Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vége a nyárnak, irány a munka, kezdődik az iskola fórum

Vége a nyárnak, irány a munka, kezdődik az iskola (beszélgetős fórum)


2018. szept. 1. 14:42

Tisztelt Szülők!


Tájékoztatom Önöket az idei tanév felszerelési beszerzéseiről. Az iskola minden diák számára biztosít ünnepi öltözéket, tornaruhát. Önöknek csak a kiegészítőkre kell költeniük!


Idén új tanulók érkeztek iskolánkba és ezért természetesen új szöveget kell megtanulnia mindenkinek ki e falak közé kerül. Tájékoztatjuk Önöket arról is, hogy áraink megemelkedésre kerültek!


Kérjük biztosítsák a következőket gyerekeik számára:

Biológia tantárgyhoz: gumikesztyűcsomag, 2 nagy spirál sima füzet.

Kémia tantárgyhoz: gumikesztyűcsomag, 2 nagy spirál kockás füzet.

Fizika tantárgyhoz: 2 nagy spirál sima füzet.

Kémia tantárgyhoz: gumikesztyűcsomag, 2 nagy spirál kockás füzet, 10 db nagy kéncső, 5 db kisebb kéncső, 1 kg, só, kristálycukor.

Matematika tantárgyhoz: 1nagy spirál sima füzet, 3 nagy spirál kockás füzet.

körző, vonalzó, szögmérő, mérőszalag, a kicsiknek számolókorongok, pálcák.

Magyar irodalomhoz és nyelvtanhoz: 2 nagy vonalas spirálfüzet

Angolhoz: 2 nagy vonalas spirálfüzet

Informatikához: Pendrive, 1 nagy sima spirál füzet

Énekhez: 1 normál hangjegyfüzet

Erkölcstanhoz: 1 nagy vonalas spirálfüzet

Osztályfőnöki órához: 1 nagy vonalas spirálfüzet

Testnevelés tantárgyhoz: 20 pár fehér sportzokni, atlétatrikó, tornacipő.

Az ünnepélyekhez: 20 pár fekete öltönyzokni, sötét nyakkendő. (nadrág, ing, zakó, cipő biztosított!)

265. 04424e865e (válaszként erre: 264. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 12:57
Nekem egyre jobban háborog az erőm, ha az írásokat olvasom. Ez a hely tele van agresszióval, félelemmel, dühvel, ami a sötét oldal jellemzője.
264. gyöngy:) (válaszként erre: 262. - Flóra76)
2018. szept. 1. 12:53

Lehet igaza van annak aki azt írta, hogy szadista, elfojtott fantáziával állunk itt szemben?

Ez megmutatkozik a többi sikertörténetben is.

263. 04424e865e (válaszként erre: 250. - Viva70)
2018. szept. 1. 12:52
Rápót valahol ott lehet a Négyszögletű kerek erdő mellett, ami sehol sincs mégis létezik.
262. Flóra76 (válaszként erre: 259. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 12:28

Nagyon inspiráló ez az intézmény, nem? Így, hogy van 2 iskolásom is azt kell mondjam, ha Radnót igazgató fizetne nekem havi 1 millát is messze elkerülném a helyet...


Egyébként még sztorinak is rossz, mert gyűlölöm, ahol gyerekeket bántanak fegyelmezés címén...

261. lapbarna (válaszként erre: 259. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 11:57

Az, hogy nem volt otthon víz, ezért egy kis konyakkal vette be a bogyóit.

A konyak francia volt.

Természetesen.

260. dd9dec5381 (válaszként erre: 259. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 11:55
És mindezt milliós tandíjért. :)
259. gyöngy:) (válaszként erre: 253. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 11:29
Szerinted is az kell, hogy bilincsben üljenek órán, pofont, nyaklevest kapjanak, napokig cellában üljenek? Neked erről mi a személyes véleményed?
258. Bless the child (válaszként erre: 256. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 11:26
Lehet, hogy az ágyát is megossza vele
257. Bözsi néni (válaszként erre: 252. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 11:25
Szerintem minél előbb keress fel egy elmeorvost.
256. gyöngy:) (válaszként erre: 252. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 11:25

Radnót igazgató milyen alapon oszt meg veled mindent?

Ki vagy te? Mert az, hogy ott tanul a barátnőd unokatestvérének a fia az szerintem nagyon kevés ahhoz, hogy az igazgató még a jelentkezési lapokat is megossza veled.


Nem lenne rossz ez a történet, ha nem ragaszkodnál ahhoz, hogy igaz.

255. viva70 (válaszként erre: 252. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 11:17
Hú, neked aztán van fantáziád...😜 Remélem tényleg csak fantázia, mert, ha ezt te tényleg "komolyan írod", akkor nagy gáz van nálad.😦
2018. szept. 1. 10:59
Ez a Kati néni szál zseniális! :))
2018. szept. 1. 10:57
Majd összezuhannak a fáradtságtól, de kell a fegyelem, rend és tisztelet. Máskülönben mi válik ezekből a fiatalokból? Az igazgató megosztja velem a jelentkezési lapot is, meg a felszerelések listáját amiket a diákoknak kell vinni.
2018. szept. 1. 10:54

Igen, citromail. Mivel nem ez az eredeti email cím. Csak a központi.


A jelenlegi Magyarország határán túl van. A régi térkép szerint írtam le, mivel nekem nem számít Trianon.


A 6 éves gyerekek csak ott vannak. A büntetés kezdete 8 éves kortól indul ha rosszul viselkednek.


Gézunak a nagybátyja fizeti a tanulmányokat.


Azért tudok ennyi információt, mert mivel Gréti megadta az emailes elérhetőséget és beszélgetek Radnót igazgatóval. Vannak dolgok amelyekről én sem tudhatok. Megkérdeztem tőle ellátogathatnék oda veletek, de nem engedélyezi. Főleg azt hogy fotókat készítsenek a területről.


Van orvosi ellátás, de a C szárnyban.


Egyetlen vendéget engednek be, Kati nénit, aki 74 éves és szeret sétálni a környéken. Ő Rápóton nőtt fel, de aztán Pestre költözött. Sajnos Budapesten nem maradhatott, mert majdnem bajba került. Mikor 63 éves volt akkor a fiai elcsaltak magukkal huszonéves fiatalokat és a körletben tartották őket fogva. A fiataloknak akkor úgy kellett élnie mintha a körletben nőttek volna fel. Kati néni sokszor elverte őket. Aztán ugye a rendőrség kiszabadította a túszokat, és Kati néni fiai öngyilkosok lettek. Kati néni visszatért Rápótra.

251. dd9dec5381 (válaszként erre: 240. - Guruljka)
2018. szept. 1. 10:52
Ez a csel! :)
250. viva70 (válaszként erre: 239. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 09:53

"Rápót nincs a térképen, elhagyatott hely, mint írtam."


Hát persze, hogy nincs a térképen. Mert csak a te fantáziádban létezik...😀🤣

249. lapbarna (válaszként erre: 247. - Gyöngy:))
2018. szept. 1. 09:41

Off

Lehet, hogy azokat az izgalmas regény-kezdeményeket nem is a fia írta, hanem ő?

On

248. 04424e865e (válaszként erre: 245. - Flóra76)
2018. szept. 1. 09:15
Persze, hogy lesz. Engem inkább inspirál, mint elriaszt.
247. gyöngy:) (válaszként erre: 243. - Lapbarna)
2018. szept. 1. 09:13

Még soha nem volt ott, de minden percükről tud.

Lehet valaki folyamatosan kiadja neki a titkos, bennfentes információkat.

Ő meg a világ elé tárja:)

246. 124637ff9b (válaszként erre: 239. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 09:09
Orvosi ellátás, nővéri felügyelet van, ha beteg lesz egy diák? Hogy történik ilyenkor?
245. Flóra76 (válaszként erre: 242. - 04424e865e)
2018. szept. 1. 09:07
Most akkor lesz kirándulás vagy sem?
244. gyöngy:) (válaszként erre: 241. - Hannababa13)
2018. szept. 1. 09:02

"saját magad alkotta,bugyuta dologba ,összekuszáltad a dolgokat"

Ezt jól megfogalmaztad. Az írónőnek még gyakorolnia kellene!

243. lapbarna (válaszként erre: 233. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 08:59

Ott dolgozol?

Nagyon bennfentesnek tűnsz. Igazi megtiszteltetés lehet.

242. 04424e865e (válaszként erre: 239. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 08:48
Szerintem te csak el akarsz minket ijeszteni. :))
2018. szept. 1. 02:45

most azt irta,hogy Magyarország hatátán tul,vagyis már nem Magyarországon van az iskola,majd nevelőintézet,kollégium?

javitóintézet?


iskolába,már nem tanitanak földrajzot,környezetismeret a neve,és olyan a világon sincs,hogy ne legyen törióra.

vajon mit kereshet egy 6 éves gyermek ilyen suliba?

én is szivesen megnézném a sulit,mert roppant érdekfeszitő lehetne,ha tanulmányozhatnám,az ottani ,már-már fegyházszerű intézményt.

nincs olyan gyermek aki reggel 5-től este 10-ig feltudna lenni,ez még a mesébe sem állná meg a helyét.

szinesebb,érdekfeszítőbb mesét kellene kitalálnod,kedves Málna!


ja...........az egyik ismerősöd gyermeke,még 2 évig ide fog járni,és nem tudod hol a suli,és a cime?


irtad,hogy az egyik drogos pár gyermeke is odakerült. szerintem egy drogos családnak nincs anyagi fedezete havi egy milliós tandijra.


ha tandij akkor suli,és nem javitó-nevelőintézet!


most akkor hogy is van ez?


saját magad alkotta,bugyuta dologba ,összekuszáltad a dolgokat, kivánszi fáncsi lennék mit találsz még ki.


segitsek?


a 6 éves gyereke saját maguk mosnak ,és vasalnak ki mindent.

6 évesen nem büntethető egy gyermek, viszont nevelőszülőkhöz ki lehet helyezni őket,ha az árvaházba sok a gyerek.

240. Guruljka (válaszként erre: 239. - Margaret Margret)
2018. szept. 1. 01:16

A citromail. Aha.


Nem vagyok iskolaigazgató, de nekem is komolyabb mail-címem van.

2018. szept. 1. 00:18

radnot@citromail.hu


ezt tudom csak, de van egy másik amihez szintén engedély kell. Ez a központti emailjük. Radnót Elemér igazgató úré.


A sikernapok szoktak lenni a legkönnyebbek, ám a tanítási órák eléggé fárasztóak. Kúdlia Evelyne ma is fellépett az első hét megtartása után.


Az engedélykérésről röviden: Ugyan fel lehet venni a kapcsolatot Radnót igazgató úrral, de nem igazán az ő döntése a megfelelő papírok előkészítése. Ugyan vezeti az iskolát, mégsem ő a nagyfőnök. Annak kiléte titkos, nem tudja senki hogy kicsoda.


Rápót nincs a térképen, elhagyatott hely, mint írtam. Az iskola így teljesen zavartalanul működhet. 2019 januárjától jönnek új tanárok, kik most tesznek vizsgát a tanári szakon. 3-4 tanár kevés sajnos, és több fegyelmező szükséges. Az ajándékozásról nem is írtam. A szülőknek nemcsak a tandíjat, de drága ajándékokat is adniuk kell a tanítóknak. Ékszereket, parfümöt, könyvet. A gyerekeknek pedig akik odakerülnek a játékaik felét a rápóti óvoda javára kell fordítaniuk. Óvoda is működik, ahol csak 1 óvónéni van. Külön rács őrzi azt a szárnyat. A játékok adományozása kötelező és külön szöveget kell megtanulniuk a felajánlóknak!


"Én XY szívemből adom e játékaimat és ha kell mindenem, csakhogy a rápóti gyerekek örömüket leljék bennük. Nekem nincs szükségem rájuk, mert ebbe az iskolába lépvén a felnőtt korszak felé veszem irányom. Ígérem jól fogok viselkedni és minden szabályt be fogok tartani!"


Egy 10 éves kislány a plüsskutyusát úgy adta oda a 4 éves kisfiúnak hogy zokogott. Ezért persze összeverte Radnót igazgató elődje. Maradjunk annyiban hogy nem akarta odaadni!

238. viva70 (válaszként erre: 235. - Margaret Margret)
2018. aug. 31. 21:48
Lássuk azt az e-mail címet...🙃
2018. aug. 31. 21:45

[link]


Ez Rápót említése, a valamikori Hunyad vármegyében, Erdélyben, de ma már mint települést már nem említik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook