Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Város kontra falu fórum

Város kontra falu (beszélgetős fórum)

10. syria
2010. szept. 21. 13:00

Dél-Pest kertvárosi részén élek születésem óta. Nagyon szeretem, csöndes, nyugodt, már-már falusi jellegű. Dolgozni 10 km-re járok, közel a belvároshoz, ahová szerencsére ritkán kell bemennem. A belváros szerintem élhetetlen, minden szempontból: zajos, büdös, kocsival sem haladni, sem megállni (parkolni) nem lehet, vagy csak méregdrágán, a tömegközlekedés katasztrofális, az utak állapota úgyszintén. A nagyváros egyetlen előnye, hogy bármihez könnyen, sokszor olcsón is hozzá lehet jutni, ha az ember tudja, hova menjen.

Ha a megélhetésem biztosított lenne, szívesen költöznék Pest környéki faluba. Bár nem tudom, hogy az infrastruktúráért nem kell-e többet fizetni, mint Pesten.

2010. szept. 20. 22:27

Egyértelműen a vidék mellett voksolok.

Nekem már a lent említett Miklós is sok, ott nőttem föl, de nem szeretek visszajárni. Amikor még én gyermek voltam, felálltunk a kerítésre és vártuk, mikor jön arra egy autó, hogy ki tudja előbb leolvasni a rendszámát:-)

Ma már lehetetlen Miklóson átkelni az úton, amikor "haza"látogatok...Nem igaz, hogy mindenki biciklivel jár, sajnos:(

Egyáltalán nem ideális hely a gyerekneveléshez. (Biztosan számít, melyik részen.)


Faluhelyen nyugalom, a szomszédok nem közömbösek, hanem segítőkészek, a gyereket el lehet engedni kutyát sétáltatni, görkorizni, biciklizni.

Az egyértelmű, hogy itt valóban legtöbben bicajjal közlekedünk.

Van saját udvar, saját kis medence nyáron a gyerkőcöknek, hinta, homokozó...kell ennél jobb?

Ja és Tesco és Lidl is van munkahelyre menet;-)

2010. szept. 20. 11:33
egyébként tényleg megfizethetetlen az a nyugodtság, ami falun, vidéken van... barátnőm Szigetszentmiklóson lakik igaz ez még nem falu, de már ott lehet érezni a különbséget!! Senki nem rohan sehova, az óvoda, iskola, munkahely 2 utcányival arrébb van csak, mindenki bicikilivel közlekedik. Tök irigylem egyébként a nyugis élet miatt!
2010. szept. 20. 11:01

Ha lehetne akkor mindig falun laknék, nyugis, kellemes,barátságosak az emberek, tiszta a levegő...

nem olyan rég költöztem városba, emeletes ház..rémálom (remélem nemsokára kertes ház lesz belőle), sok ember, zaj, nem szeretem, lehet meg se szokom teljesen..?!

annyiban jó a város, hogy mindent megtalálsz ami kell, nem kell messzire menni.

6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2010. szept. 20. 10:45
jaaaa látom, nem értettem a kérdést az üziben, de mostmár igen :)
2010. szept. 20. 10:13

A város sötét és büdös nekem. Lehet, hogy taxiba kell szállnom, ha szórakozni megyek, de ha kicsitom az ablakot csak madárcsicsergés jön be, nem benzingőz. Nekem ez mindent megér!

Most pedig felpattanunk a bringára, és eltekerünk a húsboltba a gyerekkel. :-)))

4. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Anyky)
2010. szept. 20. 10:12

:)

Debrecenben én is szívesen laknék;)

Azt nem írtam, hogy mi Budapestről költöztünk ki.Világéletemben ott laktam, de eljött az a pillanat amikor azt mondtam, hogy ELÉG!

3. Anyky (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2010. szept. 20. 10:04
Városban lakom, és szerintem nem tudnék falun élni. Az már túl csöndes nekem. Számomra fontos a nyüzsgés, hogy két perc távolságra van minden, persze, azért belvárosban nem tudnék élni, az már túlzás. Az már nagyon hangos a tömegközlekedés miatt. Szeretem, hogy minden közel van, és igen, szeretem az embereket is. :-)
2010. szept. 20. 09:42

Mi városban laktuk, de idén volt 7 éve hogy kiköltöztünk.

Dolgozni vissza járunk-most csak a párom-, de a nyugiba jövünk haza;)

2010. szept. 20. 09:40

Az érdekelne, hogyan gondoljátok Ti... városon vagy falun jobb az élet? Mik az egyik és mik a másik hátrányai, előnyei? És persze hogyan élitek meg mindezt...

Milyen az életetek és jól érzitek magatokat vagy változtatni szeretnétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook