ideológiai alapjaként.


Többet nem foglalkozom ezzel a témával ennek a hoxa sem örülne, bocsánatot is kérek tőle, de nem tudom elviselmi, ha valaki külömbnek érzi magát a másiknál, mert pl. zöld a szeme a másiké meg sárga.


(sőt biztos, több mint sok magyar tett.) Ezt javítom: több mint egyes emberek tettek.

több mint egyes emberek tettek.

31. 11a91585fe (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2008. okt. 10. 13:33

Ok,akkor vedd úgy,hogy erre válaszoltam:Bársonyfül megjegyzésére csak egy példa van előttem: Egyik ismerősöm igazi románhoz ment feleségül 12 éve boldogan, tisztességesen nevelik kislányukat és ez a férfi amit országunkért tett lehet, sőt biztos, több mint sok magyar tett.


Sajnálom (vagy nem..),de így érzek...

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - 11a91585fe)
2008. okt. 10. 13:21
Nem személyeskedtem, ha figyelmesen elolvasod a rasszizmust nem neked írtam. Nem vitatkozom veled , nem győztél meg és én sem akarok meggyőzni senkit.
29. 11a91585fe (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2008. okt. 10. 12:52

Felőlem is házasodhat bárki bárkivel.Én a saját véleményemet s hozzáállásomat írtam le.


Azért én kíváncsi lennék mit tehetett az a román férfi az országunkért. Bár ha akkora jótettet is vitt véghez,csak az ősei bűnét teszi jóvá...


Ja és nem vagyok rasszista.A rassz szó mást jelent.

2008. okt. 10. 09:34

Érdekes kicsit lassan rasszistává válik ez a fórum. Mitől gondolja bárki is magáról, hogy sokkal jobb ember a másiknál, mert magyar. Teszem ezt a kérdést fel úgy, hogy teljesen magyar vagyok tudomásom szerint, mert ismervén történelmünket kevesen mondhatják el magukról, hogy magyarok. Bársonyfül megjegyzésére csak egy példa van előttem: Egyik ismerősöm igazi románhoz ment feleségül 12 éve boldogan,tisztességesen nevelik kislányukat és ez a férfi amit országunkért tett lehet, sőt biztos, több mint sok magyar tett. Sorolhatnám a példákat sok más nemzetiségű ismerősöm van. Milyen lett volna, ha az 56-ban külföldre menekült magyarokkal elutasítóan viselkedtek volna a nyugati államok. Kicsit változtatni kellene a szemléletünkön már, nem az az igazi magyar aki annak született, hanem az aki azért dolgozik, hogy országunk jobb és szebb legyen. Sosem tenném , hogy egy embert a származása és nem a tettei alapján ítélném meg.

Mindenki házasodjon azzal akit szeret, nem bőrszín, vallás határozza meg egy ember értékét.

27. 11a91585fe (válaszként erre: 19. - LoLiNa)
2008. okt. 10. 08:35
Román és román állampolgár között zongorázni lehet a különbséget.Én pl románhoz SOHA nem mennék férjhez.(Bár a férjhezmenést megelőz egy s más,és azt meg végképp nem csinálnám románnal.)
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 4c35511f0b)
2008. okt. 10. 07:36

A hírekben azok a jól és fokozhatom nagyon jó házasságok ahol minden olajozott nem számolnak be. Amint vegyes házasságban történik valami azonnal a csapból is az folyik. Magyar-magyar házasságról még nem hallottatok hogy egyik vagy másik ellopja közös gyermeküket? Persze ez nem akkora hír. Esetleg hány gyermek szenved italozó vagy drogozó apától, anyától. Szerintem ez nem nemzetiség függű, ez intelligencia kérdése, és ez nem keverendő össze az iskolázottsággal sem, láttam én már korházi főorvost puskávak kergetni 2 gyermekét és feleségét. Magyar volt a család.

Hát ennyit erről.

2008. szept. 3. 19:37

MAgyar nemzetiségű vagyok, kizárólag magyar ősökkel, a férjem szerb, kizárólag szerb ősökkel. ÖT éve vagyunk házasok, a nyelvi különbségeket egyszerűen meg kell szokni és ki kell használni. Két gyermekünk van, három éves az idősebb és két hónapos a fiatalabb. Az idősebb tökéletesen beszéli mindkét nyelvet. A lányommal, amikor egyedül vagyunk magyarul beszélek, amikor apa is jelen van, akkor általában szerbül. A házasságunk elején volt néhány komoly beszélgetésünk a nyelvhasználatról. Le lett szögezve, hogy egyik nyelvet se használjuk titkok közlésére a másik jelenlétében. Szerintem olyan problémáink akadnak, mint bármelyik házasságban. HArmonikus, kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Nem bánom, hogy vállaltam ezt a kihívást. ISten teremtményei vagyunk elsősorban, utána szerbek, magyarok, románok, németek, stb. Ja és még azt is el kell mondanom, hogy a férjem alig ért magyarul, de a kislányunk mellett sokat megtanult. A szeretet és a megértés a fontos. A többi problémát meg lehet oldani.

PS: a férjemmel nyolc hónapi együttjárás után kerültünk össze. Ennyi idő elég volt arra, hogy biztosan tudjam, őt akarom. Előtte volt egy öt éves kapcsolatom, ami látszólag a vallási különbözőség miatt ment tönkre. de csak látszólag. A valódi ok más volt.

2008. szept. 3. 11:11

Szerintem is csak a vallas lehet a gond.

En itt kulfoldon semmit sem latok mashogy, mint Magyarorszagon. Talan annyit, hogy itt nem veszekednek olyan sokat, talan mert itt jobb az eletszinvonal es nem kell mindig a penzt szamolgatni...

23. petka
2008. aug. 29. 17:35
Nem baj, kit érdekel. Lényeg hogy mi viszont felfrissítjük Európa elöregedett génállományát. Már ha sikerül.
22. a4cf17146e (válaszként erre: 21. - Petka)
2008. aug. 29. 16:53
Pszihiáter?! Neki is meg van a maga baja, amit nem tud megoldani. Hogy tudná a másét megítélni? Annyira le tudom nézni a pszihiátereket! Na, ennyi ragadott meg.
21. petka
2008. aug. 28. 20:39

A miénk egy kaland, de nem azért mert vegyes. Az emberi tulajdonságaink számítanak.

Érdekes dolog, nekem egyszer egy pszichiáter azt mondta hogy minden normális ember a saját fajtájából választ. Büszkén vállalom hogy akkor én nem vagyok normális.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook