Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vaterán mennyi negatív értékelést "kell" begyűjteni ahhoz, hogy valakit töröljenek? Létezik ilyen egyáltalán? fórum

Vaterán mennyi negatív értékelést "kell" begyűjteni ahhoz, hogy valakit töröljenek? Létezik ilyen egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Koperta)
2009. márc. 9. 11:48

Sajnos nálunk is vannak csalók, de olyan csalók, hogy kínai hamisítványokat árulnak. Még el is lehetne dönteni, hogy eredeti vagy hamis, ha föltennék a fényképet a termékről, de a netről szednek le fotót... Ilyen embertől nem is rendelek. Én magamnak készítem az összes fotót és ha bárki kér még plusz képet, akkor azt is megteszem. A borotváim is bontottam ki, hogy a pengéket is megnézhessék, hogy eredeti-e vagy hamisítvány. Így megnyugodva meg is rendelték a termékem.

Szinte mindenről meg lehet nézni a neten, hogy milyen különbségek vannak az eredeti és a kínai között.

2009. márc. 9. 11:43
Működhetne, de nem így működik. Azért a többség nem a csaló kategóriába tartozik, és rengeteg adás-vétel jön létre.
23. MelisUK (válaszként erre: 21. - Koperta)
2009. márc. 9. 11:37

Nem értem, hogy hogy csinálhat valaki bármiféle csalássorozatot egy ilyen helyen. Bár lehet, hogy a Vatera totál más, mint az eBay, ahol én árulok, de az embernek minden adatát meg kell adnia, a saját címét, telefonszámát, számlaszámát, mindent, ezeket vissza is kell igazolni, stb. Szóval elképzelhetetlen, hogy valaki olyan butaságot csináljon, hogy sorozatban átver embereket, hisz tudvalevő, hogy ki is ő. Bár próbálkozni lehet, de szerintem pórul fog az ilyen ember járni hamarosan, hisz hamis adatokat nem tud megadni magáról. De hogy a Vatera csinál-e valamit, az jó kérdés.

Ami egyébként még egy nagyon jó dolog: egy olyan internetes oldal, ahonnan a termékeim rendelem úgy működik, hogy levonja a pénzt a PayPalomról, az eladó látja, hogy megérkezett a pénz, de nem nyúlhat hozzá, le van blokkolva az összeg. Akkor kapja csak meg, ha pozitív visszajelzést adok. Ha negatív a véleményem, akkor vissza kell küldenem a csomagot és visszakapom a pénzt.

Működhetnének így a licitálós oldalak is.

22. koperta (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 9. 11:18
Mi még nem tartunk ott. Bár már létezik nálunk is, de a Vatera még nem alkalmazza. (Internetes számla.)
21. koperta (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. márc. 9. 11:16
Egy-két negatív miatt még nem törölnek. Amiről én beszéltem, az 20 feletti negatív minősítés volt szinte egyszerre, aztán kiderült, hogy egy nagyszabású csalássorozat áldozatai lettünk.
20. MelisUK (válaszként erre: 19. - Kattyus)
2009. márc. 9. 10:46

Ez komoly, hogy számlaszámot adtok meg? Nem valami biztonságos akkor ez a rendszer.

Nálunk internetes számlát kell nyitni, a PayPal-t, ezzel totálisan biztonságos a vásárlás és eladás.

E nélkül nem is tudna vásárolni a vevő - tőlem legalábbis semmiképp. A másféle fizetési mód lelassítja az üzletet. Pl ha postán küld nekem egy csekket, akkor idő, míg megérkezik, majd elmegyek a postára a pénzért, mi van, ha nincs fedezet rajta, stb. A bankszámlás fizetés ugyanilyen lassú.

PayPalon pedig ha megvesznek valamit és kifizetik, akkor egyből meg is érkezik a pénz. És egyből küld e-mailt is a PayPal, hogy ki küldött pénzt és mire, ebben kapom meg a vevő nevét és címét. Szóval ahogy rákattintanak, hogy megveszik a termékem és kifizetik, abban a pillanatban a számlámon van a pénz, plusz megkapom a nevét-címét, így csomagolom is a terméket. Sőt, a PayPalon belül ki is tudom fizetni a postaköltséget, ki tudom nyomtatni a címet és a bélyeget, plusz egy olyan elismervényt is kapok, hogy tényleg feladtam a terméket. Ezzel le kell menni a postára, aláírják, lepecsételik és kész.

A vevőim ha még délelőtt 10 előtt kifizetnek valamit, akkor leviszem a postára (minden nap megyek) és országon belül másnap meg is kapják, amit rendeltek. Ha 10 után vesznek valamit, azt másnap viszem le a postára és azután egy nappal kapják meg a termékeket. Szóval nagyon gyors.

De rengeteg külföldi is vesz tőlem, 3-4 nap múlva meg szokták ők is kapni a rendeléstől számítva a csomagjukat.

Ez itt a gond akkor nálatok, nem jó a fizetési mód. Ha PayPallal menne a fizetés, akkor visszakaptad volna a pénzed, ha elismeri az eladó, hogy visszajár. Nálunk ilyen esetben az egész pénz visszajár, de a vevőnek vissza kell küldenie postán a terméket.

19. kattyus (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. márc. 9. 10:37
Tudod ő elismerte, hogy volt vele gond. Ezért is mondta, hogy utal vissza pénzt. Sokszor vásároltam, még soha nem volt gond.
18. MelisUK (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. márc. 9. 10:34

A kérdésre visszatérve pedig "szép" lenne, ha ezekért törölnének...

De különben is, ha törölnének (de nincs ilyen szabály), akkor regelnék egy új accot és kész, gondolom a magyar vaterán is ugyanez a helyzet.

2009. márc. 9. 10:32

Sajnos az eladóknak se könnyű ám. Attól, hogy néhány ember jelent, még nem rossz és tisztességtelen az eladó, ettől nem lehet levenni. Én is eladó vagyok, igaz egy külföldi licitálós oldalon. Adtam már el használt dolgot is, de jobbára új termékeket árulok.


A kb 3-4 éves fényképezőm adtam el használtként, amire a megérkezése után nem adtak visszajelzést, de átvették a csomagot a postástól. Majd három hét múlva jelezték, hogy nem működik a gép, kérik vissza a pénzt. Amikor elküldtem, működött. Amikor megérkezett hozzájuk feltehetően működött, mivel nem jeleztek semmit vissza. Majd három hét múlva ahogy jeleztek, visszaírtam, hogy nem adom vissza a pénzt, ha eddig nem jeleztek, akkor eddig tuti működött, garanciát pedig nem vállalok három hét múlva... Nem volt már fiatal fényképező, bármikor megadhatja magát. Ez van. Erre én is kaptam negatív visszajelzést - szerintem jogtalanul.


Másik eset: borotvapengéket árulok, szinte kivétel nélkül pozitív visszajelzést adnak a vevőim (egy kivétel volt), nagyon meg vannak elégedve a termékkel, a csomagolással és a gyors feladással. Egy vevőm viszont jelentett, hogy nem eredeti a borotva, amit árulok, visszakapta a pénzét is (nem tudom, hogy intézte el), persze a borotvát nem küldte vissza (nem egy dobozzal rendelt, szóval szép kis kárt okozott nekem), sőt, a licitálós oldal egy hónapig nem engedte, hogy bármilyen Gillette terméket áruljak. Na ez a köc.ögség, nála van a borotva, vígan használja, ingyen megkapta, plusz még nem is árulhatok... Azt senki nem ellenőrizte le, hogy valóban hamisítvány lenne a termék... Azt se nézte senki, hogy hány pozitív visszajelzésem van ugyanezzel a termékkel kapcsolatban...


Ez a két negatív visszajelzésem van egyébként - mindkettőt jogtalannak ítélem. És attól, hogy nem 100%-os a visszajelzéseim száma szerencsére ugyanúgy vásárolnak tőlem és nagyon elégedettek a vevőim - de amúgy is alig akad 100%-os eladó.

16. koperta (válaszként erre: 13. - C95c921ae7)
2009. márc. 9. 10:10
Nem biztos, de az inaktivitás végleges törlés. (Mintha ezt olvastam volna valahol a szabályzatban.)
2009. márc. 9. 10:06
Tanulhatnának a szerbiai aukciós oldaltól a Vaterán. Itt az ilyen eseteket megvizsgálják, és ha indokolt, visszafizetik a felhasználónak az összeg egy részét...
2009. márc. 9. 09:55
Én karácsony előtt vettem a vaterán 1 lcd monitort. Olyan eladótól, akinek 1 semlegese volt, a többi pozitív. Minden ok. volt, kipróbáltuk. Kb 1 órát ment, majd eltettük és a fa alá került. Beállítottuk, és 4-5 óra múlva becsíkozódott. Utána már nem működött. Az eladónak megírtam,a szerelő azt mondta, már többször volt javítva. Tudta az eladó hogy rossz. Olcsón sem adta. Azt igérte, utal vissza az összegből. Azóta sem. A minap azt írta nem adtam meg a számlaszámom. Még januárban megírtam neki. Mire kiderült hogy sz@r, már lejellemeztem pozitívra. Na így jártam!!
2009. márc. 9. 09:53
De törölhetnek, ill. felfüggeszthetnek negatív értékelésért. Engem is csaptak be, nem küldte el a vásárolt cuccot, amit persze kifizettem. Akkor nem történt semmi, hiába jelentettem, adtam negatívat. De pár hét múlva megnéztem, kapott még 3-at és inaktív felhasználóvá tették. (azóta is úgy van-pedig ennek fél éve)
2009. márc. 9. 09:49
Tavaly én is aukciófigyelőn tartottam ugyanazon eladótól több műszaki cikket is, mivel nagyon kedvező volt az ár. Aztán egyszer csak INAKTÍV lett az az eladó, mivel 21 negatívot kapott szinte egyszerre. Erről olvashattatok is akár itt az interneten is, nagy botrányt kavart.
2009. márc. 9. 09:45
A Vatera szabályzata szerint: "A felhasználó saját kérésére vagy negatív jelzések, hiányos, valótlan adatok közlése, számlatartozás és minden egyéb Vatera szabály megsértése a Vatera piacteréről való teljes kitiltást eredményez."
2009. márc. 9. 09:37
ha van 3 negatívod és mellette semmi más,akkor törölnek.
9. kanada (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. márc. 9. 09:25
Igen, nagyon kellemetlen, de engem inkább idegesített!! Felhívtam, hogy megbeszéljem vele, egyezünk meg, esetleg adja vissza a pénzünket mi vissza küldjük a gépet! Inkább nem irom le mit mondott!
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Kanada)
2009. márc. 9. 09:21
hát, ez kellemetlen nagyon:(((
7. kanada (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. márc. 9. 09:19

Igen ezért vettünk mi is attól az illetőtől, mert láttuk a sok pozitiv értékelést! 2 semlegese volt!

Mégis ráfáztunk!

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Kanada)
2009. márc. 9. 09:18

aukciós oldalon ezért alapvető, hogy olyantól vásárolj, akinek már sok sikeres (és lehetőleg nulla sikertelen) adásvétele volt.

persze, rizikó mindig van, de azért aki már mondjuk 500-szor nem vert át senkit, az valószínű 501-edszerre sem fog.

emellett személyes átvétel + próba is adhat némi biztosítékot.

2009. márc. 9. 09:16

Sziasztok!

Minket jól átvertek tavaly a vaterán!! Jelentettük, vagyis megírtuk nekik. Semmi nem történt, csak sajnálkozásukat irták le, hogy legközelebb figyelmesebb legyek!

Persze benne a van pakliban ha valaki valamilyen használt készüléket vesz, hogy nem müködik, de tisztességesek ezt leírják! Hát a mi eladónk ezt "elfelejtette"!!!

2009. márc. 9. 09:11

igen ,,

nem törölnek csak ha valaki jelentést tesz ellened a vaterának

2009. márc. 9. 09:09
szerintem negatív értékelésért nem törölnek, csak nem fog veled szóba állni senki, sem eladóként sem vevőként.
2009. márc. 9. 09:08
Ill, megbüntetik valahogy a Vaterások az illetőt?
2009. márc. 9. 09:07
Vaterán mennyi negatív értékelést "kell" begyűjteni ahhoz, hogy valakit türüljenek? Létezik ilyen egyáltalán?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook