Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vége az ovinak mit tegyek? fórum

Vége az ovinak mit tegyek? (beszélgetős fórum)


10. martin3 (válaszként erre: 9. - 93f84765e4)
2011. jún. 3. 19:46

je ez semmi:) tipikus eset, nekem van egy 10hós, egy 2,5éves, 4éves és egy 6éves, szegény 6évesem még életében nem alkotott olyat, amit a kisebbek tönkre ne tettek volna..:))) nekem is ez a legnagyobb gondom, hogy úgy lefoglalni őket, hogy mindegyiknek jó legyen...nehéz

ez csak akkor sikerül, ha én is ott ülök velük, "irányítom" mit hogyan csináljanak a barkácsolásnál, festésnél stb is, ha pl elindulok mosogatni már visítás van, hogy x elvette azt, x meg ráfestett a lapomra stb...és ha végre nyugi is van, 10perc után valamelyik tuti megunja...

így én esténként fogom "előkészíteni" a feladatokat(játékosak persze) totál beosztom a napot és csak így fogok tudni haladni a házimunkával is és nekik is jó lesz.)pl reggel még nyugi van, akkor szépen játszanak, addig gyors takarítás, vagy rendrakás, mosogatás, épp ami adódik, ha már lazul a dolog akkor gyors bevetem magam és játszom velük, de pl vannak zenei gyerek cd-k amin pl körjátékok vannak, és jókat szoktunk együtt dalolászni, táncolni, meseolvasás, bábozás stb, aztán ki a kertbe(ha jó idő van), délután a 2 pici pihen, a 2 nagy ismét igényli a foglalkozást, de az már könnyebb mert lehet nekik ugyanazt adni, ügyesen megcsinálják, vagy főzök velük vacsit mert azt imádja mind a 2, aztán ismét kert, + játék

ezen kívül elmegyünk az állatkertbe, vidámparkba, ausztriába a meseparkba, balatonra, közeli fürdőkre, strandokra, és remélem belefér egy horvátországi nyaralás is...muszáj színesíteni, mert befonom én is a hajam

2011. jún. 3. 16:37

szerencsére nagy az udvar és délelőtt még csak-csak eljátszanak de a déli alvás után csak veszekednek és nehezen tudok olyat találni ami mind a kettőnek jo.

mert .ami a nagyot leköti és érdekli mint pl. homokozás,kockázás azt a kicsi mindig lerombolja és ez a gond mert ebből mindig bunyo van és akár melyiknek adok igazat a másik megharagszik.

ezért volna jo olyat csinálni amit mind eggyütt tudunk.semmi ötletem!

2011. jún. 3. 16:33
Otthon is óvodásdit játszanék, kötött napirenddel, foglalkozásokkal. Egyik gyerkőc a mini-csoport, másik a középsős. Volna vers-mese-torna-környezet-ábrázolás-ének-matek...csendes pihenő, egyedüli játék, séta. Na persze piros pont, hetesi, naposi feladatok. Mondjuk éjfélkor meg kellene tervezned a másnapi 10-15 perceket, feladatlapokat elkészíteni, de megéri.Lényeg az, hogy érezzék: anyu miénk is, de neki is van dolga, amikor nekünk csendben kell játszani.
2011. jún. 3. 16:32

Van kert?

Sátorozzatok a kertben :)

Vagy menjetek kirándulni-piknikezni.

6. klenca (válaszként erre: 1. - 93f84765e4)
2011. jún. 3. 16:31

Nekem 3 volt egyszerre: 4 éves, 2,5 éves, fél éves.

Játszótér, homokozás, mászókázás, nagy csapat gyerek, strandolások, bent pedig építések, mesélés, vagdosás, ragasztás, szóval sok-sok tevékenységgel, sok-sok mozgással.

2011. jún. 3. 16:30
Szia ha van rá lehetőséged délután vidd el őket játszóházba azt a gyerekek nagyon szeretik,olvassatok mesét,délelőtt nézzenek egy kis mesét,,aztán csak el telik a nap este játszhatnak még az udvaron,játszó téren,,
2011. jún. 3. 16:30
Játszatok együtt
2011. jún. 3. 16:29

Nekem is itthon van az 5 s 2,5 éves kislányom. Jelenleg suliba járok, de ez már csak 1 hétig tart és utána itthon lesznek velem. Én is kíváncsi lennék.

Mikor velem vannak, közösen játszunk, kimegyünk a játszótérre, rajzolunk, gyöngyöt fűzünk, ilyesmik.

2011. jún. 3. 16:29

először is a szabadban :)

Ha ez nem kivitelezhető:

rajz, gyurma, kézzel festés (szigorúan papírra:) )

segítsenek házimunkában-nálunk pl a panírozás, vagy a süti sütés nagyon menő :)

Bár megmondom őszintén az itt leírtakból kétlem, hogy egy 2 éves profitálhat....

Még gondolkodom :)

2011. jún. 3. 16:26

segitsetek nekem mivel foglaljam le a 2 és 4 éves gyerekeimet.miota a nagy teso nem megy oviba itthon elszabadult a pokol.

szeretnék ötleteket tanácsokat kérni mivel tudnám lefoglalni őket.olyan játékokra programokra gondolok amit mind két korosztály tud és élvez csinálni.

most tervezek egy kis házi bábszinházat késziteni nekik de az sem köti majd le őket örökre.

ti hogyan foglaljátok le őket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook