Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falu vagy város? Nektek melyik a nyerő? fórum

Falu vagy város? Nektek melyik a nyerő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. forrest2010 (válaszként erre: 79. - Lolita2112)
2017. dec. 6. 01:56
:)))))))))) kizárólag falu :) / mindenkinek az amit szeretne :)))
2017. dec. 6. 00:25
kizaraolag varos a
78. sanyinak (válaszként erre: 76. - Syria)
2017. nov. 17. 13:33

Buda egyik zöldövezeti részén lakom. Most megkerestem a neten a hatályos előírásokat: 15 % telek beépíthetőség, szintterületi mutató: 0,30 (tetőtérben 0,10), minimum zöldterület 75 %, max. építménymagasság 7,5 méter.


De van még jó pár érdekes előírás:

"A telkek területének legalább 40%-át háromszintű (gyep-, cserje és lombkoronaszint együttesen), vagy kétszintű (gyep- és cserjeszint együttesen) növényzet alkalmazásával kell kialakítani."

"épületek udvarán, terepszinten max. 3 (fedetlen) parkolóhely alakítható ki, kertépítészeti tervekkel összehangoltan"


Az általad felsoroltakon kívül még egy lehetőség van a lebukásra: az építésügyiek folyamatosan szokták járni a területet és ha az utcáról felfedeznek egy oda nem illő épületet, akkor is elindítják az eljárást. Egyébként tényleg a másik két ok a lebukásra a szomszéd és a műholdas felvétel.

2017. nov. 17. 08:10
varos kizarolag
76. syria (válaszként erre: 73. - Sanyinak)
2017. okt. 25. 07:45

Hurrá! Megmentettelek a gondolkodástól. :D

A hatóság csak akkor lenne ott rövidesen, ha valamelyik szomszéd (akikből nem lehet feléd túl sok) felhívná a figyelmüket, egyébként max. évek múlva, a műholdas felvételek kiértékelésekor jelentkeznének, akkor meg röhögve kapnál fennmaradási engedélyt.


Hétvégi házas üdülő övezetben, vagy zárt kertes részen élsz? Ugyanis csak ott képzelhető el 15%-os megengedett legnagyobb beépíthetőség. :)

75. Ladiszlav (válaszként erre: 71. - Syria)
2017. okt. 24. 21:16
Csinálj hozzá képletet! 😃 hátha
2017. okt. 24. 20:18
Falu
73. sanyinak (válaszként erre: 71. - Syria)
2017. okt. 24. 12:53

No ezen a magas épület által leárnyékolt és emiatt jeges járdán gondolkodhattam volna egy darabig, amire rájövök az összefüggésre :)


Ha én nekifognék egy látható sufnit is pluszban építeni, szerintem rövidesen ott lenne az építésügyi hatóság. Nálunk egyébként 15% a beépíthetőség és 7,5 m a max. építménymagasság. De régen - azt hiszem - több volt és szigorítottak rajta.

2017. okt. 24. 09:48
varos kizarolag
71. syria (válaszként erre: 67. - Sanyinak)
2017. okt. 24. 08:08

Olyan összefüggésben van, hogy a szűk bejárón elfogja a levegőt, a napot, így a jég, a hó nehezebben olvad el, eltakarítani is nehezebb.


Nem kell üres telek ahhoz, hogy egy kapzsi építési vállalkozó teret nyerjen. Elég, ha felvásárolja az öreg házakat, amik egyre többen lesznek.

Jogszabály? Hahahahaha! Egyrészt gumiból vannak, másrészt a kerület mutogat a fővárosra, a főváros meg a kerületre, képtelenség jogos érdeket érvényesíteni. Kívánom, ne legyen rá szükséged, mert akkor megtudnád, hol lakik az Úristen!

70. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Syria)
2017. okt. 24. 06:43
Én értem mire gondolsz. Nálunk 20% a beépíthetőség, és ebből kifutja, hogy a legtöbb telken ikerház van. De a mi környékünk még így sem olyan zsúfolt. Sok Pest környéki, felkapott település hiába kertváros jellegű, pont a népszerűsége miatt annyira beépítették, hogy a legtöbb helyen a kert annyi, ahova épp be tud állni két autó. Ezzel a zsúfoltsággal pont a lényeg veszett el, és még így is roppant drágák az ingatlanok.
2017. okt. 23. 16:34
város,
68. spann
2017. okt. 23. 15:54
kertváros
67. sanyinak (válaszként erre: 66. - Syria)
2017. okt. 23. 15:51

Ezt a csúszkálást nem értem, hogy milyen összefüggésben van az emeletes házzal.

És ha kéred a kivizsgálást, akkor sem tesznek semmit?


Szerencsére nálunk nem sok beépíthető telek van, így ezt remélhetőleg nem fogom átérezni. De ha úgy érezném, igazságtalanság ért, biztosan beleásnám magam a helyi jogszabályokba.

66. syria (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2017. okt. 23. 10:59

A maximális magasságot a köpésnyire lévő repülőtér miatt betartják. DE! Ez mit sem segít pl. azon, akinek a lakásához vezető 1 méteres széles, 15 méter hosszú járda rossz időben a szomszéd családi háza mellett is heteken keresztül jeges volt. Most a dupla akkora alapterületű, dupla magas építmény miatt hónapokon keresztül fog csúszkálni, havat lapátolni. (Tudom, lehet kapni sót, fagymentesítőt.)

Szerintem a kutya nem vizsgál semmit, főleg nem, ha az építési vállalkozó "szépen megkéri" az illetékes szemlézőt.


Én fogalmazok rosszul, vagy te nem érted (direkt?) miről beszélek?

Az élettér, amiről írok nem a szó szoros értelmében vett város. Hanem külváros, annak is a keretvárosi része, ahol azért élünk, mert csendet, nyugalmat, élhető életteret szeretnénk. Cserébe felvállalt/j/uk, a brutálisan szánalmas tömegközlekedéssel járó következményeket. (Kerékpározás, autófenntartás.)


Igen. Van itt nem egy, nem két jól menő, aki megengedhette magának, hogy megvásárolta a szomszédos telke(ke)t, s ott azt csinál vagy nem csinál, amit akar. Azonban a többségnek ez nem adatik meg, örül, ha...

65. sanyinak (válaszként erre: 64. - Syria)
2017. okt. 22. 15:30

No de a beépíthetőség mellett a maximális magasságot is meg szokták határozni.

Szerintem azért a használatbavételi engedélynél vizsgálják a beépítési arányt.


Aki városban lakik, annak számolnia kell a zsúfoltsággal, hacsak nem vesz magának egy hatalmas üres telket.

64. syria (válaszként erre: 38. - Sanyinak)
2017. okt. 22. 09:26

Régen itt 20% volt (azért lehetett a toldalék nappalim csak szánalmasan kicsi, 16 négyzetméteres), de ahogy elnézem, felemelték 30%-ra. Valószínűleg betartják, de ember nincs, aki lemérné, és hivatalból ellenvetést tenne ha mégse. Erősen kétlem, hogy pl. a minimális 50%-os zöldfelület meglenne.

Ezek a telkek egy családra lettek parcellázva, nem kettőre. A beépíthetőségi % betartása érdekében ezért kétszintes monstrumokat építenek persze pince nélkül, mert azzal jóval kisebb lenne az építési vállalkozó haszna, illetve nőne az építtető költsége.

A házak elöregedésével, bontásra ítélésével a régi szellős családi házas övezet folyamatosan zsúfolt élettérré alakul.

63. globus
2017. okt. 18. 20:45

Mindegyiknek van jó oldala és rossz is.

Amíg dolgozom, városban lakom, azonban "ráérősen" szeretnék kiköltözni.

2017. okt. 18. 20:36
Város. Szeretek egy lenni a sok között. Vállalva a kényelmetlenségeket is. Nem szeretem lesni a szomszédokat, és azt sem szeretem, ha a szomszédok lesnek engem.
2017. okt. 18. 19:15
Falu.. <3
2017. okt. 18. 10:26
Sokszor a nagyvárosból a házaspárok kiköltöznek agglomerációba, mert ott tudnak családi házat venni, hogy a gyerekek élvezhessék annak előnyeit, de aztán a gyerekek felnőnek, nem szeretnek annyit utazni a városba, meg az orvosi ellátás is messze van, tehát ismét beköltöznek a városba.
2017. okt. 18. 09:21
Kisebb város.
58. syria (válaszként erre: 49. - 124637ff9b)
2017. okt. 18. 08:22
:D
2017. okt. 18. 06:57

Nem mindegy, hogy hol van az a város vagy falu. Én éltem megyeszékhelyen, ami nagyon messze van a fővárostól. Ha lenne megfelelő munkalehetőség, biztos, hogy nem költöztem volna el. Kellően nagy, de nem zsúfolt. Van minden boltból többféle, nem csak az az egy. Van színház, mozi, pláza is. Nincsenek dugók vagy araszolás. A tömegközlekedés nem olyan, mint Pesten, de nincsenek hatalmas távolságok, és nem lustul el az ember. Amikor a fővárosban életem, ha két megállónyira volt valami, már nem gyalogoltam. Vidéken az utcán sokkal nagyobb biztonságban érzem magam. Nincsenek kéregetők, nincsenek mocskos aluljárók, ahol félelmetes alakok méregetnek. Tiszta és rendezett a város. Viszont ennyire az ország szélén sosem költöznék falura. Onnan állandóan be kell járni a városba bármi kell. Az már túl nyugodt, hogy 20 km-en belül csak egy kisbolt, egy kocsma és egy templom van.

Most viszont Pest melletti 3000-es faluban élek. Nem csak a főváros van közel, de a környező települések is, és jó a tömegközlekedés. Pesthez ilyen közel kifejezetten kényelmes faluban élni, mivel megvan a maga nyugodt légköre, de minden elérhető távolságon belül van, így nem számít, hogy a faluban csak két kisbolt van. Tehát szerintem az, hogy falu vagy város nagyban függ attól, hogy hol van az a falu vagy város.

56. 4331bba7c7 (válaszként erre: 55. - Sanyinak)
2017. okt. 17. 21:58
Persze
55. sanyinak (válaszként erre: 54. - 4331bba7c7)
2017. okt. 17. 18:21
És te megfejtetted?
54. 4331bba7c7 (válaszként erre: 49. - 124637ff9b)
2017. okt. 17. 16:18
Ismerem a feladványt 😂
53. 4331bba7c7 (válaszként erre: 46. - Sanyinak)
2017. okt. 17. 16:18

Hm hát nekem mindegy. Ha ő szereti azt a kerületet és pikkpakknak érzi, és örül, akkor hát örüljön.

Én nem keresem mindenben az izélást és csak vicceltem a lépésszámlálással.

52. 4331bba7c7 (válaszként erre: 45. - Mezei Virág)
2017. okt. 17. 16:16

Ismerek olyat, akinek megéri.

Nekem is megérné, csak a jövő generációjával nem akarok kiszúrni :)

2017. okt. 17. 14:54
város,
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook