Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Várni a szerelemre fórum

Várni a szerelemre (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Zizisicc (válaszként erre: 33. - Kiaras)
2011. jan. 20. 09:46

Mit jelent, hogy időközben megoldódott a dolog? A lánnyal történt vmi, vagy csak arra értetted, hogy hajlasz a férfitársaid véleményére?


Egyébként milyen sűrűn találkoztok, miket csináltok együtt?

35. Castellina (válaszként erre: 33. - Kiaras)
2011. jan. 20. 09:37

Ne hagyd magad így befolyásolni. Ha vannak elveid, tartsd magad azokhoz. Nézd meg kik adnak neked tanácsot..

Azok a pasik, akik azt mondták, hogy a harmadik randin szex, azok milyen párkapcsolatban élnek?

Boldogok? Megfelelő társat találtak maguknak?

34. Marjann (válaszként erre: 33. - Kiaras)
2011. jan. 20. 07:51
Na azért a harmadik randi is túlzás:) De tény, hogy valamerre haladni kell belátható időn belül.
33. Kiaras (válaszként erre: 32. - Kiaras)
2011. jan. 19. 23:30
Időközben megoldódott a dolog. Egy biztos, még egyszer nem fogok lányra várni... Kezdem egyre inkább osztani azon férfitársaim véleményét, akik szerint ha a harmadik randiig nincs szex, akkor hagyni kell a fenébe a lányt...
32. Kiaras (válaszként erre: 31. - Castellina)
2011. jan. 19. 08:24
Persze, biztosan nem vagyok neki teljesen közömbös, mert akkor nem találkozgatna velem. Sőt, elgondolkodtató, hogy azt már többször mondta, hogy nagyon tetszem neki, kérdés, hogy pontosan mit jelent ez.
31. Castellina (válaszként erre: 30. - Kiaras)
2011. jan. 19. 07:46

De én úgy vettem ki az elmondottakból, hogy ragaszkodik, valamilyen szinten érez valamit, esetleg vonzalmat, vagy barátságot.


Ezt mindenképp tisztázd!

30. Kiaras (válaszként erre: 29. - Marjann)
2011. jan. 18. 17:26
Így van. Nagyon nem mindegy, hogy amiatt kel várni rá, mert nem készült fel a dologra, vagy azért mert igazából nem érez vonzalmat, csak vár, hátha lesz valami. Az előbbi esetben természetesen nem gond, ha várnom kell, az utóbbi esetben viszont szerintem felesleges egymást kínoznunk. Ha egyáltalán nincs fizikai vonzalom, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy lesz szerelem.
29. Marjann (válaszként erre: 28. - Castellina)
2011. jan. 18. 15:35
Persze legyen türelmes, ezzel nem vitázok. De meddig? Ne haragudj, de én nem hiszek abban, hogy a szerelem fél év után hirtelen megvillan... Volt olyan, hogy nem lettem szerelmes első pillantásra igen, de azt tudtam, hogy akarok a pasitól valamit vagy sem. Azért a türelemnek is van határa, fiú fél évig, egy évig várjon hátha lesz köztük valami? Azért gondolom 29 évesen már nem mindegy, hogy a másik a párom akar lenni, vagy a barátom.
28. Castellina (válaszként erre: 25. - Marjann)
2011. jan. 18. 14:57

24 éves...

De nem ez a lényeg. Bármily furcsa, de sokan még szeretni sem tudnak. van aki egy életen át tanulja hogyan kell. A szeretet igényli a nyitottságot, bizalmat, érzékenységet. Ezek nélkül nem lehet szeretni. Nézz körül: hányan vannak akik bezárkóznak, bizalmatlanok, és ridegek.. fallal veszik körül magukat..


Valakinek a bizalmát elnyerni nem egyszerű dolog.


Ha egy pasinak igazán tetszik egy nő és azt a nőt tiszteli is, akkor tud rá várni. Bármily furcsa, de ha egy pasi valóban szerelmes, akkor onnan lehet felismerni, hogy nem erőlteti a testi kontaktust.

27. Kiaras (válaszként erre: 25. - Marjann)
2011. jan. 18. 13:26
Egyébként én vagyok 29, a lány még csak 24. Nem tudom, ez számít-e bármit...
26. Marjann (válaszként erre: 24. - Castellina)
2011. jan. 18. 12:57
Ja és én nem a trendről beszélek. Szerintem sem normális 14 évesen elveszíteni a szüzességet. Trendetlen voltam már a magam idejében is:D
25. Marjann (válaszként erre: 24. - Castellina)
2011. jan. 18. 12:57
Lehet, bár furcsa, hogy 28 évesen még senkibe sem tudott beleszeretni. De jó, legyen, fogadjuk el, hogy ilyen. Szerintem akkor is tiszteletben kell tartani, hogy a másik nem fog várni évekig rád. Mert a pasik 99.9%-a nem vár hónapokat. Pláne ha még egy csókot sem kap. Ha nem érez fizikai vonzódást akkor azt bizony meg kell mondani a másiknak és barátnak maradni. Miért szerinted meddig "illik" várni? Te meddig várnál a kiíró helyében? Mégiscsak egy 29 éves ivarérett férfiról beszélünk :)
24. Castellina (válaszként erre: 20. - Marjann)
2011. jan. 18. 12:48
Vannak későn érő emberek. Mármint lelkileg. Miért ne? Attól ők még normálisak, csak mert nem követik a trendet. Szerintem ez a lány csak vonzódik, lelkileg a fiúhoz. Valószínűleg testi vonzalom nélkül. Különben élvezné a másik ölelését. Én úgy látom, hogy nem akarja emiatt megszakítani a kapcsolatot, mert hátha beleszeret és akkor magától jön a dolog. Mert ez sem kizárható. Az ilyesmit viszont nem lehet erőltetni. Mert a szerelem vagy jön vagy nem.
23. Marjann (válaszként erre: 21. - Tücsimücsi)
2011. jan. 18. 12:42
Oké, igazad van, te nem arról beszéltél. Én sem fekszem le olyannak, akiért nem érzek semmit. De amit Castellina leírt az kicsit erős nekem.
22. Kriszti1212 (válaszként erre: 3. - Arcansas)
2011. jan. 18. 12:41

Középiskola harmadik osztályában mesélte nekem egy osztálytársam, hogy lefeküdt a BARÁTjával és mennyire jó volt neki és hogy nem érez a pasi iránt semmit. Mondtam neki ez nem igaz, mert akkor nem tetted volna meg. Persze ő igazán győzködött,hogy semmi érzelem nem volt benne.

Én az ilyennel a helyében nem büszkélkedtem volna. Megvolt a véleményem azért, amit nem mondtam ki nyíltan, de tudta mit gondolok.

Amúgy igen: a mai világban. Ahol a 14-16éves lányok majdnem minden szombaton ott buliznak a diszkóba, hulla részegre isszák magukat, a diszkónak támasztva egy néhányan jól meg... Nagyon sajnálom, hogy ennyire elkurvultak a lányok (tisztelet a kivételnek, mert sok van) és, hogy manapság ott tartunk, hogy ciki 20-24évesen szűznek lenni...


Mindegy. A fórumindító barátnőjével nem értek egyet, hiszen élete végéig nem várhat (vagy de, ha akar), viszont akkor a fiúnak tovább kell lépni.

21. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - Marjann)
2011. jan. 18. 12:39
Csakhogy mi nem arról beszéltünk. Én idéztem, kiemeltem egy mondatot, és arról volt szó. Nem a konkrét esetről.
20. Marjann (válaszként erre: 19. - Castellina)
2011. jan. 18. 12:37
Na azért ne keverjük össze a "fűvel fával lefekszem", meg a 29 évesen még nem voltam szerelmes dolgot. És itt nem a szexről van szó, kézfogáson nem jutottak túl hónapok alatt sem. Ez szerintem nem normális.
19. Castellina (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2011. jan. 18. 12:34
Egyetértek. Az a nem normális, ha valaki érzések nélkül éli meg a szexualitást. Az az ember csupán csak ösztönlény. És saját magával szúr ki. Mire szerelmes lenne addigra kiélt lesz.
18. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2011. jan. 18. 12:31
ezt arcansas-nak válaszoltam
2011. jan. 18. 12:30

"20-on évesen a mai világban pedig elég furcsán hangzik az, hogy szerelem nélkül nem fekszik le senkivel az ember"


Szerintem meg pont ez a normális... már bocs...én el sem tudnám képzelni olyannal akibe nem vagyok szerelmes. És jó sokan vagyunk még így.

16. Castellina (válaszként erre: 1. - Kiaras)
2011. jan. 18. 12:26

A szűz nők lelkivilága kissé más. Kissé finom, ártatlan, még naiv. De ez így jó és szép. Örülj neki, hogy találtál egy mély érzésű, finom lelkű, érzékeny lányt. És légy türelmes, adj neki időt, hogy megszeressen. Ha tartós szeretetre, mély vonzalomra és kötődésre vágysz tőle, akkor ahhoz idő kell. Ha a testére vágysz, akkor nem jó partnert találtál hozzá. Lépj tovább. Tudom, hogy hiányzik a testiség, hisz férfi vagy. Ha szépen fokozatosan indítasz, egy ölelés vagy csak egy puszi, csak ha finom és nem tolakodó, akkor a próbálkozhatsz, de tartsd tiszteletbe a reakcióit.

Ha nem rontod el, akkor nyerhetsz egy értékes embert, egy értékes kapcsolatot. Szerintem megéri. Sokan keresik és van aki egész életében sose talál rá. Sok szerencsét, kitartást és türelmet.


Csak az lehet a tied, amiről le tudsz mondani.

15. Kiaras (válaszként erre: 14. - Marjann)
2011. jan. 18. 12:20

A megválogatással alapvetően semmi gond. Csak akkor, ha annyira válogat az illető, hogy senki nem megy át a rostán.


Természetesen beszéltünk a dologról. Azt mondta, hogy neki ez a jelenlegi helyzet jó így és tényleg csak akkor akar továbblépni, ha érez valamit, de ő maga se tudta megmondani, hogy mire vár, mit szeretne érezni. Bár arról kezdenek kétségeim lenni, hogy mennyire vagyok neki fontos, már felmerült bennem, hogy én vagyok a szamár, ameddig nincs ló.

14. Marjann (válaszként erre: 13. - Kiaras)
2011. jan. 18. 12:02

Ha vallásos meggyőződésből fakad, akkor lehet várni. Anélkül nehéz. Nekem se menne, bár tényleg megválogatom, hogy kivel:)


Nem próbáltál erről nyíltan beszélni vele? Hogy mégis meddig óhajt várni a szikrára? Ha egy kicsit is fontos vagy neki, akkor megértheti, hogy neked is vannak igényeid. Te pedig biztosítsd arról hogy nem a "kisujjad nyújtod és nekem azonnal kell az egész kezed".

13. Kiaras (válaszként erre: 12. - Marjann)
2011. jan. 18. 11:56

Én nem tudom elképzelni, hogy egy férfi hogyan tud várni az esküvőig. Sőt, ez még legtöbb nőismerősöm szerint is butaság.


Másfél hónapot én is várok, ha a lány azt akarja és igazán tetszik. A gond az, hogy mi már túlvagyunk másfél hónapon és még csak csók se volt. Illetve de, én egyszer "bepróbálkoztam", kb. 5 másodperc után kérte, hogy hagyjuk abba és hogy ezzel várjunk még.

12. Marjann (válaszként erre: 10. - Mothertiger)
2011. jan. 18. 11:49

Nem a villanásra gondoltam a valláson belül, hanem a szüzesség őrzésére. Ismerek olyan lányt, aki szüzen ment férjhez a szűz pasijához, ha nekik ez volt jó, hát legyen. De a "kinti" világban a pasik 99,9%-a nem fog várni vele az esküvőig.

Nyilvánvaló, hogy itt nem vallási az indíttatás, mert akkor a saját kis közösségén belül keresgélne hasonló gondolkodású fiút.



Egyébként értem én, 21évesen én is így gondolkoztam, szex azzal, aki megérdemli. Szerencsém is volt, mert az én első pasim képes volt másfél hónapot várni rám. De azért tisztában kell lenni azzal is, hogy valamit adni kell addig is, mert senki sem fog fél évet várni egy szem csókra...

11. Kiaras (válaszként erre: 9. - Marjann)
2011. jan. 18. 11:28

Értem én, persze, hogy egy nő olyannal szeretne lefeküdni, akibe szerelemes. De azt hozzátenném, hogy itt most még nem szexről beszélünk, azt tényle nem kell elkapkodni (főleg, hogy neki ugyebár ez az első lenne), hanem csak csókról és hasonlókról. Na jó, azt már megengedte, hogy a kezét megfogjam, de azért huszonévesen, több hónap után ez nem túl sok.


A türelem pedig... Most még türelmes vagyok, de félek tőle, hogy ha ez továbbra is így megy, akkor vége lesz a dolognak, bármennyire is tetszik a lány.

10. mothertiger (válaszként erre: 9. - Marjann)
2011. jan. 18. 11:25
A vallási közösségben meg aztán tutira nem fogja megtalálni azt a "villanást", amire vágyik...
9. Marjann (válaszként erre: 7. - Kiaras)
2011. jan. 18. 11:22

Létezni éppen létezik, csak első látásra annyira ritka, hogy kár azért huszonharminc évet várni. Én sem akartam lefeküdni senkivel amíg nem vagyok szerelmes, de attól még testi vonzalom létezik, és egy csóktól nem dől össze a világ. Ráadásul minél tovább vár, annál kisebb az esélye, hogy tényleg megtalálja. Szerintem.


Az már egy más kérdés, hogy inkább örülnie kéne, hogy talált egy hozzád hasonló türelmes pasit...a mai világban -vallási közösségen kívül- egy huszonötön felüli szűz lánynak nem sok esélye van ilyen hozzáállással. Szerintem.

8. mothertiger (válaszként erre: 7. - Kiaras)
2011. jan. 18. 11:16

Akkor még jó sokáig várhat... :P

Nem tűnt fel neki, hogy ez eddig se jött neki össze? :P

7. Kiaras (válaszként erre: 6. - Marjann)
2011. jan. 18. 11:15
Nem, semmiképp nem vallásos dologról van szó. Inkább úgy tűnik, hogy ő vár valamit, olyan hollywoodi filmes "szikrát". Csak én félek tőle, hogy ő olyat vár, ami nem is létezik...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook